10 دلیل برای عشق ورزیدن به سیستم عامل Xbox one

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772

61071400882759714164.jpg

طراحی مجدد رابط گرافیکی که همه به اسم "مترو" اون رو میشناسن.

مایکروسافت رابطهای گرافیکی زیبایی رو در قالب یک طرح جعبه مانند در اشکال مختلف خلق کرده ولی هیچ کدوم از اونها به زیبایی سیستم عامل Xbox one نبوده.

سرعت پاسخ دهی سریع
در خلال نمایشی که Xbox one در Gamescom داشت دمویی از این سیستم عامل نمایش داده شد . برجسته ترین نکته ای که در اون دیده شد مدت زمان کوتاهی هست که این سیستم عامل برای عوض کردن صفحات ، اجرای برنامه ها ، و دریافت فرامین صوتی برای انجام کارهای مختلف صرف میکنه. تمام اینکارها در کمتر از نه دهم یک ثانیه بر روی این سیستم عامل پرواز میکنن!

سازنده ها میتونن اچیونتهای جدید رو بعد از ریلیز بازی اضافه کنن

در حالیکه قبلا سیستم پاداش دهی بعد از ارائه نسخه نهایی بازی قفل میشد در سیستم عامل جدید سازنده میتونه این دستاوردها رو تغییر بده یا به تعدادشون اضافه کنه این میتونه برای ارائه دستاوردهای مختلف برای رویدادهای زمانی مختلف و یا مسابقات خیلی مفید باشه.

10224043801250884614.jpg

1000 دوست ، بینهایت دنبال کننده
شما در حالیکه میتونید 1000 تا دوست داشته باشین در قابلیتی شبیه تویتر میتونید کارهای تعداد نامحدودی از افراد رو دنبال کنید مثلا شما میتونید دوستیتون رو با Major Nelson کات کنید و اون رو از لیست دوستاتون پاک کنید ولی همچنان میتونید کارهای اون رو مثل بازیهایی که میکنه یا اچیومنتهایی که به دست میاره دنبال کنید.

با 6 پروفایل در آن واحد میتونید به سیستم واد بشید

پروفایل گفتاری منحصر به فرد
در حالیکه چند نفر (چند پروفایل) همزمان با هم در یک Xbox one وارد شدن سیستم میتونه تشخیص بده کدوم یکی از افراد گروه در حال صحبت با کینکت هست و اطلاعات فردی همون شخص امثل اچیومنت بازی ها و اپلیکیشنها رو نمایش میده.

00842795116677394772.jpg

فرامین صوتی پیشرفه با کینکت
دستورات صوتی کینکت نسبت به قبل محدودیت کمتری دارن در سیستم جدید شما میتونید اسم برنامه ها و بازیها رو صدا کنید و یا تلویزیون و سایر وسایل سرگرمی در خونه رو کنترل کنید.

ریموت کنترل پرقدرت!
کینکت جدید این قابلیت رو داره تا به عنوان یک ریموت کنترل مادون قرمز برای وسایل خانگی مثل تی وی یا سینمای خانگی عمل کنه ، مثل یک ریموت کنترل یونیورسال (نوعی ریموت کنترل که با هر وسیله ای کار میکنه) که با همه لوازم کار میکنه علاوه بر اون کینکت میتونه به صورت دستی هم مشخصات وسایل جدیدی رو که میخرین تو لیست لوازم پشتیبانی شده خودش قرار بده و به عنوان مثال صدای تی وی شما رو کم یا زیاد کنه یا کانال تی وی رو عوض کنه.

مالتی تسکینگ از طریق اپ اسنپینگ
یکی از پرکاربردترین قابلیتهای سیستم عامل جدید توانایی اجرای برنامه ها در بک گراند برنامه ای دیگه هست ولی در سیستم عامل Xbox one شما میتونید دو تا برنامه رو در کنار همدیگه اجرا کنید شما دوتا بازی رو نمیتونید در یک زمان اجرا کنید ولی میتونید برنامه های کاربردی رو در کنار بازیتون به صورت همزمان داشته باشین بدون اینکه بازی شما دچار وقفه و یا افت بشه.

96498440288153530015.jpg

اشتراک گذاری ویدئو ها به سادگی
بدون اینکه شما کاری انجام بدین Xbox one همیشه 30 دقیقه آخر بازی شما رو ضبط میکنه و فقط کافیه شما بهش بگید :
“Xbox, upload video
اونوقت میتونید هر 5 دقیقه ای از این ویدئو 30 دقیقه ای رو که خواستین با کیفیت 720p به روی نت قرار بدین البته از تعداد ویدئوهایی که میشه توسط هر کاربر آپلود بشه و یا بیت ریت ویدئو ها فعلا اطلاعاتی در دسترس نیست.

منبع
Ten Reasons To Love The Xbox One Operating System - News at GameSpot

Damon -

کاربر سایت
Aug 14, 2013
198
بدون اینکه شما کاری انجام بدین Xbox one همیشه 30 دقیقه آخر بازی شما رو ضبط میکنه و فقط کافیه شما بهش بگید .... مگه 5 دقیقه نبود ؟؟:-/

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,048
نام
محمد امین
ریموت کنترل پرقدرت!
کینکت جدید این قابلیت رو داره تا به عنوان یک ریموت کنترل مادون قرمز برای وسایل خانگی مثل تی وی یا سینمای خانگی عمل کنه ، مثل یک ریموت کنترل یونیورسال (نوعی ریموت کنترل که با هر وسیله ای کار میکنه) که با همه لوازم کار میکنه علاوه بر اون کینکت میتونه به صورت دستی هم مشخصات وسایل جدیدی رو که میخرین تو لیست لوازم پشتیبانی شده خودش قرار بده و به عنوان مثال صدای تی وی شما رو کم یا زیاد کنه یا کانال تی وی رو عوض کنه.

این حرکت یعنی زندگی..!
یعنی ماکروسافت از تو آمریکا فهمیده دقیقا من تو ایران چه مشکلی دارم بعد این قابلیت رو واسم گذاشته..:d

مالتی تسکینگ از طریق اپ اسنپینگ
یکی از پرکاربردترین قابلیتهای سیستم عامل جدید توانایی اجرای برنامه ها در بک گراند برنامه ای دیگه هست ولی در سیستم عامل Xbox one شما میتونید دو تا برنامه رو در کنار همدیگه اجرا کنید شما دوتا بازی رو نمیتونید در یک زمان اجرا کنید ولی میتونید برنامه های کاربردی رو در کنار بازیتون به صورت همزمان داشته باشین بدون اینکه بازی شما دچار وقفه و یا افت بشه.

اینم که دیگه جای هیچ حرفی رو نمیگزاره..
اونهای که با 360 برنامه رو عوض میکردن میفهمن این قابلیت چقدر بدرد می خوره

CriRo7

کاربر سایت
Sep 10, 2010
10,600
نام
حسین
همه چیزش عالیه غیر این حالت مترو بولشت محض توی win 8 کلا من حذفش کردم نمیدونم چی داره اینقدر ماکرو بهش علاقه داره

Darkside Fury

کاربر سایت
Nov 23, 2007
2,606
نام
Sadegh
قابلیت فوق العاده ای که به چشم بیاد نداشت
شوما از یک سیستم عامل چه انتظاری داری ؟ دوست داری باش آپولو هوا کنی؟
نه منظورم اینه که برتری خیلی خوب و خاصی نداشت که کنسول های دیگه نتونن داشته باشن یا این که حسرتش رو بخورن

آخرین ویرایش:

Pythonistas

کاربر سایت
Aug 2, 2007
3,831
نام
رضا
از سازنده بهترین و محبوب ترین سیستم عامل دنیا کمتر از این انتظار نمی رفت !

قابلیت فوق العاده ای که به چشم بیاد نداشت

شوما از یک سیستم عامل چه انتظاری داری ؟ دوست داری باش آپولو هوا کنی؟

یوزر اینترفیسش عالیه
تاخیر پاسخگوییش 9 دهم ثانیه فراتر از عالیه
تمام امکانات یه سیستم عاملی که باید داشته باشه رو داره
تمام محدودیت هاش رو حذف کرده
کلی اپلیکیشن های انحصاری
و.......

-------
ای اهل ترول، حداقل برای حفظ شان و شخصیت خودتان در بحث سیستم عامل ورود نکنید.

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
10,109
نام
محمد رضا
خدایی هر کی بگه چیز خاصی نداشت یا نابینا تشریف داره یا خودش رو به نابینایی میزنه:D دیگه چیکار کنه! کدوم کنسولی این همه قابلیت در اختیارتون میزاره؟

Chief Keef

کاربر سایت
Aug 17, 2013
124
همه چیزش عالیه غیر این حالت مترو بولشت محض توی win 8 کلا من حذفش کردم نمیدونم چی داره اینقدر ماکرو بهش علاقه داره

اتفاقا چون با کینکت کنترل میکنی خیلی خوبه
بدرد دسکتاپ نمیخوره مترو
اگه دقت کرده باشین سونی هم ایده مترو رو کپی زده واسه ps4

pcgamer

کاربر سایت
Aug 28, 2006
1,748
نام
سیاوش
من خیلی با قابلیت ریموت کنترل حال کردم. الان که اکس باکس بازی میکنم ب جز موبایل و دیکشنریش ریموت کنترل سینما واسه کم و زیاد کردن صدا ریموت تی وی واسه سوئیچ کردن رو پی سی یا تی وی یا انتن همیشه تو دستو پامه ..یعنی از شر این چیزا راحت میشم . عالی بود
موضوع دیگه من خیلی با سرعت پاسخ گوییش حال میکنمخیلی سریعه .
ایده اچیومنت هم جالب بود.
بقیه مواردش به درد من نمیخوره.
یک مورد دیگه هم که یخلی جالبه اینه که وسط بازی میتونی از دوستات بخواین بیان بازیت رو نگاه کنن با یک دستور ساده به کنکت دادن این خیلی باحاله یکی بازی شمارو ببینه :D

Ichigoo

کاربر سایت
Oct 2, 2011
0
من خیلی با قابلیت ریموت کنترل حال کردم. الان که اکس باکس بازی میکنم ب جز موبایل و دیکشنریش ریموت کنترل سینما واسه کم و زیاد کردن صدا ریموت تی وی واسه سوئیچ کردن رو پی سی یا تی وی یا انتن همیشه تو دستو پامه ..یعنی از شر این چیزا راحت میشم . عالی بود
موضوع دیگه من خیلی با سرعت پاسخ گوییش حال میکنمخیلی سریعه .
ایده اچیومنت هم جالب بود.
بقیه مواردش به درد من نمیخوره.
یک مورد دیگه هم که یخلی جالبه اینه که وسط بازی میتونی از دوستات بخواین بیان بازیت رو نگاه کنن با یک دستور ساده به کنکت دادن این خیلی باحاله یکی بازی شمارو ببینه :D

یه نقطه ای ویرگولی چیزی بذار. اصلا نفهمیدم چی نوشتی :D

AM!R

کاربر سایت
Sep 10, 2011
5,063
نام
AmiR
ازین دلیل ها زیاد میشه بیاری ، مثل آندروید VS آی او اس ، Messi Vs Ronlado و ...
من میتونم 10 تا دلیل تنفر از One بیارم و 100 تا دلیل عشق ورزیدن به PS4 ردیف کنم ...
:d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر