“ایران” آخرین کشور جهان، در نمودار رتبه‌بندی سرعت دانلود اینترنت!!

Sâlar

کاربر سایت
Aug 15, 2010
509
نام
سالار
mz6uxeu5mt7yvf3vq1x1.jpg

بر اساس جدیدترین نمودار منتشره از سوی وب سایت"netindex" در خصوص متوسط سرعت دانلود اینترنت خانگی در میان ۱۷۰ کشور جهان، ایران در جایگاه آخر یعنی رتبه ۱۷۰ام جهان قرار گرفت.

به گزارش سازمان خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (سیتنا)، این رتبه بندی بر اساس میلیون ها تستی که برای بررسی متوسط سرعت دانلود اینترنت در کشورهای مختلف جهان توسط وب سایت Speedtest.net انجام شده، از ۱6مارس 2009 تا ۱5سپتامبر 2011 مورد ارزیابی قرار گرفته است.
0rr5ibkat1n66ty1ckyf.png

در این آمار کشور لیتوانی با سرعت دانلود Mbps 33.15 در جایگاه نخست، کره جنوبی با سرعت دانلود Mbps 28.63 در جایگاه دوم و سوئد با سرعت دانلود Mbps 25.69 در رتبه سوم دنیا قرار گرفته‌اند.

در این رتبه بندی، آمریکا در جایگاه 30 ، امارات 38 ، غنا 58 ، ترکیه 60 ، چین 70 ، عربستان 80 ، عمان 84 ، تاجیکستان 88 ، مالزی 94 ، آنگولا 100 ، هند 137 ، پاکستان 142 ، تانزانیا 151 ، عراق 153 ، افغانستان 155 و در نهایت ایران در رتبه 170 ام و آخرین کشور جهان با متوسط سرعت دانلود اینترنت Mbps 0.53 قرار گرفته‌اند.

نظر خود : برید حالشو ببرید ، از بورکینافاسو هم کمتریم :D

• Like
Reactions: raya2

jetalpha

کاربر سایت
Aug 15, 2009
2,133
نام
متوئیدی
یعنی بر اساس سرعت دانلود الان تو ایران 53. مگابیت هست ، متوسط سرعت دانلود ایران 66 کیلوبایت میشه درسته ؟

Fallen Soul

کاربر سایت
May 15, 2009
1,656
نام
ali
یعنی بر اساس سرعت دانلود الان تو ایران 53. مگابیت هست ، متوسط سرعت دانلود ایران 66 کیلوبایت میشه درسته ؟
ISP ها کلکی زدن اینجوری بشه . اون کلک اینه که 1-3 ثانیه اول سرعت دانلود خیلی بالا باشه بعد کم بشه . اسپید تست هم چند ثانیه بیشتر تست نمیکنه برای همین سرعت بالا میره . الان بالا ترین سرعت باید 2 مگ = 220KB/s باشه که از سقف می افتیم :D .

Good Guy Greg

کاربر سایت
Jan 13, 2011
4,407
نام
حمید ؟ تبرکه !
مسعود من جای تو بودم کلا از این اینترنت میکشیدم بیرون ! فایده نداره ! 1 ماه تلاش کردیم بهبود پیدا کنه اینترنت این شد ! بیاین بگیم اینترنت نمی خوایم ! قطعش کنید ! به خدا قسم از اول رتبه 1 رو به دست میاریم ! تو ایران همه چیز عکسش عملی میشه !

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
مسعود من جای تو بودم کلا از این اینترنت میکشیدم بیرون ! فایده نداره ! 1 ماه تلاش کردیم بهبود پیدا کنه اینترنت این شد ! بیاین بگیم اینترنت نمی خوایم ! قطعش کنید ! به خدا قسم از اول رتبه 1 رو به دست میاریم ! تو ایران همه چیز عکسش عملی میشه !
من که اصلا توی این تاپیکی نظری ندادم!!!! :-o
:d

9 گیگ این هفته به پهنای باند بین الملل اضافه شد و هفته آینده هم 9 گیگ دیگه... روند خیلی خوبی هست برای کشور نا امید نباش پسر.... ;)

Ali_VDO

کاربر سایت
Feb 24, 2008
440
لینک به سایت NetIndex
این سایت اصلا مرجع خوبی نیست و متاسفانه بعضی از خبرگزاری‌های حوزه‌ی IT به این سایت استناد می‌کنن. ولی این سایت از نتایج Speedtest استفاده می‌کنه و تعداد کسانی که Dial-Up دارن و تو این سایت تست می‌گیرن خیلی خیلی کمه و معمولا افرادی که اینترنت پرسرعت دارن به سرعتی که بهشون داده می‌شه توجه نشون می‌دن چون توی Dial-Up عملا هیچ تضمینی برای سرعت وجود نداره. واسه همین هست که نباید استناد کرد چون که مقدار سرعتی که الان نشون می‌‌ده برای ایران تقریبا به صورت میانگین 530کیلوبیت هست، با وجود اینکه محدودیت 128کیلوبیت برای کاربرهای عادی وجود داره. پس رتبه‌ی همین الان ایران هم حقش نیست و باید خیلی خیلی پایین‌تر از این حرف‌ها باشه :d اما دیگه از آخر پایین‌تر نمی‌تونه بره!
در ضمن اگه بخوایم سرعت و قیمت رو با بقیه دنیا مقایسه کنیم وضع ما خیلی خیلی بدتر از این‌هاست و در کنار هزینه‌ی بالا، محدودیت دانلود هم وجود داره!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر