یک سوال؟؟؟

babak9

کاربر سایت
Nov 10, 2007
219
نام
babak
نقش رم در بازی

پسرم رم برای Loud کردن بازی بکار می رود که در بازی های بالا باید رم بالایی نیز داشت تا اون محیط بازی زود Loud کرده و روان بازی کرد

cogame

کاربر سایت
Dec 24, 2006
188
نام
GNBBAKER
ژنرال اروین رومل

دوستان یه سوال داشتم نقش رم در بازی چیست؟
دوست عزیز گفته این دوستمون که رم در بازی به loadتعصیر میزاره درسته ولی مهمترین نقش رم اینه که در بازی ها مثل یه کارت گرافیمک sliعمل میکنه یعنی این که هر چی رم شما بیشتر باشه میتونی گرافیک بازی رو بالاتر بزاری در کنار رم هم باید یه کارت گرافیک بالا هم داشته باشی مثلا من در کنار 7600 gt یه قیق رم داشتم و بازی crysisرو رو mediumبازی میکردم ولی وقتی رم رو2gigکردم تونستم بازی رو رو highبزارم یا بازی call of duty 4 که نمیتونستم textoreرو رو extraبزارم ولی وقتی 2 gig شد رو extra اجرا کردم وبازیی مثل company of heroes.strangleholdوغیری و....
پس رم هر چی زیاد باشه قدرت کارت گرافیکتم نشون داده میشه پس رم مثل یه کوه پشت کارت گرافیک واساده.
موفق باشی

babak9

کاربر سایت
Nov 10, 2007
219
نام
babak
دوست عزیز حرف شما درست ولی با این کار شما کمبود رم را در این بازی ها جبران کردید ولی مثلا با یک کارت گرافیک 7300 تور بو کش که اصلا توانایی نداره که نمی توان با هر چند رم جبران کرد چون کارت گرافیک توان کشش بازی رو نداره .ممنون;)

Donadan

کاربر سایت
Dec 16, 2007
2
دوست عزیز گفته این دوستمون که رم در بازی به loadتعصیر میزاره درسته ولی مهمترین نقش رم اینه که در بازی ها مثل یه کارت گرافیمک sliعمل میکنه یعنی این که هر چی رم شما بیشتر باشه میتونی گرافیک بازی رو بالاتر بزاری در کنار رم هم باید یه کارت گرافیک بالا هم داشته باشی مثلا من در کنار 7600 gt یه قیق رم داشتم و بازی crysisرو رو mediumبازی میکردم ولی وقتی رم رو2gigکردم تونستم بازی رو رو highبزارم یا بازی call of duty 4 که نمیتونستم textoreرو رو extraبزارم ولی وقتی 2 gig شد رو extra اجرا کردم وبازیی مثل company of heroes.strangleholdوغیری و....
پس رم هر چی زیاد باشه قدرت کارت گرافیکتم نشون داده میشه پس رم مثل یه کوه پشت کارت گرافیک واساده.
موفق باشی
عزیز من با 7900 و 2 gig روی گرافیک high فریم در ثانیه از 12 بالاتر نرفت تو چه جوری تونستی بازی کنی:confused:

Mr-Game

کاربر سایت
Sep 21, 2006
2,433
نام
سعید اکبرزاده
خب حالا من هم یه توضیح تکنیکی بدم ( نا سلامتی رشتم کامپیتره )
هارد دیسک حافظه اصلی هست که اطلاعات روی اون ذخیره میشه
ولی وقتی cpu میخواد از این اطلاعات استفاده کنه مستقیم نمیتونه از هارد دیسک اطلاعات رو بخونه
برای همین باید اطلاعات روی حافظه پرسرعت تری قرار بگیرن
اون حافظه پرسرعت رم (حافظه جانبی ) هست که اطلاعات از روی هارد روش باز گزاری میشن
loading هم همون عملیات بارگزاری اطلاعات روی رم هست
حالا چون این مطلب پیش اومد میخوام یه چیزی هم به دوستانی که بلد نیستن یاد بدم
اگر یه وقت بازی کند شد و میخواستید تشخیص بدید که از کمبود رم هست یا چیز دیگه اول به چراغ هارد دیسک
( چراغ قرمز روی کیس ) نگاه کنید اگر همش روشن میشد یعنی شما برای این بازی یا برنامه رم کم اوردید
و کامپیوتر مجبور شده از هارد استفاده کنه و چون سرعت هارد پایینه بازی کند میشه و اگر روی هارد فضای کافی نباشه بازی بسته میشه و با پیغام low memory مواجه میشید

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر