گزارش: Horizon: Zero Dawn در سال جاری میلادی از طریق Steam و Epic Games Store به PC خواهد آمد

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
797864.jpg

منابعی مورد اعتماد به وبسایت Kotaku اعلام کرده اند که ساخته تحسین شده استودیو Guerrilla Games برای PlayStation 4 یعنی Horizon: Zero Dawn امسال به کامپیوترهای شحصی خواهد آمد.
به گفته 3 منبع آگاه به برنامه های Sony، این شرکت در حرکتی بی سابقه عنوان Horizon: Zero Dawn را به PC خواهد آورد تا به سنت عرضه انحصاری ساخته های استودیوهای داخلی خود بر روی کنسول های PlayStation پایان داده و آینده عناوین اختصاصی خود را طور دیگری رقم بزند. اکنون سه سال از عرضه Horizon می گذرد و این بازی برای اولین بار به پلتفرم دیگری خواهد آمد. منابع Kotaku از عرضه همزمان این بازی بر روی Steam و Epic Games Store خبر داده اند (البته این مسئله هنوز نهایی نشده است). از زمان تصاحب استودیو Guerrilla در سال 2005 توسط Sony...

Continue reading...

آخرین ویرایش:

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
خب در این تاپیک یاد گرفتیم که گیم پسی که تا دیروز برای صنعت گیم از سم هم مضرتر بود از امروز مفیده و باید سونی حتما به کنسولش اضافه کنه
تو بازی سنتر یاد بگیر همیشه پست ها رو کامل بخون بعد نطق قبل از دستور کن :D

یه حرف تو بازی سنتر باید 300 بار زد... اون انتقادی که به گیم پس میکردیم، در مورد کاربر های جو زده ای بود که میگفتن آینده گیمینگ گیم پسه و شیوه سنتی عرضه بازی ها رو از بین میبره،

تو دو ساله گذشته شاید بیشتر از 20 باز گفته باشم گیم پس برای کاربر ها چیزی فراتر از رویاست...

بعدی.... :-j

• Like
Reactions: Un_Tlou

Un_Tlou

کاربر سایت
Jul 27, 2019
1,285
تو بازی سنتر یاد بگیر همیشه پست ها رو کامل بخون بعد نطق قبل از دستور کن :D

یه حرف تو بازی سنتر باید 300 بار زد... اون انتقادی که به گیم پس میکردیم، در مورد کاربر های جو زده ای بود که میگفتن آینده گیمینگ گیم پسه و شیوه سنتی عرضه بازی ها رو از بین میبره،

تو دو ساله گذشته شاید بیشتر از 20 باز گفته باشم گیم پس برای کاربر ها چیزی فراتر از رویاست...

بعدی.... :-j
جواب اینو نده هنوز دانشمندا دارن تحقیق میکنن مغز این از چی پر شده =))

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
جواب اینو نده هنوز دانشمندا دارن تحقیق میکنن مغز این از چی پر شده =))
باز دانشمندها دارن روی مغز ما آزمایش میکنن و هرکسی نمیدونه توش چیه مغز شما تنها چیزی توش هست بازی کپی و ارزونتر و پایرت

Kratos-_-0_0

کاربر سایت
Sep 10, 2012
938
نام
ارین
این که این دستگاه (کنسول مورد علاقه) یه گروه باشه دلیل بر این نیست مالک عناوین سونی باشن!و نمیتونن تعیین کنن که برای چه دستگاهی منتشر بشه و نشه!
موفقیت سونی توی این نسل نسبت به Xbox one از اول نسل شروع شد بخاطر قیمت کمتر و قدرت بیشتر و بله انحصاری های بهتر و بیشتر!ولی چه ربطی به پی سی داره؟
کیفیت بازی و در دسترس بودنش روی پلتفرمای مختلف تعیین میکنه موفق بشه یا نه حالا مالک و ناشرش هرکی میخواد باشه!
فروش کنسول همش بخاطر انحصاریه؟این دقیقا از کجا اومد؟خیلیا کنسول میخرن فقط بخاطر بازیایی مثل Call of duty یا fifa و اصلا نمیدونن انحصاری چیه!تعداد این افراد کم هم نیستن
بعد سونی این همه هزینه میکنه یه بازی AAA با کیفیت عالی میسازه تهش مثلا 5 ملیون میفروشه!چرا؟چون دسترسی بهش محدوده!کسی که همه زندگیش و کارش رو کامپیوتر هست هر از گاهی هم تفننی یه گیمی میزنه هیچوقت نمیاد بخاطر یه سری گیم که اصلا نمیشناستشون 460 دلار هزینه کنه کنسول بخره !ولی همین بازی اگه بیاد روی پی سی و تجربش کنه ممکنه بعدا این کار رو بکنه!

سونی بازی های انحصاریش در مقابل کنسول رقیب رو خواهد داشت!همونطور که مایکروسافت انحصاری های خودش رو داره و برای کنسول رقیب منتشر نمیشه!خیلیا پول میدن کنسول میخرن چون ارزونترین و راحت ترین راه برای بازی کردن هست!شما خودتون رو نبینید که فقط بخاطر انحصاری کنسول میخرید!خیلیای دیگه اینطوری نیستن!شاید یه سری طرفدار متعصب یه مدت رگ گردنشون باد کنه و سونی رو بایکوت کنن ولی بعد از یه مدت همونا هم برمیگردن و گیمشون رو میزنن!زمانی که مایکروسافت شروع کرد به منتشر کردن بازیاش برای پی سی زیاد از این چیزا شاهد بودیم...
من اصلا نمیگم فروش کنسول فقط واسه بازی انحصاری ولی رکن اصلی
شما این نسل گفتی چرا نسل قبلو نمیگی ؟
ps3 گرونتر بود -یکسال دیر عرضه شد-سخت افزار پیچیده -ضعیف تر اجرا شدن بازی مولتی پلتفرم -مشکلات زیاد psn
ولی واسه عناوین با کیفیت انحصاریش دیدی تا جایی که میدونم فروشش از مایکروسافتی که اون نسل ترکونده بود بیشتر شد واقعا ۹۹٪ come back سونی تو نسل قبل تو فروش و رضایت طرفدارا واسه انحصاریا ۲ سال اخر عمر ps3 بود
صد در صد نمیگم مالک عناوین سونی ام
من یه طرفدارم یه مشتری ام سونی داره پول مشتری میگیره پس باید تمام توانشو بزاره که کسی محصولشو خریده رازی کنه
شرکت مورد علاقم ولی دلیل نمیشه که به فکر این باشم بازیش جا ۱۵ m چون رو pc نیومده ۱۰ m فروخته اونقدر عناوینش با کیفیت که فروششون عالی باشه که استدیو سراغ ای پی بعدی بره به اندازه کافی سود کنن نمونش انحصاری ها این نسلش که همشون تو فروش عالی عمل کردن
پس وظیفه شرکت این اول مشتری مدار باشه اول طرفداراشو راضی کنه
بشخصه من اگه کنسول نسل بعدیو بخرم god of war بعدی واسه pc تایید شه اون ps5 دیگه بکار من نمیاد نمیگم همه مثل من این نظرو دارن یا اینقدر فن شدیدی باشن نه خیلیا واسشون مهم نیست پول کنسولشو داده واسه pc هم میاد ولی نمیشه منکرش شد شاید ۲۰٪ مثل من ناراضی باشن اصلا بگو 5% اون درصد کمم حق دارن راضی باشن
من فقط بحثم تو این تاپیک این بود که طرف دوست نداره عناوینش واسه pc بیاد اصلا چیز بدی نیست فن بازی و طرفداری اگه بجا و باشه خوبم هست دیگه لازم نیست برچسب های زننده به طرف بزنن
فقط همین وگرنه حرف شما هم متین
ولی در کل باید صبر کرد ببینیم چطور عمل میکنه این شمشیر یا سیاست ۲ لبه
این حرفا هم نظر شخصی من بود

XsmokeX

کاربر سایت
Sep 24, 2012
2,967
نام
احمد
تحلیل های سنگینی رو از دوستان سونی فن (سهامدار) شاهد هستیم :-"

شما یه موقع با خودتون فکر نمی کنید که سونی شاید چهار تا تحلیل گر و اقتصاد دان داره تو مجموعه ش و به آمار های فروش بازی ها و مقدار بازی کردن کاربر ها و خیلی چیزای دیگه که شما دسترسی ندارید دسترسی داره و قطعا اینا رو بررسی کرده نتیجه گرفته به نفعش هست اینکار؟ :D

یه طوری تحلیل می کنید که مثلا چقدر فروش کنسولش افت می کنه یا چطور این فروش بیشتر بازی نسبت به ضرری که می کنه هیچی نیست که اون بنده خدا pachter بخونه این تحلیل ها رو می ره زاهد می شه :D:-"

• Like
Reactions: Sobhan_23

Sir Daniel

کاربر سایت
Mar 22, 2017
1,103
نتیجه ای که ازین همه صفحه بحث بیخود میشه گرفت اینه که انحصاری های سونی برای یک سری ها حکم گرل فرندیو داشته که اینا براش کلی خرج کردن و عشق تقدیمش کردن و ازین حرفا
حالا این دختره میخواد بره با یه پسر دیگه (بله پی سی!!) هم رابطه بر قرار کنه چون بر خلاف تصور سونی فن ها این دختره فقط دنبال پوله و عشق و عاشقیو و وفاداری و اینا سرش نمیشه :(
در نتیجه به رگ غیرت سونی فن ها بر خورده که البته بایدم حق بدیم!!
با تشکر
بحث سازندتون رو ادامه بدید

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,158
نام
∂αнмα
میگه بقیه هم بازی میکنن چی از تو کم میشه.... 2-3 هزار دلار خرج کردن تو پلتفرم که تنها مزیتش انحصاری هاش بود، این کار سونی چی به من اضافه میکنه...!!!؟
بازی هاش رو چند پلتفرم میکنه،. امکاناتشم چند پلتفرم میشه؟؟

پول اشتراک پلاس برای انلاین بازی کردن رو بر میداره؟
امکان استفاده از کنترل های مختلف با موس و کیبورد رو میده به کاربرها؟؟
امکان حضور مایکرو و بازی هاش و گیم پس رو روی پلی استیشن میده؟؟؟
امکان افزودن مادها رو میده؟؟؟
وووو وووو

یا هیچکدوم امکان انتقال اکانت به pc رو به، کاربر میده؟؟؟
مگه قراره به شما چیزی اضافه بشه ؟ تنها مزیتش انحصاری ها بوده ؟ حتما شمایی که دم از کنسول فن بودن میزنی بازیای مالتی پلتفورم رو رو بخچال خونتون ران میکردید ؟ یـ نسل کنسول خریدین دارین از مزایاش استفاده میکنید حالا یهو پای PC اومد یادتون افتاد کنسول محدودیت داره ؟ باز خوبه سونی داره همین اول نسل تکلیف خودش رو مشخص میکنه بعدا شما نیای شاکی بشی سرمون کلاه گذاشتی خیلی راحت یـ PC ببند PS4 رو هم نگه هردوش رو استفاده کن سیستم بکوارد هم داره پول زور هم به سونی نده
این همه هزینه روی پلتفرم که چیزی جز انحصاری نداره بکنی، با شرایط ناعادلانه یا امکانات محدودش بسازی... بعد کسایی که یه دلارم به این صنعت سود نرسوندن مثل این گولم ها بیان بگن چی از تو کم میشه... اووو اووو
:))

D.ace

کاربر سایت
Aug 6, 2011
795
نام
JoE
بازی بعد 3 سال میخواد واسه pc عرضه شه
1_الان بازی روی ps4 حدود 10 دلار هست وقتی واس pc بیاد قیمتش بیشتر هست(عده ای هم دوباره بازی رو میخرن)
2_بازی روی pc عرضه میشه و خیلی از کسایی که این نسل کنسول نداشتن بازیش میکنن عده ای خوششون میاد عده ای نمیاد
3_وقتی horizon بعدی انحصارا برای ps5 معرفی شه از بین اون افرادی که رو pc همین امسال بازی کردن و خوششون اومده عده ای (حالا یا کم یا زیاد) به احتمال زیاد ps5 میخرن تا بازیش کنن
4_کسی که این نسل ps4 داشته نمیاد بگه شت نسل بعد کنسول نمیخرم میمونم 3 4 سال بعد با pc بازیش میکنم!
:D

raminxxx

کاربر سایت
May 29, 2007
594
نام
Ramin
عنوان لانچ؟ جالبه هورايزن لانچ تايتلع :D
يعد جدا فكر كردي الان بياد رو استيم قيمتش شصت دلاره؟
مثلا بلادبورن هم بياد شصت دلاره حتي كيلزون اصلا هم سال ساخت مهم نيست:D

اينكه مشخصه سونس از قروشش سود مي كنه ولي براي كسايي كه از اين كنسول لامصب فقط به انحصاري مي نازيدن زجر اوره همين:D
فرض بود نگقتم لانچه یا 60 دلار در هر صورت خدمتشو کرده و اگر زیر 60 دلار قیمت یخوره قروشش قطعا بیشتر میشه ولی سونی مادیه بعید نیست
اونی که کنسول میخره بجای بازی بنازه بزار زجر بکشه. طرف مقابل افزادی هستند مثل من حاضر هستند دوباره پول بدن و افرادی که کنسول رو اصلا حساب نمیکنند ( دور بنده این مدل به وفور یافت می شه) پس سیاست سونی غلط نیست.

آخرین ویرایش:

sepehr_100

کاربر سایت
Mar 16, 2017
111
اگه فکر کردید چون سونی در زمینه کنسول خانگی داره یکه تازی میکنه پس مانند گلابی میشینه و قبضه شدن بازار PC بدست رقباش رو فقط تماشا میکنه بشدت در اشتباهید.
نکته دیگه که برای بار هزارم به ناچار باید بهش اشاره کرد اینه که اومدن یه بازی(همزمان/6 ماه/1 سال/3 سال/5 سال و...) از روی کنسول به PC چه زیانی به دارنده اون کنسول میرسونه؟! کیفیتش میاد پایین؟ از جیبتون چیزی برداشتن برای اینکار؟ شما رو مجبور کردن 2 بار هزینه کنید؟
اما اگه همین سونی بیاد بگه به دلیل هزینه های سنگین عناوین AAA ما دیگه نمیتونیم مانند گذشته شمار زیادی از این دست بازیها رو بسازیم دادتون به آسمون بلند میشه" ولی اینجا بخاطر دل شما که تو جنگ های کنسولی کم نیارید باید بیخیال فروش میلیونها نسخه تو بازار PC بشه.
ممکنه بگید خب با این اوصاف میرم سیستم میبندم و دیگه نیازی به خرید کنسول ندارم؟باشه از دیدگاه من اشکالی نداره" چون برعکس شما منم اگه همه عناوین سونی حتی همزمان روی PC منتشر بشه بازم سمت PC نمیرم چون به دلایل خودم دوست دارم با کنسول بازی کنم درست مانند اون درصد از PCبازا که به دلایل خودشون هیچ رقمه حاضر نیستن سمت کنسول ها بیان.
یه زمانی با مموری کارت 1 مگابایتی رو PS1 بازی میکردیم اکنون شده 2ترابایت! نه مولتی پلیری وجود داشت نه فروش دیجیتالی حالا اینا تو کل دنیا فراگیر شدن حتی در ایران.

کی فکرشو میکرد یه گیمر ساده بدون دانش برنامه نویسی یه زمانی بتونه خودش بازی بسازه"بازیهایی مانند Dreams اون رویاها رو به واقعیت تبدیل کردن.دنیای فن آوری هر روز در حال دگرگونیه" مگه میشه یه شرکت با شکل 20 سال پیشش بخواد به مسیرش ادامه بده! این مورد برای فرقه های م.ذ.ه.ب.یه که پیروانشون فکر میکنن دنیا تا ابد باید طبق آموزه های اونا پیش بره!

شاید خودمم تا چند سال پیش دید منفی به این دست خبرها داشتم اما با بالا رفتن تجربم دیدگاهم منطقی شد.مهمترین فاکتورهایی که برای خرید یه کنسول همیشه در نظر گرفتم:
1.بازیهای با کیفیتی داشته باشه
2.جنس خود کنسول مرغوب باشه

اینا چیزایی بودن که منو 22 سال با سونی همراه نگه داشتن و مطمئنا نسل آینده هم همراهش خواهم بود.در پایان اگر این سیاست سونی روی فروش سخت افزاری و نرم افزای کنسول هاش تاثیر منفی بزاره گمون کنم اینقدر تجربه داشته باشن که مسیرشونو عوض کنن اما اگه دیدن سود هنگفتی از هر دو بازار داره گیرشون میاد چرا باید چشمشون رو به روی بازار PC ببندن؟

آخرین ویرایش:

VahiD VFSDF

PC GAMER
کاربر سایت
Jul 19, 2010
279
نام
VahiD VFSDF
اگه فکر کردید چون سونی در زمینه کنسول خانگی داره یکه تازی میکنه پس مانند گلابی میشینه و قبضه شدن بازار PC بدست رقباش رو فقط تماشا میکنه بشدت در اشتباهید.
تا دیروز که میگفتید PC یک پلتفرم مرده و از رده خارجه . حالا چیشد یهو همه دارن مسابقه میدن برا قبضه کردن بازار مرده بی روح PC

نرمش قهرمانانه سونی مبارک

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,160
نام
سبحان
من اصلا نمیگم فروش کنسول فقط واسه بازی انحصاری ولی رکن اصلی
شما این نسل گفتی چرا نسل قبلو نمیگی ؟
ps3 گرونتر بود -یکسال دیر عرضه شد-سخت افزار پیچیده -ضعیف تر اجرا شدن بازی مولتی پلتفرم -مشکلات زیاد psn
ولی واسه عناوین با کیفیت انحصاریش دیدی تا جایی که میدونم فروشش از مایکروسافتی که اون نسل ترکونده بود بیشتر شد واقعا ۹۹٪ come back سونی تو نسل قبل تو فروش و رضایت طرفدارا واسه انحصاریا ۲ سال اخر عمر ps3 بود
صد در صد نمیگم مالک عناوین سونی ام
من یه طرفدارم یه مشتری ام سونی داره پول مشتری میگیره پس باید تمام توانشو بزاره که کسی محصولشو خریده رازی کنه
شرکت مورد علاقم ولی دلیل نمیشه که به فکر این باشم بازیش جا ۱۵ m چون رو pc نیومده ۱۰ m فروخته اونقدر عناوینش با کیفیت که فروششون عالی باشه که استدیو سراغ ای پی بعدی بره به اندازه کافی سود کنن نمونش انحصاری ها این نسلش که همشون تو فروش عالی عمل کردن
پس وظیفه شرکت این اول مشتری مدار باشه اول طرفداراشو راضی کنه
بشخصه من اگه کنسول نسل بعدیو بخرم god of war بعدی واسه pc تایید شه اون ps5 دیگه بکار من نمیاد نمیگم همه مثل من این نظرو دارن یا اینقدر فن شدیدی باشن نه خیلیا واسشون مهم نیست پول کنسولشو داده واسه pc هم میاد ولی نمیشه منکرش شد شاید ۲۰٪ مثل من ناراضی باشن اصلا بگو 5% اون درصد کمم حق دارن راضی باشن
من فقط بحثم تو این تاپیک این بود که طرف دوست نداره عناوینش واسه pc بیاد اصلا چیز بدی نیست فن بازی و طرفداری اگه بجا و باشه خوبم هست دیگه لازم نیست برچسب های زننده به طرف بزنن
فقط همین وگرنه حرف شما هم متین
ولی در کل باید صبر کرد ببینیم چطور عمل میکنه این شمشیر یا سیاست ۲ لبه
این حرفا هم نظر شخصی من بود
خب دوست عزیز اگه اون شکست اول نسل نبود شاید سونی اصلا به اون انقلاب انحصاری دست نمیزد و نمیتونست مخاطب جذب کنه ولی الان شرایط کاملا عوض شده،معماری کنسول ها x86 شد و پورت پی سی ساده تر.پس یه نیم نگاهی بهش دارن همیشه.بعد بازم میگم،همه مشتری های سونی متعصب نیستن و نمیشه فقط با دید شخصی خود همه رو سنجید
و نکته دیگه که هست اینه که سونی میاد activision رو میبینه که هر سال یه بازی تکراری مثل کال آف دیوتی رو میده و ۲۰ ملیون هم میفروشه،پیش خودش میگه چرا من اینجوری پول پارو نکنم؟حقیقتش رو بگم شرکتای بازی سازی و کنسول سازی تنها چیزی که براشون مهمه پوله و لا غیر،حالا میخواد از راه بدست آوردن رضایت فن های فعلی باشه چه از دست دادن فن های قدیمی و بدست آوردن فن های جدید
در ضمن به نظر من این فکر اشتباهی هست که ابراز ناراحتی از اینکه بازی بیاد روی یه پلتفرم دیگه،به نظر من هرکی باید بتونه روی هر پلتفرمی دلش میخواد بازی کنه

Boss

ناظم انجمن
Jul 7, 2006
3,646
خیلی خوبه که، این قضیه باعث میشه بقیه از عناوین انحصاری پلی استیشن لذت ببرن حالا اینجا نه من نه شما بودجه انحصاریهای سونی رو نمیدیم که بخایم ناراحت بشیم از این موضوع تازه اگرم میدادیم پول بیشتری تو کار بود دیگه :D

به فرض اگه اینطوریم نبود چرا وقتی میتونی چیزی که خودت داری رو و ازش لذت میبری به بقیه ندی که استفاده کنن؟ اینطوری قشنگ تر نیست؟

حالا قرارم نیست همزمان با لانچ رو پلی استیشن روی همه پلتفرم ها بیاد، اگه سیاست اینطوری باشه که بازی برای پلی بیاد بعد ۶ ما یا یه سال یا اگه خیلی انحصاری خفنی بود دو سال بازی رو برای پی سی بدن بیرون اینطوری کنسولم فروش خودشو داره و ضربه نمیبینه از این جهت‌.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر