گزارش: ویندوز 10 برای دارندگان ویندوز 8 رایگان خواهد بود

Celebrimbor

Vae Victus
کاربر سایت
Aug 23, 2010
1,411
نام
مسعود
Windows-9-Start-2-610x343.jpg

مدتی است که شایعاتی پیرامون عرضه ویندوز 9 پخش شده که یکی از آن‌ها رایگان بودن آن برای دارندگان ویندوز 8 است. البته عده‌ای نیز بر این باورند که مایکروسافت در حال تدارک دیدن پیشنهاد ویژه‌ای برای کاربران ویندوز XP است. در هر حال، بر طبق گزارشی که چند روز پیش منتشر شد، به نظر می‌رسد که Windows 9 به صورت رایگان برای دارندگان Windows 8 در دسترس خواهد بود. بر طبق گزارشات سایت خبری Detik.com که بیانیه‌ای از طرف آقای Andreas Diantoro، رئیس بخش اندونزی Microsoft منتشر کرده، به نظر می‌رسد این خبر صحت داشته باشد. آقای Diantoro در این بیانیه تایید کرده که ویندوز 8 در هنگام عرضه نسخه جدید این سیستم عامل به صورت خودکار به نسخه جدید آپدیت خواهد شد.

بر طبق این بیانیه، آقای Diantoro، ادعای خود را در مورد نام رمزی 'Threshold' اذعان داشته که گفته می‌شود همان ویندوز 9 است. اما اشاره‌ای به اینکه آپدیت به نسخه جدید برای دارندگان Windows 7 و Vista نیز رایگان خواهد بود، نشده است.

انتظار می رود مایکروسافت در جریان رویدادی که قرار است 30 سپتامبر (همین فردا) در San Francisco برگزار شود، به طور رسمی از نسخه جدید سیستم عامل خود پرده برداری کند. از مهم‌ترین تغییراتی که انتظار می‌رود در نسخه جدید اعمال شود، بازگشت باشکوه دکمه Start و جستجوی صوتی به وسیله Cortana خواهد بود که در حال حاضر بر روی Windows Phone در دسترس است.

VRG_1112.jpg

آپدیت: مایکروسافت بالاخره از نسخه جدید سیستم عامل خود پرده‌برداری کرد. اما خبری از ویندوز 9 که با نام رمزی Threshold شناخته می‌شد، نیست. بلکه این نسخه جدید، Windows 10 نام دارد.
بر طبق گزارشات منتشر شده از همایشی که مایکروسافت امروز برگزار کرد، تست فنی Windows 10 از اوایل 2015 آغاز خواهد شد.
مایکروسافت امیدوار است که ویندوز 10 بتواند "آشنا، سازگار، و مبتکرانه" باشد. همچنین گفته شده که ویندوز 10، دارای کاشی‌هایی (Tile) مشابه کاشی‌های ویندوز 8 خواهد بود، اما در کنار آن، "بخش‌های آشنایی برای کاربران ویندوز 7" همچون منوی Start خواهد داشت و دسترسی بیشتری برای شخصی سازی در اختیار کاربران قرار خواهد داد.

Windows 10 انتظار می رود در اواخر سال آتی عرضه شود.

[video=aparat;fcaQv]http://www.aparat.com/v/fcaQv[/video]
منبع

آخرین ویرایش:

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,779
ویندوز 8 و بعدش 8.1 از نظر سرعت،بهینگی و امنیت حرف اول رو نسبت به دیگر ویندوز ها میزنن . سرعت بوت شدن بالا و آپشن های متنوع تر بوت سریع ( مثل ساپورت بایوس های UEFI ) از ویژگی های این ویندوز هستش. تنها نکته صد البته بغرنج این ویندوز حذف استارت منو و تغییر نام برنامه ها به Apps بود . البته با یه برنامه بسیار کوچک و ساده مثل Classic Shell به راحتی میشه منوی استارت رو برگردوند! :x .
روی هم رفته اگر ویندوز 9 بخواد باگ های اندک 8.1 رو رفع کنه و از نظر امنیت قوی تر بشه و استارت منو به حالت اولیه و سنتیش برگرده ، پس این میتونه بهترین گزینه برای نصب بر روی لپتاپ ها و دسکتاپ ها بشه .

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,178
نام
محمد علی
البته توی وطن عزیزمون برای یکی مثل من که ویندوز اورجینال داره ، ویندوز 9 اینجوری رایگانه :

دستشون هم درد نکنه :bighug:

این که ربطی به اورجینال بودن نداره:D

مربوط به زندگی در برخی نقاط دور افتاده جهان میشه:D

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,214
نام
محمد امین
وین 8 رو میبینم یاد ویندوز میلینیوم میوفتم! کلا چیزی در حد فاجعست. این نمودار بیشتر توضیج میده.

screen_shot_2014-08-04_at_8.44.16_am_story.jpg

این آمار خ قدیمی هست
آخرین آمار که مال دو سه ماه پیش هست سهم مجموعه ویندوز 8 و 8.1 تقریبا 15.5 درصد هست که با توجه به کم شدنم XP به 14.5 درصد از XP بیشتر فروخته
منبع

در کل الانم دوران افت کامپیوتر های خانگی هست و طبیعتا باید شاهد کاهش سهم ها باشیم

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
9,001
نام
فرهاد
این آمار خ قدیمی هست
آخرین آمار که مال دو سه ماه پیش هست سهم مجموعه ویندوز 8 و 8.1 تقریبا 15.5 درصد هست که با توجه به کم شدنم XP به 14.5 درصد از XP بیشتر فروخته
منبع

در کل الانم دوران افت کامپیوتر های خانگی هست و طبیعتا باید شاهد کاهش سهم ها باشیم

این اماری که شما گزاشتی برای ماه آگست هست و هم اون آماری که من گزاشتم. (هر دو برای ماه پیشن) ولی امار شما برای StatCounter هست و برای من از ‌Net Applications‌ـه. هر دو معتبرترن ولی ‌Net Applications آمار دقیق تری میده بنا به تحقیقاتی که انجام میده. و خیلی از سایتا مرجعشون همین هست تا استت کانتر.

Davakineee

کاربر سایت
May 10, 2014
625
نام
محـــمد حـســـین
من تازه میخواستم برنامه بریزم تو چند ماه اینده برم ۸ :) ولی دیگه تو همین ۷ میمونم و تکون نمیخورم !! تا وقتی ویندوز ۷ همه نیاز هامو برطرف میکنه چرا برم ۸ یا ۹ ؟ :/

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
من تازه میخواستم برنامه بریزم تو چند ماه اینده برم ۸ :) ولی دیگه تو همین ۷ میمونم و تکون نمیخورم !! تا وقتی ویندوز ۷ همه نیاز هامو برطرف میکنه چرا برم ۸ یا ۹ ؟ :/
به همون دلیلی که از XP اومدی 7.

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,055
ویندوز 8.1 دارم و انصافا تو دَوام، ویندوز خیلی مستحکمیه! ماه هاست که سرعت و کیفیت خودش رو حفظ کرده! هرچند همیشه آپدیتش می کنم! فقط تنها مشکلی که باهاش دارم، در بـــعـــضـــی از بازی های قدیمی دچار مشکل می شه! اجرا می کنه، اما ممکنه گهگداری قفل کنه و یا بپره بیرون! البته فقط چند مورد اتفاق افتاده! غیر از این هیچ مشکلی باهاش ندارم و دوسِش دارم!
راستی، اگر آپدیت ویندوز 9 بیاد، می تونیم با این ویندوز های کرک شده آپدیت کنیم؟ :d

Eury

کاربر سایت
Jul 13, 2008
4,050
نام
Afshin
راستی، اگر آپدیت ویندوز 9 بیاد، می تونیم با این ویندوز های کرک شده آپدیت کنیم؟ :d

خب خودشو کرک خور میشه کرد(؟)چرا از 8 آپدیت کنی:d

pouryax

کاربر سایت
Jul 5, 2013
65
خداروشکر هنوز برای ویندوز 8 ویروس نیمده واقعا ویندوز خوبیه سرعتش بالاست حتا رو سیستمهای قدیمی برعکس ویندوز 7 که رو سیسمهای قوی هم کند بود

pasia

کاربر سایت
Jun 22, 2007
291
نام
V@hID
برعکس ویندوز 7 که رو سیسمهای قوی هم کند بود
کجا کند بود برادر من ؟ ویندوز 7 واقعا عالیه :d مخصوصا برای بازیهای قدیمی و کسایی که اهل ارشیو هستن

شما یدونه هارد SSD 64g ناقابل برای درایو C اختصاص بدید یحتمل سرعت ویندوز میشه فضا پیما تو دو ثانیه سیستم میاد بالا :d هرچند رو سیستمهای قدیمی هم عالیه

سالها طول میکشه بتونه به ویندوز 7 برسه درواقع اسمش ویندوز 9 همون اپدیت حساب میشه
استارت برداشته میشه دوباره استارت گذاشته میشه" اینا همه سیـاستهای غلط ناموفق یه شرکتو نشون میده

هرچرند مورد انتظارترینش برای من همون API Low level dx12
http://www.eteknix.com/windows-8-mar...lly-bigger-xps

اخرین امار
47499060947908305619.jpg

شما اگه تونستی American Conquest تو ویندوز 8 اجرا کنی بهتون جایزه میدم

آخرین ویرایش:

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
من که از dos و ویندوز 3.1 و ...... تا xp تجربه کرده بودم xp برام مثل اسطوره بود

اما لامصب xp تا نصب میکنی با هزار تا آنتی ویروس هم باز کلی تروجان و ...... میگیره بعد لانگهورن نصب کردم بعد ویستا نصب کردم هیچکدوم از درایورهامو نمیشناخت

خیلی وقته ویندوز 7.1 نصب کردمو ازش خیلی راضیم هم امنیت هم راحتی کار و ....

میخواستم ویندوز 8.1 فردا برم از ولیعصر بخرم نصب کنم ببینم چجوریه چون اصلا آشنایی ندارم باهاش که الان تیتر این تاپیک خوندم پشیمون شدم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر