گرفتن کپی از بازی های اوریجنال X360

Sasy360

کاربر سایت
Dec 5, 2005
858
نام
ساسان
سلام بر دوستان خوبم، میخوام تو این تاپیک آموزش گرفتن کپی از بازی های اوریجنال X360 رو آموزش بدم
برای شروع کار شما اول باید این نرم افزار ها رو تهیه کنید:
1- نرم افزار DVDInfo که از این لینک میتونید دانلودش کنید
2- نرم افزار ISOBuster که از این لینک قابل دانلود هست
3- فولدر IsoBuilder که در پک Xtreme موجود هست [برای دانلودش به آموزش های قبلی تو تاپیک کپی خور کردن و آپدیت فرم ور X360 مراجعه کنید]
4- نرم افزار CloneCD

مرحله ی اول:
تهیه ی Security Sector
شما باید برای تهیه ی این Security Sector که SS خوانده میشه مراحل زیر رو انجام بدید:
1- درایو سامسونگ خودتون رو با فرم ور Xtreme0800 فلش کنید و آن را با کابل SATA به رایانه ی خود متصل کنید تا در ویندوز شناخته شود [به دو تصویر زیر دقت کنید؛ در تصویر اول DVD درایو X360 با نام J در ویندوز مشخص شده است و در تصویر دوم درایو و بازی اوریجنالی را که در آن قرار داده ایم را نمایش میدهد]

fig1.0.jpg

fig1.1.jpg

حالا که بازی X360 شما هم توسط ویندوز شناخته شده است کافی است نرم افزار DVDInfo را اجرا کنید و از کشوی باز شونده ی پایین سمت چپ برنامه DVD Drive X360 خود را انتخاب کنید [که در اینجا J است]

fig2.0.jpg

حال از کشوی باز شونده ی سمت راست که ADVANCED COMMANDS نام دارد، گزینه ی send custom command را انتخاب کنید

fig2.1.jpg

هنگامی که send custom command را کلیک میکنید صفحه ی جدیدی مطابق شکل زیر در کنار صفحه ی اصلی برنامه باز می شود:

fig2.2.jpg

در صفحه ی باز شده قسمتی به نام CDB Structure وجود دارد که ورودی داده های CDB است که باید آن را مطابق ترتیب زیر پرکنید:
AD 00 FF 02 FD FF FE 00 08 00 01 C0
یعنی در کنار CDB 0، حروف AD و در کنار CDB 1، اعداد 00 را تایپ کنید و به کار خود ادامه دهید [اگر در این کار مشکل دارید جاهای خالی را دقیقا مطابق شکل زیر وارد کنید]

fig2.3.jpg

حال روی Send کلیک کنید و سپس ورودی های CDB صفحه ی جدید را مطابق شکل زیر پر کنید
[در اینجا شما نیاز که فقط فیلد CDB 10 را به 03 تغیر دهید؛ به شکل زیر خوب دقت کنید]

fig2.4.jpg

روی Send کلیک کنید تا سومین صفحه ی ورودی های CDB باز شود، شما در اینجا نیز فقط کافیست فیلد CDB 10 را به 05 تغیر دهید
[به شکل زیر دقت کنید]

fig2.5.jpg

با کلید روی Send، آخرین صفحه ی ورودی های CDB باز میشود و شما در اینجا نیز کافیست که فیلد CDB 10 رو به اعداد 07 تغیر دهید
[اعداد باید مطابق شکل زیر باشند]

fig2.6.jpg

حال که این ورودی CDB را هم اصلاح کردید، باید آن را ذخیره کنید برای این کار در صفحه ی اصلی برنامه رو آیکونی که با خودکار و مداد است کلیک کنید و سپس برای فایل خود نامی انتخاب کنید و جای زخیره سازی آن را برگزینید با تایید این مرحله نرم افزار سایز آن را میخواهد که باید آن را دقیقا 2048 بگزارید و سپس OK را کلیک کنید
حال شما این فایل security sector را در اختیار دارید، حال سیستم خود را Restart کنید و به مرحله ی بعد بروید

مرحله ی دوم:
استخراج بازی از دیسک

حالا که درایو شما مجددا توسط ویندوز شناسایی شده و بازی را در آن نیز قرار داده اید نرم افزار DVDInfo را اجرا کرده و سپس از منوی باز شونده ی سمت چپ X360 Drive خود را انتخاب کنید؛ حال دوباره از منوی باز شونده ی سمت راست send custom command را برگزینید؛ هم اکنون کافیست ورودی CDB باز شده را مطابق شکل زیر تکمیل کنید

fig2.8.jpg

حال نرم افزار DVDInfo را ببندید؛ هم اکنون شما قادرید اطلاعات درون دسیک اوریجنال X360 خود را مشاهده کنید، هم اکنون برای گرفت Image از دیسک خود کافیست نرم افزار ISOBuster را اجرا کنید و از کشوی باز شونده ی بالایی برنامه X360 Drive خود را انتخاب کنید و سپس بروی سر فصل CD در قسمت چپ برنامه کلیک راست کنید و گزینه ی Extract From-To را برگزینید

fig3.0.jpg

حال پنجره ی باز شده رو مطابق شکل زیر پر کنید: [یعنی گزینه ی Length را انتخاب کنید و LBA آن را 3567872 وارد کنید، در قسمت پایینی هم User Data 2048 bytes/block for most sectors را انتخاب کنید]

fig3.1.jpg

حال پنجره ی زخیره ی Image بازی نشان داده میشود که باید دقت کنید که حتما نام آن را game.iso بزارید، حال روی Save کلیک کنید [ذخیره ی این Image چیزی حدود 20 دقیقه تا 40 دقیقه به طول می انجامد]

هم اکنون باید فایلی را که در مرحله ی اول ایجاد کردید، به فولدر حاوی game.iso انتقال داده و نام آن را به ss.bin تغیر دهید سپس حال فایل های blank360.iso و build360.bat و IMAGE.dvd را از فولدر Xbox 360 Isobuilder به فولدر حاوی game.iso و ss.bin انتقال داده، حال فولدر شما باید مطابق شکل زیر باشد:

fig4.1.jpg

[توجه شما می توانید فایل X360Stealth را در این فولدر نیز قرار دهید تا در هر هنگام ساخت Image نهایی از بازی، دیسک شما با Firm ware های iXtreme نیز هماهنگ باشد]
هم اکنون فایل build360.bat را اجرا کنید تا صفحه ی DOSیی باز شود و Image نهایی بازی کرک شده ی شما را بسازد [این عملیات حدود 10 تا 45 دقیقه طول میکشد] حالا فایلی با نام IMAGE.000 در فولدر شما ایجاد شده که شما میتوانید آن را روی یک DVD دولایه رایت کنید و در دستگاه X360 خود آن را بازی کنید برای این کار از نرم افزار CloneCD استفاده کنید و گزینه Write from File را انتخاب کنید و حالا باید فایل IMAGE.dvd را به نرم افزار نشان دهید تا آن را برایتان روی یک DVD DL رایت کند [به ترتیب مطابق شکل]

fig5.0.jpg

fig5.1.jpg

fig5.2.jpg

fig5.3.jpg

توجه:
قرار دادن این مطلب بدون ذکر نام سایت غیر مجاز است

Sasy360

کاربر سایت
Dec 5, 2005
858
نام
ساسان
این کارو شرکت www.iranxbox.com هم انجام میده اینجور که می گفت 80% بازی هاش اینطوریه
اگر این کارو انجام میدن که واقعا دیوانن! آخه Image آماده این ها تو تورنت هست [در واقع اونور میان اول بازی اوریجنال رو میگیرن و بعد این کارا رو روش انجام میدن و بعد این فایل Image رو میزارن تو نت و اینجا کسایی مثل West دانلود میکنن و میدن دست مشتری!]

old_snake

کاربر سایت
Jan 18, 2007
3,509
نام
alireza
اگر این کارو انجام میدن که واقعا دیوانن! آخه Image آماده این ها تو تورنت هست [در واقع اونور میان اول بازی اوریجنال رو میگیرن و بعد این کارا رو روش انجام میدن و بعد این فایل Image رو میزارن تو نت و اینجا کسایی مثل West دانلود میکنن و میدن دست مشتری!]
اون شرکت بازی های اصل رو هم میفروشه !

پس این کار رو میکنه که دیگه نخواد بازی ها رو دانلود بکنه !

Rainbow

کاربر سایت
Oct 12, 2006
1,183
نام
فرزاد
اگر این کارو انجام میدن که واقعا دیوانن!

اگه اینکار دیوانگی هست ، پس ساسان جان چرا آموزشش رو گذاشتی؟!
یه چیز دیگه هم هست ، اگه بازی رو که از تورنت دانلود کردی Stealth نبود چی ؟! اگه یه وقت مشکلی مثل مشکل DOA4 که تو فیلم آخر هلنا بود ، بوجود اومد چی؟! اون وقت این شرکت مسئوله... پس میبینی ، همچین دیوونگی هم نیست...

Sasy360

کاربر سایت
Dec 5, 2005
858
نام
ساسان
اون شرکت بازی های اصل رو هم میفروشه !
پس این کار رو میکنه که دیگه نخواد بازی ها رو دانلود بکنه !
درسته، میتونه این کار رو بکنه ولی به صرفه نیست چون باید برای هر دیسک اوریجنال قیمتی معادل 50 تا 60 هزار تومن پول بده و بعد همیشه درایو X360 به PCیش متصل باشه
اگه اینکار دیوانگی هست ، پس ساسان جان چرا آموزشش رو گذاشتی؟!
فرزاد جان، دوست قدیمی و عزیزم، من خودم چند بازی اوریجنال داشتم و میخواستم ازشون کپی تهیه کنم، حالا هم گفتم چون راهش رو یاد گرفتم بیام آموزش بدم و دوستان بازیسنتریم هم ازش استفاده ببرن [به قول طاهر؛ این آموزش ها رو من اختراع نکردم و همشون در اینترنت موجود هست]
یه چیز دیگه هم هست ، اگه بازی رو که از تورنت دانلود کردی Stealth نبود چی ؟! اگه یه وقت مشکلی مثل مشکل DOA4 که تو فیلم آخر هلنا بود ، بوجود اومد چی؟! اون وقت این شرکت مسئوله... پس میبینی ، همچین دیوونگی هم نیست...
Stealth کردن یک بازی فقط کار 2 کلیک ساده هست و شما میتونید اون رو روی آخرین نسخه ی iXtreme هم اجرا کنید! اطلاعی از مشکل DOA4 ندارم متاسفانه

Rainbow

کاربر سایت
Oct 12, 2006
1,183
نام
فرزاد
فرزاد جان، دوست قدیمی و عزیزم، من خودم چند بازی اوریجنال داشتم و میخواستم ازشون کپی تهیه کنم، حالا هم گفتم چون راهش رو یاد گرفتم بیام آموزش بدم و دوستان بازیسنتریم هم ازش استفاده ببرن [به قول طاهر؛ این آموزش ها رو من اختراع نکردم و همشون در اینترنت موجود هست]
ببخشید ساسان جان حق با شماست..

درسته، میتونه این کار رو بکنه ولی به صرفه نیست چون باید برای هر دیسک اوریجنال قیمتی معادل 50 تا 60 هزار تومن پول بده و بعد همیشه درایو X360 به PCیش متصل باشه

یه چیزی رو من روشن کنم که مطمئنا هیچ کدومتون ازش اطلاع نداشتین ( که بخاطر همین این حرف ها بوجود میاد )...
این شرکت قبل از هک شدن XBox 360 هم در زمینه واردات و عرضه XBox360 فعالیت داشته و اون موقع هم که بازی کپی وجود نداشته و نسخه اصل بازی ها رو وارد می کردن...پس این کار همیشگی شرکت هست و الآن هم ادامه داره فقط تنها فرقش اینه که از روشون Backup هم میگرن...در ضمن هنوز که هنوزه بازی های اصل فروش دارن...پس کار غیر منطقی ای صورت نمی گیره

Stealth کردن یک بازی فقط کار 2 کلیک ساده هست

اگه بازی Stealth نباشه ، هیچ وقت نمی تونی تا موقع گیر آوردن پچش Stealthش کنی! یعنی فقط به اکتفا به خود بازی نمی تونی کاری کنی ، به غیر از اینکه پچش رو از تو اینترنت گیر بیاری ( که فکر نمی کنم به این راحتی ها گیر بیاد ) ، یا نسخه اصل بازی رو داشته باشی...حالا اگر شما راه دیگه ای بلدی ( یا سایتی داری که همه پچ ها توس موجود باشه ) ، بهتره به همه بگی تا بقیه هم بتونن استفاده کنن...

به هر حال بایت آموزش خوبت ممنونم...

=========

راستی یه چیزی :
تا مطالبت تو سایت های دیگه کپی پیست ( Copy - Paste ) نشده ، بهتره عکس هات رو برداری و یه لوگو از Bazicenter توش بذاری...تا خدای نکرده بعضی از اینجور سایت ها ( که اکثرتون یکیش رو میشناسید) که موقع کپی کردن مطالب ، این عکس ها رو که نشون می داد منبع کدوم سایت هست رو بر می دارن ، مجبور شن یا منبع رو بذارن یا حداقل تصاویر رو خودشون تهیه کنن ، یا دیگه کم کمش مطلب رو ناقص بذارن ...

آخرین ویرایش:

Sasy360

کاربر سایت
Dec 5, 2005
858
نام
ساسان
اگه بازی Stealth نباشه ، هیچ وقت نمی تونی تا موقع گیر آوردن پچش Stealthش کنی! یعنی فقط به اکتفا به خود بازی نمی تونی کاری کنی ، به غیر از اینکه پچش رو از تو اینترنت گیر بیاری ( که فکر نمی کنم به این راحتی ها گیر بیاد ) ، یا نسخه اصل بازی رو داشته باشی...
فرزاد جان این ماجرای فایل Stealth اصلا چیز تازه ای نیست، برای Xbox هم باید این فایل رو از دیسک اصلی استخراج میکردی و رو Image اصلی بازی پچ میکردی تا بازیت در Live شناسایی نشه و از همون ابتدا Image بازی ها با فایل Stealthش در نت قرار میگرفت [البته توسط افراد معتبر]؛ در واقع 3 سکتور اصلی در دیسک اوریجنال وجود داره که در هنگام کپی گرفتن از دیسک، به همراه بقیه ی سکتور ها که بازی رو شکل میدن، کپی نمیشن [مسئله ی امنیتی هست] و اون ها Security Sector و DMI و PFI هستن
(در توضیح ساده تر به دوستانی که ممکن هست کمی گیج بشن بگم که اگه شما از بازی اوریجنال یک Image بگیرید [که در حالت عادی این هم مستلزم انجام مواردی است] و رایتش کنید دیسک اجرا نمیشه تا این Security Sector رو توش پچ کنید، این سکتور DMI هم بعد از فرم ور Xtreme 2.0 و آپ دیت مایکروسافت کشف شد [مثلا دیسک رو تو درایو میزاشتین ولی دستگاه هیچ عکس العملی نشون نمیداد] و سکتور آخر هم PFI هست که بودنش باعث اصل شناخته شدن دیسک شما در XBL میشه [وجود این سکتور در فرم ور های iXtreme چک میشه و بعد بازی رو Load میکنه])
حالا به این تستی که من از بازی Dead Rising خودم گرفتم دقت کن [این بازی رو من از آقای تکاوج خریدم یکی از اولین بازی های X360 هست، درست این بازی در زمان لانچ X360 عرضه نشد ولی ببین حتی باز Stealth رو داره، که من بت قول میدم اون زمان اصلا نمیدونسته Stealth چی هست!]

Deadtest.jpg

حالا این تست رو ببین که از Blazing Angels برات میزارم [این بازی با رد گیری هایی که کردم به احتمال 80% از آقای تکاوج تهیه شده! بعضی از کاربرا و حتی طاهر میگفتن که تکاوج فایل های Stealth بازی رو پاک میکنه] همون طوری هم که میبینی Stealth نیست

Blazigtest.jpg

حالا اگر شما راه دیگه ای بلدی ( یا سایتی داری که همه پچ ها توس موجود باشه ) ، بهتره به همه بگی تا بقیه هم بتونن استفاده کنن...
من خودم چند ماه پیش یک Xtreme Pack که فرم ور Xtreme 5.2 داشت دانلود کردم، و توش فایل Stealth حدود 30 تا بازی رو داشت ولی متاسفانه از وقتی که هاردم سوخت دیگه از دست دادمشون [لینک دانلودشون رو پیدا میکنم برات میزارم] تورنت ها هم که جدیدن تو اسم فایلشون ذکر میکنه که Stealth هستن که آدم مطمعن بشه که با eXtreme اجرا میشن
توضیحات بیشتر با معرفی نرم افزار جدید رو به زودی قرار میدم
موفق باشی

Sasy360

کاربر سایت
Dec 5, 2005
858
نام
ساسان
آقا اینم یه نرم افزار کامل برای گرفتن کپی از دیسک های اوریجنال که همه ی این کارهایی رو که در پست اول گفتم رو با یک کلیک انجام میده! کار باهاش خیلی سادس، نیازی به توضیح نداره​

S360x.jpg

دانلود
[فقط به خاطر داشته باشید که برای اینکه نرم افزار درایو شما رو بشناسه باید روش فرم ور Xtreme0800 رو فلش کنید یا اگر دوست ندارید فرم ور فلش کنید، می تونید 0800.iso رو دانلود کنید و رو DVD DL رایت کنید و به مدت 5 دقیقه بزاریدش تو درایو تا FirmGuardش غیر فعال بشه و تو ویندوز بشه شناساییش کرد]​

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر