خبر رسمی کپکام هر پیشنهاد خریدی از سمت مایکروسافت را، «قدرشناسانه» رد خواهد کرد

MJ_KING

عضو تحریریه
Sep 14, 2023
358
نام
محمد جواد جعفری
در مصاحبه‌ای که مدیر اجرایی کپکام، Haruhito Tsujimoto، با خبرگذاری بلوبرگ داشت، از ایشان پرسیده شد که موضع این شرکت ژاپنی راجه به ادغام شدن، چیست؟

capcom--300x158.webp

سوجیموتو گفت :«من فکر می‌کنم که تا به حال، مذاکرات زیادی برای خرید و ادغام در صنعت گیم انجام شده است؛ حتی زمانی شرکت ما هدف یکی از این خریدها بود، اما به جای خریده شدن توسط یک شرکت خارجی، ما ترجیح دادیم که بصورت طبیعی توسعه پیدا کنیم. اگرچه من معتقدم همکاری با شرکای خارجی می‌تواند مفید باشد، اما قصد نداریم شرکت‌هایی را خریداری کنیم یا توسط یکی از آن‌ها تصاحب شویم».

در ادامه از سوجیموتو پرسیده شد که اگر شرکتی مانند مایکروسافت قصد خریداری آنان را داشته باشد، او به عنوان مدیر اجرایی چه خواهد کرد و سوجیموتو پاسخ داد :«من این پیشنهاد را با قدرشناسی رد می‌کنم».

این ناشر و سازنده بازی قدیمی، در گزارش خود از آمارشان در سال مالی ۲۰۲۳، اعلام کرد که با فروش ۴۱.۵ میلیون نسخه بازی فروخته شده، رکورد خود را برای بیشترین فروش بازی در یک سال مالی شکسته است؛ رکوردی که ژاپنی‌ها انتظار دارند با وجود انتشار بازی‌هایی مثل Street Fighter 6 و Resident Evil 4 Remake، بتوانند تا پایان ماه مارس ۲۰۲۴ آن را دوباره بشکنند.

jj191

کاربر سایت
Aug 22, 2021
450
اخه خرید بعضی شرکت ها توسط بعضی شرکت ها هیچ جوره تراز نیست.کپکام یه شرکت قدیمی با کلی طرفدار هست و سبک و شیوه خاص خودش رو جلو میبره.تاجایی هم که میدونم همیشه در حال رشد بوده. نیازی نداره که بفروشنش. انگار بگن سونی ماکروسافت رو میخواد بخره یا مایکروسافت میخواد سونی رو بخره. اینا شرکت های مستقل بزرگی هستن و با هم چون رقابت دارن باعث پیشرفتشون میشه حالا ادغام بشن که چی بشه؟ یه شرکت یکنواخت که شاید تا سالها چون رقیبی ندارن محصولات ضعیف به بازار بدن...

Need-More-Speed

کاربر سایت
Jul 1, 2007
4,239
نام
یونس
اخه خرید بعضی شرکت ها توسط بعضی شرکت ها هیچ جوره تراز نیست.کپکام یه شرکت قدیمی با کلی طرفدار هست و سبک و شیوه خاص خودش رو جلو میبره.تاجایی هم که میدونم همیشه در حال رشد بوده. نیازی نداره که بفروشنش. انگار بگن سونی ماکروسافت رو میخواد بخره یا مایکروسافت میخواد سونی رو بخره. اینا شرکت های مستقل بزرگی هستن و با هم چون رقابت دارن باعث پیشرفتشون میشه حالا ادغام بشن که چی بشه؟ یه شرکت یکنواخت که شاید تا سالها چون رقیبی ندارن محصولات ضعیف به بازار بدن...
حالا کپکام که کلا در شرایط خوبی قرار داره و اینکه تمایل به ادغام نداشته باشه طبیعیه، ولی حتی شرکتی که مشکل داره هم مدیر عاقلش نمیاد توی یک مصاحبه پابلیک به صورت علنی بگه آره اگه پیشنهادی باشه میفروشیم :D

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,359
نام
مــاکــان
شرایط مایکروسافت/اسپنسر تو این یکی دوساله من رو یاد این پیش‌داوری (استریوتایپ :D ) در مورد عربهای مولتی میلیاردر همسایه میندازه که وارد جایی میشن میگن آش با جاش چند؟
عربه سرش رو میچرخونه میگه آها با اون خانومه که اونجاست رو هم چند؟

طرف میگه ایشون خانوممه!

عربه میگه همه اونها با خودت رو هم چند؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر