شایعه کنسول Xbox 720 از درایور Blu-ray پشتیبانی نمی‌کند؟!

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,953
نام
فرهاد
Xbox-720-blu-ray.jpg

درود.

بعد از اتمام شایعات پیرامون کنسول PS4 و نشان دادن این پلتفرم توسط سونی، اینبار شایعات در مورد کنسول نسل بعد شرکت ماکروسافت یعنی Xbox 720 می‌گذرد. در همین راستا طبق شایعاتی که سایت Gaming Capacity ان را منتشر نموده است کنسول نسل بعد این شرکت (Xbox 720) به همانند 360 از درایور Blu-ray استفاده نمی‌کند و ای قدرت پردازنده این دستگاه سه برابر قوی تر کنسول 360 می‌باشد.
طبق اماری که این سایت ارائه داده است، ماکروسافت درصدد ارائه دو مدل از این کنسول است. ورژن اول Arcade است که 320 گیگ حافظه دارد و نسخه دوم نیز 500 گیگ مدل Pro می‌باشد که یک هارد 1TB را نیز دارا می‌باشد.

پردازنده این کنسول از شرکت AMD بوده و دارای 8 سی پی یو و قدرت x64 1.6GHz CP است. دیگر مشخصا این دستگاه به شرح زیر است
Direct3d 11.x 800MHz GPU و 8GB of DDR3 RAM.

nowgamer

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
البته رضا جان فکر میکنم این شایعه از اساس بی پایه اس و مایکروسافت از درایو بلو ری در کنسولش استفاده خواهد کرد.
جایگزین کردن درایو جدید ، یعنی معرفی یک مدیا و فرمت جدید در دنیا. اگر مایکروسافت بخواداین کارو بکنه در واقع یک اعلان جنگ به سونی خواهد داد و یک "جنگ جدید فرمت ها" آغاز خواهد شد.
مایکروسافت با وجود سرمایه هنگفت و قدرت ونفوذ زیادش در دنیای نرم افزار و گیم، فکر نمیکنم همچین ریسکی رو بکنه و بخواد در جبهه ای با سونی وارد یک جنگ جدید بشه که احتمال شکستش زیاده.
سونی بخاطر داشتن استودیوهای قدرتمند و پرنفوذ هالیوود، یکی از غول های بلامنازع صنعت سینما و موسیقی در جهانه. و کسی که بخواد فرمتی رو بعنوان فرمت برتر معرفی کنه اول باید سونی و فرمت تحت حمایتش (یعنی بلو-ری) رو شکست بده.
و در حال حاضر هیچ شرکتی اونقدر جرئت و قدرت نداره که بخواد در این زمینه با سونی دربیفته. قبلا هم توشیبا در سال 2005 با HD-DVD خواست اینکارو انجام بده که چنان شکست سختی خورد که صدها میلیون دلار ضرر کرد و الان دیگه حتی نامی هم از این شرکت بگوش نمیرسه!

ورود مایکروسافت به "جنگ فرمتها" در برابر "بلو-ری" که سونی از حامیان درجه اولشه، یک ریسک بزرگ برای این شرکته و باعث حیف ومیل شدن بخش زیادی از سرمایه مایکروسافت خواهدشد و این چیزیه که مدیران باهوش مایکروسافت هرگز نمیخوان ;)
فعلان در عصر HD هستیم و تا روزی که تکنولوژی پیشرفته تر از این نیاد; نیاز به فرمت جدید نیست. اگرماکروسافت چیزی بجز BD استفاده کنه قرار نیست جنگی راه بیافته چون تمام کمپانی ناشر فیلم و مدیا از BD حمایت میکنن و این "جنگ از پیش باخته" ست. ماکروسافت حماقت میکنه ولی نه تا این حد.
فرمت جدید میتونه سرعت انتقال دیتا بیشتری از BD داشته باشه ولی دوتا بدی داره :D. الان هزینه ساخت مدیا دیسک و درایوش خیلی سنگین تموم میشه برای ماکرو مثل زمان عرضه ps3 برای سونی. دوم اینکه اون کنسول دیگه BD Player نیست. البته با وجود سرویسهای اینترنتی مختلف با قیمتهای ارزون برای دیدن و خریدن فیلم دیگه زیاد مهم نیست ولی باشه بیتره :D. دوست میداریم BD Player رو :D.

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
تقریبا 2 و 3 سال پیش شایعه شده بود که مایکرو روی یه نوع DVD کار میکنه که 30 گیگ حجم داره ( با HDDVD اشتباه نگیرید :D ) به اضافه اینکه روی همین DVD پلیرهای معمولی هم میتونه کار کنه یعنی دیگه هزینه لازم برای تولید پلیر مخصوص نداره . خلاصه اگه شایعه استفاده نکردن از بلوری درست از اب در بیاد این شایعه قدیمی را که گفتم یادتون باشه :D

آخرین ویرایش:

need to fight

کاربر سایت
Mar 2, 2009
2,059
تقریبا 2 و 3 سال پیش شایعه شده بود که مایکرو روی یه نوع DVD کار میکنه که 30 گیگ حجم داره ( با HDDVD اشتباه نگیرید :D ) به اضافه اینکه روی همین DVD پلیرهای معمولی هم میتونه کار کنه یعنی دیگه هزینه لازم برای تولید پلیر مخصوص نداره . خلاصه اگه شایعه استفاده نکردن از بلوری درست از اب در بیاد این شایعه قدیمی را که گفتم یادتون باشه :D
آره منم اینو شنیده بودم + این که قراره 4 لایه بشه و تا 60 گیگ گنجایش داشته باشه.

master.mhn

کاربر سایت
Sep 15, 2009
2,775

این شایعه فکر کنم مرطوب به همین XGD3 میشد که اومد و رفت:d

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
البته رضا جان فکر میکنم این شایعه از اساس بی پایه اس و مایکروسافت از درایو بلو ری در کنسولش استفاده خواهد کرد.
جایگزین کردن درایو جدید ، یعنی معرفی یک مدیا و فرمت جدید در دنیا. اگر مایکروسافت بخواداین کارو بکنه در واقع یک اعلان جنگ به سونی خواهد داد و یک "جنگ جدید فرمت ها" آغاز خواهد شد.
مایکروسافت با وجود سرمایه هنگفت و قدرت ونفوذ زیادش در دنیای نرم افزار و گیم، فکر نمیکنم همچین ریسکی رو بکنه و بخواد در جبهه ای با سونی وارد یک جنگ جدید بشه که احتمال شکستش زیاده.
سونی بخاطر داشتن استودیوهای قدرتمند و پرنفوذ هالیوود، یکی از غول های بلامنازع صنعت سینما و موسیقی در جهانه. و کسی که بخواد فرمتی رو بعنوان فرمت برتر معرفی کنه اول باید سونی و فرمت تحت حمایتش (یعنی بلو-ری) رو شکست بده.
و در حال حاضر هیچ شرکتی اونقدر جرئت و قدرت نداره که بخواد در این زمینه با سونی دربیفته. قبلا هم توشیبا در سال 2005 با HD-DVD خواست اینکارو انجام بده که چنان شکست سختی خورد که صدها میلیون دلار ضرر کرد و الان دیگه حتی نامی هم از این شرکت بگوش نمیرسه!

ورود مایکروسافت به "جنگ فرمتها" در برابر "بلو-ری" که سونی از حامیان درجه اولشه، یک ریسک بزرگ برای این شرکته و باعث حیف ومیل شدن بخش زیادی از سرمایه مایکروسافت خواهدشد و این چیزیه که مدیران باهوش مایکروسافت هرگز نمیخوان ;)
جنگ فرمت ها ربطی به ماکروسافت نداره. ماکروسافت فیلم و و انیمیشن هاش رو فقط از طریق لایو ارائه میده . با اون عظمت لایو نیازی به جنگ با کسی نیست. اصلا ربطی هم به سونی نداره . کنسول برای بازی هست وقتی نت قوی داشته باشی اونقدر امکانات مخوفی روبروت هست که دیگه نیازی نیست بری یه مدیای فیزیکی تهیه کنی و بزاری تو کنسول و فلان.

مسئله خیلی ساده تر از این حرفاست .جنگی وجود نداره.فقط شاید برای جلو گیری از به فنا رفتن مسائل امنیت کنسول باشه و هزینه ی کمتر درایو و مدیا و رایت و سرعت و چیزهایی که بعدا دربارش بشنویم.
ولی کلا این مسئله اونقدرا برای گیمرها سرنوشت ساز نیست.ماکروسافت نشون داده که تو این مسائل از دید گیم میبینه و مسائل خارج گیم یوزر که بصورت فیزیکی باشه براش مهم نیست

Masood_Matin

کاربر سایت
Mar 13, 2006
863
نام
مسعود
جنگ فرمت ها ربطی به ماکروسافت نداره. ماکروسافت فیلم و و انیمیشن هاش رو فقط از طریق لایو ارائه میده . با اون عظمت لایو نیازی به جنگ با کسی نیست. اصلا ربطی هم به سونی نداره . کنسول برای بازی هست وقتی نت قوی داشته باشی اونقدر امکانات مخوفی روبروت هست که دیگه نیازی نیست بری یه مدیای فیزیکی تهیه کنی و بزاری تو کنسول و فلان.

مسئله خیلی ساده تر از این حرفاست .جنگی وجود نداره.فقط شاید برای جلو گیری از به فنا رفتن مسائل امنیت کنسول باشه و هزینه ی کمتر درایو و مدیا و رایت و سرعت و چیزهایی که بعدا دربارش بشنویم.
ولی کلا این مسئله اونقدرا برای گیمرها سرنوشت ساز نیست.ماکروسافت نشون داده که تو این مسائل از دید گیم میبینه و مسائل خارج گیم یوزر که بصورت فیزیکی باشه براش مهم نیست

البته با کلیت حرفات موافقم بجز یک نکته در مورد اون قسمت قرمز:

ولی متاسفانه تجربه ، خلاف حرف شمارو ثابت میکنه. صنعت گیم بخشی از دنیای بزرگ و تریلیاردی "Entertainment" است و ناخودآگاه درگیر خواهد شد.
در نسل های قبل هم دنیای گیم درگیر جنگ فرمت ها بود. و اوج این درگیری رو در ابتدای همین نسل شاهد بودیم.
مایکروسافت رونبینیدکه فقط در زمینه نرم افزار و گیم فعالیت جدی انجام میده. غول های صنعت Entertainment (از جمله سونی) صنعت سینما، موسیقی و گیم رو با هم ادغام کردند و در جهت اهداف بلندمدت شرکتهاشون ازش استفاده میکنند.
نمونه کاملا واضحش هم در اول این نسل دیدیم که سونی حاضر شد قیمت تمام شده کنسول PS3 بالا بره ولی مدیای بلو-ری رو با وجود انتقادات فراوان روی PS3 گذاشت و آن را به کمک همین ابزار (یعنی کنسول خودش) تبدیل به فرمت غالب کرد. و نتیجه اش رو هم همه دیدیم.
در واقع سونی کنسول PS3 رو فدا کرد در ابتدای فصل تا به هدف بزرگتر و سودآورتری برسه و اون هدف چیزی نبود جز پیروزی در جنگ فرمت ها.

در ضمن مایکروسافت یکبار وارد این درگیری شد (2005 به همراه توشیبا) ولی وسطش پا پس کشید و بیخیال شد !

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071

ولی متاسفانه تجربه ، خلاف حرف شمارو ثابت میکنه. صنعت گیم بخشی از دنیای بزرگ و تریلیاردی "Entertainment" است و ناخودآگاه درگیر خواهد شد.
در نسل های قبل هم دنیای گیم درگیر جنگ فرمت ها بود. و اوج این درگیری رو در ابتدای همین نسل شاهد بودیم.
مایکروسافت رونبینیدکه فقط در زمینه نرم افزار و گیم فعالیت جدی انجام میده. غول های صنعت Entertainment (از جمله سونی) صنعت سینما، موسیقی و گیم رو با هم ادغام کردند و در جهت اهداف بلندمدت شرکتهاشون ازش استفاده میکنند.
نمونه کاملا واضحش هم در اول این نسل دیدیم که سونی حاضر شد قیمت تمام شده کنسول PS3 بالا بره ولی مدیای بلو-ری رو با وجود انتقادات فراوان روی PS3 گذاشت و آن را به کمک همین ابزار (یعنی کنسول خودش) تبدیل به فرمت غالب کرد. و نتیجه اش رو هم همه دیدیم.
در واقع سونی کنسول PS3 رو فدا کرد در ابتدای فصل تا به هدف بزرگتر و سودآورتری برسه و اون هدف چیزی نبود جز پیروزی در جنگ فرمت ها.

در ضمن مایکروسافت یکبار وارد این درگیری شد (2005 به همراه توشیبا) ولی وسطش پا پس کشید و بیخیال شد !
یه چیزی رو همه اینجا اشتباه متوجه شدن انگار !!. ماکروسافت اگر طرف یه جبهه رو میخواست بگیره باید از اون درایو در ساخت کنسولش استفاده میکرد نه به عنوان یه وسیله جانبی.
درمورد جنگ هم بگم 50-50 بود همه چیز. HD DVD هیـــچ محدودیت یا کمبودی نسبت به BD نداشت. یونیورسال و یکی دیگه از کمپانی های غول هالیوود بصورت انحصاری از HD DVD حمایت میکردن. این وسط Warner Bros تصمیم میگیره با توافق FOX یکی رو انتخاب کنن و توی این جریان FOX پشت BD رو گرفت و به این ترتیب جنگ فرمتها تموم شد.
نمیدونم حماسه های جعلی که درمورد سونی و فداکاریهای دلیرانه ش برای BD تعریف میکنید رو از کجا شنیدید. Pa Na Pa !! خودش یکی از ناشرهای بزرگ و مطرح هالیوود هست بعد تو ساخت BD سهم عمده ی داشته و دربخش سرگرمی صاحب کنسولم هست، توقع داشتید کار دیگه ی بجز این بکنه؟ :D.

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490

سونی توی این نسل یه شکست خوردس.البته با رقابت توی نسل قبل خودش . وقتی نتونسته به حالت حد اقلی نسل قبلیش برسه پس سونی سکشت خورده. در نتیجه این درایو بلوری هم لطفی بهش نکرده.(منظور توی تعداد کنسول فروخته شدست و اینکه نتونست رقیب هاش رو کنار بزنه مثل نسل قبل وگرنه توی خیلی چیزها برنده بود)
من سر فن بازی و اینا نمیگم ،این چیزیه که خود سونی هم میدونه.
شاید اگه اونم روی کنسولش dvd9 استفاده میکرد اوضاعه متفاوتی رو میدیدیم. پس هیچ ربطی نداره.یه قابلیت اضافه قرار نیست برنده نسل رو تعیین کنه. شاید نسل بعدی همه از بلوری کشیدن بیرون. اصلا معلوم نمیکنه و ربطی به جنگ کنسول نداره

برای بار چندم میگم ،مدیا هیچ ربطی به جنگ کنسول نداره. نهایت لطفی که بکنه 2%ملت برن کنسول رو به هوای پلیر بودنش بخرن

Masood_Matin

کاربر سایت
Mar 13, 2006
863
نام
مسعود
سونی توی این نسل یه شکست خوردس.البته با رقابت توی نسل قبل خودش . وقتی نتونسته به حالت حد اقلی نسل قبلیش برسه پس سونی سکشت خورده. در نتیجه این درایو بلوری هم لطفی بهش نکرده.
من سر فن بازی و اینا نمیگم ،این چیزیه که خود سونی هم میدونه.
شاید اگه اونم روی کنسولش dvd9 استفاده میکرد اوضاعه متفاوتی رو میدیدیم. پس هیچ ربطی نداره.یه قابلیت اضافه قرار نیست برنده نسل رو تعیین کنه. شاید نسل بعدی همه از بلوری کشیدن بیرون. اصلا معلوم نمیکنه و ربطی به جنگ کنسول نداره

البته بحث ما اصلا سر برنده این نسل یا نسل آینده نبود که شما این رو عنوان فرمودید. بحث ما سر استفاده احتمالی مایکروسافت از یک مدیا بغیر از بلو-ری در کنسول آینده اش بود و اینکه عرض کردم اگر بخواد همچین کاری بکنه، ناخواسته وارد یک جنگ فرمت ها میشه و درنهایت جز شکست و ضرر براش چیزی نمیمونه.

برای بار چندم میگم ،مدیا هیچ ربطی به جنگ کنسول نداره. نهایت لطفی که بکنه 2%ملت برن کنسول رو به هوای پلیر بودنش بخرن

بنده هم عرض نکردم "مدیا نقشی در جنگ کنسول ها دارد یا نه" ، عرض بنده اتفاقا برعکس فرمایش شما بود :
"کنسول ها میتوانند نقش موثر و مفیدی در جنگ فرمتها داشته باشند"

به هرحال این بحث به هیچ سرانجامی نخواهد رسید. نه شما میتونید من رو راضی کنید نه من شمارو

بعنوان آخرین پست در این باره و فقط برای اطلاع دوستان از این موضوع عرض میکنم:
بنا به نقل منابع معتبر یکی از مهمترین دلایل پیروزی Blu-Ray در جنگ فرمت ها، استفاده سونی از این مدیا در کنسول PS3 بود:
(همون حرفی که در پست قبلی گفتم و توضیح دادم که چگونه سونی حاضر شد در ابتدای نسل روی PS3 ضرر کنه، و درواقع کنسول PS3 وسیله ای شد برای رسیدن سونی به هدفی بسیار بزرگتر، یعنی پیروزی در جنگ با ارزش فرمت ها)
(توصیه میکنم دوستان مقاله زیر رو با دقت مطالعه کنند)

BBC NEWS | Business | How the PS3 led Blu-ray's triumph

By the time Toshiba ceded the market, about 10.5 million of the Sony consoles had been sold worldwide versus an estimated 1 million HD DVD players – including both standalone units and the add-on player for Microsoft's Xbox 360 console, which did not use the HD DVD add-on for gaming unlike the PS3 which had games that used the Blu-ray's added storage capacity. This equipment gap was a factor in Blu-ray titles (including the ones bundled with the PS3) outselling their HD DVD counterparts two to one in the United States and three or four to one in Europe.

Sony's strategy came at a cost. The company initially priced the PlayStation 3 at $599, roughly double the price of the PlayStation 2 and substantially higher than competing consoles. The PS3 console sold at an estimated loss of more than US$200 per unit, resulting in losses estimated at about $3 billion. But analysts, such as Richard Cooper with Screen Digest, expect Sony to recoup far more than that, through the sale of games on the system

باز هم عرض میکنم بنده هیچ بحثی در مورد برنده جنگ کنسول های این نسل یا نسل بعد ندارم و بحثم فقط بر سر استفاده احتمالی مایکروسافت از مدیایی بغیر از بلو-ری و در نتیجه عواقب آن برای خود شرکت مایکروسافت، دنیای گیم و سرگرمی بود

در پایان فقط خواننده های این بحث هستند که میتونند در مورد صحبت های ارائه شده نتیجه گیری نهایی رو بکنند

موفق و موید باشید

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر