کنسول PS3 اینبار اساسی هک شد!

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,947
نام
فرهاد

PS3-Hack-Download-Games-TQ570.jpg

درود.

در طی جدیدترین خبر رسیده که در سایت‌ها مختلف منتشر شده است کنسول شرکت سونی یعنی PlayStation 3 بار دیگر هک شد و این بار به صورت عجیب و اساسی. همانطور که می‌دانید این کنسول با ابزارهایی چون the PSJailbreak dongle و fail0verflow هک شده بود و سونی برای مبارزه با هکرها Firmware 3.60 را منتشر کرده بود.

در همین راستا گفته می‌شود گروهی هکر که خود را "The Three Muskateers" ( سه تفنگدار) می‌نامند توانسته‌اند به کلید LV0 کنسول PS3 دست یابند و قفل این پلتفرم را هک نمایند که این به ان معنا می‌باشد که Firmware های سونی دیگر کارساز این هک نمی‌باشد و سونی هر چقدر Firmware اپدیت کند به راحتی قابل هک خواهد بود.

نکته قابل توجه در مورد گروه "The Three Muskateers" این است که بعد از هک کنسول PS3 نمی‌خواستند کلید قفل LV0 را منتشر کنند ولی در عین ناباوری این کلید به دست یک گروه هکر چینی با نام BlueDiskCFW افتاد و ان‌ها از این روش استفاده نمودند، که همین این امر موجب خشم گروه Muskateers شد و در همین رابطه بیانه ای کوتاه را خطاب به این گروه چینی انتشار دادند.

"از انجایی که این حرکت یک کار گروهی بود، در شرایط عادی یک کلمه هم در این رابطه حرف نمی‌زدیم ولی این را باید بگوییم که دیگر کار زیادی نیست که ما بخواهیم با PS3 انجام دهیم و کارمان تمام شده است و فکر می‌کنیم زیاد هم اهمیتی ندارد. در اخر به شما که این هک را منتشر کردید تبریک می‌گوییم، تو دوست من واقعا یک هکر واقعی هستی افرین، ببخشید اشتباه شد تو یک عوضی هستی."

xboxmb

• Like
Reactions: ehsan250

racon_leon

کاربر سایت
Jun 20, 2007
1,058
من که توی تاپیک این 4.21 پرسیدم میشه این رو روی کنسول 4.20 که اوریج خوره ریخت یا نه گفتن نه
اگه نمیشه پس چه هکه اساسیه این؟؟

aryasoft2872

کاربر سایت
Nov 25, 2009
584
نام
M.P
این فریمور جدیده نصبش خطرناکه ها بهتره ی مدت صب کنید مطمپن ترش بیاد تو خود psx-scene هم مدیرشون گفت یه PS۳ بریک کرده...اگرم خیلی عجله دارید قبلش یه پشتیبان از NAND بگیرید که حداقل با فلشر بشه درستش کرد.

Victarion

Loyal Member
Oct 25, 2006
8,922
اتفاقا دفعه قبل اساسی تر هک شده بود، اون موقع Public Key دستگاه لو رفته بود (در cryptography چیزی بالاتر از Public Key نیست و باهاش میشه کل سیستم عامل و بازی ها رو رمز گشایی کرد) همون موقع هم گفتن سونی دیگه هیچ کاری نمی تونه بکنه در حالی تو update بعدی 3 لایه محافظتی جدید هر کدوم با key های جداگونه روی root قرار داد و بازی های قدیمی رو white list کرد. حالا هم باز دوباره میگن سونی دیگه کاری نمی تونه بکنه. ولی واقعیتش اینه که هیچ چیزی 100% نیست، از سونی بعید نیست که جلوی این هم بگیره.

آخرین ویرایش:

ash@ash

کاربر سایت
Oct 15, 2012
955
اتفاقا دفعه قبل اساسی تر هک شده بود، اون موقع Public Key دستگاه لو رفته بود (در cryptography چیزی بالاتر از Public Key نیست و باهاش میشه کل سیستم عامل و بازی ها رو رمز گشایی کرد) همون موقع هم گفتن سونی دیگه هیچ کاری نمی تونه بکنه در حالی تو update بعدی 3 لایه محافظتی جدید هر کدوم با key های جداگونه روی root قرار داد و بازی های قدیمی رو white list کرد. حالا هم باز دوباره میگن سونی دیگه کاری نمی تونه بکنه. ولی واقعیتش اینه که هیچ چیزی 100% نیست، از سونی بعید نیست که جلوی این هم بگیره.

مجید جان دلبندم اون Private Key اه توی رمز نگاری واسه Decrypt کردن به کار می ره :))

حداقل یه سرچ بزن تو گوگل بعد بیا اینجا فخر فروشی کن

بیا حالا من به جات سرچ می زنم این دفعه:

Public-key cryptography - Wikipedia, the free encyclopedia

حرف هایی که زدی هم از پایه غلطه

عزیزان گرد شیرینی به نقل قول هاشون نه اهمیت می دم نه جواب ;)

@S0HÉIL

تو عرضه Refresh کردنش هم نداری :-j'
به مالیدنت برس

آخرین ویرایش:

ke$ha

کاربر سایت
May 29, 2011
961
نام
kesha
مجید جان دلبندم اون Private Key اه توی رمز نگاری واسه Decrypt کردن به کار می ره :))

خب خدا رو شکر.

بازیسنتر همینو کم داشت, دیگه کم کم باید برامون اسم پیدا کنن!

به ناظم رحم نمیکنن, خدا به داد ما برسه که فردا پس فردا چه اسمی رومون بذارن :)

.sandman.

کاربر سایت
Aug 27, 2012
603
نام
Armin
من که نفهمیدم تو خبر نوشته که کلا کلید هایPS3رو پیدا کردن بعد بعضی ها میگن که این یه چیزی مثل3.55.آخر یه نفر میاد به من بگه این هک اساسی هست یانه؟

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق

يا قرآنننننننننننن دوره اخر الزمون:-o
اولا كيوان ناظم هستن اين چه طرز حرف زدنه:-l
دوما اومدي اطلاعات ناقصتو به رخ كيوان ميكشي؟:))

Victarion

Loyal Member
Oct 25, 2006
8,922
دوستان گرامی ممنون از لطفتون ولی من خودم زبون دارم، میتونم صحبت کنم. اولا در مورد private key حق با ایشونه، من private key رو با public key قاطی کرده بودم، چون طبعا تشابه دارن و اشتباه پیش میاد. به هر حال در اصل قضیه فرقی نمی کنه و private key کنسول لو رفته بود که همونطور که گفتم تمام سیستم قابل رمزگشایی بود و سونی با حرکتش جلوش رو گرفت، در حالی که هیچ کس فکرش هم نمی کرد.
اما ایشون و قصدشون از این کارا برای همه تو این فروم مشخصه، باشد که سر عقل بیان و متوجه بشن که من قاتل فک و فامیلشون نیستم. وگرنه هرچقدر هم id جدید هم درست کنن فایده نداره و درجا بن میشن.

Zack_Fair

کاربر سایت
Mar 16, 2010
1,745

عزیزان گرد شیرینی به نقل قول هاشون نه اهمیت می دم نه جواب ;)
اوه اوه!
حالا الان منم كه هر روز سايت های هك رو ريفرش می كنم و اينا رو می دونم، بيام در حد جئو هاتز ادعا كنم!
اصلا چيز مهميه دونستن يا ندونستن مسائل هك PS3 كه بخواد اعتبار يكی باهاش زير سوال بره؟!
اونم چهار تا اصطلاحی كه خودتم نمی دونی عملا چی به چین!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر