کنسول افسانه ای پلی استیشن 2 ،18سال شد

ARTHUR WESKER

“We can’t change what’s done, we can only move on.
کاربر فعال
Jan 25, 2018
6,600
نام
Albiceleste
playstation-2-pal-black-555x417.jpg
درود

کنسول محبوب پلی استیشن دو در سال 2000 منتشر شد و توانست به عنوان پرفروش ترین کنسول تاریخ دست پیدا کند.البته جای تعجب هم ندارد.زیرا کنسول پلی استیشن 2 پس از انتشار کنسول پلی استیشن 3 همچنان محبوب بود و با قدرت به فروش می رفت.

در نهایت چرخه ی عمر کنسول در سال 2013 به پایان رسید و تعمیرات کنسول هم از سپتامبر 2018 متوقف شد.مجموع فروش کنسول پلی استیشن در طی 13 سال در تمام نقاط جهان 155 میلیون دستگاه است.

Mohammadzare

کاربر سایت
Oct 26, 2018
225
نام
محمد
چی باید گفت در وصف ps2 سن و سال نوستالوژی که خیلی تاثیر داره ولی واقعا این کنیول و بازی هاش جاودانه هستن کلا کنسول باوقاری بود اون دورانم دوران خوبی بود

• Like
Reactions: IMANOKA and x-x

ramaz

کاربر سایت
Dec 31, 2010
494
نام
رضا
حول و حوش سال 2000 اوج شکوفائی دنــیــا بود!
از نظر صنعت کشورها پیشرفت کرده بودن! از لحاظ علم و تکنولوژی اوج گرفته بودن! در اکثر زمینه ها انقلاب به پا شده بود! کلا بهترین ها در اون سال ها در کنار هم بودن! شکل بهداشت تو دنیا تغییر کرده بود! تغذیه مردم بهتر شده بود! حتی تو کشور خودمون مردم در اون سال ها رفاه و آسایش خوبی داشتن و با بازارهای بین المللی تعامل می کردن!
حتی بهترین فوتبالیست های دنیا تو اون دوره بودن، مشهورترین بازیگرهای دنیا در اوج آمادگی بودن و خیلی ها با تکنولوژی جلوه های ویژه که در اون دوران پیشرفت کرده بود، معروف شدن! بهترین گــیــم ها در اون دوره ساخته شدن که همچنان تو ذهن ما موندگارن!!!
کنسول PS2 هم متولد شده اون دورانه و همچنان موندگار! مثل فوتبالیست های خوب اون دوران، بازیگرهای خوب اون دوران، گیم های اون دوران و آسایش اون دوران! اکثر چیزهائی که داریم زائیده شده اون دورانه!
دقیقا! شروع هزاره جدید برای منی که اون موقع یه دانش اموز راهنمایی بودم اگه نگم خیلی هیجان انگیز ولی حداقل جالب بود. شمردن تاریخ چاپ مجله ها و پیگیر بودن اینکه کی این 1999 لعنتی تبدیل میشه به 2000 :D!!! پوستر های دریم کست رو که تازه اومده بود توی کلوپها یادمه با شعارهای پر طمطراقی مثل "آخرین سیستم گیمینگ" و "کنسول هزاره ی جدید"!!! یا شایعات در مورد کنسول جدید سونی که واقعا فکر نمیکردیم قراره اسمش واقعا چی باشه!!! :D و ....
خب بین همه ی اینها توی زندگی واقعی متاسفانه اتفاقات تلخ و کذایی مثل 911 هم داشتیم که اگه رخ نمیداد خدا میدونه الان حداقل دنیای من و شما چطوری می بود...

CAP\MortezA63

کاربر سایت
Mar 13, 2009
1,653
نام
MortezA
واقعا یادش بخیر عجب دوره ای بود به قول یکی از دوستان دوران بدون استرس و فشار عصبی..!!!فقط و فقط به فکر عشق و حال بازی بودیم مخصوصا بازی MGS 2 که وقتی اومد ساعت 6 صبح با دوستم از خواب بیدار شدیم پشت دره کلوپ نزدیک دبیرستان وایسادیم تا بیاد و ببنیم چه فرقی کرده تازه کلوپ هم ساعت 8 یا 9 باز میکرد ما هیمنطور اونجا ها میچرخیدیم تا بگذره بریم ببنیم اصلا ذوقی داشتیما....!!!! خدا وکیلی تو یه دنیای دیگه ای بودیم..!!! واقعا از ته دلم میگم که یادش بخیر یکی از دوستان پست قشنگی گذاشته بود واقعا خوندم دلم گرفت..!!! رفتم تو اون دوران..!!خیلی از بازیهای که الان باهاشون حال میکنیم و خیلی از اونایی که منتظرشون بودیم یا هستیم از همون دوران PS2 باقی مونده..!!!فقط و فقط یادش بخیر کاش زمان دنده عقب داشت...!!

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
من که به زور سنم به ps2 میخوره(یک سال بعد ps2 متولد شدم :D) ولی اولین کنسولم ps2 بود کلا اواخر دهه 80 دهم 90 و ده سال اول 2000(تا 2010) دوره طلایی و خاطره انگیز گیمینگ بود از mario تو nes .از sonic تو mega drive. از کنسول انقلابی سونی گرفته و(کنسول های دیگه که دیدنشون بسیار ناراحت کننده هست:-<)تا 2010 که با RDR تموم شد:D نمیدونم چرا بعد 2010 بازیا دیگه حس گذشته رو نداشتن مخصوصا بازی های این نسل هم کم شدن هم دیگه اون لذت گذشته رو ندارن تو این نسل بازیای کمی تونستن واسم خاطره ساز بشن نمیدونم شاید بخاطر زمانه.....

WTF?

کاربر سایت
Mar 27, 2015
1,087
نام
محمد
متولدین اواخر دهه 60 و اوایل دهه 70 با کنسول PS2 خاطرات بسیاری دارن. یعنی اون روزایی که میخواستیم کنسول رو از کلوپ های محل کرایه کنیم واسه شب تا صبح بهترین لحظات عمرمون بود. صبح با چشم پر از خون پا میشدیم و دل غمگین که باید کنسول رو ببریم پس بدیم.=((

New Shredder

ѺГѺҠԱ ՏѦҠі
کاربر فعال
Feb 23, 2013
929
نام
سعید
واقعا ps2 مرد؟
آخه چطور امکان داره کنسولی مرده باشه که اسلای کلاه بردار رو بهمون معرفی کرد .., برای دیزنی دوستان سلسله پادشاهی قلب ها رقم زد , ما رو به پشت صحنه فیلم های جو برد , سامونوسکه رو انداخت به جون نوبوناگا , سایه انداخت رو سر روم و ماکسیمو رو فرستاد قبرستون تا شاهد مبارزه پسران اسپاردای شیطان نباشه ...

یادتونه...اوناگا چجوری شوجینکو رو اغفال کرد و چقدر برای بالا رفتن از سر و کول کالوسوس ها بهمون فشار اومد... یا چند ساعت طول کشید تا فاینال هامون رو فانتزی کردیم ... اون معاهده ننگین رو چی یادتون هست که با اریس امضا کردیم و بعد برای آرامش روح پناه بردیم ته کشتی و به مینی گیم مشغول شدیم...

چقدر با آماتراس نقاشی کشیدیم و سر فرار فیونا از دست دبیلیتاس گوژپشت سکته زدیم.. چقدر برای تجهیز تفنگ های لیون دست به قاچاق عتیقه و سنگ های قیمتی زدیم و برای نابودی تایرنت به دست کلیر در قسمت بار هواپیما به تهذیب و مجاهدت پرداختیم...چقدر همکاری و همبستگی کراش و کورتس خوب بود ..هنوز یادم نرفته تراویس چرا دستی کامیون رو تو تپه خاموش کشید. راستی بالاخره راچت و کلنک آرسنالشون رو آپ کردند؟

اجازه بدید من باور نکنم...وگرنه چجوری با لیوکنگ زامبی انتقام از شنگ تسونگ بستانیم چجوری دیگه با وینسنت آوای سربروس سر بدیم...دیگه کی مارو تو صف ونگارد برای کسب مدال افتخار قرار میده, یعنی دیگه واقعا کودی به آخرین مبارزه کپکام نمیرسه! آقا من هنوز همه تخم مرغ ها رو به کمک جک و دسکتر جمع نکردم پس تکلیف کاراکتر های آپگرید نشده روگ گالاکسی چی میشه؟ بابا یکی اون متکا رو از دست جیمز ساندرلند بگیره تا کسی رو خفه نکرده...:-w:-w

آه ..چقدر هم کم توقع بود با یک آداپتور 8.5 ولتی تغذیه می کرد و به حیات ادامه میداد نه مثل پسر بیشعورش که بدون جیلبریک قدم از قدم بر نمی داشت و نه مثل نوه نکبتش آپدیت روز اول می خواست ...با یک دیسک 800 تومنی کلی شادی و شور به همراه می آورد نه دیسک 800 هزار تومنی که به همراه میاره کلی قرض و قوله ...واقعا فقط یک 2 تبدیل به 4 شده و بینشون فقط یک عدد 3 هست حالا بین 800 تومن با 800 هزار تومن چند تا عدد هست ...؟

oq7u_picture1.png

پ .ن : ببخشید میکامیش کم بود...

آخرین ویرایش:

armin_shadow

A New Era Begins
ناظم انجمن
Mar 18, 2006
3,233
نام
آرمين
واقعا ps2 مرد؟
آخه چطور امکان داره کنسولی مرده باشه که اسلای کلاه بردار رو بهمون معرفی کرد .., برای دیزنی دوستان سلسله پادشاهی قلب ها رقم زد , ما رو به پشت صحنه فیلم های جو برد , سامونوسکه رو انداخت به جون نوبوناگا , سایه انداخت رو سر روم و ماکسیمو رو فرستاد قبرستون تا شاهد مبارزه پسران اسپاردای شیطان نباشه ...

یادتونه...اوناگا چجوری شوجینکو رو اغفال کرد و چقدر برای بالا رفتن از سر و کول کالوسوس ها بهمون فشار اومد... یا چند ساعت طول کشید تا فاینال هامون رو فانتزی کردیم ... اون معاهده ننگین رو چی یادتون هست که با اریس امضا کردیم و بعد برای آرامش روح پناه بردیم ته کشتی و به مینی گیم مشغول شدیم...

چقدر با آماتراس نقاشی کشیدیم و سر فرار فیونا از دست دبیلیتاس گوژپشت سکته زدیم.. چقدر برای تجهیز تفنگ های لیون دست به قاچاق عتیقه و سنگ های قیمتی زدیم و برای نابودی تایرنت به دست کلیر در قسمت بار هواپیما به تهذیب و مجاهدت پرداختیم...چقدر همکاری و همبستگی کراش و کورتس خوب بود ..هنوز یادم نرفته تراویس چرا دستی کامیون رو تو تپه خاموش کشید. راستی بالاخره راچت و کلنک آرسنالشون رو آپ کردند؟

اجازه بدید من باور نکنم...وگرنه چجوری با لیوکنگ زامبی انتقام از شنگ تسونگ بستانیم چجوری دیگه با وینسنت آوای سربروس سر بدیم...دیگه کی مارو تو صف ونگارد برای کسب مدال افتخار قرار میده, یعنی دیگه واقعا کودی به آخرین مبارزه کپکام نمیرسه! آقا من هنوز همه تخم مرغ ها رو به کمک جک و دسکتر جمع نکردم پس تکلیف کاراکتر های آپگرید نشده روگ گالاکسی چی میشه؟ بابا یکی اون متکا رو از دست جیمز ساندرلند بگیره تا کسی رو خفه نکرده...:-w:-w

آه ..چقدر هم کم توقع بود با یک آداپتور 8.5 ولتی تغذیه می کرد و به حیات ادامه میداد نه مثل پسر بیشعورش که بدون جیلبریک قدم از قدم بر نمی داشت و نه مثل نوه نکبتش آپدیت روز اول می خواست ...با یک دیسک 800 تومنی کلی شادی و شور به همراه می آورد نه دیسک 800 هزار تومنی که به همراه میاره کلی قرض و قوله ...واقعا فقط یک 2 تبدیل به 4 شده و بینشون فقط یک عدد 3 هست حالا بین 800 تومن با 800 هزار تومن چند تا عدد هست ...؟

oq7u_picture1.png

پ .ن : ببخشید میکامیش کم بود...
با این نوشته، منی که PS2هم نداشتم یاد خاطرات خوش PS2 نداشتم افتادم، دمت گرم انصافا :x>:D<:D

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,034
نام
مازیار
Ps222 کنسول ابدیه منه !! نمیدونم کی دوباره بازش کنم و از جعبه درش بیارم !! تا کلی بازی نرفته که هنوز نگه داشتم رو برم !! شاید وقتی که بازیای نرفته ۳-۴ رو تعیین تکلیف کردم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر