کنسول افسانه ای پلی استیشن 2 ،18سال شد

ARTHUR WESKER

“We can’t change what’s done, we can only move on.
کاربر فعال
Jan 25, 2018
6,600
نام
Albiceleste
playstation-2-pal-black-555x417.jpg
درود

کنسول محبوب پلی استیشن دو در سال 2000 منتشر شد و توانست به عنوان پرفروش ترین کنسول تاریخ دست پیدا کند.البته جای تعجب هم ندارد.زیرا کنسول پلی استیشن 2 پس از انتشار کنسول پلی استیشن 3 همچنان محبوب بود و با قدرت به فروش می رفت.

در نهایت چرخه ی عمر کنسول در سال 2013 به پایان رسید و تعمیرات کنسول هم از سپتامبر 2018 متوقف شد.مجموع فروش کنسول پلی استیشن در طی 13 سال در تمام نقاط جهان 155 میلیون دستگاه است.

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
تعمییراتش متوقف نشد تا الان تو ژاپن تولید میشد و سروراش باز بود که بستنش
من هنوز ps2 دارم ولی بخاطر اینکه لنزش ضعیف شده گزاشتمش دکوری
برا زمان خودش عجب کنسولی بود هنوزم دلم میخواد روشنش کنم یه بار دیگه gow.mgs3 .dmcتا تهش برم@-) با اون همه انحصاری که داشت همه رو با خاک یکسان کرد(sega:-<)
انقدر انحصاریاش خفن بود که انتظار فن ها رو برا نسل بعد بالا برد که خب اکثریت ضایع شدن اکثر اون انحصاریا ربطی به سونی نداشتن اصن بخشی از بحث های امروز فروما همینه:D

آخرین ویرایش:

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,055
حول و حوش سال 2000 اوج شکوفائی دنــیــا بود!
از نظر صنعت کشورها پیشرفت کرده بودن! از لحاظ علم و تکنولوژی اوج گرفته بودن! در اکثر زمینه ها انقلاب به پا شده بود! کلا بهترین ها در اون سال ها در کنار هم بودن! شکل بهداشت تو دنیا تغییر کرده بود! تغذیه مردم بهتر شده بود! حتی تو کشور خودمون مردم در اون سال ها رفاه و آسایش خوبی داشتن و با بازارهای بین المللی تعامل می کردن!
حتی بهترین فوتبالیست های دنیا تو اون دوره بودن، مشهورترین بازیگرهای دنیا در اوج آمادگی بودن و خیلی ها با تکنولوژی جلوه های ویژه که در اون دوران پیشرفت کرده بود، معروف شدن! بهترین گــیــم ها در اون دوره ساخته شدن که همچنان تو ذهن ما موندگارن!!!
کنسول PS2 هم متولد شده اون دورانه و همچنان موندگار! مثل فوتبالیست های خوب اون دوران، بازیگرهای خوب اون دوران، گیم های اون دوران و آسایش اون دوران! اکثر چیزهائی که داریم زائیده شده اون دورانه!

Aurlito

کاربر سایت
Feb 16, 2008
1,749
نام
چوبک
من برای 360 داشتم پول جمع میکردم، دور و برای 2007 بود، پولم نکشید پی اس تو خریدم. البته دو-سه ماه بعدش یک 360 خریدم با پول خون :D ولی هیچ کنسولی برام پی اس تو نمیشه. 360 که بخاری نفتی بود :D

g4mer

XBOX 20/20
کاربر سایت
Nov 18, 2017
2,310
نام
سعید ربانی
من برای 360 داشتم پول جمع میکردم، دور و برای 2007 بود، پولم نکشید پی اس تو خریدم. البته دو-سه ماه بعدش یک 360 خریدم با پول خون :D ولی هیچ کنسولی برام پی اس تو نمیشه. 360 که بخاری نفتی بود :D
در اینکه ps2 فوق العاده بود شکی نیست
اما نگرفتم چیشد از رو نسل شیش اومدی رو نسل هفت
ینی رزولشن 480 شده 1080 کف و خون قاطی نکردی هیچ بهش میگی بخاری نفتی!!!
درسته دماش بالا بود میگفتی بخاری اوکی اما بخاری نفتی در مورد کنسول واقعا high end تو برهه زمانی لانچش چطوری میشه بخاری نفتی؟؟:-?:D

Aurlito

کاربر سایت
Feb 16, 2008
1,749
نام
چوبک
درسته دماش بالا بود میگفتی بخاری اوکی اما بخاری نفتی در مورد کنسول واقعا high end تو برهه زمانی لانچش چطوری میشه بخاری نفتی؟؟:-?:D
نه منظورم این بود که هی داغ میکرد و سه چراغه میداد.

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
360 های اولیه خراب میشدن حتما واسه همین گفت:D

g4mer

XBOX 20/20
کاربر سایت
Nov 18, 2017
2,310
نام
سعید ربانی
نه منظورم این بود که هی داغ میکرد و سه چراغه میداد.
خودم از اولین قربانیاش بودم لعنتیو:(
بخاری خیلی بهش میومد اما خدایش بلحاظ قدرت و عملکرد فنی فوق العاده بود
چه 360 چه ps3
نه اینکه مثل one و ps4 از لانچ کنسول کیفیت اجرای pc دوبرابر خروجی کنسول نسل جدید باش

Aurlito

کاربر سایت
Feb 16, 2008
1,749
نام
چوبک
خودم از اولین قربانیاش بودم لعنتیو:(
بخاری خیلی بهش میومد اما خدایش بلحاظ قدرت و عملکرد فنی فوق العاده بود
چه 360 چه ps3
نه اینکه مثل one و ps4 از لانچ کنسول کیفیت اجرای pc دوبرابر خروجی کنسول نسل جدید باش
گیفیت اجرای پی سی همیشه 5-6 برابر کنسول بوده!
مثلا اون اوایل نسل 7؛ F.E.A.R اومده بود. حالا عکسهای پی سیش رو با عکسهای کنسولش مقایسه کن... اصلا یک چیز دیگه بود فیر روی پی سی. من قصد دارم دوباره دانلودش کنم و بازیش کنم. اون زمان فقط دوبله ی دارینوس توی بازار بود. دارینوس :-&

g4mer

XBOX 20/20
کاربر سایت
Nov 18, 2017
2,310
نام
سعید ربانی
360 های اولیه خراب میشدن حتما واسه همین گفت:D
یادمه رو لانچ بیل گیس بازی PGR3 رو بازی میکرد ک اونموقع همه انگشت به دهن مونده بودیم اما همون چند دقیقه ای ک بازی کرد سه بار کنسول آورهیت کرد=))

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,296
نام
Afshin
حالا 18 سال دیگه اونایی که الان کودک و نوجوان هستن در مورد PS4 همین نظرات رو خواهند داشت. =P~:D
دقیقاً. خیلی وقتا به سن و سالمون ربط داره. ولی در کل اون زمان ساخت بازیهای AAA به اندازه الان سخت نبود، بخاطر همین خیلی لایبراریِ PS2 کامل و شاخه. ولی من با سگا جنسیس خیلی خیلی بیشتر خاطره دارم چون موقع خریدن اون سیستم 8-9 سال داشتم و هیچ کنسولی جای اونو واسم نمیگیره.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر