کنسولتان تعمیر شد؟!

Rockstar

کاربر سایت
Aug 10, 2006
405
نام
aryan
سلام.
همونطور که میدونید کنسول خیلی ها تا الان خراب شده و این خراب شدن ها همینطور ادامه داره.
کنسولایی که مال سال 2005 یا قبل فوریه 2006 هستن(مثل مال خودم) درصد خرابیشون بیشتره.
بعضیا میگن اگه از کنسولتون درست استفاده کنین(گذاشتن فن.12 v کردن فن و ...) تا سالیان سال واسه کنسولتون مشکلی پیش نمیاد و قضیه به خوبی و خوشی تموم میشه. خیلی ها این کارارو انجام دادن و به قول خودمون از کنسولشون درست استفاده کردن و کنسولشون هیچ مشکلی پیدا نکرده و انشاالله از این به بعد هم مشکلی واسشون پیش نیاد(خوش به سعادتشون:biggrin1:). با این تفاسیر خیلی ها با وجود انجام این کارها کنسولشون دچار خرابی هایی شد(از جمله خودم)
حالا تو این تاپیک قصد داریم ببینیم اونایی که کنسولشون خراب شد(حالا چه خوب مراقبت کردن چه بد,به هر حال فعلا خراب شده و باید دنبال چاره بود)
1.کنسولشون چه مشکلی داشته؟
2.کنسولشون رو پیش چه تعمیر کاری بردن و یا خودشون چگونه درست کردن؟
3.کنسولشون پس از تعمیر چه مدت کار کرده؟

Rockstar

کاربر سایت
Aug 10, 2006
405
نام
aryan
-
از خودم شروع میکنم:
کنسول من مال 22/11 2005 هست و ماه پیش ارور 0102 داد و با جستجویی که انجام دادم فهمیدم این ارور قابل حل و خیلی ها کنسولشون رو درست کردن و مدت خیلی زیادی دارن باهاش کار میکنن
راه حل های خیلی خوبی ارائه شده توسط گروه های مختلف از جمله rbjtech که با روش x-clapms replacment طبق نظرسنجی از سایت xbox-scene از 653 نفر که مشکل 3 چراغ قرمز 0102 و 0020 رو داشتن 592 نفر مشکلشون حل شده. (چیزی حدود 90 درصد)
توجه داشته باشین کسانی که در این نظر سنجی شرکت کردن بعد 1 روز که کنسولشون سالم بوده نظر ندادن کنسولمون درست شد! دست شما مرسی! بلکه بعد یه مدت زیادی تو این نظر سنجی شرکت کردند
http://forums.xbox-scene.com/index.php?showtopic=595746
این روش وسایلی جز 4 تا پیچ و مهره و واشر نمیخواد! ولی همین 4 تا چیز متاسفانه تو ایران پیدا نمیشه!(طبق تجسسی که سامان جان در تهران داشت تا الان نتونست همه ی وسایلو گیر بیاره!)
رفتم سراغ بقیه ی روش ها:
وقتی کنسولتون رو باز کنین میفهمین 4 تا چیپ کنار gpu هست که به شدت داغ میکنه در واقع 2 تا رم جلویی (front ram 1 and 2) به قدری داغ میشه که نوشته ی samsung طی مرور زمان از بین رفته ولی رم های 3 و 4 اینجوری نیست(این چیزیه که خودم دیدم).
یکی اومده گفته که با گذاشتن پاکن روی چیپ ها (که اونور برد هم هست) میتونید مشکل 0102 رو حل کنید. من با انجام اینکار حدود 2 هفته کنسولم سالم بود ولی بعد دیگه این جواب نداد.
حالا موندم چی کار کنم:confused: بدم دست تعمیر کار که با hotairgun پدر برد رو در بیاره! دوباره یه هفته کنسول کار کنه!
روش های دیگه ای هم هست مثل عوض کردن خمیر سیلیکن و ...

از همه کسانی که کنسوشون مشکل داشته خواهش میکنم هر اطلاعاتی در این زمینه دارند از بقیه دریغ نکنند
با تشکر...
آرین

mahdysh

کاربر سایت
Jun 23, 2007
805
نام
مهدی
سلام کنسولم سه چراغ قرمز داد
بردم next gen
55 تومان هم گفت
2 هفته است که فعلا درسته.
دوستان کسی اطلاع داره که افرادی که کنسول رو تعمیر می کنن باهاش چی کار می کنن که 55 تومن از آدم می گیرن؟
قطعه عوض می کنن؟
اتصالات پایه های cpuیا gpu رو چک می کنن؟
یا...

poorya_l

کاربر سایت
Jun 27, 2007
293
نام
پوریا
دوستان کسی اطلاع داره که افرادی که کنسول رو تعمیر می کنن باهاش چی کار می کنن که 55 تومن از آدم می گیرن؟
قطعه عوض می کنن؟
اتصالات پایه های cpuیا gpu رو چک می کنن؟
یا...

من بعد از تحقیقاتم دیدم بهترین جا next gen است.
و چون اطمینان دارم سوال نمی کنم.

joopi_gam3r

کاربر سایت
Nov 3, 2006
1,116
این روش وسایلی جز 4 تا پیچ و مهره و واشر نمیخواد! ولی همین 4 تا چیز متاسفانه تو ایران پیدا نمیشه

از اينا كه تو ايران ريخته :confused:
چه چيزه خاصي داره كه تو ايران پيدا نميشه

mahdysh

کاربر سایت
Jun 23, 2007
805
نام
مهدی
میشه یکنفر بگه این روش سشوار صنعتی چطوری هست با سشوار چکار میکنن :confused:
فکر کنم همین باشه که تو Next gen توضیح داده.
http://www.nextgen.ir/articles/XBOX360_Hot_Air_Gun_Fix.htm
ولی من هر جا خوندم اصلا توصیه نشده که این کارو انجام بدیم.

من بعد از تحقیقاتم دیدم بهترین جا next gen است.
و چون اطمینان دارم سوال نمی کنم.
موضوع اعتماد نیست.
کنجکاو شدم ببینم اینایی که تعمیر می کنن با این کنسول چی کار می کنن؟

Hooshi

کاربر سایت
May 8, 2007
1,082
نام
Houshang
ماله من يک هفته پيش 3 چراغ شد دادم .com درست کرد البته بخاطر اينکه اين چند هفته بازيه جديدي واسه x360 نيومده بود باهاش بازي نكردم امروز که adsl وصل شد خواستم باهاش به live وصل شم که باز 3 چراغ شد و داره فاني رو گفت حالا 3 شنبه آينده يه x360elite با wii ميگيرم راحت

54M113

کاربر سایت
Dec 28, 2006
4,435
نام
علی
ماله من يک هفته پيش 3 چراغ شد دادم .com درست کرد البته بخاطر اينکه اين چند هفته بازيه جديدي واسه x360 نيومده بود باهاش بازي نكردم امروز که adsl وصل شد خواستم باهاش به live وصل شم که باز 3 چراغ شد و داره فاني رو گفت حالا 3 شنبه آينده يه x360elite با wii ميگيرم راحت
بابا .com کجاست ببر پیشه طاهر درست میشه

jack sparrows

کاربر سایت
Nov 3, 2006
1,034
نام
هادی
انقدر نیاید بگید 360 اینطوری شد اونطوری شد بعدش دار فانی رو وداع گفت!شماها مگه با 360 چیکار میکنید که انقدر زود خراب میشه یعنی اگه من برم 360 بخرم عین بچه آدم بشینم باهاش بازی کنم بازم امکان خرابی داره؟

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
10,109
نام
محمد رضا
انقدر نیاید بگید 360 اینطوری شد اونطوری شد بعدش دار فانی رو وداع گفت!شماها مگه با 360 چیکار میکنید که انقدر زود خراب میشه یعنی اگه من برم 360 بخرم عین بچه آدم بشینم باهاش بازی کنم بازم امکان خرابی داره؟
نه اگه خوب مراقبت کنی امکانش خیلی کمه(اما بازم هست)
آخه همه به کنسولایی مثله ps2 و یا Game cube عادت کردن:cheesygri این یکی یه ذره نازک نارنجیه;)
مثلا خوده من ps2 م رو همش یه جوری میزاشتم که میچسبید به تلویزیون:cheesygri
بدبخت با این طرز نگهداریه من سالم موند خیلیه:laughing:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر