کمیت و کیفیت || بهترین و به صرفه ترین تلویزیون ها برای نسل بعد کنسول ها (پست بروزرسانی میشود)

131208

با نزدیک تر شدن به نسل جدید کنسول های بازی حالا بهتر است کمی هم به فکر خانه تکانی جزئی در گوشه ای از خانه خود باشیم . منظورم دقیقا جلوی مبل شما ، یعنی تلویزیون شماست ( احتمالا تعویض میز هم لازم می شود) …

در این پست سعی شده که بهترین و به صرفه ترین تلویزیون هایی که می شود برای گیمینگ نسل بعدی خریداری کرد را معرفی شود تا با دید بهتری به استقبال نسل بعد برویم . در ابتدا کمی اطلاعات درباره مشخصات تلویزیون های نسل بعدی را ارائه می کنم .

وضوح تصویر 4K یا UltraHD … و Full HD
1200px-Resolution_of_SD%2C_Full_HD%2C_4K_Ultra_HD_%26_8K_Ultra_HD.svg.png

اگر در جریان اخبار چند سال اخیر صنعت بازی باشید قطعا می دانید که کیفیت 4K چند سالی می شود سهمی از بازار فروش محصولات مربوط گیمینگ را به لطف XBOX ONE X و حتی PS4 PRO دارد و صد البته قبل تر برای PC Gaming هم مورد استفاده قرار گرفته است. اما دقیقا تفاوت بین UHD و FHD در چیست ؟

به طور واضح این تفاوت در تعداد پیکسل های بیشتر استاندارد UHD نسبت به FHD و در نتیجه جزئیات بیشتر و در عین حال شگفت انگیز آن نسبت به برادر بزرگ ترش تعریف می شود .

در استاندارد کیفی 4K شما با وضوح 3840*2160 ، چهار برابر پیکسل بیشتری نسبت به وضوح 1920*1080 FHD دارید.(که خب با توجه به تجربه ای که با تلویزیون های الجی (سابقا) و تی سی ال که هم اکنون دارم واقعا تفاوت فاحشی بین 4K و HDTV وجود دارد)

دامنه پویایی بالا یا HDR
166991

hdr_example_1_w_755.jpg

خب این مورد به تنهایی می تواند دلیلی برای خرید تلویزیون های 4K باشد… چرا ؟ High Dynamic Range یا به اختصار HDR مربوط به کنتراست و رنگ ها به نمایش داده شده در تلویزیون شما می شود. در واقع با وجود کیفیت ذکر شده نه تنها مناطق تیره و روشن فیلم به درستی به تصویر کشیده می شوند بلکه با وجود استاندارد عمق رنگ 10 بیت به بالا می توانید از کیفیت رنگ های تصویر نهایت لذت را ببرید. در استاندارد معمولی SDR نمایشگر 8 بیت تنها 16 میلیون رنگ را نمایش می دهد این در حالی است که با HDR و عمق رنگ 10 بیت به رقم شگفت انگیز 1 میلیارد رنگ مجزا می رسیم !

نکته دیگری که قابل ذکر هست وجود انواع HDR است . ابتدایی ترین نوع HDR 10 نام دارد که از bit depth ده بیت پشتیبانی می کند و از بیشینه توان نور 1000 نیت تا 1500 نیت پشتیبانی می کند . نوع بعدی HDR 10+ نام دارد که تفاوت آن در ارسال متا داده های هر فریم به صورت مجزا و پردازش HDR آن فریم ها نسبت به static metadata در HDR 10 است. اما نوع آخر Dolby Vision که گران ترین نوع هست و تفاوت آن در پشتیبانی از عمق رنگ 12 بیت به بالا هست و تا 10000 نیت روشنایی را پشتیبانی می کند.

10bit-fg-2.png

166999

وجود عبارت 4K الزاما به معنی قرار داشتن استاندارد HDR در کنار آن نیست …. در واقع وجود لیبل HDR PREMIUM یا UHD PREMIUM نشان دهنده قابلیت فوق در تلویزیون است.

مشخصات کابل HDMI که باید خریداری کنید
131231

4k.com
samsung.com
wikipedia.org

تلویزیون هایی که از HDMI 2.1 پشتیبانی می کنند ( تا سال 2020):

پیوند به بیرون :
مقاله وبسایت یوروگیمر => بهترین تلویزیون های بازار برای شروع نسل 9

خب با این توضیحات بهتر است نگاهی به تلویزیون ها مناسب برای شما بیندازیم.

131201

پنل: LCD با وضوح 4K پشتیبانی از HDR 10,HDR 10+ , HLG و پشتیبانی از Billions Shaders Quantum Dot

Smart TV Gaming Mod

قیمت: شروع از 15 میلیون تومان

بهترین گزینه موجود در حال حاضر در بین UHDTV های سامسونگ قطعا این مدل به حساب می آید اگر بودجه خرید برایتان اهمیتی ندارد قطعا این مدل را در لیست انتخاب هایتان قرار دهید زیرا با وجود امکانات فوق العاده این تلویزیون واقعا نیاز شمابرای گیمینگ 4K را برطرف می کند.

مدل RU7100
131202

پنل: LCD Back Light LED با وضوح 4K و HDR 10 و PureColor

Smart TV Gaming Mod

قیمت: شروع از 9 میلیون تومان

یکی از جدید ترین مدل های معرفی شده توسط سامسونگ که برای بازی های نسل بعدی توصیه می شود. این مدل نه تنها از HDR پشتیبانی می کند بلکه با وجود PureColor انتظار رنگ های رویایی را می توان داشت.

مدل NU7900
131203

پنل LCD Back Light LED با وضوح 4K وپشتیبانی از HDR10

Smart TV Gaming Mod 60 fps Supported

قیمت: شروع از 8 میلیون تومان

به صرفه ترین تلویزیون 4K سامسونگ که در عین ارائه اکثر امکانات تجربه 4K به همراه 60 فریم را ارائه می کند.

مدل N6900
131206

پنل LCD Back Light LED با وضوح 1080p و نرخ 60 فریم با فناوری رنگ PureColor

Smart TV Gaming Mod

شروع قیمت از 6 میلیون تومان

مدل جایگزین RU 6900

اگر بودجه یک تلویزیون حرفه ای 4K را ندارید ولی با این حال خواستار لذت حداکثری از تصاویر هستید پیشنهاد این مدل آسان ترین راه ممکن هست. درست است که پشتیبانی از HDR در این مدل وجود ندارد ولی با وجود فناوری PureColor جبران مافات شده و می توانید از تصاویر عالی لذت ببرید در کنار اینها از موتور آپ اسکیل اختصاصی در این مدل استفاده شده تا کیفیت تصاویر پایین تر را نزدیک به 1080pبرساند.

132055

LG C9

پنل: OLED 4K UHD با قابلیت HDR 10+ , با نرخ بازسازی 120 هرتز
WebOS Gaming Mod , AI Upscale Engine
قیمت : 22 میلیون به بالا

132056
LG SK8000
پنل: EDGE LED Nano Cell با وضوح 4K Super UHD و قابلیت +HDR 10 با نرخ باز سازی 240 هرتز
WebOS Gaming Mod AI Upscale
قیمت: 16میلیون هشتصد هزار تومان به بالا
جایگزین : LG SM8600 با مشخصات
نزدیک و قیمت 11 میلیون تومان

132057
LG UM7450
پنل: LED با وضوح 4K UHD , Active HDR
WebOS Gaming Mod , AI Upscale
قیمت: 9 میلیون و سیصد هزار تومان

132059

LG UK6470 PLC
پنل: IPS LED با وضوح 4K UHD و قابلیت HDR 10
WebOS 3.5 Gaming Mod , UpScale mod
قیمت: هشت میلیون و هفتصد هزار تومان
مدل جایگزین: UK6400 با مشخصات مشابه و قیمت هفت میلیون تومان

این پست با معرفی تلویزیون های دیگر برند ها بروز رسانی می شود ...
'

Attachments

• 1600436370035.png
    1600436370035.png
    1.1 MB · مشاهده: 14
آخرین ویرایش:

xobx 360 slim

کاربر سایت
Jan 7, 2014
211
سلام رفقا
تاپیک مرتبط تری پیدا نکردم که سوالم رو بپرسم لذا گفتم اینجا مطرحش کنم.

من میخواستم مانتیور بگیرم برای کارای روزمره و دانشگاه و..
و همینطور سریز ایکس هم وصل کنم بهش و بازی کنم.

میخواستم ببینم کدوم مانتیور برای کار من بهترین جواب رو میده؟
قیمتش خیلی مهم نیست تا ۵۰۰ دلار فکر کنم خوب باشه اگر پیدا بشه؟!(حالا اگر گرون تر هم مانتیور خیلی خفنی هست میتونم بگیرم)

ممنون میشم راهنماییم کنید هیچ ایده ای ندارم راجع به خرید مانیتور

تشکر فراوون.

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,907
سلام رفقا

قیمتش خیلی مهم نیست تا ۵۰۰ دلار فکر کنم خوب باشه اگر پیدا بشه؟!(حالا اگر گرون تر هم مانتیور خیلی خفنی هست میتونم بگیرم)

تشکر فراوون.
ASUS مانیتورهای خوبی داره
اگر برای گیم می خوای اینارو باید داشته باشه
27 اینچ خمیده (LED)
1080P
144HZ یا 165HZ
HDR
300 تا 400 نیت روشنایی
DELAY TIME = زیر 4 میلی ثانیه ( هرچی کمتر بهتر )
پنل VR یا IPS ( که VR ارجحیت داره )
VRR
FREESYNC
اگر هدفون نداری اسپیکر دار بگیر
قیمت هم حدود 9 تا 11 میشه ( تنوع مدلش زیاده )

آخرین ویرایش:

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,907
سلام دوستان. این سوال و اونور پرسیدم کسی جواب نداد :D . میخوام یدونه tv سامسونگ مدل 50inch tu8500 crystal uhd 4k smart tv (2020) بگیریم . نظرتون چیه و اینکه الان که سامسونگ تو بازار نیست چطور باید گیر بیارم. به این سایت های بانه اطمینانی هست؟ این tv مونتاژ مصر هست.
بانه ای ها بعضی هاشون که نماد های الکترونیکی دارن و قبلا هم امتحانشون رو پس دادن قابل اعتماد هستن و مشکلی نیست پول رو بعد تست کالا در محل تحویل میگیرن و فقط هزینه حمل نقل میگیرن ( حدود 1 تومن بستگی به سایز تلویزیون )

hamdi113540

کاربر سایت
Jan 25, 2010
2,478
بانه ای ها بعضی هاشون که نماد های الکترونیکی دارن و قبلا هم امتحانشون رو پس دادن قابل اعتماد هستن و مشکلی نیست پول رو بعد تست کالا در محل تحویل میگیرن و فقط هزینه حمل نقل میگیرن ( حدود 1 تومن بستگی به سایز تلویزیون )
تشکر دوست عزیز. میشه لیست این سایت هارو برایم پ.خ کنید.تشکر

sajjad++

کاربر سایت
May 9, 2014
1,862
نام
Sajjad
سلام رفقا

تشکر فراوون.
بهترین مانیتور اقتصادی 2k 144hz
Gigabyte G27Q

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,180
دوستان گل با بدوجه ۱۵ ۱۶ از سری تی وی های 4k کرستال سامسونگ هم میتونید استفاده کنید
برای ۱۲۰ fps هم چون hdmi 2 هست میتونید از ستینگ کنسول بزارید ۱۰۸۰ تا بتونید ۱۲۰ رو دریافت کنید
به نظرم ارزش ۳۵ میلیون دادن به oled نیست
۲ تاشو تست کردم بر خلاف گفته ها درسته خیلی سیاه رو خوب نشون میده ولی به نظرم درخشانیش کمتره و من شخصا با این قیمتها تی وی ۲۰۲۱ سری au سامسونگ رو پسندیدم و کاربردیم هست مخصوصا اینپوت لگش که به شدت کمه

hamdi113540

کاربر سایت
Jan 25, 2010
2,478
دوستان تلویزیون های ایرانی و پیشنهاد میکنید؟ به نظرم کم خطرترین انتخابه ولی اگر ارزش پول دادن نداره که هیچی. مثلا qled میدن ۱۶ تومن.

• Like
Reactions: all4u

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,180
دوستان تلویزیون های ایرانی و پیشنهاد میکنید؟ به نظرم کم خطرترین انتخابه ولی اگر ارزش پول دادن نداره که هیچی. مثلا qled میدن ۱۶ تومن.
بعضیاش بد نیستن
مثل xvision شاید بگیم در حد خارجیا نیستن ولی اونقدر هم بدن نیستن فقط ممکنه مقداری تو تعویض کانال و اینا دیر عمل کنن

• Like
Reactions: hamdi113540

hamdi113540

کاربر سایت
Jan 25, 2010
2,478
بعضیاش بد نیستن
مثل xvision شاید بگیم در حد خارجیا نیستن ولی اونقدر هم بدن نیستن فقط ممکنه مقداری تو تعویض کانال و اینا دیر عمل کنن
برند TCL چطوره. پنل qled قیمتش ۱۶ تومنه. ارزش هزینه کردن داره یا دو سه ساله میسوزه؟

• Like

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,180
برند TCL چطوره. پنل qled قیمتش ۱۶ تومنه. ارزش هزینه کردن داره یا دو سه ساله میسوزه؟
سوختی در کار نیست اشنانم ۶۵ اینچش رو خریده و خیلیم عالیه به نظرم بودجش رو دارید سازش بزرگترش رو یگیر
من تو فروشگاه هم دیدم صفحش مقداری از xvision روشنتر بود
من بدی توش ندیدم
خودم باز برگردم اول این باز از اینا میگیرم
یکم شاید امکاناتش بد باشه ولی اونقدر دیگه بد نیست که خیلیا میزنن سرش
به عنوان کسی که این موارد رو زیاد استفاده میکنم و از نزدیک دیدم میگم بودجت رو بسنج مثلا ببین airpalay 2 برات کاربرد داره برو سمت sasmung
از lg بگذر واقعا مشکی رو نابود نشون میده
بقیه موارد هم شبیه هم هستن تا ۲۰ تومان یک تیوی ایرانی یا سامسونگ معقول بگیر hdmi 2 باشه هم مشکلی نیست رو 1080 میتونی 120 fps داشته باشی

hamdi113540

کاربر سایت
Jan 25, 2010
2,478
سوختی در کار نیست اشنانم ۶۵ اینچش رو خریده و خیلیم عالیه به نظرم بودجش رو دارید سازش بزرگترش رو یگیر
من تو فروشگاه هم دیدم صفحش مقداری از xvision روشنتر بود
من بدی توش ندیدم
خودم باز برگردم اول این باز از اینا میگیرم
یکم شاید امکاناتش بد باشه ولی اونقدر دیگه بد نیست که خیلیا میزنن سرش
به عنوان کسی که این موارد رو زیاد استفاده میکنم و از نزدیک دیدم میگم بودجت رو بسنج مثلا ببین airpalay 2 برات کاربرد داره برو سمت sasmung
از lg بگذر واقعا مشکی رو نابود نشون میده
بقیه موارد هم شبیه هم هستن تا ۲۰ تومان یک تیوی ایرانی یا سامسونگ معقول بگیر hdmi 2 باشه هم مشکلی نیست رو 1080 میتونی 120 fps داشته باشی
تشکر . خیلی عالی. برند Hisense تو ایران پیدا میشه؟ پس پیشنهاد شما TCL هست؟

• Like

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,180
@all4u نظرتون در مورد برند شیائومی چیه؟ خصوصا مدل P1
فقط یک مدل رو از نزدیک نه فروشگاهی ۴s بود اگه اشتباه نکنم اونم کم نداشت اما انگار mi نسخه گلوبال و china داره باید موقع خرید دقت کرد
من خودم لوازم xiaomi رو دارم بد نیستن ولی خوب p1 سری جدید هست من نداشتم و ندیدم از نزدیک صدرصد اون هم خوب خواهد بود
ولی مشکلی هیچکدوم رو با سری crystal سامسونگ عوض نمیکم در حد oled نیست اوا از همه موارد که تست کردم بهتره واقعا تو تاریکی شب و اسمون و ستاره رو درست میشه دید

• Like
Reactions: MU30YO

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر