کمک و راهنمایی برای ساخت بازی دو بعدی

spiderman2007

کاربر سایت
Nov 10, 2007
2,407
نام
امیر
سلام.
قصد دارم بازی دو بعدی بسازم به شکلی که دوربین دنبال کاراکتر توی مرحله حرکت کنه و یه سری دشمن باشن که توسط کاراکتر اصلی کشته بشن و بعد از طی کردن مرحله به مرحله بعد بره.(مثل Mario)
امکاناتی مثل زمان و امتیاز و ... رو هم میخوام داشته باشم.
فکر کنم آسانترین و ساده ترین موتور مناسب Game Maker باشه ، من الان ورژن های 7 و 8 را دارم.
ظاهرا ورژن 8.1 هم آمده ، میخواستم بدونم :
اولا از همین ورژن های قدیمی استفاده کنم راحت تر و بهتر هست یا ورژن جدید را دانلود کنم؟
دوما تفاوت ورژن معمولی (lite) با Pro چی هست؟ برای کار من کدوم مناسب تر هست؟
لطفا نظر خودتون رو در هر زمینه ای بفرمایید ، از هرگونه پیشنهاد و ایده ای استقبال میکنم.
خودم هنوز طرح دقیقی (داستان ، گیم پلی ، کاراکتر ها ، امکانات ، طراحی مرحله و ...) ندارم ، ممنون میشم در این زمینه هم کمک کنید.
مرسی.

spiderman2007

کاربر سایت
Nov 10, 2007
2,407
نام
امیر
دوستان عزیز به یک طرح از برج میلاد با کیفیت خوب به صورت PNG نیازمند هستم.
مثل تصویر زیر:

همچنین چنین طرح هائی از ساختار کلی شهر (خانه و آپارتمان و ...) ترجیحا شبیه به تهران هم لازم دارم. مانند تصویر زیر :

ممنون میشم کمک کنید
مرسی

ir-dl

کاربر سایت
Oct 28, 2011
743
نام
علیرضا
سلامشما مي خواي بازي سازي ياد بگيري برو Promakers.irهم آموزش داره هم بك گراند و چيز هايي كه شما مي خواي.من هم خودم از اون جا ياد گرفتم. قسمت مقالات آموزشي سايت رو بخون كه ٢١ قسمته.ولي مشكلي كه داره آقا مجيد(مدير كل سايت) همه رو با برنامه نويسي آموزش دادنولي اگه شما همه رو مطالعه كنيد حتما مي تونيد بازي هاي بهتري بسازيد

ir-dl

کاربر سایت
Oct 28, 2011
743
نام
علیرضا
شما باید با ورژن 8 نه 8.1 کار کنی . فرق Pro اینه که یه امکانات بیشتری نسبت به نسخه معمولی داره. مثلا بعضی چیز ها که تو نسخه ی معمولی قفل هست باز می شه. شما همیشه با پرو کار بکن. مثلا شما اگه یه سورس دانلود کنی با نسخه ی معمولی بازش کنی شاید ارور می ده ولی با پرو هیچ مشکلی بر نمی خوری مگر اینکه برنامه نویسش اشتباه باشه. راستی گیم میکر زبون GML داره که این آموزشش هست. بعد از این که یکم بازی خوب ساختی باید بری کار با یونیتی. یه موتور دیگه هم هست که بازیهای سه بعدی رو می تونی بدون هیچ برنامه نویسی بنویسی. اگه خواستی بگم

Amin_it

کاربر سایت
Sep 26, 2012
2
توصیه من هم یونیتی هست چون هم موتور قدرتمند تریه هم می تونید بازیتون رو با کیفیت بیشتری بسازید مثلا از شیدر های خود یونیتی استفاده کنید برای دادن حالت کارتونی به بازیتون ، البته یه پیش زمینه برنامه نویسی می خواد . همچنین مدل سازی 3 بعدی و انیمیشن رو که باید به صورت پیش فرض بلد باشین ، نکته مثبت دیگه یونبتی اینه که می تونید رو پلتفرمهای دیگه هم گشترش بدید .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر