کمک در بازی Davinci Code

mehran_cry2004

کاربر سایت
Jul 31, 2006
36
سلام در مورد داوینچی کد ، انتهای مرحله ی سوم سوالی دارم ، مطابق با تصویر زیر :

Part3.JPG

خوب ما شش مجسمه داریم . من هم همشو جمع آوری کردم و باید پنج تا رو در پنج گوشه ی پنج ضلعی و یکی رو هم در وسط قرار بدم ، من هم
AENEAS رو در پایین سمت راست ، Mars رو در بالا سمت راست ، Cupid در پایین سمت چپ ، Jupiter در بالا ، Venus رو در مرکز و Vulcan رو بالا سمت چپ قرار دادم ولی باز هم ایراد می گیره ، شما بگید کجای کار می لنگه ؟

samanwqv

کاربر سایت
Sep 16, 2006
380
نام
سامان ا.
سلام در مورد داوینچی کد ، انتهای مرحله ی سوم سوالی دارم ، مطابق با تصویر زیر :

Part3.JPG

خوب ما شش مجسمه داریم . من هم همشو جمع آوری کردم و باید پنج تا رو در پنج گوشه ی پنج ضلعی و یکی رو هم در وسط قرار بدم ، من هم
AENEAS رو در پایین سمت راست ، Mars رو در بالا سمت راست ، Cupid در پایین سمت چپ ، Jupiter در بالا ، Venus رو در مرکز و Vulcan رو بالا سمت چپ قرار دادم ولی باز هم ایراد می گیره ، شما بگید کجای کار می لنگه ؟
براي كمك فايل زير رو دانلود كن
http://www.sendspace.com/file/1up18j

mehran_cry2004

کاربر سایت
Jul 31, 2006
36
سلام . باز هم در مرحله ی 3 داوینچی کد گیر کردم ، وقتی که مجسمه ها رو درست تنظیم می کنم ، پنجره ی اتاق باز میشه و دختره وارد یه باغچه میشه . که راهرو های پیچ در پیچه که آدم گیج میشه و دور و برش رو هم دیواری از چمنه و توش هم پر پلیسه ..... راه حل چیه ؟

poorna

کاربر سایت
Jul 13, 2006
1,166
نام
Vahid
سلام . باز هم در مرحله ی 3 داوینچی کد گیر کردم ، وقتی که مجسمه ها رو درست تنظیم می کنم ، پنجره ی اتاق باز میشه و دختره وارد یه باغچه میشه . که راهرو های پیچ در پیچه که آدم گیج میشه و دور و برش رو هم دیواری از چمنه و توش هم پر پلیسه ..... راه حل چیه ؟

باید توی اون راههای مارپیچ بچرخی تا نمونه ی بزرگ 5 تا مجسمه رو پیدا کنی؛
بعد میری جلوشون و میچرخونیشون تا رو به مجسمه وسطی باشن.(هر بار که میچرخونی ، اگه به طرف مجسمه ی وسط شه بازی خودش میگه)
موفق باشی/.

lale

کاربر سایت
Aug 14, 2007
7
سلام میشه کمکم کنید
من مرحله 2 اونجایی که تو کلیسا یه در هست میره پایین بعد باید 3تا چراغ رو روشن کرد کبریت ندارم کبریت رو از کجا پیدا کنم

ramin92194

کاربر سایت
Feb 12, 2007
239
نام
رامین
سلام من تو مرحله کلیسا هستم وقتی که 14 نقاشی رو نگاه کردم مطابق راهنما بازی باید در اون ایوان که توش پازل داره باز شه ولی هرکاری کردم باز نمیشه ؟
:confused:

tekken_lord

کاربر سایت
Mar 5, 2006
627
سلام میشه کمکم کنید
من مرحله 2 اونجایی که تو کلیسا یه در هست میره پایین بعد باید 3تا چراغ رو روشن کرد کبریت ندارم کبریت رو از کجا پیدا کنم

سلام من تو مرحله کلیسا هستم وقتی که 14 نقاشی رو نگاه کردم مطابق راهنما بازی باید در اون ایوان که توش پازل داره باز شه ولی هرکاری کردم باز نمیشه ؟

این راهنمای کامل این بازی هستش امیدوارم به کارتون بیاد :biggrin1: .
http://www.gamefaqs.com/console/ps2/file/930696/43112

WHITE_SPIRIT

کاربر سایت
Feb 4, 2008
3
نام
Mohammad Reza
The Davinci Code

salam man yek taze vared hastam
mikhastam age mishe ye nafar code dastgahe rooye mize modiriat ro dar marhalehie 4 The Davinci Code be man bede
albate man rahnamaye kamele in bazi ro daram vali uoonkodi ke toosh neveshte be nazare man eshtebahe chon vaghti mizanam hich etefaghi nemiofte va cart jadid be man nemide

ba tashakor

samanwqv

کاربر سایت
Sep 16, 2006
380
نام
سامان ا.
salam man yek taze vared hastam
mikhastam age mishe ye nafar code dastgahe rooye mize modiriat ro dar marhalehie 4 The Davinci Code be man bede
albate man rahnamaye kamele in bazi ro daram vali uoonkodi ke toosh neveshte be nazare man eshtebahe chon vaghti mizanam hich etefaghi nemiofte va cart jadid be man nemide

ba tashakor
احتمالا بازيت كرك نشده. منظورم كرك سالمه.
براي منم همچين اتفاقي در مراحل نهايي افتاد و بعد از نصب كرك سالم درست شد.

ramin92194

کاربر سایت
Feb 12, 2007
239
نام
رامین
سلام من تو اخر مرحله 3 گیر کردم .اونجا که باید مشعل هارو روشن کنم ولی نمیدونم به چه ترتیبی روشن کنم .؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟یکی رو روشن میکنم اون یکی خاموش میشه الی.........

ramin92194

کاربر سایت
Feb 12, 2007
239
نام
رامین
سلام من تو اخر مرحله 3 گیر کردم .اونجا که باید مشعل هارو روشن کنم ولی نمیدونم به چه ترتیبی روشن کنم .؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟یکی رو روشن میکنم اون یکی خاموش میشه الی.........

کسی بلد نبود ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:confused::confused::confused:

TheMonster

کاربر سایت
Aug 14, 2010
3
این راهنما رو میزارم همه راحت بشن.منم امروز این بازی رو تموم کردم.موفق باشید;);):)):)):)):)):)):))b-)b-)b-)b-)b-)b-)b-)b-)

این راهنما شامل کل مراحل بازی به همراه راز های بازی و مراحل اضافه می باشد و تقریبا کامل است.

The Louvre

شما در بازی در نقش Robert و Sophie ظاهر می شوید.در ابتدا به جنازه نگاه کنید.

به دستان وی هم نگاه کنید.با افسر پلیس صحبت کنید.با Sophie صحبت کنید.حال وارد Inventory خود با دکمه Q شوید و کارت را پشتش را نگاه کنید.شماره 454 را می بینید.

به وسیله تلفن همراه این شماره را بگیرید.حال به طرف دستشویی بروید.صابون را بردارید و ردیاب را به صابون بچسبانید.پنجره را باز کنید و آن را به بیرون پرت کنید.

حال باید کلمات را مرتب کنید.کلمه The mona lisa است.به انتها اتاق بروید.تابلو را نگاه کنید و با مامور پلیس صحبت کنید.حال در کنار در آهنی دکمه قرار دارد.دکمه را فشار دهید.وارد شوید و از پشت سر پلیس ها آرام عبور کنید.(با دکمه Shift).به جلو روید.پشت دیوار میله را با دکمه E برداید و به پلیس جلوی کمد حمله کنید.کمد را باز کنیدو چراغ مخصوص را بردارید.
روی تابلو کلیک کنید و چراغ را روی همه حروف ها بگیرید.سپس یک صفحه می آید.حروف نا معلوم هستند.اصل ترتیب و درست کردن آن ها:
DA VINCI PAINTED THOSE THAT KNEW BETWEEN BACCUS AND URIEL LIES THE CLUE

به افسر پلیس حمله کنید.حال از اتاق خارج شوید و به تابلو نگاه کنید.تابلوی وسط با دست اشاره به بالا دارد.به بالا نگاه کنید و انگشتر را از بالای تابلو بردارید.به طرف پایین رفته و در راهرو نزدیک به اتاق به تلفن گوش دهید.دو مامور را بزنید.به اتاقی که تلفن در آن جا قرار دارد بروید.مجسمه و بقیه چیز ها را روی میز نگاه کنید.مجسمه اشاره به یک نقشه روی دیوار می کند.به نقشه نگاه کنید.با اشعه چراغ مخصوص محل علامت گذاری شده را پیدا کنید.حال در کنارتان یک سوراخ روی دیوار است که می توانید Sophie را از طریق آن به اتاق بقلی بفرستید تا در را برایتان باز کنید.وارد اتاق بقلی شوید.Towel را بردارید.به جلو رفته میز کار را نگاه کنید.به عقب روید.محلول هایی می بینید.

از چپ به راست اول و دوم و چهارم را انتخاب کنید.
حال محلول را با Towel مخلوط و روی تابلو استفاده کنید.
به سمت میز رفته و هر چه می بینید بردارید.(جعبه کمک هال اولیه)حال به انتهای راهرو که مجسمه قرار دارد بروید.از پله بالا رفته مامور پلیس را بزنید.در کنارتان یک شیشه است.(از اتاق mona lisa وارد این محوطه باید بشوید).به آن نگاه کنید.

Davinci%20-%20Louvre%20Code.jpg

جایی برای انداختن سکه در پایین آن است.انگشتر را روی ان امتحان کنید.حال به طرف پله های مقابل رفته و مامور ها را بزنید و خارج شوید.
در کل در این قسمت 3 شی رمزی وجود دارد.یکی در کنار وسایل شیمی.دیگری در هنگامی که معمای DaVinci را حل کردید (تابلوی آن) در همان منطقه و دیگری در اطراف nike statue....یعنی DA VINCI'S ARIAL SCREW – SATURN SPHERE و LEAD COIN

Saint Sulpice

به جنازه نگاه کنید.به جلو رفته و وارد Balcony شده و در را باز کنید و روغن پاش و سیم چین و ... را بردارید.حال به عقب رفته در دیگیر قرار دارد.به فردی که در تاریکی کمین کرده حمله کنید.حال به راه خود ادامه دهید.یک تابلو پر از حروف در کنار دستتان است.آن را حفظ کنید.

به عقب برگردید.در یکی از اتاق ها جنازه زن روحانی است.به او و دستش نگاه کنید.حال به کنار تختی که دست وی اشاره به آن دارد بروید و تخت را به کنار بکشید.یک پازل روی زمین است.حروف S I O N را کنار هم در وسط پازل بچینید.

صفحه را بردارید.به طرف دری که رو به ایوان (محل تابلو های حروف) بود بروید.در کنار در یک اتاق است.در زده و با زن روحانی دیگر صحبت کنید.حال وارد در ایوان شده و از بقل که راهرو وجود دارد به پایین روید.در آن جا باید اطراف را خوب بگردید.در انتها نزدکی در خروجی دو چشمه صدف مانند به ستون ها چسبیده اند.در درون یکی از آن ها کلیدی وجود دارد.آن را بردارید.حال در اطراف را خوب بگردید.روی زمین در یک دری قرار دارد.در ناحیه دیگر روی خط Roseline از یک طرف یک سنگ روی زمین قرار دارد.به کتاب کنارش نگاه کنید.
Davinci%20-%20Saint%20puzzle.bmp

حال به سنگ نگاه کنید تاریخ را روی Aprill / XI تنظیم کنید.

حال وسیله که ظاهر می شود را بردارید.در آن طرف Roseline به زمین کنار Obelisk نگاه کنید.
(یک مجسمه از حضرت مسیح هم باید داشته باشید)
حال در همان طبقه در اطراف پنجره ای قرار دارد.پایین پنجره شی را بردارید.به طرف یک در بسته و قفل شده در آن اطراف روید.با سیم چین سعی کنید قفل را خراب کنید.حال داخل شده.یک ساعت می بینید.عقربه ها را روی 7:14 تنظیم کنید.صفحه را از روی زمین بردارید.سپس به اتاقی که جنازه زن روحانی بود برگردید.در کنار اتاق (در داخل)یک کمد قرار دارد.آن را با کلید باز کنید.سپس مجسمه دیگری از مسیح را که در پایین آن است بردارید.به طبقه همکف(یادتان نرود در طبقه بالا از اتاق ها جعبه کمک های اولیه ره بر دارید).
مجسمه ها را به تریت در ستون های شماره 7 و 14 قرار دهید.حال از طریق دریچه روی زمین به پایین روید.
در داخل غار در کنار دستتان پشت جعبه شی را بردارید.
به جلو روید.سگ چسبیده به دیوار را دو بار تکان دهید.به طرف چراغ های روی میز روید.در ان جا سوراخی وجود دارد که جای روغن است.

روغن پاش خود را استفاده کنید.حال چراغ ها را با کبریت روشن کنید و صفحه ها را در آن ها قرار دهید.
حال به طرف جایی که سنگ را تکان دهید بروید.روی دیوار را نگاه کنید.حروف با لغات خاص هست که در حقیقت این
حروف ها هستند:

S - E - R - J - L - A - M - E - U

به ترتیب حروف Jerusalem (همان حروف که روی دیوار نوشته شده) را بزنید.
حال به طبقه بالا روید و به نزد خواهر روحانی روید.
در کل شی های مرموز این قسمت TIN COIN در لبه پنجره در Cross Station و دیگری در غار(DA VINCI'S ORNITHOPTER)

NORMANDY MANSION

به طرف راست روید و از دیوار بالا رفته به پنجره برسید.مردی که دنبال شما است را بزنید.حال در کنار شما قفسه هایی وجود دارد با یک قفل رمز دار.رمز 132134 است.
5+8=13, 8+13=21, 13+21=34 or 13, 21, 34

کلید را بردارید.از اتاق خارج شوید.مستقیم روید به یک در میرسید.در را شکسته و داخل شده.کنار دسته شما یک کمد است آن را باز کنید و گوشت را بردارید.بیرون رفته و گشوت را در درون ظرف غذا بگذارید.عقب رفته و طناب را بکشید.حال مستقیم به طرف پل رفته.کنار آن یک پرخ است.آن را برچرخانید.سپس به طرف پل روید.با کلید در را باز کنید.
داخل خانه این کار ها را انجام دهید.در گوشه دیوار در کمد را باز کنید و شی را بردارید.به کنار شومینه روید و دیسک را در آن جا قرار دهید.از روی میز مجسمه را بردارید.تقریبا 6 مجسمه باید برداشته شود.به بالا روید و به شیشه ها نگاه کنید.راه را ادامه دهید.به یک در قفل می رسید.با انگشتر آن را باز کنید.داخل شوید و روی تخت شی را بردارید.به کمد نگاه کنید.قفسه اول را نگاه کنید.در قفسه سمت راست کمک ها اولیه وجود دارد.در قفسه سمت چپ آخری را با انگشتر باز کنید و مجسمه را بردارید.راه را ادامه دهید.در حین جستجو به یک اتاق که پله دار است و به پایین راه دارد می رسید.در آن جا هم مجسمه را بردارید.به پایین رفته و روی میز را نگاه کنید.شی بزرگ را تکان دهید.حال روی زمین مجسمه را بردارید.به طرف شومینه روید.
دیسک ها را از چپ به راست به این شکل مرتب کنید:
پایین . راست . بالا . چپ

مجسمه را بردارید.هر وقت که همه جسمه ها را برداشتید به جای اول برگشته و از پله ها بالا روید.در بین راه وارد راهرو شوید و به تابلو نگاه کنید و شی را از بالای تابلو بردارید.

به راه ادامه دهید.به یک اتاق می رسید.مجسمه ها را روی میز ان اتاق استفاده کنید.به اتاق خواب برگشته و به داخل جایی که پله دارد روید (کتابخانه).
روی میز در طبقه بالا کاغذ را نگاه کنید.
جمله این است:
JUPITER IS ABOVE VULCAN AENEAS IS BELOW MARS MARS
IS TO VULCANS RIGHT

Davinci%20-%20Mansion%20Puzzle.bmp

به جایی که مجسمه ها را چیده اید برگردید.به این ترتیب مجسمه ها را قرار دهید:

Venus وسط
Mars در بالا سمت راست
Aeneas در پایین سمت راست
Jupiter در بالا
Vulcan در بالا سمت چپ
Cupid در پایین سمت چپ
در آخر همه مجسمه ها نگاهشان به طرف مجسمه وسط و نگاه مجسمه وسط به Aeneas باشد.

Davinci%20-%20Mansion.bmp

حال به باغ بروید.در باغ شما باید همه مجسمه ها را رو به مجسمه وسطی بچرخانید.وتی این کار را انجام دادید به طرف مجسمه وسط رفته و داخل شوید.

حال مشعل ها را طوری روشن کنید که نماد روی زمین روشن شود.(به وسیله چوبی که اطراف است و همین طور آتش).
کلید را بردارید و بیرون روید.

در کل در این قسمت 2 شی رمزی است. DA VINCI'S TANKکه روی تخت در گشوه ان قرار داشت و دیگری بالای تابلو در وسط راه پله ها با نام .JUPITER SPHERE

BANK OF ZURICH

داخل شده و با مامور صحبت کنید.
به داخل روید و سپس دور بزنید تا به یک در مرکزی برسید.وارد شده و با مامور صحبت کنید.جلو روید و به وسیله کلید در را باز کنید.حال ادامه دهید تا دوباره به یک قفل برسید.آن را با کلید باز کنید.سپس از شما کدی خواسته می شود.رمز عبور 1021 است.
500 + 21 = 521 521 + 500 = 1021

حال Crpytex را بردارید.سپس از میز کناری داخل قفسه گیره را بردارید و به وسیله آن Rose روی جعبه Cryptex را باز کنید.رمز آن Grail است.

سپس رئیس بانک به نزد شما می آید و کلید و کارت امنیتی را به شما می دهد.

به طرف آسانسور روید.در بین راه آسانسور می ایستد.به Sophie کمک کنید تا بالا رود.حال در بالا چرخ قرمز را بچرخانید.

به سمت یک در روید.در آن جا باند و یک شی را بردارید.
حال شما باید یک شی دیگر را در اتاق ها پیدا کنید.

Davinci%20-%20Bank%20of%20Zurich.bmp

سپس به طرف دفتر مدیر رفته.کارت خود را وارد سیستم کنید و رمز 260924 را وارد کنید.حال به وسیله کارت درجه 2 به طرف در قفل شده رفته و وارد شوید.شما باید یک شی را در یک ساختمان که پر از اتاق است پیدا کنید.(یک سکه).

Davinci%20-%20Bank%20of%20Zurich%20Coin.jpg

سپس بر روی دیوار یک سوراخ می بینید.به Sophie کمک کنید تا از آن بالا روید.او برایتان کارت را به درجه 3 می رساند.(به وسیله کامپیوتر).حال به طرف Atrium باز گردید.مامور ها را زده و وارد در دیگری روبه رو شوید.سپس کارت درجه 3 را استفاده کنید تا قل باز شود.به طرف در خروجی روید.(قبل این کار یک مامور که کنار یک اتاق کوچک است بزنید و باند را از پشت سر او در اتاق بردارید.حال به خارج روید.

در آخر هم در قفل شده را به وسیله کلید باز کنید.

در کل در این قسمت 3 شی رمز دار باید بیابید:
DAVINCI BALLISTA در درون اتاق های بانک
MARS SPHERE در درون کمد
IRON COIN

CHATEAU VILLETTE

حال شما در خانه استاد Robert هستید.Robert به این امید است که او به شما کمک کند.اما ابتدا شما باید معما های استاد را حل کنید.
Davinci%20-%20Villete%20Coin.jpg

ابتدا یک سکه در اتاق است در کنار صندلی آن را پیدا کنید.به طرف استاد رفته و سپر ها را در دست شوالیه ها قرار دهید.سپس 2 در باز می شود.(سپر های Percival و Gallahad سپر های معما هستند).

داخل اتاقی شوید که در با قفل کامپیوتری دارد شوید.رمز عبور Hear است.

وارد کنید و داخل شوید.در روبروی پیانو یک اتاق است.داخل شده و از زیر میز شی را بردارید.
سپس خارج شوید و به راه ادامه دهید.به اتاق اصلی برگیردید و یکی از ظرف ها که نامش Red Dragon است.

بردارید و به طرف اتاق دیگر روید و در گوشه اتاق روی شی که نام Arthur روی آن است قرارش دهید.وارد اتاق جدید شده و پازل را که بسیار ساده است حل کنید.به داخل کتابخانه بروید.از روی میز ورقه را بردارید.در کنارش به قفسه ها نگاه کنید شی را بردارید.
با کاغد موسیقی که برداشتید به طرف پیانو روید و به صورتی که خواسته شده بنوازید.

Davinci%20-%20Villete%20Picture.bmp

حال به تابلو نگاه کنید.شما باید تقریبا 7 نکته در تابلو را پیدا کنید.

Cryptex را باز کنید و رمز MAGDALENE را بزنید.
حال شما باید تیکه های مخصوص خواسته شده برای اسلحه سری داوینچی که در گذشته ساخته شده را آماده کنید تا sillas را متوقف کنید.از اتاق ها تیکه ها بردارید و به دنبال Robert بهطرف آسانسور روید.وقتی همه تیکه ها منتقل شد به طرف استاد (پیرمرد) برگردید.
در این قسمت شی های رمزی زیر وجود داشت:
3 عدد
COPPER COIN در کنار صندلی ها
VENUS SPHERE در زیر میز
DAVINCI WARCRAFt در کتابخانه

BIGGIN HILL AIRFIELD

شما در فرودگاه هستید.جعبه آهنی را جلوی در قرار دهید.در کنارش یک کلید است آن را فعال کنید.به طرف واگن رفته و آن را تکان دهید و به وسیله آن از دست تیر های پلیس در امان بمانید.

به طرف در بروید.داخل شوید.شی را بردارید.

در کنار دستتان یک جعبه است.آن را باز کنید و آهن بر را بردارید.به طرف در قفل شده رفته و در را باز کنید.از نردبان بالا روید و کلید جابججایی را بزنید تا جعبه از جایش تکان بخورد و راه باز شود.به پایین برگردید.ماموران پلیس را زده و داخل شوید.یک شمع بردارید و وارد زیر زمین شوید.حال به جلو روید.شما باید در ان جا چندین fuse پیدا کنید و در آخر به اتاق کنترل روید سپس به پایین برگردید و در قسمت پایینی به مرکز برق رسانی دسترسی پیدا کنید.
Davinci%20-%20Bighill%20Generator.bmp

در کنار ان یک نقشه است که با نور چراغ مخصوص دیده می شود.به وسیله آن معما را حل کنید.

حال به طرف دری که به وسیله برق است و در تاریکی قبلا قرار داشت بروید.سپس به طرف محوطه باز و به طرف تانکر.آن را باز کنید.(به وسیله سیم چین) و چرخ را بپرخانید.به سوی پشت بام روید و شمع را پرت کنید.(در حوالی مرکز برق رسانی دو شی مخفی شده وجود دارد آن ها را در روشنایی قبل اتمام مرحله پیدا کنید.یکی در پشت یک مخزن و پمپ است).
در این قسمت 3 شی رمزی بود:
DAVINCI BRIDGE:داخل ساختمان بعد از رهایی از تیر های پلیس
MERCURY COIN:حوال مرکز برق رسانی
MERCURY SPHERE:حوال کنترل برق

TEMPLE CHURCH

حال در محوطه به نامه کد گذاری شده نگاه کنید.رمز این است:
OUTDOORS THE GRACEFUL WATER YOU WILL SEE WILL SEE THROUGH DEDICATION YOU MUST FIND THE KEY

استاد و رابرت به داخل می روند.شما محوطه را دور بزنید و از یک راهرو باریک پایین رفته.در آن جا باز هم یک شی پیدا می کنید.

راه را ادامه دهید تا به محل اول برسید.به تابلو ها و اعلانات در ورودی اصلی نگاه کنید.دارای شیشه است.آن را باز کنید.سپس کلید را بردارید.

به طرف در پشتی بروید.داخل شوید.در آن جا به داخل رفته و در دالون ها یک شی در انتهایش پیدا می کنید.

سپس راه را ادامه دهید تا به پله برسید.دو فرد را زده و راه را ادامه دهید تا به یک گلدان برسید.در آن قیچی باغ بانی را بردارید.به عقب برگردید و گل های پایین چشمه را بچینید.

سپس در آن جا از انگشتر استفاده کنید تا به صفحه ای که در آن جا قرار دارد دسترسی پیدا کنید.

بازی را با Robert Langdon ادامه می دهید.شما در زندان هستید و Remy شما را زندانی کرده و استاد Leigh Teabing هم اسیر کرده است تا معما ها را حل کند.شما باید در آن جا از میز کنار خود یک مقوا و میز های کناریش یک میله فلزی کوچک و روی صندلی یک چرخ دنده کوچک پیدا کنید.
مقوا را از زیر در رد کنید و کلید داخل سوراخ در را با میله آهنی بر روی مقوا بیندازید تا کلید را به دست اورید.حال خارج شوید.در کنار شما یک اتاق است در درون آن یک شی است.آن را بردارید.

به جلو روید و فردی که در حال تماشای تلویزیون است از پشت بزنید.از دری که در کنار تلویزیون است خارج شوید.دشمن ها را از پا در بیاورید.در گوشه ها و در کل محوطه به دنبال چرخ دنده باشید.(چرخ دنده بزرگ و کوچک)هر وقت که مطمئن شدید همه را پیدا کردید به اتاق تلویزیون برگردید.در پشت دیوار اگر مستقیم به طرفش بروید می بینید که یک دستگاه وجود دارد که نیاز به چرخ دنده دارد.
Davinci%20-%20Temple%20Gears.jpg

آن ها را به طوری قرار دهید که چرخ دنده ورودی و خروجی با هم در ارتباط باشند
وقتی چرخ دنده ها را قرار دادید دسته کنار آن را بکشید.
بار دیگر ادامه بازی را با Sophie انجام دهید.به طرف دری که روی زمین بود ولی بسته بود(الان باز است) بروید.دو فرد دشمن را بزنید و داخل شوید و به کنار رابرت بروید.

هم اکنون می توانید دری که روی آن مانعی قرار دارد را باز کنید و داخل تونل شوید.در آن جا راه را ادامه دهید و به دنبال Templar Seal باشید.به ان ها خوب نگاه کنید.باید 3 عدد از آن پیدا کنید.

سپس در انتهای تونل برق را فعال کنید و به عقب روید.برای فعال کردن دستگاه برق دکمه ها را از طریق این دستور بزنید و به حافظه بسپارید:
4 2
1 3

داخل در برقی شده و معمای templar seal را به کمک نوشته های روی دیوار به این ترتیب حل کنید:
همه آن ها را در درون دستگاه قرار دهید(یکی هم خود دستگاه قبلا داشت در کل الان 4 Templar Seal دارید).
به ترتیب از چپ به راست به این جهت ها بچرخانید:
اولی = به جهت ساعت 10
دومی = به جهت ساعت 4
سوی = به جهت ساعت 12
چهارمی = به جهت ساعت 2

شما یک رمز دیگر را کشف کردید.به بیرون روید و تیکه دیگر صفحه که در حقیقت برای یک سپر است بردارید.(در همان جایی که بعد از حل شدن معما به شما نشان داده می شود و قبلا هم آنجا بودید)
به جایی که تلویزیون بود برگردید و از آن جا از به طرف داخل محوطه اصلی روید و در دست راستتان یک دالون است که پر از مقبره که در حقیقت مقبره هم نیستند بروید.در گوشه اتاق یک سپر است.دو صفحه که پیدا کردید را به آن اضافه کنید.به دنبال Dark Effigy روی زمین برگردید.(همان مقبره ها)وقتی آن را پیدا کردید.وقتی روی آن کلیک کنید و Examine را بزنید می بینید که نوشته می شود here lies W. Marshal . سپس باید یک معما را با حل کنتید.جواب معما RICHARD است.برای حل آن باید از حروف سپر هم کمک گرفته شود.
زمان آن رسیده است که بار دیگر crpytex را بردارید و کشف رمز کنید.رمز آن هم RICHARD است.سپس خواهید دید که شما Sillas به دنبال شما می افتد و شما باید تقریبا 7 در را رد کنید تا از دست وی فرار کرده باشید.
در کل در این قسمت 3 شی رمزی بود:
SILVER COIN در راهرو باریک
MOON SPHERE در راهروهای به هم مرتبط.
DAVINCI PADDLEBOAT در زندانی که رابرت بود

Westminster Abbey

ابتدا به نقشه نگاه کنید.
سپس به عقب برگشته و به مجسمه های کنار در خروجی نگاه کنید تا یک شی رمزی در همان ابتدای کار پیدا کنید.
به طرف مقبره نیوتون روید.به مقبره نگاه کنید. انگشتر را در درون سوراخ روی سنگ قرار دهید و Sun Orb را بردارید.باید به چند دستور گفته شده در کاغذ عمل کنید.به طرف مقبره Chaucer بروید.(قبلش در مقبره نیوتون گوشه اتاق شی رمزی دیگر را بردارید)
وقتی به مقبره دیگر رسیدید در پایین آن روی پازل Sun Orb را امتحان کنید.

Davinci%20-%20Westminister%20Puzzle.jpg

پازل را به شکلPARDONERبه صورتی مرتب کنید که حروف در اطراف پازل باشند.

به اطراف نگاه کنید.در پشت تابلو مربوط به مجسمه Shakespears یک کابینت است.آن را نگاه کنید.در درون لباس یک Brush است.آن را بردارید.
به طرف Cloister و سپس Restoration Room بروید.در آن جا باید چراغ را روشن کنید و اولا یک شی مرموز را پیدا کنید سپس Bolt Cutter را که در درون جعبه است بردارید.به Cloister برگشته و راه دیگر را بروید.به در بسته می رسید.با Bolt Cutter آن را باز کنید.محلول تمیز کننده را بردارید و به restoration room روید.به مجسمه Shakespears نگاه کنید.Brush و محلول تمیز کننده را مخلوط کنید (Combine) سپس روی قسمت کثیف مجسمه بگیرید.انگشتری که از حل معمای پازل به دست آوردید را در دست مجسمه قرار دهید.سپس میله را از پایین مجسمه بردارید.
به طرف مقبره شاه هنری روید.در آن جا یک معما وجود دارد.اول از همه میله را برای چرخاندن حروف استفاده کنید.

Davinci%20-%20Westminister%20King%20Henry.jpg

شما باید به وسیله این دستگاه کلمه TEMPLES را بسازید.

حال KING SYMBOL را بردارید.در کنار دستتان یک چرخ است.به پایه های آن نگاه کنید و چرخ های آن را تنظیم کنید تا بتوانید آن را تکان دهید.سپس بعد از تکان دادن آن یک در قفل می بینید.قفل آن را بشکنید و داخل شوید.در آن جا جعبه را نگاه کنید و جعبه کمک های اولیه را بردارید.به مقبره Baron Hunsden نگاه کنید.king symbol را در صفحه قرار دهید.به ترتیب بر روی این مهره ها کلیک کنید:
Queen
Baron
Knight
Soldier
در پایین یک وسیله می بینید.آن را بردارید و با Sun Orb یکی کنید.(Combine)به طرف مقبره Newton برگشته و آن را استفاده کنید.یک نوشته ناقص را می بینید.باید به وسیله torn Scroll که باید داشته باشید آن را کامل کنید و 2 تیکه را به هم بچسبانید.

Davinci%20-%20Westminister%20Puzzle%202.jpg

حال باید نقاشی را درست کنید و قطعه ها را کنار هم قرار دهید.

سپس Cryptex را در آورده و Payerns را به عنوان رمز وارد کنید.
سپس شما متوجه می شوید که Teabing به شما کلک زده است و شما بازیچه نقشه های او شده بودید.
حال باید sophie با استاد صحبت کند تا برای رابرت زمان برای حل کردن معما به دست بیاید.
اولین متن صحبت او :

"I thought you told us only the worthy can find the grail"

یادتان باشد رمز Payerns بود.

متن صحبت دوم:

"You are the one responsible for my grandfather's murder"

متن سوم:
"You are no better than the church"
متن چهارم:
"and now you have taken over where the church left off"
این متن ها شانس های شما برای تمام کردن این مرحله است. پس سعی کنید سرعتتان بالا باشد.
سپس در آخر بازی نشان داده می شود که رابرت وسیله اختراع شده توسط داوینچی را به هوا پرت می کند و استاد به سمت آن می رود تا آن را بگیرد ولی موفق نمی شود و فکر می کند که رمز برای همیشه نابود شده است.
در این مرحله 3 شی مرموز بود:
GoldCoin : در ابتدا بازی در کنار در خروجی
SUN SPHERE: در اطراف مقبره نیوتون
DA VINCI'S CODEX ARUNDEL:در جایی که مجسمه ShakeSpears بود.

Rosslyn Chapel

در ابتدا Stone Lid را بردارید.در کنارتان صندوق چوبی و زمین اطرافش را نگاه کنید(خط های روی زمین)سپس صندوق را بکشید.
Daisy Disk را بردارید.به طرف محوطه روید و پرده ها را با طناب بکشید.یکی از آن ها یک صفحه است که با قرار دادن Stone Lid به شما Lily Disk را می دهد.دیگری صفحه تاریکی است.به طرف مجسمه های فرشتگان روید

.در کنار یکی از آن ها جعبه کبریت است.با آن شمع کنار صفحه تاریک دارای پرده و طناب را روشن کنید و صفحه را بخوانید.به کنار مجسمه Truth روید و دیسک سوم را پیدا کنید.به طرف Altar روید.در درون یکی از آن ها Ceiling Journal قرار دارد.آن را بردارید.
Davinci%20-%20Chapel%20Gate.bmp

به طرف در آهنی قفل روید و دیسک ها را به این ترتیب قرار دهید:
Daisy Disk در Innocence
Lily Disk در Purity
Rose Disk در Love
سپس داخل شوید.در محوطه همه چیز را نگاه کنید.به کره نگاه کرده و سپس آن را بچرخانید.راه را ادامه دهید و به Bleeding Angel نگاه کنید و ODDLY SHAPED STONE را برداشته و روی کره امتحان کنید

حال شما یک دیسک دیگر دریافت می کنید.به طرف Bleeding Angle روید و به طرف جعبه ها روید و آن را فشار دهید.به Stone Lab نگاه کنید و Star Disk را روی آن امتحان کنید.

Davinci%20-%20Chapel%20Puzzle.jpg

پازل را حل کنید و وارد آخرین محوطه بازی شوید

در گوشه محوطه آخرین شی مرموز بازی قرار دارد آن را بردارید.به همه چیز در اطراف و به Moral ها نگاه کنید.سپس به آلبوم نگاه کنید.وقتی همه آن محوطه را بررسی کردید و تحقیقات در آن جا را انجام دادید می فهمید که Sophie اسمش چیز دیگری بوده و آن فرد پدر بزرگش نبوده و با این نشانه ها می خواسته او را به اصلیتش و مادر بزرگ اصلی اش برساند و از Sophie که اسم حقیقی اش این نبوده است محافظت کند.

شما بازی را تا پایان انجام دادید.

مراحل جایزه:
این هم معما ها و جواب های معماهای جایزه:

The Louvre Revisited

The Louvre Museum Painting:
YOU SHOULD NOT
HAVE RUN
MONSIEUR
SAUNIERE NOW
TELL ME WHERE
IT IS

St. Sulpice Painting:
THE SISTER MUST
HAVE BEEN
CALLING PRIORY
MEMBERS WHEN
SHE WAS
ATTACKED

Normandy Mansion Painting:
ITS THE
PRINCESS SOPHIE
KEY MY
GRANDFATHER
PROMISED ME

Bank of Zurich Painting:
IT IS THE
CRYPTEX THIS IS
BASED OFF OF A
DESIGN BY DA
VINCI

Chateau Villette Painting:
THE LEGEND OF
THE HOLY GRAIL
IS A LEGEND
ABOUT ROYAL
BLOOD

Biggin Hill Airfield Painting:
SAUNIERE
BROUGHT US
TOGETHER TO
FOLLOW THESE
CLUES FOR A
REASON

Temple Church Painting:
SILAS TAKE THE
KEYSTONE FROM
MR LANGDON
TEABING IS OUR
HOSTAGE NOW

Westminster Abbey Painting:
TEABING FELT
THE TRUTH
CRASHING DOWN
ON HIM THE
GRAIL WAS LOST
TO HIM

Rosslyn Chapel Painting:
THE QUEST FOR
THE GRAIL IS
THE QUEST FOR
THE DIVINE IN
EACH OF US

مرحله اضافی آخر:

Rosslyn Chapel Revisited

این مرحله با یافتن همه اسرار بازی قابل انجام است..
هر کدام از امکانات این قسمت بخاطر شی های مرموز بازی قابل دسترسی هستند.

می توانید به قسمت Concept Art هم در این ساختمان دسترسی پیدا کنید.

معما های دیگر:
بالای Altar دست راست:
JACQUES SAUNIERE SAINT CLAIR

در دست چپ:
REMY LEGALUDEC

در بیرون محوطه::
SOPHIE NEVEU SAINT CLAIR

روی دیوار زیر مجسمه فرشته:
BEZU FACHE

در دست چپ:
SILAS

در دست راست دروازه:
SISTER SANDRINE BIEIL

در مرکز اتاق:
LEIGH TEABING

و در اطراف آن
ROBERT LANGDON

در صورت حل کردن این معما ها یک لیست برای شما می آید.
JACQUES SAUNIERE SAINT CLAIR - The King
REMY LEGALUDEC - The Merchant
SOPHIE NEVEU SAINT CLAIR - The Queen
BEZU FACHE - The Soldier
SILAS - The Priest
SISTER SANDRINE BIEIL - The Bard
LEIGH TEABING - The Baron
ROBERT LANGDON - The Knight
به طرف میز مربوط به Robert و Teabing بروید و در آن جا دکمه هایی را می بینید:

دکمه ها را به این ترتیب فشار دهید:
PRIEST
KNIGHT
SOLDIER
KING
QUEEN
BARD
MERCHANT
BARON

حال تمامی اطلاعات بازی را در اختیار دارید.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر