کمک برای خریدن ایکس باکس one 1tb

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
کلا دسته xbox باتری قلمی میخوره و یک جفت شارژی بگیرید تا انتهای نسل ۹ هم راحت هستین

به وضعیت کنسول ربط داره و ممکنه نیاز نداشته باشه ولی خیلی حساس هستین میتونید همیر سیلیکون عوض کنید

بیشتر از یکسال هم پشتیبانی میشن و نگران نباش ولی کیفیت بازی ها اختلاف دارن با نسل ۹

وان اس دیجیتال هم گزینه خوبیه

دیسک هم گیر میاد ولی به دردسرش نمیارزه و همون اکانت بگیری یا آفلاین بریزی بهتره

• Like
Reactions: amirzadafshar

darksider666

کاربر سایت
Mar 8, 2016
1,049
نام
رضا قاسمی
خیلی ممنونم از راهنمایی شما والا بودجه م اصلا نمیرسه به اون قیمت
یه سال هم پشتیبانی بشه بسته

بله ولی بودجه م حتی به وان اس هم نمیرسه دیگه چه به ...
راستی دسته های ایکس باکس 360 باتری قلمی خور بود :)) دسته این وان و وان اس ها به چه صورته ؟
وان اس که برا 2016 ولی وان برا 2013 راستی اینا هم باید مثل پی اس 4 خمیر سیلیکونش عوض کنیم فشار میاره ؟
در کل 1 سال پشتیبانی دارن چه وان چه وان اس ؟
وان اس دیجیتالی بگیرم اوکیه ؟ چون دیسک که نمیشه خرید با این وضعیت مملکت
درود
خمیر چی ؟ اصلا نیاز نیست مگر نو نمیگیرید.؟ حتی دست دوم هم نیازی نیست خمیر عوض بشه . اگر سالمه و داره کار میکنه . دسته ها باطری میخوره ولی کیت شارژ هم هست میگیری میزنی 10 ساعت تا 12 ساعت جواب میده بعد باز شارژ میکنی بله اگر دیسک استفاده نمیکنی مشلی نیست فرقی نداره-

• Like

amirzadafshar

کاربر سایت
Aug 29, 2014
53
کلا دسته xbox باتری قلمی میخوره و یک جفت شارژی بگیرید تا انتهای نسل ۹ هم راحت هستین

به وضعیت کنسول ربط داره و ممکنه نیاز نداشته باشه ولی خیلی حساس هستین میتونید همیر سیلیکون عوض کنید

بیشتر از یکسال هم پشتیبانی میشن و نگران نباش ولی کیفیت بازی ها اختلاف دارن با نسل ۹

وان اس دیجیتال هم گزینه خوبیه

دیسک هم گیر میاد ولی به دردسرش نمیارزه و همون اکانت بگیری یا آفلاین بریزی بهتره
درود
خمیر چی ؟ اصلا نیاز نیست مگر نو نمیگیرید.؟ حتی دست دوم هم نیازی نیست خمیر عوض بشه . اگر سالمه و داره کار میکنه . دسته ها باطری میخوره ولی کیت شارژ هم هست میگیری میزنی 10 ساعت تا 12 ساعت جواب میده بعد باز شارژ میکنی بله اگر دیسک استفاده نمیکنی مشلی نیست فرقی نداره-
ممنون از شما دوستان گرامی پس وان کنسل شد میرم سراغ وان اس ببینم چیزی پیدا میکنم برا خرید
بعد تو 500 گیگ چند تا بازی جا میشه و تو 1 ترا چند تا
اخه پی اس 4 500 گیگ 4 تا بازی جا میشه ولی تو 1 تراش یهو 17 تا
ایکس باکس هم همینطوره ؟

darksider666

کاربر سایت
Mar 8, 2016
1,049
نام
رضا قاسمی
گرامی حجم بازی ها متفاوته میشه صد تا بازی کم حجم زد تو 500 گیگ ولی یک کال اف وار زون یا red dead 2 5هارد 500 رو پر میکنه- مشکلی نیست هارد اکسترنال وصل میکنید هر چند حجم نیاز باشه .من نفهمیدم شما وان اس میخری اخرش یا سریز اس ؟ قدیم یا جدید ؟ چون باز نوشتی پس وان کنسل شد میرم وان اس؟؟؟ وان و وان اس یکی هستند سریز اس و سریز ایکس نسل جدید هستند.

• Like

amirzadafshar

کاربر سایت
Aug 29, 2014
53
گرامی حجم بازی ها متفاوته میشه صد تا بازی کم حجم زد تو 500 گیگ ولی یک کال اف وار زون یا red dead 2 5هارد 500 رو پر میکنه- مشکلی نیست هارد اکسترنال وصل میکنید هر چند حجم نیاز باشه .من نفهمیدم شما وان اس میخری اخرش یا سریز اس ؟ قدیم یا جدید ؟ چون باز نوشتی پس وان کنسل شد میرم وان اس؟؟؟ وان و وان اس یکی هستند سریز اس و سریز ایکس نسل جدید هستند.
اول ممنون بابت راهنماییت نه منظورم این بود هارد 500 پی اس 4 360 گیگ میشه بازی ریخت اوکی ولی 1 تراش نزدیک 920 گیگ میشه ریخت میخوام بدونم ایکس باکس هم همینجوریه ؟
والا سریز اس و ایکس گرونه بودجم نمیرسه
وان سری اولش میگن زیاد جالب نیست
دنبال وان اس میگردم پس
اگه وان و وان اس واقعا تفاوتی ندارن راهنمایی کنید همون وان بگیرم
ممنون

darksider666

کاربر سایت
Mar 8, 2016
1,049
نام
رضا قاسمی
اول ممنون بابت راهنماییت نه منظورم این بود هارد 500 پی اس 4 360 گیگ میشه بازی ریخت اوکی ولی 1 تراش نزدیک 920 گیگ میشه ریخت میخوام بدونم ایکس باکس هم همینجوریه ؟
والا سریز اس و ایکس گرونه بودجم نمیرسه
وان سری اولش میگن زیاد جالب نیست
دنبال وان اس میگردم پس
اگه وان و وان اس واقعا تفاوتی ندارن راهنمایی کنید همون وان بگیرم
ممنون
خواهش میکنم در خدمتم
دوست من همه هارد ها یک بخشی از حجمشون کمه. بله 1 ترا معمول 940 گیگ هستن. اون ماهیت هارد دیسک هاست . سری اس و ایکس من نخوندم جایی که مشکلی داشته باشن خودم سریز ایکس دارم من ندیدم. همه سخت افزار ها در نسخه اول ممکنه ایراد داشته باشن ولی مایکرو سافت و سونی الان بیست ساله دارن سخت افزار میسازن دیگه میدونن چه بکنن . وان و وان اس از لحاظ توان تفاوت انچنانی ندارن و منتهی وان همون کنسول قدیمی اورجینال لانچ سال 2013 است و وان اس اصلاح شده اون - وان اس خیلی بهتره بخاطر یک سری ویژگی ها - اولا درایوش قابلیت پخش بلوروی 4k رو داره - خودش قابلیت اپ اسکیل کردن بازی ها به 4کا رو داره اگر تی وی 4کا باشه -( دقت کن وان اس فقط میتونه اپ اسکیل کنه (تصور کن بازی رو بکشی تا اندازه تصویر بزرگ تر بشه ) فرق داره تا اینکه در خود رزلوشن 4کا بازی ها رو اجرا کنه نمیتونه توان پردازشی وان اس و وان یکی هست تقریبا .) ولی وان اس بهتره . اصلاحات خورده و ویژگی های جدید داره و یکم بوست کارایی داره ولی در نهایت هردو بازی ها را در 1080 پی نهایتش اجرا میکنند. وان اس قابلیت استریم از سرویس های نت فیلیکس و ..... رو هم داره در 4کا hdr .
اگر نسل قدیم ایکس باکس میخواید بگیرید همون وان اس بله انتخاب صحیح است .

اون سایز دیسک ها هم بخاطر اینکه برای کامپیوتر یک کیلوبایت 1024 بایت است نه هزار بایت که مردم میگن! بنابراین یک مگابایت میشه 1024 کیلوبایت و یک گیگابایت 1024 مگابایت است بعد برای یک ترا در سیستم si یک ترابایت باید 1000000000000 بایت در خودش نگه داره ولی باز یک کیلو بایت 1024 است و.... این بحث داستان اون حجم است که نمیخونه و اون حجم که نشون داده میشه صحیح است . حالا ممکنه برخی از شرکت ها بیان و از حجم ها رزرو نگه دارن علاوه بر این برای مصارف خاصی ولی در کل دلیل علمی ایش اینه.

• Like

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
الان دقیق یادم نیست روی xbox یک ترا چقدر فضا قابل استفاده برای بازی دارید ولی به قدری هست که مشکلی پیدا نکنید

اگر هم خیلی دنبال نگه داشتن تعداد زیادی بازی به صورت همزمان هستین میشه یه هارد اکسترنال وصل کنید و حجم ذخیره سازی کنسول افزایش بدین

کلا one s از xbox one سری اول بهتره و اگه بتونید one s بخرید خیلی بهتره ولی اینجوری هم نیست که xbox one قابل استفاده نباشه

فقط حرف من اینه دارید هزینه میکنید یه دفعه جنس بهتر تهیه کنید

عمده تفاوت one با one s هم توی ابعاد کنسول و کیفیت دسته و یه مقدار هم خروجی 4k کنسول هست وگرنه بازی ها مشابه هم اجرا میشن

ولی با توجه به اینکه xbox one قدیمی تره طبیعتا بیشتر هم کار کرده واسه همین خیلی پیشنهاد نمیکنم چون آشنایی ندارید ممکنه ریسک باشه خریدش

• Like

amirzadafshar

کاربر سایت
Aug 29, 2014
53
خواهش میکنم در خدمتم
دوست من همه هارد ها یک بخشی از حجمشون کمه. بله 1 ترا معمول 940 گیگ هستن. اون ماهیت هارد دیسک هاست . سری اس و ایکس من نخوندم جایی که مشکلی داشته باشن خودم سریز ایکس دارم من ندیدم. همه سخت افزار ها در نسخه اول ممکنه ایراد داشته باشن ولی مایکرو سافت و سونی الان بیست ساله دارن سخت افزار میسازن دیگه میدونن چه بکنن . وان و وان اس از لحاظ توان تفاوت انچنانی ندارن و منتهی وان همون کنسول قدیمی اورجینال لانچ سال 2013 است و وان اس اصلاح شده اون - وان اس خیلی بهتره بخاطر یک سری ویژگی ها - اولا درایوش قابلیت پخش بلوروی 4k رو داره - خودش قابلیت اپ اسکیل کردن بازی ها به 4کا رو داره اگر تی وی 4کا باشه -( دقت کن وان اس فقط میتونه اپ اسکیل کنه (تصور کن بازی رو بکشی تا اندازه تصویر بزرگ تر بشه ) فرق داره تا اینکه در خود رزلوشن 4کا بازی ها رو اجرا کنه نمیتونه توان پردازشی وان اس و وان یکی هست تقریبا .) ولی وان اس بهتره . اصلاحات خورده و ویژگی های جدید داره و یکم بوست کارایی داره ولی در نهایت هردو بازی ها را در 1080 پی نهایتش اجرا میکنند. وان اس قابلیت استریم از سرویس های نت فیلیکس و ..... رو هم داره در 4کا hdr .
اگر نسل قدیم ایکس باکس میخواید بگیرید همون وان اس بله انتخاب صحیح است .

اون سایز دیسک ها هم بخاطر اینکه برای کامپیوتر یک کیلوبایت 1024 بایت است نه هزار بایت که مردم میگن! بنابراین یک مگابایت میشه 1024 کیلوبایت و یک گیگابایت 1024 مگابایت است بعد برای یک ترا در سیستم si یک ترابایت باید 1000000000000 بایت در خودش نگه داره ولی باز یک کیلو بایت 1024 است و.... این بحث داستان اون حجم است که نمیخونه و اون حجم که نشون داده میشه صحیح است . حالا ممکنه برخی از شرکت ها بیان و از حجم ها رزرو نگه دارن علاوه بر این برای مصارف خاصی ولی در کل دلیل علمی ایش اینه.
ممنون از راهنمایی کاملا شما لطف کردید
و از همه مهمتر من میخوام انلاین بازی کنم به چه چیزایی نیاز داره تو کنسول منظورم گیم پس ایناس که میگن چون نداشتم
مثال جی تی ای و واچ داگز اویل 8 اینا چقدر در میاد بریزن داخلش که انلاین هم بشه بازی کرد ؟

amirzadafshar

کاربر سایت
Aug 29, 2014
53
الان دقیق یادم نیست روی xbox یک ترا چقدر فضا قابل استفاده برای بازی دارید ولی به قدری هست که مشکلی پیدا نکنید

اگر هم خیلی دنبال نگه داشتن تعداد زیادی بازی به صورت همزمان هستین میشه یه هارد اکسترنال وصل کنید و حجم ذخیره سازی کنسول افزایش بدین

کلا one s از xbox one سری اول بهتره و اگه بتونید one s بخرید خیلی بهتره ولی اینجوری هم نیست که xbox one قابل استفاده نباشه

فقط حرف من اینه دارید هزینه میکنید یه دفعه جنس بهتر تهیه کنید

عمده تفاوت one با one s هم توی ابعاد کنسول و کیفیت دسته و یه مقدار هم خروجی 4k کنسول هست وگرنه بازی ها مشابه هم اجرا میشن

ولی با توجه به اینکه xbox one قدیمی تره طبیعتا بیشتر هم کار کرده واسه همین خیلی پیشنهاد نمیکنم چون آشنایی ندارید ممکنه ریسک باشه خریدش
خیلی ممنون
آها پس من میتونم یه هارد اکسرنال جدا بخرم و بازیا بریزم داخلش ؟ چون انلاین میخوام بازی کنم میشه بازیا داخل هارد اکسرنال بریزم ؟

darksider666

کاربر سایت
Mar 8, 2016
1,049
نام
رضا قاسمی
خیلی ممنون
آها پس من میتونم یه هارد اکسرنال جدا بخرم و بازیا بریزم داخلش ؟ چون انلاین میخوام بازی کنم میشه بازیا داخل هارد اکسرنال بریزم ؟
بله میتونید اکسترنال وصل کنید هر چقدر که میخواید .اونلاین نیاز به GOLD آست باید بخرید سرویس رو - اگر گلد میخواد البته- بازی های رایگان اخیرا نیازمندی گلد ازشون حذف شد . فورت کاملا رایگانه برای مثال.
گیم پس یک سرویس است که بازی کرایه میده به شما مثل ویدیو کلوپ های قدیم .! بازیها رو اگر میخوای افلاین بریزی که ارزون در بیاد نمیتونی اونلاین بشی - ایکس باکس ذات پلتفمرش بر پایه اونلاین بودن طراحی شده . اگر افلاین بازی ریختی نمیشه اونلاین بشی. یک سری اکانت ها میفرشون هوم و سوییچ در تلگرام خیلی هست میشه تهیه کرد اون ها بهت اجازه اونلاین شدن میده ولی گرون تره از افلاین کامل ولی بازم از قیمت واقعی بازی ها ارزون تره/ قیمت ها مختلف میدن نمیدونم . باید بپرسید .

• Like

moparsa

کاربر سایت
Aug 30, 2021
25
بله میتونید اکسترنال وصل کنید هر چقدر که میخواید .اونلاین نیاز به GOLD آست باید بخرید سرویس رو - اگر گلد میخواد البته- بازی های رایگان اخیرا نیازمندی گلد ازشون حذف شد . فورت کاملا رایگانه برای مثال.
گیم پس یک سرویس است که بازی کرایه میده به شما مثل ویدیو کلوپ های قدیم .! بازیها رو اگر میخوای افلاین بریزی که ارزون در بیاد نمیتونی اونلاین بشی - ایکس باکس ذات پلتفمرش بر پایه اونلاین بودن طراحی شده . اگر افلاین بازی ریختی نمیشه اونلاین بشی. یک سری اکانت ها میفرشون هوم و سوییچ در تلگرام خیلی هست میشه تهیه کرد اون ها بهت اجازه اونلاین شدن میده ولی گرون تره از افلاین کامل ولی بازم از قیمت واقعی بازی ها ارزون تره/ قیمت ها مختلف میدن نمیدونم . باید بپرسید .
درورد جناب
بنظر اطلاعات شما کافی هستش، یه سوال خدمتتون داشتم. من قصد دارم واسه نسل بعد کنسول نسل نهمی xbox (سری اس) خریداری کنم بخاطر قیمت، گیم پس و... تنها موردی که باعث میشه مردد بشم حافظه 500 گیگ اون هستش که میترسم اذیت کنه چون نسل قبل ps4 یکترا داشتم و هر بار 10 تا 12 بازی میریختم و یجورایی سخته برام محدود بشم و اینجور که میگن با دو تا کالاف و یه ردد حافظش پر میشه. خب، من یه هارد اکسترنال یکترا adata هم دارم میخواستم ببینیم میشه دیتا بعضی بازی هارو رو هارد اکسترنال ریخت و با وصل کردن به کنسول مستقیما بازی کرد؟ یا نه باید اول دیتا رو انتقال بدم به کنسول بعد بازی کنم؟ اینجوری باید دائما دیتا رو بپاکم و نصب کنم در این صورت سیوام میپره؟ میشه هارد دیسک جدا تهیه کرد و جایگزین کرد؟ بعد راسته که انلاین پلی دادن با xbox تو ایران مضیقه داره؟ الان ps4 اسلیم یکترا تک دسته چقد فروش میره؟ باید روش چقد بزارم واسه خرید سری اس؟
بازم بابت پاسخگوییتون ممنون :)

• Like
Reactions: darksider666

darksider666

کاربر سایت
Mar 8, 2016
1,049
نام
رضا قاسمی
درورد جناب
بنظر اطلاعات شما کافی هستش، یه سوال خدمتتون داشتم. من قصد دارم واسه نسل بعد کنسول نسل نهمی xbox (سری اس) خریداری کنم بخاطر قیمت، گیم پس و... تنها موردی که باعث میشه مردد بشم حافظه 500 گیگ اون هستش که میترسم اذیت کنه چون نسل قبل ps4 یکترا داشتم و هر بار 10 تا 12 بازی میریختم و یجورایی سخته برام محدود بشم و اینجور که میگن با دو تا کالاف و یه ردد حافظش پر میشه. خب، من یه هارد اکسترنال یکترا adata هم دارم میخواستم ببینیم میشه دیتا بعضی بازی هارو رو هارد اکسترنال ریخت و با وصل کردن به کنسول مستقیما بازی کرد؟ یا نه باید اول دیتا رو انتقال بدم به کنسول بعد بازی کنم؟ اینجوری باید دائما دیتا رو بپاکم و نصب کنم در این صورت سیوام میپره؟ میشه هارد دیسک جدا تهیه کرد و جایگزین کرد؟ بعد راسته که انلاین پلی دادن با xbox تو ایران مضیقه داره؟ الان ps4 اسلیم یکترا تک دسته چقد فروش میره؟ باید روش چقد بزارم واسه خرید سری اس؟
بازم بابت پاسخگوییتون ممنون :)
درود
کلا نسل قبلی که پیشنهاد نمیشه دیگه . نه سونی نه ایکس باکس .الان فقط نسل جدید به دلیل که اینکه هردو پلتفرم‌نسل جدید قابلیت پشتیبانی از باز یهای نسل قبل رو دارن در ایکس باکس این تا بازی های سال ۲۰۰۰ برمیگرده به عقب . پی اس فایو‌هم قادره بازی ۴ رو اجرا کنه پس خریدشون الان اصلا دیگه فایده ای نداره مکر بحث بودجه باشه اونم که حالا باز باید ببنید چقدر باید هزینه کنید برای نسل قدیم. هارد اکسترنال براحتی استفاده میشه برای ایکس باکس چه نسل پیش این نسل . منتهی در نسل جدید شما ٬ وقتی اکسترنال وصل میکنید به سریز اس و ایکس (من چهار ترابایت اکسترنال وصل دارم به سریز ایکس )به ps4 proهم‌دو‌ترا ) روی‌ان دستگاه های نسل جدید فقط باز یهای نسل قبلی از روی‌هارد اجرا میشه و باز یهای نسل جدیدی که طراحی شدند برای سریز ها فقط از روی اینترنال اس اس دی اجرا میشوند. یک مثال :
فالوت چهار بازی مورد علاقه من نسل قبلی است از روی هارد اکسترنال براحتی قابل بازی است میشه هم براحتی تو دو دقیقه کپی‌ کرد روی درایو داخلی که از سرعت بالای درایو نسل جدید استفاده کنه ولی اجرا میشه از روی‌ اکسترنال‌ اما یک بازی مثل مثلا اسسن والهالا این بازی نسل بعدی بوده طراحی شده اینهانس شده تا از اس اس دی نسل جدید بهره ببره این باید بره روی درایو داخلی تا لود و اجرا بشه منتهی میشه راحت روی هارد اکسترنال ذخیره نگه داشت و اپدیتش کرد و بعد هرموقع نیاز بود با زدن یک دکمه منتقلش کرد به استورج داخلی برای بازی. من همین الان کلی بازی نسل جدید دارم که تمامشون کردم منتهی چون حجم ها بالاست و دوستشون دارم کات کردم روی‌ اکسترنال همیشه ارشیو دارمشون ‌. مشکلی از این لحاظ نیست حتی من روی‌سریز ایکس که یک‌تراست باز گهگاه کپی میکنم جابجا میکنم منتهی روی سریز اس باید این کار بیشتر انجام بشه چون طبیعتا کم حجم تر است . البته اگر بازی های نسل قبل بازی میکنید گفتم براحتی از روی اکسترنال بازی میشن . خود سیستم پیغام میده که مثلا این بازی نسل جدید است و نیازمند فست استورج پس باید کپی بشه داخل درایو داخلی . سیو‌پاک نمیشه اصلا مگر خودتون پاک کنید. ایکس باکس همیشه سیو‌ها رو در فضای ابری مایکروسافت ذخیره میکنه . هیچ کاری با سیو نداره سیستم .بحث اونلاین بودن ایکس باکس کمی نیازمنده تجربه است باید یکم با اصول پلتفرم اشنا باشید وقتی یاد گرفتید میشه اب خورن . در بحث قیمت چون پی اس فور محبوبیت زیادی داره هنوز دارن گرون تر میفروشن که اصلا منطقی نیست .الان سریز اس نه تومان ده تومنه در حالی که پی اس ۴گرون تره که قابل توجیح نیست ‌.قیمت ها مشخصه سرچ کنید فروشگاه ها همه رو دارند ‌. اگر باکس گرفتی و براتون سخت بود بهم پیغام بده تا راهنماییتون کنم که چکار هایی باید انجام بدید .

Troy200489

کاربر سایت
Sep 9, 2021
575
دوست گرامی پیشنها من به شما این که سری اس بگیرید به چندین دلیل که اولش نسل 9 هست و چندین سال ساپورت بازی داره و خوش قیمت هست
الان نوش تو بازار 9 خوردی تومن هست
و تو دیوار کارکردش 8 تومن یا کمتر میشه پیدا کرد
توصیه من به شما اینه که روی بودجه تون بذارین یه دونه کار کرده سری اس تو رنج 7 یا 8 تومن پیدا کنید
شما بیرون بدی بازی بزنن 500 تومد میگرن
ولی میتونی اکانت گیم پس بگیری هم قانونی هست هم انلاین و نزذیک به 200 تا بازی به روز داشته باشه اونم فقط با ماهی 40 تومن که مفته
خرید شما دقیقا مثل اینه که تو این بازار دنبال ایفون 10 هستی وقتی میتونی ایفون 12 مینی بگیری اونم اگر کمی بودجتو افزایش بدی

• Like

amirzadafshar

کاربر سایت
Aug 29, 2014
53
دوست گرامی پیشنها من به شما این که سری اس بگیرید به چندین دلیل که اولش نسل 9 هست و چندین سال ساپورت بازی داره و خوش قیمت هست
الان نوش تو بازار 9 خوردی تومن هست
و تو دیوار کارکردش 8 تومن یا کمتر میشه پیدا کرد
توصیه من به شما اینه که روی بودجه تون بذارین یه دونه کار کرده سری اس تو رنج 7 یا 8 تومن پیدا کنید
شما بیرون بدی بازی بزنن 500 تومد میگرن
ولی میتونی اکانت گیم پس بگیری هم قانونی هست هم انلاین و نزذیک به 200 تا بازی به روز داشته باشه اونم فقط با ماهی 40 تومن که مفته
خرید شما دقیقا مثل اینه که تو این بازار دنبال ایفون 10 هستی وقتی میتونی ایفون 12 مینی بگیری اونم اگر کمی بودجتو افزایش بدی
امکانش هست اسم کامل کنسول همراه با یه لینک معرفی بفرستی اینجا
ممنون

Troy200489

کاربر سایت
Sep 9, 2021
575
  • Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر