شایعه کمپانی گوگل درحال ساخت دو کنسول جدید است

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین
photo_2019-03-10_19-00-06.jpg
بر اساس گزارشات اینسایدرها و اسناد منتشر شده از ثبت اختراعات مختلف و با توجه به تصاویری که طی 24 ساعت گذشته از کنترلر کنسول آینده کمپانی گوگل منتشر شده، ظاهراً این شرکت نه تنها مشغول ساخت یک کنسول مخصوص استریم است، بلکه درحال توسعه کنسولی عادی برای رقابت در بازار سونی، نینتندو و مایکروسافت نیز هست. کنسول گوگل با اسم رمز Metallurgy شناخته می‌شود و کمپانی قصد دارد عناوینی را از بین IPهای مطرح صنعت بازی، به صورت انحصاری برای آن منتشر کند. [مالکیت عناوین خاصی را برای کنسول خود به دست آورد] ظاهراً این کنسول به نحوی طراحی شده تا سازندگان به سادگی بتوانند بازی‌های خود را برای نسخه استریم نیز پورت کنند. [منظور این است که گوگل کاری می‌کند تا سازندگان با چالش‌های برنامه نویسی مواجه نشوند]​

Capture2-1.jpg

تصویر به دست آمده از رابط کاربری این کنسول
با توجه به اطلاعات، دستگاه مخصوص استریم پیش از کنسول رسمی وارد بازار خواهد شد. اما نکته جالب توجه این است که گوگل قصد دارد همانند سونی و مایکروسافت، 2 مدل کنسول نرمال و قدرتمند را تولید کند. مدل اول «استیل» نامیده می‌شود که علاوه‌بر هزینه تولید کمی که دارد، قیمت آن برای خریداران نیز کاملاً مقرون به صرفه خواهد بود. مدل دوم «تیتانیوم» نام دارد و همانند Xbox One X از قدرت بالاتری بهره می‌برد. در حال حاضر، این طور به نظر می‌رسد که سه کمپانی «یوبی‌سافت»، «سگا» و استودیو‌های فرست پارتی خود گوگل از این کنسول پشتیبانی می‌کنند. طبق شایعات، رونمایی از این سخت افزار جدید در جریان GDC 2019 صورت می‌گیرد.​
شایعه: کمپانی گوگل درحال ساخت دو کنسول جدید است - بازی سنتر

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
کنفرانس GDC هست. 90% محتوای GDC مرتبط به داخل صنعت و چیزای فنی مرتبط بهش هست. شرکت های بزرگ هم احتمالا برا همین دعوت شدن که تکنولوژی گوگل رو تحلیل کنن و در موردش توضیح بدن.
احتمال نشون دادن بازی جدید یا چیزی که برا مخاطب عام خیلی هیجان انگیز باشه خیلی زیاد نیست. من بودم زیاد انتظار بازی های جدید و کلا هرچیزی که به مارکتینگ ربط داشته باشه رو نمیکشیدم. این چیزا رو برا نمایشگاه هایی که برا این منظور هستن نگه میدارن معمولا.
آقایون توی نظر هاتون این رو مد نظر داشته باشید. کنفرانس داخل Game Developers Conferenceـه، خیلی مشخصه که جذاب نیست برای من و شما چون اصلا قرار نبوده جذاب باشه برای من و شما:D

ویرایش: هر چند به نظر من خیلی جذابه حتی، عملا قسمتی از یوتیوبه، در حدی که مثلا رفتی یه ویدیو از فلان بازی نگاه کردی، لینکشو می زنی همونجا 5 ثانیه بعد بازی می کنی. نه دانلودی، نه نصبی، هیچی. کتابخونه بازی هاش اگه بزرگ باشه آینده خوبی داره به نظرم. به طرز وحشتاکی Seamlessـه لعنتی. اگه اینترنت خوب باشه واسه بازی هایی که Input Lag مهم نیست (FPS نباشه یعنی:D) تجربه خیلی خیلی بهتری می ده نسبت به کنسول/PC. با ذهن باز بهش نگاه کنید:D

آخرین ویرایش:

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,958
نام
آریا
کنفرانس گوگل و Stadia برای من که چیز جذابی نداشت. البته طبیعیه که آدم وقتی توی ایران زندگی کنه و با این اینترنت‌های خوشگل سر و کار داشته باشه و هم از داخل به فنا بره و هم از خارج آدم حساب نشه، یه پلتفرم این مدلی به دردش نمیخوره. :D ولی بدون در نظر گرفتن این قضیه هم کنفرانس خواب‌آوری بود برای بنده و اگه توی فرنگ بودم هم در اون حد حال نمی‌کردم باهاش.
البته نمیشه منکر این قضیه شد که گوگل با استفاده از Youtube و قدرت بالای خودش توی اینترنت میتونه خیلی مشتری برای این پلتفرم جذب کنه. مخصوصاً با اون قابلیتی که به کاربر اجازه میده بعد از دیدن تریلر فلان بازی، خیلی راحت روی دکمه «بازی کن» کلیک کنه و بعد از چند ثانیه بره داخل بازی. ولی باز بعید می‌دونم تأثیر خیلی زیادی روی مخاطب‌های پلی استیشن و ایکس باکس بذاره و اون‌ها همچنان به خاطر بازی‌های انحصاری و سابقه‌ای که دارن، مشتری‌های خودشون رو نگه می‌دارن و گوگل بیشتر از اینکه مشتری‌های اون‌ها رو جذب کنه، یه عده گیمر جدید رو وارد میدون می‌کنه.

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
هنوزم نمیشه گفت کجا ایستادن ، باید اطلاعات بیشتری بدن و سیاست های قیمت گذاریشون، به نظر من میتونن بازار خودشون رو داشته باشن و بخشی از بازار کنسول ها و خصوصا استیم رو بقاپن !!!

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,403
نام
محمد
برای گیمرها کنفرانس خوبی نبود، اصلا هیچی نداشتن که نشون بدن :D اگر هم هدفشون نشون دادن تکنولوژی بود به نظرم اینقدر نباید تبلیغ میکردن، حداقل چند تا از بازی هایی که قراره امسال عرضه بشه رو نمایش میدادن، هر چند احتمالا هنوز آمادگی رو نداشتن، همون AC هم با لگ و اینا اجرا میشد، فکر کنم اینترنتی که استفاده شده بود هم 100 مگ بود :D

Big boss_returns

کاربر سایت
Jan 29, 2019
965
نام
ژوبین
عجب چیز خفنی بود حیف که با این اینترنت اشغال نمیشه اینجا ازش بهره ای برد:eek: مایکروسافت نمیدونم ولی سونی اگه بخواد اینجوری با این سرویس دهی اشغالش ادامه بده تو نسل بعد نتیجه ای نخواهد گرفت عجب کنترلری هم داشت مردیم این نسل یه کنترلر درست و حسابی از سونی ندیدیم.......
چرا میگید چیزی نداشتن؟!
جالب تر از همه برای من حظور فیل هریسون بود :D

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
برای گیمرها کنفرانس خوبی نبود، اصلا هیچی نداشتن که نشون بدن :D اگر هم هدفشون نشون دادن تکنولوژی بود به نظرم اینقدر نباید تبلیغ میکردن، حداقل چند تا از بازی هایی که قراره امسال عرضه بشه رو نمایش میدادن، هر چند احتمالا هنوز آمادگی رو نداشتن، همون AC هم با لگ و اینا اجرا میشد، فکر کنم اینترنتی که استفاده شده بود هم 100 مگ بود :D
طبق آزمایشات اولیه @Bahram حتی 100 مگ هم کم بود :D
==
EpicFail#

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
گوگل: Stadia به شما اجازه میده تا تجربه بی نقصی رو از گیمینگ همیشه داشته باشید
همچنین گوگل:
103078

• Like
Reactions: Sepi_60

Mostafa CJ

کاربر سایت
Jun 2, 2014
1,075
View attachment 103072

ظاهرا لاینپ آپ گوگل همین خواهد بود :| چیه این ؟

آقا این تروله :D
جیمیل 2 لول

از اونجا که نینتدو یه مدته رقابت درون نسلی رو ول کرده از رقیب سوم یجورایی استقبال میشه هم نمیشه
یعنی نکته مثبت اینکه رقابت سر کیفیت و خدمات رسانی همش به نفعه گیمرا میشه، مثال میزنم: چی میشه اگه گوگل بیاد بگه واسه آنلاین زدن گیم نیازی به خرید اشتراک نیست، اونوقت سونی و مایکرو شاید مجبور شن کوتاه بیان.
طرف بد قضیه هم امکان انحصاری کردن عناوین مالتی پلتفرمی هستش.
در کل باید دید هدف و عملکرد گوگل چجوری میشه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر