کدام هدست ؟ رقابت دو پرچمدار : Gold VS Pulse Elite

vampirekain

یَـا مَـنً لَهُ الًـعِـزَّةّ و الًـجَمـَالُ
کاربر سایت
Oct 27, 2012
1,122
نام
Uchiha
چند وقتی هست که بین بچه های فروم بحث هایی پیش امده که کدام هدست خوب هست یا نه .....
این آموزش توسط کاربر محترم dnssss گذاشته شده که من اینو اینجا میزارم تا از این به بعد هر کسی سوالی و یا بحثی داره به اینجا منتقل کنه و داخل تایپک های دیگه کشیده نشه ......

خوب بریم سراغ نقد و برسی این مطلب

آموزش :

امروز با آموزش انتخاب بهترين هدست ، بين دو هدست پرچمدار از يک برند بسيار معتبر ، در خدمت شما دوستان عزيز هستم .
اين روزها تبوتاب زيادي براي خريد هدست مناسب براي کنسول PS4 يا حتي موزيکو فيلم بحث داغ کاربران شده . از اين رو ما هم با اين آموزش سعي بر اين داريم که شما عزيزان رو با توجه به نوع کاربري اين هدستها ، هر دو گروه رو به سمت هدست مناسب با کارشون هدايت کنيم .

ppyi2y7dtd89hhu6x9yb.jpg

Pulse Elite

این هدست برادر بزرگتر هدست Gold_ه . از یادگارهای باارزش نسل هفتمه که سهم بیشتری رو از Gold در نسل هشتم ، بین عموم مردم به خودش اختصاص داده .

سونی با این هدف این هدست رو تولید نکرد که فقط هاردکور گیمرا رو با صدای واقعی 7.1 (شگفت انگیز) تحت تاثیر قرار بده . بلکه هدف دیگه ای هم در سرداشت : محتوای رسانه ای . شاید لقب All In One برازنده ی این محصول با کیفیت باشه .

سونی در آپدیت 1.60 امکان استفاده از این هدست رو بر روی PS4 فراهم کرد . برخی بازیها برای این هدستها کاستوم شدن مانند : TLOU ، GTA V PS3 ، BIOSHOCK PS3 ، WD . شما در این بازیها تجربه ای رو از صدای واقعی 7.1 بدست میارید که در هدستهای گران قیمت هم محاله تجربه کنید . چون کاستوم شده برای این دو هدست هستند .

میرسیم به قابلیتهای سخت افزاری این هدست :

یکی از مهمترین قابلیتهایی که این هدست رو متمایز میکنه از gold ، دانگلیه که جک 3.5 بهش میخوره
attachment.php

با این دانگل به راحتی میتونید به صورت بیسیم به تلویزیون یا حتی موبایلتون اتصال داشته باشید . کار به این صورته که دانگلو به ps4 میزنید ، سیم صدا رو وصل میکنید به دانگل ، سر دیگشو میدید به تلویزیون . شکل زیر .

attachment.php

هدست رو روشن میکنید و کاملا صدای محتوای رسانه ای رو از تلویزیون دارید .

نکته مهم : اگه نمیخواید PS4 رو روشن بزارید موقع فیلم نگاه کردن برید آداپتور تبدیل usb رو بخرید (Plug & Play باشه) شکل زیر :

attachment.php

قسمت Volume و Power
attachment.php

به آنباکسینگ دل خوش نکنید ! :

درون جعبه ، کابل شارژی وجود نداره !! . سونی با این فکر که همه PS3 دارن !! شارژر رو نزاشت داخلش تا با کابل دسته DS3 شارژش کنید ! . خلاصه اینکه موقع خرید اگه کابل شارژر دسته PS3 ندارید فراموش نکنید بخرید حتما ! .

محتویات جعبه :

کابل audio !!

1276-arsp909hvg4sij3iq4c8.jpg

میرسیم به بخش تنوع این هدست :

از این هدست 4 مدل در بازار وجود داره که شباهتشونو میگم ! :

Pulse Elite (کارتن آبی)
Pulse Elite Edition (دقیقا همون بالاییه ) با دانلود برنامه از استور مادهایی برای اکولایزر بیس اضافه میشه که همونه . سخت افزاری چیزی عوض نشده
Pulse Elite Edition GTA V : این هم همون بالاییه فقط روی هدست عکس V رو زدن !!

و قسمت آخر Pulse Elite (کارتن سفید) با نام ریفر شده : این قسمت مهم ماجراست که خیلیا سوال دارن . اصولا توی کشورهای پیشرفته کالای ریفر به اجناسی اطلاق میشه که صرفا مشکل خاصی ندارن و با تست کامل و اطمینان از سلامت کالا اون رو با قیمتی پایینتر به فروش میرسونن . (مث ما نیستن که جنس سوختمونو میکنیم تو کارتن نو ...) اون کالا ممکنه خش برداشته باشه ، نیاز به ریختن دوباره برنامه به حالت اولیه کارخونه داشته باشه یا مشکلاتی از این قبیل که قابل ریفر شدن باشن . این محصول همون کارتن آبیست !! . هیچ فرقی از لحاظ فنی نداره ، فقط به همین دلیل ریفر شدن قیمتش پایینتره .
قیمتش در ایران حدودی ... 130 تومن پایینتر از مدل کارتن آبیه که اگه نظر من رو میخواید برای ما ایرانیا مدل ریفر شده به صرفست . مشکلی که تا حالا گزارش نشده .
پس لطفا این مورد خاصو به سر فروشنده نکوبید !!! که تقلبیه . خیر اصلی و قانونی از طرف خود شرکت سونیه (روی کارتنشم نوشته

مزایا :
شما از یک هدست خوب چه انتظاری دارید ؟
BASS بالا طوری که مغزتون منفجر بشه !! ، اتصال به دستگاهها به صورت بیسیم ، کیفیت صدای بالا و با کیفیت که هنگام پخش موزیک یا فیلم حس کنید دور تا دورتون باندها شما رو احاطه کردن ، یا شایدم دوس دارید دیوایس های دیگه مانند گوشیتون با این هدست کاملا سازگار و کاستوم باشه ، یا برای چت لحظات شیرینی داشته باشید . سیمی به همه دستگاهها میتونید اتصال داشته باشید ، شوک هم داره ، از نظر من بسیار جذابو زیباست .
این هدست تجربه جدیدی رو بهتون هدیه میده ولی دلیل نمیشه Gold قابلیتهای خودشو به رخ نکشه .

معایب :
یکم ناخوشایند میشه بعد یه مدت طولانی که زیاد رو گوش باشه بخاطر وزن . البته این از نظر من یک حسن هم حساب میشه ، از این نظر که چون محکم رو گوش وای میسته اجازه نمیده صدا بیرون بره و تاروپود گوشتونو سر این مسئله با اون کیفیت مورد عنایت قرار میده !! .

جمع نمیشه ! تا نمیخوره !!

میزان شارژ دهی باطریش 6 ساعته که اون بستگی به کمو زیادی صدا داره . از نظر من متوسطه

دکمه هاش جورین که موقع استفاده ازشون یکم رو اعصاب میرن !

درون جعبه کابل شارژی وجود نداره

Gold Wireless Headset

این هدست 7.1 انحصارا برای کنسول PS4 ساخته شده ، سونی با این هدف این هدست رو تولید کرد که فقط برای گیمر باشه .

یک مطلبی رو بگم : کشورهای خارجی معمولا اگه خونه هاشونو دیده باشید بنظر خلوتو برخلاف ما به فضا خیلی اهمیت میدن و با 4 تا تیر تخته و رنگ آمیزی بهشت میکنن خونشونو ، ولی ما ایرانیا فقط قصدمون پر کردنه !! . حالا منظور از این حرف اینه که اونها با همون خلوتی کامله همه چیزشون ، مثلا برای خرید هدست بر خلاف ما که دنبال یک هدست همه کاره ایم !! اونها برای محیط کاربریشون هدست مجزایی دارن ، اینو آمار IGN نشون میده که گیمرای اونجا GOLD رو میپسندن . به این دلیل که اونها این هدستو منحصرا برای کنسول میدونن ، و مثلا هدست
Razerی که اینجا 700 تومن ناقابله ! اونها منحصرا برای موزیکو فیلم انتخابش میکنن ، و دارنش !

البته این تقصیر ما ایرانیا نیست ، اگر واحد پول اونها هم = با کاغذ بود !! به مشکل ما که دچار میشدن هیچ ، خودشونم حلق آویز میکردن !!!

شوخی بسه بریم ادامه آموزش :

این هدست قابلیت اتصال به PC ، MAC ، PS3 ، PS4 به صورت بیسیم رو داره . و با اتصال سیمیش که نیاز به توضیح نداره ، به همه دستگاهها میتونید بزنید .

از جمله قابلیتهاش APPهاییه که در بازیها برای کاستوم شدن این هدست در نظر گرفته شده . شکل زیر :

1273-kqej7va3ph1dbyzeccss.jpg

از عیبهای بزرگ ، دانگله که جای جک 3.5 رو نداره

میرسیم به کیفیت صدا :

میکروفونش فوق العادست مخصوصا موقع ضبط صدا ، کیفیت صدا در بازیهای کاستوم شده بسیار خوبه ولی در زمانی که صدا کم میشه کیفیتو کمی تا قسمتی بیشتر !! از دست میده ، BASS پایینی داره ، در کل از لحاظ کیفیت صدا Pulse برتره .

برای مشاهده تصویر اصلی 938x528px روی این نوار کلیک کنید.
1275-78x0akaikeohe9jmszbi.jpg

دکمه ها قسمت مورد علاقه منه : بسیار کار باهاشون لذت بخشه

1274-d5iq9160rvqxs76e39u1.jpg

این هدست بسیار سبکه ، روی گوش خوب میایسته و در استفاده طولانی مدت خسته نمیکنه گوشو .

آنباکسینگ :

میکرو usb برای شارژ داره !!
کابل audio
کیف

76uwzxzq2qazcfvx3kr3.jpg

مدلهای موجود در بازار :

Gold Wireless Headset
Wireless Stereo Headset 2.0 : این هم بخاطر مادهاییه که داره فرق فنی نمیکنه .

مزایا :
قیمت مناسب
نگهداری شارژ 8 ساعت ، که اینم بستگی به کمو زیادی صدا داره . از نظر من خوبه
جمع شو ! تاشو !!
سبک و طراحی قابل قبولی داره
کار با دکمه ها ساده و راحته .
معایب :
شبیه جنس ارزونا بنظر میاد !!
دانگل پورت AUX نداره که فاجعست !!! (برای من)
BASS پایین
صدای کمش زیاد به دل نمیشینه .

در پایان از همراهی شما عزیزان تشکر میکنم . امیدوارم مطالب مفید واقع شده باشه.

منبع

saeedscorpion

کاربر سایت
Mar 28, 2010
1,682
نام
saeed
من گلد دارم قبلاً با پالس الایت جایی بازی کردم پالس الایت فقط باسش یکم بهتر از گلد هست و اینکه بعد از چن وقت ترک میخوره و میشکنه / گلد فوق العاده اس

Red20Devils

کاربر سایت
Apr 17, 2011
688
نام
مصطفی
دوستان من یک روشی رو تونستم پیدا کنم که از طریق USB میشه تمامی هدست های سیم دار رو راحت استفاده کرد..به نظرتون آموزشش رو بزارم یا این که همه بلدند؟؟

M3ti J70

کاربر سایت
Jun 11, 2007
447
نام
مهدی
دوستان من یک روشی رو تونستم پیدا کنم که از طریق USB میشه تمامی هدست های سیم دار رو راحت استفاده کرد..به نظرتون آموزشش رو بزارم یا این که همه بلدند؟؟
بزار! حداقل من بلد نیستم :d
البته من هدست گوشیم رو وصل کردم به دسته صداش خوب بود چه کاریه وصل کنی به usb؟ منظورم اینکه اینجوری کیفیت بهتری داره؟

Red20Devils

کاربر سایت
Apr 17, 2011
688
نام
مصطفی
بزار! حداقل من بلد نیستم :d
البته من هدست گوشیم رو وصل کردم به دسته صداش خوب بود چه کاریه وصل کنی به usb؟ منظورم اینکه اینجوری کیفیت بهتری داره؟
کیفیت خروجی دسته با کیفیت USB و خروجی HDMI کنسول خیلی فرق داره..من خودم امتحان کردم که میگم. من الان هدست گیمینگ فیلیپس خریدم 200 تومن و خیلی راحت از میکروفون استفاده می کنم و در عین حال صدا هم دارم.

raika123

کاربر سایت
Nov 13, 2013
141
نام
رایکا
دوستان از برند های دیگه مثل لاجیتک یا ریزر چه مدلی خوبه ؟ ترجیحا کیفیت صداش بهتر از گلد و پالس باشه

vampirekain

یَـا مَـنً لَهُ الًـعِـزَّةّ و الًـجَمـَالُ
کاربر سایت
Oct 27, 2012
1,122
نام
Uchiha
اگه اول تاپیک رو میخوندی متوجه میشدی که نوشته حتی با ذکر منبع کپی برداری ممنوعه.

قصدم فقط گذاشتن این آموزش بود و مثل شما اونقدر وقت ندارم بشینم همشو رو از اول تا آخر بخونم .......
اگر ناراحت هستید مشکلی نیست و من درخواست حذف تایپک رو میدم ...... خوب با این کار وزدانتون راضی میشه

یه سوال . کابل شارژش USB هست ؟ اگه آره میشه با کابل USB موبایل یا همون USB دسته شارژش کرد ؟

اره میشه .....

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر