کارگردان بازی Days Gone: امتیاز متا برای سونی همه‌چیز است

Ludens

Fallen Angel of the Night
Loyal Member
Dec 7, 2015
5,382
اخیرا جان گاروین، کریتیو دایرکتر و نویسنده بازی Days Gone صحبت‌های جالبی را در مورد اهمیت نمره متاکریتیک برای سونی داشته است. با بازی سنتر و جدیدترین اخبار بازی همراه شوید.

تصویر بازی Days Gone و جان گاروین

شاید بسیاری از ناشران در صنعت بازی، Days Gone را یک عنوان موفق بدانند. فروش بازی سودآور بوده، آپدیت‌ها و بهبودهای زیادی را پس از عرضه دریافت کرده و بازی از فن بیس نسبتا بزرگی برخوردار است. اما به‌نظر می‌رسد برای شرکت Sony این موارد کافی نبوده؛ چرا که طبق گزارش بلومبرگ، استودیوی Bend ایده‌های خود برای ساخت دنباله بازی را به سونی ارائه داده، اما سونی به‌دلیل واکنش نه‌چندان خوب منتقدان به نسخه اول، با ساخت نسخه دوم Days Gone موافقت نکرده است.

جان گاروین، کریتیو دایرکتر و نویسنده Days Gone که تنها چند روز پس از عرضه بازی در سال 2019 از بند استودیو جدا شده بود، مدتی پیش در مصاحبه خود با دیوید جفی (سازنده God of War و Twisted Metal) به این موضوع اشاره کرده و گفته: "این واقعیت سونی محسوب می‌شود. برای آن‌ها امتیاز متاکریتیک همه‌چیز است. اگر کارگردان یک فرنچایز باشید و نمره بازی شما 70 شود، شما قرار نیست تا مدتی طولانی کارگردان آن سری بمانید."

با اینکه عرضه دنباله Days Gone بسیار غیر محتمل به‌نظر می‌رسد، اما این عنوان به‌زودی در تاریخ 18 می (28 اردیبهشت) برای رایانه‌های شخصی منتشر می‌شود. شما می‌توانید جزئیات نسخه PC بازی را از اینجا مطالعه نمایید.

شما در مورد صحبت‌های جان گاروین و گزارش مبنی بر ساخته نشدن Days Gone 2 چه فکر می‌کنید؟ به‌نظر شما آیا تیم سازنده باید فرصت دوباره‌ای را برای ساخت یک دنباله کسب می‌کرد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

Legioner 2

کاربر سایت
May 20, 2020
255
نام
حسام
این کاملا تعهد سونی به کیفیت یه گیم رو نشون میده
با اینکه بازی سود اور هم بوده ولی بازم سونی رو راضی نمیکنه
دنبال محصول با کیفیت بالاس تا مشتریاش گیم با کیفیت تجربه کنن
شاخص کیفیت هم چیزی جز نظر منتقدین و مرجع های معتبر گیم نیس

شاید ناشر های دیگه که باشن به محض اینکه بازی سود اوری داشته باش و بفروشه واسشون کافیه و همون مسیر ادامه میدن
ولی سونی نشون میده متعهد به کیفیت
بسیار هم عالی یه استراتژی اصولی و کیفیت محور

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: kamyy

Kasra-M

The phoenix must burn to emerge
کاربر سایت
Sep 15, 2010
1,659
نام
Kasra
واقعا یکی از under rate ترین بازیهای نسل ۸ بود. من الان دارم رو pro بازی میکنم و بازی مشکل تکنیکی خاصی نداره، ( دقیقا نمیدونم زمان عرضه چه مشکلاتی داشته) گرافیک چشم نواز و موسیقی زیبا، حتی ماموریت های جانبی هم با اینکه اکثرا تکراری هستن ولی خسته کننده نمیشن. پلات اصلی و شخصیت پردازی زیاد جالب نیست. بازی در لحظات دراماتیک خوب عمل نمیکنه و زیاد کارکترها جدی نیستن و روح ندارن.
در کل متای ۸۰ براش منصفانه هست.

mohsen2019

کاربر سایت
Jun 14, 2019
2,194
Days gone بازی عالی بود من روی پرو بازی کردم البته یک سال بعد از عرضه خوب پچ خورده بود و اپدیت های عظیم گرفت بوده منتهی سر بحث من با باگ نیست همه بازی ها باگ دارن و پچ میخوان هر نرم افزاری پچ میخواد.
خود بازی یک حس خوبی داشت اتمسفر موسیقی کارگردانی قوی اکت قوی گرافیک خارق العاده چه نور پردازیی هنوز جنگل های بارانی خیس و نمورش وقتی بنزین تموم میکردم و موتور رو ول میکردم تو سرازیری ها برام جذابن روی ps5میرم به ملاقاتش قطعا. نسخه کاملش رو دیجتالی تو تخفیفات خریدم.
اصلا یک حس درل واکینگ دد و تنهایی هاش رو داشت. شوتر قوی قابلیت های نبرد با دسته های عظیم چه به صورت اکشن و چه چیریکی کلا همه چی تمام بود.
اون منتقد ابله gamespotکه اومد نوشت این چرا با اون gfاش اینجور صحبت میکنه از الفاظ بد استفاده میکنن??طرف تو عمرش بایکر ندیده بود نمی دونست فرهنگ زندگیشون چیه واقعا خنده داره همه شدن منتقد.
Days goneیکی از underrated ترین بازی های نسل بود. بند استودیو تیم قدیمی کاریه هنوز وقتی اسمشون رو میخونم یاد مرحله پل سایفون فیلتر میافتم طرف داد میزد :لوگان رو پله!! منفجر کنید پل رو خیلی هیجان داشت بازی.
شوتر قوی کارگردانی عالی.!!!
همه نقاط ضعفشو اوردی نقاط قوت!!!!بردار من وقتی بازی the last of us به اون پرفکتی هستش چرا این بازی باید مورد توجه قرار بگیره!!!!چون فقط اپن ورده و موتور سواری داره!!!؟؟این که دلیل نشد...

• Love

mohsen2019

کاربر سایت
Jun 14, 2019
2,194
اتفاقا تنها بازیی که از کنسل شدنش خوشحال شدم همین بازی بود...
به نظرم the order1886 ایده بهتری بود برای ادامه دادن تا این بازی ...اون اتمسفر و حال و هوای لندن قدیم..اسلحه های فوقالاعاده...واقعا هنوز افسوس میخورم چرا سونی کامل این بازی رو حذف کرد.یک تیم قوی پست این بازی باشه قشنگ میتونه برگ برنده سونی باشه دراینده.....

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,361
نام
مــاکــان
اتفاقا تنها بازیی که از کنسل شدنش خوشحال شدم همین بازی بود...
به نظرم the order1886 ایده بهتری بود برای ادامه دادن تا این بازی ...اون اتمسفر و حال و هوای لندن قدیم..اسلحه های فوقالاعاده...واقعا هنوز افسوس میخورم چرا سونی کامل این بازی رو حذف کرد.یک تیم قوی پست این بازی باشه قشنگ میتونه برگ برنده سونی باشه دراینده.....
همه این چیزی که میگی کاملا میتونه شامل حال Days Gone و Bend هم بشه.
=======
سونی از اول نسل قبل نشون داد که شوخی نداره، حتی استودیو بست ولی باز چرا برای یک سری جای سوال پیش میاد.
این قضیه که چیز جدیدی نیست.

• Like

darksider666

کاربر سایت
Mar 8, 2016
1,049
نام
رضا قاسمی
شوتر قوی کارگردانی عالی.!!!
همه نقاط ضعفشو اوردی نقاط قوت!!!!بردار من وقتی بازی the last of us به اون پرفکتی هستش چرا این بازی باید مورد توجه قرار بگیره!!!!چون فقط اپن ورده و موتور سواری داره!!!؟؟این که دلیل نشد...
آها من نمیدونستم معیار ساختار و تولید و نقد و بررسی بازی های رایانه ای The last of us است اوکی شما راست میگید بله این هم حرفیه .

آخرین ویرایش:

darksider666

کاربر سایت
Mar 8, 2016
1,049
نام
رضا قاسمی
قطعا با این بازی مقایسه میشه....
شما مقایسه اش میکنید برای خودتون، قطعی نیست چیزی دوست من. days gone هیچ شباهتی به the last of us نداره سوروال هورور The last of us کجا اکشن بزن بکش open world سند باکس گونه days gone کجا . پس دوتا بازی کاملا متفاوت هستند اگر از این لحاظ میگید که روی پلتفرم سونی هر چی بازی میاد باید با tlou معیار سنجی بشه یا معیارهای خاصی رو دنبال کنه که برای من قابل درک نیست فکر نمیکنم صحیح هم باشه . همه بازی ها رو یکجور که توسعه نمیدهند تفکرات پشتشون فرق داره .قرار هم نیست اگر یک بازی خوب شد حتی یکم کمتر خوب را برونیم . مثل اینکه بگیم چرا همه فیلمهای سینما مثل نمیدونم the dark knight نمیشن ؟! یا چون اون خوبه دیگه همه فیلم ها تعطیل بریم خونه .

darksider666

کاربر سایت
Mar 8, 2016
1,049
نام
رضا قاسمی
این کاملا تعهد سونی به کیفیت یه گیم رو نشون میده
با اینکه بازی سود اور هم بوده ولی بازم سونی رو راضی نمیکنه
دنبال محصول با کیفیت بالاس تا مشتریاش گیم با کیفیت تجربه کنن
شاخص کیفیت هم چیزی جز نظر منتقدین و مرجع های معتبر گیم نیس

شاید ناشر های دیگه که باشن به محض اینکه بازی سود اوری داشته باش و بفروشه واسشون کافیه و همون مسیر ادامه میدن
ولی سونی نشون میده متعهد به کیفیت
بسیار هم عالی یه استراتژی اصولی و کیفیت محور
اونوقت اگر اون review هایی که داده بودن به بازی عادلانه نبود چی ؟ یا بعدا فهمیدیم ای داد بیداد اشتباه بودنه-؟! یا مثلا شما review گیم اسپات رو قطعی قبول میکنید؟ اون خانم نویسنده اش فکر نکنم کلا 100 ساعت بازی انجام داده تو عمرش. آیا سونی باید تعهدش نسبت به منتقد بازی باشه؟ خیلی وقت ها این نقدو بررسی ها پشیزی نمی ارزن و بارها بوده این so called critics ها برای خودشون یک چیزی نوشتن. من days gone رو بیشتر از هورایزن دوست داشتم باید چه کنم؟ الان که یوزر ریویو متاش هم خیلی بالاتر از اصلیش.

mohsen2019

کاربر سایت
Jun 14, 2019
2,194
شما مقایسه اش میکنید برای خودتون، قطعی نیست چیزی دوست من. days gone هیچ شباهتی به the last of us نداره سوروال هورور The last of us کجا اکشن بزن بکش open world سند باکس گونه days gone کجا . پس دوتا بازی کاملا متفاوت هستند اگر از این لحاظ میگید که روی پلتفرم سونی هر چی بازی میاد باید با tlou معیار سنجی بشه یا معیارهای خاصی رو دنبال کنه که برای من قابل درک نیست فکر نمیکنم صحیح هم باشه . همه بازی ها رو یکجور که توسعه نمیدهند تفکرات پشتشون فرق داره .قرار هم نیست اگر یک بازی خوب شد حتی یکم کمتر خوب را برونیم . مثل اینکه بگیم چرا همه فیلمهای سینما مثل نمیدونم the dark knight نمیشن ؟! یا چون اون خوبه دیگه همه فیلم ها تعطیل بریم خونه .
دوست عزیز حوصله بحث ندارم..
خواه نا خواه این بازی زیر سایه the last رفت ....از نقد هاشم هم همین برداشت رو میشه داشت....تیم bend لقمه بزرگتر از دهنش برداشت....جهان باز بودن بازی بیشترین لطمه رو به بازی زد جوری که روی بقیه بخش های بازی تاثیر گذاشته بود اعم از انیمشنها صدا گذاری گیم پلی خشک و یکنواخت....

darksider666

کاربر سایت
Mar 8, 2016
1,049
نام
رضا قاسمی
دوست عزیز حوصله بحث ندارم..
خواه نا خواه این بازی زیر سایه the last رفت ....از نقد هاشم هم همین برداشت رو میشه داشت....تیم bend لقمه بزرگتر از دهنش برداشت....جهان باز بودن بازی بیشترین لطمه رو به بازی زد جوری که روی بقیه بخش های بازی تاثیر گذاشته بود اعم از انیمشنها صدا گذاری گیم پلی خشک و یکنواخت....
الان که یوتوب پر شده از تعریف تمجید که چه اشتباهی کردیم چی شد و بازی عالی بود.... شما مطمئن هستی درباره days gone میگی ؟ صدا گذاری و انیمیشن بازی عالی بود یعنی چی؟ کات سین هاش که خیلی قوی بود انیمیشن ها ش صدای دونه دونه برگ های بازی می اومد صدای زامبی ها ا مبینت صدای محیطی عالی بودن صدای قطرات بارون می اومد روی تمام محیط. گیم پلی خشک؟ مثلا همون کارهایی که ده ساله داریم در فار کرای و اسسن و واچ داگز و تقریبا 90 درصد بازی های open world انجام میدیم؟ فکر نمیکنم درست نیست البته هرکس نظر خودش رو داره شما نظرت اینه من چیز دیگه یکی دیگه چیزی دیگه نظرات هم محترمه. بهرحال موفق باشید.

Legioner 2

کاربر سایت
May 20, 2020
255
نام
حسام
اونوقت اگر اون review هایی که داده بودن به بازی عادلانه نبود چی ؟ یا بعدا فهمیدیم ای داد بیداد اشتباه بودنه-؟! یا مثلا شما review گیم اسپات رو قطعی قبول میکنید؟ اون خانم نویسنده اش فکر نکنم کلا 100 ساعت بازی انجام داده تو عمرش. آیا سونی باید تعهدش نسبت به منتقد بازی باشه؟ خیلی وقت ها این نقدو بررسی ها پشیزی نمی ارزن و بارها بوده این so called critics ها برای خودشون یک چیزی نوشتن. من days gone رو بیشتر از هورایزن دوست داشتم باید چه کنم؟ الان که یوزر ریویو متاش هم خیلی بالاتر از اصلیش.
اینجا بحث یه منتقد یا یه سایت نیس
حرف متاس
برایند نظر ۱۰۰ تا منتقد
شما مطمعن باش هیچ وقت نظر صد تا منتقد اشتباه در نمیاد
شاید یک یا دو تا منتقد نظرشون اشتباه باش یا ناعادلانه
ولی وقتی صحبت از متا میشه دیگه نمیشه نادیده گرفت نظر ۱۰۰ تا منتقد رو

• Like

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
این یارو بد سوخته داره نام سونی لکه دار می کنه . سونی خودش خوب می دونه مسیر چطور برود . کلی سابقه و اتاق فکر و ایده داره .

• Like
Reactions: Adidas95

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر