چگونه با XNA برای Xbox و PC بازی بسازیم ؟!

Medi

کاربر سایت
Jun 26, 2007
116
بعد از مقاله قبلی که در مورد ساخت بازی برای PSP بود مقاله ی جدیدی در ارتباط با ساخت بازی برای Xbox و Xbox360 آماده شده که نحوه کار با XNA GAME STUDIO 2.0 تا حدی توضیح داده شده .
قسمتی از مقدمه مقاله :
" "از زمان عرضه نسخه اول XNA دقیقا یک سال میگذره و ما هنوز به اندازه کافی با اون آشنا نشده ایم. شاید وقت اون شده باشه که یه بروزرسانی انجام بدیم و کار کردن با XNA را شروع کنیم. حدود 5 روزی قبل از نوشتن این مقاله نسخه XNA Game Studio 2.0 هم روی اینترنت قرار گرفت و ما در این سری مقالات به بررسی این نسخه XNA خواهیم پرداخت.
یکی از مزایای XNA استفاده از زبان قدرتمند و عین حال ساده C# است که این خود می تواند دلیل قانع کننده ای برای استفاده از XNA باشد. از دیگر نقاط قوت XNA می توان به تمرکز و سرمایه گذاری Microsoft روی این موتور اشاره کرد که نشان از اهمیت بالای این موتور برای میکروسافت را دارد.
بیان مزیتهای XNA شاید خیلی جاگیر و وقت گیر است ! پس فعلا از بیان مزیتهای XNA صرف نظر می کنیم و به نحوه کار با اون می پردازیم.
اول از هرچیز شما باید نسخه Microsoft Visual C# 2005 Express Edition را به همراه خود XNA Game Studio 2.0 از سایت Microsoft دریافت کنید و پس از نصب این دو کار را شروع کنید.
در پایان این مقاله علاوه بر آشنایی کلی با XNA نحوه نمایش یک مدل سه بعدی در آن را فرا خواهید گرفت پس بدون صحبت اضافه به شروع کار می پردازیم . ( پیشنهاد می کنم قبل از شروع آشنایی کافی با زبان C# داشته باشید )"

XNATUT1.jpg

لینک دریافت مقاله :
http://www.gamerz.ir/modules.php?name=Downloads&op=getit&lid=46

فعلا ...

Medi

کاربر سایت
Jun 26, 2007
116
ممنون از همگی.
چرا حتما ادامه میدم فقط یکم صبر کنید ببینیم اصلا یه نفر هم از مقاله استفاده می کنه ؟
آخه راستش را بخوای اصلا کمتر کسی XNA Game Studio 2.0 و Micrsoft Visual C# Express Edittion را داره. و فکر نکنم تاحالا کسی تونسته باشه از مقاله استفاده کرده باشه.

DarkSoroush

کاربر سایت
Aug 14, 2007
373
نام
سروش
من خودم استفاده از این موتور بهتون پیشنهاد نمیکنم. شاید الان حرف منو نفهمید. چون تازه شروع کردید. ولی وقتی جلو تر میرید به مشکلاتی بر میخورید که ....
مثلا اینکه خیلی از افکت ها را باید بخری
بعضی برنامه ها برای استفاده از این موتور وجود داره که برای دریافت اونها باید در سایت (کلوپشون) عضو بشی و پول درست و حسابی بدی
این موتور به بعضی سخت افزارها خاص نیاز داره که در ایران وجود ندارند.

پس بهتره با این موتور کار نکنید. ولی ازت ممنونم بریای این نوشته ها. موفق باشی :laughing:

AsaraymA

IchibaN
کاربر سایت
Apr 9, 2007
1,003
نام
آریا
سلام
دوستان من هم به شما کار با XNA رو پیشنهاد میکنم
خیلی راحت و جالبه در ضمن بهتره Microsoft Visual C# 2005-2008 Full رو از بازار تهیه کنید قیمتشم 5000 تومان هست
برای اینکه در ورژن Express یکسری از امکانات رو ندارید که بعدا به دردسر میخورید
یک نکته دیگم اینکه این برنامه در اصل برای افرادی درست شده که به صورت تکی و یا گروهی کوچک کار میکنند و برای افراد حرفه ای طراحی نشده
پس براحتی میشه از مشکلات اون چشم پوشی کرد
من که میگم هر کی میخواد در آینده بازیساز بشه قدم اول =XNA
البته بعد از یادگیریه C# .

Neo

کاربر سایت
Sep 27, 2005
1,542
نام
احسان
مگه نمیشه خودمون Develop ش کنیم ؟؟؟
خوب وقتی یک سری امکانات ابتدایی رو داده بهتر از اینکه خودمون از صفر بخواهیم بنویسیم (ضمن اینکه نوشتیم :laughing:) ولی به هر حال فکر میکنم جالب باشه .

بعد اقا سروش شما با ورژن 2 کار کزدین یا 1؟؟؟

DarkSoroush

کاربر سایت
Aug 14, 2007
373
نام
سروش
مگه نمیشه خودمون Develop ش کنیم ؟؟؟
خوب وقتی یک سری امکانات ابتدایی رو داده بهتر از اینکه خودمون از صفر بخواهیم بنویسیم (ضمن اینکه نوشتیم :laughing:) ولی به هر حال فکر میکنم جالب باشه .

بعد اقا سروش شما با ورژن 2 کار کزدین یا 1؟؟؟

,ورژن دو که هنوز بتا هستش. من با هر دوشون. (بتا 2) ولی بازم شاهد این موضوع بودم.
ولی برای شروع خوبه موافقم

Medi

کاربر سایت
Jun 26, 2007
116
,ورژن دو که هنوز بتا هستش. من با هر دوشون. (بتا 2) ولی بازم شاهد این موضوع بودم.
ولی برای شروع خوبه موافقم
دوست عزیز وقتی اطلاعات کاملی ندارید هر چی خواستید نگید . ورژن 2 به صورت کامل چند وقتی هست که روی اینترنت قرار گرفته.
ضمنا دلیل شما برای استفاده نکردن از XNA کاملا غیر منطقی هست به این دلیل که بدون اون پک هایی که شما میگی هم میشه باهاش کارهای در سطح بالا انجام داد.
حداقل بهتر از کار کردن با خیلی از موتورهایی هست که قیمت های فوق العاده زیاد دارند .

ضمنا من خودم با کمی جستوجو تونستم یکی از همون پکهایی که باید از خود کلوپ XNA خریداری می کردیم را روی ایمول و نت پیدا کنم.

DarkSoroush

کاربر سایت
Aug 14, 2007
373
نام
سروش
دوست عزیز وقتی اطلاعات کاملی ندارید هر چی خواستید نگید . ورژن 2 به صورت کامل چند وقتی هست که روی اینترنت قرار گرفته.
ضمنا دلیل شما برای استفاده نکردن از XNA کاملا غیر منطقی هست به این دلیل که بدون اون پک هایی که شما میگی هم میشه باهاش کارهای در سطح بالا انجام داد.
حداقل بهتر از کار کردن با خیلی از موتورهایی هست که قیمت های فوق العاده زیاد دارند .

ضمنا من خودم با کمی جستوجو تونستم یکی از همون پکهایی که باید از خود کلوپ XNA خریداری می کردیم را روی ایمول و نت پیدا کنم.

عزیزم حق بده. من کمتر از یک ماه پیش سایت رسمیش رفته بودم که نوشته بود بتا. توی این مدت من خبر نداشتم که نسخه اصلی هم منتشر شده. ولی الان که دیدم بله شما درست میگی. http://creators.xna.com/Education/GettingStarted.aspx
نسخه 2 هم به طور که مل منتشر شد. ممنون از یادآوریتون.
در مورد پک ها درست. شما فقط یکی شون رو پیدا کردی درسته؟؟ طبیعی هستش چون معمولا نرم افزارها یک جوری پخش میشوند. در مورد سخت افزارها چی؟؟
در مورد آخر ایتکه من نگفتم موتور بدی هستش و یا هیچ چیز دیگه. میدونم دلایلم هم برای ساخت بازی از نظر شما کامل نیست. چون هیچ وقت به طور حرفه ای با یک موتور در ایران کار نمیشه که به بخشهایی برسند که به اون سخت افزارها و پک ها احتیاجی بشه (واقعیت هم همینه توی ایران کمتر از تمامی ویژگی های یک موتور استفاده میشه)
بله بازم شما درست میگی بهتر از موتور های گرون هستش. من منتظر ادامه هم هستم. (اولی کمی کوتاه بود.)
راستی شما که از یک سایت دیگه میزاری. ببینم منم میتونم برای یک عده دیگه بزارم.؟؟

Medi

کاربر سایت
Jun 26, 2007
116
مقاله بعدی را هم سعی می کنم به زودی آماده کنم.
من کلا برای این جور مقاله ها توی چند تا سایت تاپیک می زنم که یکیش اینجاست حالا شما هم اگه می خواهید جای دیگه معرفی کنید مشکلی نداره !

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر