چه کار هایی برای امنیت و عمر Ps2 ام بکنم؟

asheghangta

کاربر سایت
Jun 17, 2006
1,112
نام
آرین
چه کار هایی برای امنیت و عمر Ps2 ام بکنم:confused:بالاخره تونستم یه ps2 scph_77006 گیر بیارم یعنی سه چار مدل بالا تر از 77000 مدلش هم ntsc/j هستش:)

تو رو خدا موارد امنیتی و خراب نشدن دستگاه تجربیات منفی خودتونو در این باره در اینجا بنویسید:(( از مدیران خواهش میکنم این تاپیک رو قفل نکنن تا جا های دیگه بپرسم میخواهم با ps2 ام حسابی حال کنم تو رو خدا زود تر بگین یک سوال اصلی هم دارم:
آیا برای خاموش کردن دستگاه ابتدا باید cd رو در بیارم؟؟؟

لطفا سریع جواب همه این هایی که گفتم رو بدید:biggrin1:

jack sparrows

کاربر سایت
Nov 3, 2006
1,034
نام
هادی
چه کار هایی برای امنیت و عمر Ps2 ام بکنم:confused:بالاخره تونستم یه ps2 scph_77006 گیر بیارم یعنی سه چار مدل بالا تر از 77000 مدلش هم ntsc/j هستش:)

تو رو خدا موارد امنیتی و خراب نشدن دستگاه تجربیات منفی خودتونو در این باره در اینجا بنویسید:(( از مدیران خواهش میکنم این تاپیک رو قفل نکنن تا جا های دیگه بپرسم میخواهم با ps2 ام حسابی حال کنم تو رو خدا زود تر بگین یک سوال اصلی هم دارم:

1-ps2 رو یکجا بزار که هوا بهش برسه و خفه نشه!:eek:
2-هر 6-5 ساعت که بازی کردی بزار 1 ساعت خاموش باشه
3-برای خاموش کردن دستگاه اون دکمه قرمزه رو نگه دار بعد که خاموش شد dvd رو در بیار
نکته=اصلا قبل از خاموش شدن دستگاه dvd رو در نیار!

Asuka-200X

کاربر سایت
Jul 4, 2007
1,083
خیلی جابه جاش نکن... من خودم PS2 ام رو هی جمع می کردم و هر دفعه که می خواستم بازی کنم دوباره می اوردمش وسط چون هنوز جای مناسبی براش نداشتم و منظره ی جلوی تلویزیون خراب میشد .... توی همین جابه جایی ها بود که دقیقا نمی دونم چش شد , آیا ضربه ای خورده بود چیزی روش افتاده بود یا هزار و یه چیز دیگه... ولی کنسول عزیزم رسما از خود بی خود شد و .... من تا 6 ماه PS2 نداشتم... دوران سختی بود ولی سرانجام همه چیز به خوبی و خوشی تموم شد و پلی استیشنم درست شد (Happy End) از اون به بعد دیگه به ندرت جابه جاش میکنم............امیدوارم براتون مفید باشه:cheesygri

یه نکته دیگه یاد گرفتم...ممنون!!!

Masood_Matin

کاربر سایت
Mar 13, 2006
863
نام
مسعود
راستش یه بار که لنز دستگاه من خراب شد و بردمش برا تعویض ، تعمیرکاره بهم گفت " آقا به هیچ عنوان وقتی CD یا DVD داخل دستگاهه سیستمو خاموش یا روشن نکن ، چون ممکنه به لنزت آسیب برسونه ! " ، که بعدا از دو سه نفر دیگه هم این موضوع رو شنیدم .

البته خود من که اصلا توجهی بهش نکردم ( یعنی حواسم نبوده که بخوام نصیحتشو اجرا کنم ) :cheesygri و الانم حدود یک سال و نیمه که دارم باهاش بازی میکنم .
--------------------------------------------------------------------------------------------------

دوستان اکثر موارد رو گفتن . یه نکته دیگه هم این که سعی کن از کنسولت فقط برای بازی استفاده کنی نه برای دیدن فیلم یا گوش کردن MP3 ...
و اینکه سعی کن سی دی یا DVD که برچسب روش چاپی نیست و مثلا کاغذ برچسبیه رو اصلا تو دستگاهت نذاری ، چون موقع خوندن فشار زیادی به موتور دیسک درایو دستگاهت میاره و میسوزنونه ( تجربه شخصی بود )

موفق باشی

iMehrdad

کاربر سایت
Jul 5, 2007
241
نام
Mehrdad
آره اینا هم مهم اند :cheesygri(مگه با PS2 هم میشه MP3 گوش کرد؟؟؟:confused::eek:)

دوستان همه به نكته هاي مهمي اشاره كردم منم يكيشو ميگم كه فكركنم از همش مهمتره اونم اجراي بازي هاي ps1 با دستگاه است ديسكاي پي اس 1 به دليل كم حجم بودنشون باعث سريع تر چرخيدن سي دي ميشه كه اين به موتور دستگاه فشار مضاعف مياره و با تخريب تدريجي دستگاه ميشه و با دوبار ريست كردن دستگاه براي اجراي بازي هاي ps1 برقي مضاعف وارد دستگاه ميشه كه قابل حس است (مثل خاموش كرد پي سي با دكمه ي پاورmp3 هم اجرا ميكنه اما با برنامش

asheghangta

کاربر سایت
Jun 17, 2006
1,112
نام
آرین
اینکه سعی کن سی دی یا DVD که برچسب روش چاپی نیست و مثلا کاغذ برچسبیه رو اصلا تو دستگاهت نذاری ، چون موقع خوندن فشار زیادی به موتور دیسک درایو دستگاهت میاره و میسوزنونه ( تجربه شخصی بود )

موفق باشی

مسعود مارتین جان تا حالا من هر چی بازی گزاشتم بر چسبی بوده اما هیچی نشد بعد رفتم یک بازی چاپی خریدم hitman blood money بعد یه بار شب باش بازی کردم وقتی خاموش کردم فرداش که امروز باشد هیچ بازی رو نخوند بعد چند ساعت پیش دوباره روشن کردم همه رو خوند:love:تو همین چند ساعت چی میکشیدم:(( بعد میخواستم بدونم همه ی پی اس2 ها انقدر به خش دار بودن سی دی حساسن:confused:

Masood_Matin

کاربر سایت
Mar 13, 2006
863
نام
مسعود
مسعود مارتین جان تا حالا من هر چی بازی گزاشتم بر چسبی بوده اما هیچی نشد بعد رفتم یک بازی چاپی خریدم hitman blood money بعد یه بار شب باش بازی کردم وقتی خاموش کردم فرداش که امروز باشد هیچ بازی رو نخوند بعد چند ساعت پیش دوباره روشن کردم همه رو خوند:love:تو همین چند ساعت چی میکشیدم:(( بعد میخواستم بدونم همه ی پی اس2 ها انقدر به خش دار بودن سی دی حساسن:confused:

من فکر کنم منظورمو درست نتونستم بگم . منظورم اون دیسکهائیه که طرح روش بجای اینکه با دستگاه نقش خورده باشه ، یه تیکه کاغذ چسب دار روش بچسبونن .

یا خیلی از سی دی های رایتی بجای نوشتن با ماژیک مخصوص ، یه تیکه کاغذ روش بچسبونن و اسم سی دی رو بنویسن .
برای خود من که این اتفاق افتاد . و وقتی همچین بازی رو میذاشتم موتور دیسک درایو پلی استیشنم چنان سروصدایی میکرد و دستگاه شروع میکرد به لرزش شدید . بعد هم که دیگه ......فاتحه .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر