چه اتفاقی افتاده؟

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
با عرض احترام hollow knight و ثلثت اصلا جوری نیستند که بگی سرشون به کل هیکل مس افکت اخری می ارزه. این دوتا بازی ای که مثال زدی واقعا جوری نبودند که بگی wow و بیشتر در سطح اوکی اند. چون تجربه خیلی جالب جدیدی به شما اضافه نمیکردند و تو تاریخ ویدیو گیم بازیهای پلتفرمر مترویدوانیا خیلی خیلی بهتری داریم نسبت به این دوتا گزینه

اوکی... نظرت رو در حد "فقط محترمه" حساب می کنم و رد میشم :D... خیلی وقته حال حوصله ام برای دفاع از این دو تا جلوی Elitist های این ژانر ها (مخصوصا مترویدوانیا که شدید رو مخن) ته کشیده....

SILICON POWER

کاربر سایت
Jan 30, 2015
285
گفتم که کلا خیلی وقته به خاطر شرایط سنی و مسائلی بازی کردن رو کنار گذاشتم اما هنوزم اگه شاهکاری مثل بازیهای قدیمی با یه داستان گیرا منتشر بشه بازیش می کنیم اما تو این سالها هیچ بازی با این ویژگی منتشر نشده هر چند ماه چک می کنیم می بینم یا بازی واسه PC منتشر نشده یا یه سری آشغال که ارزش وقت گذاشتن هم نداره کجا هستن اون بازیهایی که شاهکار هنری بودن و داستانشون از هر رمانی گیرا تر و جذاب تر بود؟

نمونه اش همین DMC که نسخه های قبلی واقعا شاهکار بودن اما DMC 5 رو دانلود کردم خیلی ضعیف تر و مسخره تر شده. یا همین Metro نسخه های قبلیش عالی بودن اما این مترو جدیده به جای بهتر شدن بدتر هم شده. اگه شاهکارهای صنعت گیم رو تجربه کرده بودید امروز به Witcher 3 نمی گفتید شاهکار! یعنی انقدر کمبود بازی هنری وجود داره که Witcher 3 شده شاهکار این نسل!

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
گفتم که کلا خیلی وقته به خاطر شرایط سنی و مسائلی بازی کردن رو کنار گذاشتم اما هنوزم اگه شاهکاری مثل بازیهای قدیمی با یه داستان گیرا منتشر بشه بازیش می کنیم اما تو این سالها هیچ بازی با این ویژگی منتشر نشده هر چند ماه چک می کنیم می بینم یا بازی واسه PC منتشر نشده یا یه سری آشغال که ارزش وقت گذاشتن هم نداره کجا هستن اون بازیهایی که شاهکار هنری بودن و داستانشون از هر رمانی گیرا تر و جذاب تر بود؟

نمونه اش همین DMC که نسخه های قبلی واقعا شاهکار بودن اما DMC 5 رو دانلود کردم خیلی ضعیف تر و مسخره تر شده. یا همین Metro نسخه های قبلیش عالی بودن اما این مترو جدیده به جای بهتر شدن بدتر هم شده. اگه شاهکارهای صنعت گیم رو تجربه کرده بودید امروز به Witcher 3 نمی گفتید شاهکار! یعنی انقدر کمبود بازی هنری وجود داره که Witcher 3 شده شاهکار این نسل!
ویچر 3 رو تا آخر بازی کردی؟

• Like
Reactions: SILICON POWER

EVIL4baz

کاربر سایت
Jul 8, 2014
447

داداش با پاراگراف اول موافقم ولی با دومی نه زیاد! چون dmc5 و metro که خداییش بد نبودن!
به نظرم شما یکم خسته شدی دوست من از شبیه بودن بازیا به هم دیگه ، اما حقیقتا این دو بازی که منحصر به فرد اند مخصوصا dmc5 !

در ضمن ، نظر شخصی من: تنها بازی داستان محور و فوق جذاب این نسل Evil within 2 بود، یه بازی به یاد موندنی با داستان گیرا و شخصیت های جذاب (که تا حدی هم میشه بهش گفت شاهکار)، اما از دید گیم پلی و داستان چیز کاملی هست هنوزم. شما اینو برو چند تا گیم پلی ببین شاید خوشت بیاد

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: SILICON POWER

SILICON POWER

کاربر سایت
Jan 30, 2015
285
ویچر 3 رو تا آخر بازی کردی؟

فکر کنم 2/3 مش رو تموم کردم دیگه وقت نکردم ادامه بدیم جذابیتش هم آنچنان نبود که بخوام تمومش کنم. آخه کسی که با سری دراگون ایج خاطره داره چطوری باید ویچر 3 رو بهترین بازی بدونه؟

saeedonly

کاربر سایت
Nov 22, 2012
1,073
فکر کنم 2/3 مش رو تموم کردم دیگه وقت نکردم ادامه بدیم جذابیتش هم آنچنان نبود که بخوام تمومش کنم. آخه کسی که با سری دراگون ایج خاطره داره چطوری باید ویچر 3 رو بهترین بازی بدونه؟
والا به عنوان فن dragon age origins(نه inquision :D) به نظرم واقعا ویچر قشنگ بود و حق تعریفاشو داره.بهترین بازی خودم نمیدونمش ولی کامل درک میکنم یکی بهترین بازی زندگیش بدونتش.والا درگون ایج هم انقد ماموریت فرعیای قشنگ با داستان درست حسابی نداشت.ویچر یکاری کرده هرکی نقش افرینی میسازه به ماموریت فرعیا که یه جزء مهمی تو بازیای نقش افرینی واسه خودم هست بیشتر توجه کنه.
در کل بنظرم این چند ساله اخیر همه شرکتا سعی دارند بازی ها رو عامه پسند تر کنن حتی فال اوت 4 هم مثل فال اوت سه و نیووگاز نیستش و فاز اکشنش خیلی بیشتر از نقش افرینیش بود.ولی بازم من امیدم به بعضی استودیو ها هست.مثل سی دی پراجکت رد و ابسیدیان و لاریان.شما divinity original sin 2 رو اگه بازی کرده باشی تا حدی شبیه dragon age origins هست.بایوویر هم بازیاش بازی های قبل نیست من از inquisition به شدت ناامید شدم و اصلا لذت نسخه اول و دوم رو بهم نمیداد.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: a2010

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
آقا منم دراگون ایج رو تموم نکردم نمیاد ازش بد بگم که!
شما بنظر بیشتر بازیای EA و بتزدا رو دوست داری، متاسفانه هر دوی اینا زدن جاده خاکی

Sir Daniel

کاربر سایت
Mar 22, 2017
1,101
اتفاق خاصی نیوفتاده، دنیای گیمم پویاست دیگه و نمیشه انتظار داشت همیشه سبک و سیاق بازیا یه جور بمونه، همونطور که مثلا سینما عوض میشه و غالب فیلمایی که الان ساخته میشه هیچ شباهتی با فیلمای 50 سال پیش نداره. بعضیا با تغییرات جدید خو میگیرن و بعضایم فقط موضع میگیرن در برابرش.
شما مثل فراستی شدی که فقط هیچکاک و برگمن و چاپلین قبول داره و مونده تو دهه 50 60 سینما و بقیه فیلمارو مقوا میدونه!
اما خب همینه دیگه دنیای گیمم عوض میشه و بیشتر میره سمتی که اکثرا دوست دارن، درسته که الانا بازیای مزخرف زیادی داره تولید میشه و خیلیام میپسندنش و زیادم میفروشن اما دیگه اونطوریم نیست که هیچ بازی درست حسابی پیدا نشه، الان شرایط ساخت گیم برای گروه های کوچیک و مستقل با بودجه های بسیار کمم فراهم شده که دیگه باعث میشه همه جور گیمری بازم راضی باشه و بالاخره یه چی پیدا کنه سر خودشو گرم کنه.
اگه واقعا گیمی متعلق به 7 8 سال اخیر پیدا نکردی که ازش لذت ببری خیلی شیک دنیای گیمو ببوس و بذار کنار چون در اونصورت شما یه مشکلی پیدا کردی نه صنعت گیم!

Morgoth Bauglir

The Fallen Vala
کاربر سایت
Aug 12, 2017
1,115
نام
Melkor
گه شاهکارهای صنعت گیم رو تجربه کرده بودید امروز به Witcher 3 نمی گفتید شاهکار! یعنی انقدر کمبود بازی هنری وجود داره که Witcher 3 شده شاهکار این نسل!
بعید میدونم کسی باشه اینجا که اون بازیهای که براشون له له میزنی ( درگن ایج ,مس افکت , فالوت ) و ... رو بازی نکرده باشه ! بماند که نسخه اخر این بازیها هم چندان اش دهن سوزی نبودن .

و اینکه بله ویچر شاهکاره این نسل که هیچی شاهکار تاریخ گیمه ! حالا شما به هر دلیلی باهاش حال نمیکنی اوکیه مشکلی نیست ولی ممنون میشیم نظر شخصی خودتون رو به عنوان فکت صادر نکنید :)

کمبود بازی هنری؟ بله تو AAA ها Nier Automata وتوی ایندی ها هم Gris رو داریم که البته اینها هم در اثر "کمبود بازی هنری " بازی هنری حساب میشن این نسل احتمالا.

همون اپشن کنار گذاشتن گیمینگ که خودتون بیانش کردین براتون بهتره به نظر من .

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: AlirezaGrimes

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر