چند سوال ؟؟؟؟؟

amirsuzooki

کاربر سایت
Sep 3, 2007
71
ببخشید من چند تا سوال داشتم ؟
1 .چه جور میشه دو تا کارت گرافیگ رو انداخت رو سیستم اصلا به چه درد میخوره ؟
2.من یه کارت گرافیگ 8500 ddr2 ,1 gb,و یه 8400gs ddr2,512 حالا بخوام بازی کنم کدوم بهتره که نصبش کنم ؟
این over clock اصلا چیه و به چه درد میخوره؟

KINDMAN

کاربر سایت
Sep 16, 2007
758
نام
Autumn Man
اولی منظورت فکر کنم SLI باشه.
یعنی دوکارت گرافیک هم مدل رو در کنار هم روی سیستم نصب کنیم تا بطور تئوری کارایی گرافیکی دو برابر بشه.
در عمل هم از 50 درصد تا حتی 70-80 درصد بهبود رو میتونیم شاهد باشیم که طبیعتا باعث بالارفتن کارایی گرافیکی میشه.
مثلا برای روون اجرا کردن کرایسیس علاوه بر یک سیستم خوب باید دو VGA مدل 8800GT (برای مثال میگم) رو در حالت SLI داشته باشیم چون یک عدد در حالت تنظیمات حداکثر این بازی بطور کامل جواب نمیده.

سوال دومت هم عجیب بود.
معلومه که مدل بالاتر با رم بیشتر بهتره! اما در کل زیر 8600 بدرد گیمینگ حرفه ای نمیخوره.(البته نظر شخصی من اینه که زیر 8800GT بدرد نمیخوره) اما در کل 8500 1 گیگ بهتر و قویتر از 8400 512 هستش!!!(این دیگه با شمردن و دودوتا چهارتا کردن تابلوئه که!؟!)

OVER CLOCK یه ور رفتن به تنظیمات اصلی قطعه سخت افزاری میگن.
یعنی مثلا فرکانس هسته یک کارت گرافیک رو افزایش میدن (بهمراه بعضی چیزها مثل سرعت رم کارت گرافیک) تا کارایی اون رو بالا ببرن.مثلا فرکانس کار رم رو از 1500 به 1600 تغییر میدن و این درصد افزایش باعث افزایش کارایی میشه.
البته اگر اینکار توسط یه ادم ناشی انجام بشه ممکنه به قیمت سوختن قطعه تموم بشه ولی در کل اگر خود قطعه هم اماده پذیرش این اورکلاکینگ نباشه مقداری از عمرش کم میشه.
بهترین کار خرید قطعه هاییه که توسط شرکت سازنده OVER CLOCK شدن و دیگه خطر داغی و غیره تهدیدشون نمیکنه و ضمانتشون هم پابرجاست.
یه نمونه OVER CLOCK هم همون 8800GT هستش که مدل OVER CLOCK شده اون با مدل قدرتمند 8800GTX کورس میزاره و تغریبا پا به پای اون مدل میره!

mox1x2

کاربر ویژه
کاربر سایت
Sep 24, 2007
774
نام
مصطفی
سلام
برای خرید و سوال کارت گرافیک بهتره به تاپیک مشاوره در امر خرید کارت های گرافیک PCI e & AGP و برای مباحث اورکلاک به تاپیک Over Clock مباحث مربوط به VGA مراجعه کنید.
موفق باشید.

معلومه که مدل بالاتر با رم بیشتر بهتره!
اگه در مورد این دوستمون گفتید درست, اما در حالت کلی اینطور نیست.

چرا اینجا که همه خودشون دستی تو بازی دارن رم بیشتر رو مساوی قدرت بیشتر میدون؟؟؟؟:eek:
من با یه کارت Leadtek 7300GT Extreme 128MB که حدود 95 تومنه 2700-2800 امتیاز میگیرم..تازه بدون اور GPU که با توجه به خنک کننده عالی و 4 تا پایپ کمتر خیلی بهتر از 7600 اور میشه و میتونه 3000 رو براحتی رد کنه...
حتی X1600Pro 256MB DDR3 هم از 7600جی اس کارت بهتریه...تازه قیمت زیر 85 تومنه..:eek:

KINDMAN

کاربر سایت
Sep 16, 2007
758
نام
Autumn Man
حق شماست و منظور من هم همین دوست عزیز بود وگرنه VGA خود من 7950GT 512 هستش ولی بمراتب از 8600 قویتره!
خیلی هم خوب اورکلاک میشه و ازش هم خیلی راضیم!(دیگه در برابر 8400 و 8500 که خدایی میکنه!حتی اگر با 10 گیگ رم باشن!!!)

ORIGIN

کاربر سایت
May 7, 2008
51
ببخشید من چند تا سوال داشتم ؟
1 .چه جور میشه دو تا کارت گرافیگ رو انداخت رو سیستم اصلا به چه درد میخوره ؟
2.من یه کارت گرافیگ 8500 ddr2 ,1 gb,و یه 8400gs ddr2,512 حالا بخوام بازی کنم کدوم بهتره که نصبش کنم ؟
این over clock اصلا چیه و به چه درد میخوره؟
والا تا اونجایی که من میدونم 8400 از 8500 بهتره.....اینو از این جهت میگم که من یه مدت 8500 داشتم ولی نتونستم medal airborne باش بازی کنم ولی رفیقم با 8400 تونسته بود...در ضمن تو اگه این 2تا رو بدی میتونی یه 8600GT بگیری!;)

ORIGIN

کاربر سایت
May 7, 2008
51
مرسی دوست عزیز از راهنماییت اما چه جوری دوتارو بندازم رو مادربرد باید یه مادر برد دیگه بخرم؟؟؟
عزیزم اولا فقط تکنولوژی Crossfire این امکان رو میده که 2تا گرافیک مختلف رو به هم لینک کنی...برای SLI باید هردو یه مدل باشند......دوما لینک کردن 2تا 8500GT حماقته چون با پولش میتونی یه 8600GTS بخری که از اون خیلی قوی تره

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر