چاپ روی CD و DVD

Grim Reaper

کاربر سایت
Nov 28, 2005
574
نام
عباس
من چند سال پیش یک پرینتر Cannon iP6700D خریدم که روی DVD و CD چاپ می کنه اون موقع حدود 200 تومن از پایتخت خریدم. همون مغازه دار یک مدل چاپگر حرارتی هم داشت که فکر کنم اون برای این کار مناسبتر باشه

ببخشید
CD/DVD مخصوص داره؟
در مورد طرز کار این پرینتر ها یه توضیحی بدین بی زحمت
اگر می خوای با پرینتر چاپ کنی باید دیسک های Printable رو بگیری و اگه قرار باشه با DVD Writer روش چاپ کنی دیسک های Lightscribe
برای پرینتر یک جا داره که دیسک رو اونجا می زاری و بعد می زاری چاپ کنه (حداقل برای من این طوره)
برای DVD Writer هم بعد از رایت دیسکو برعکس می زاری که روش چاپ کنه

abbaspoor

کاربر سایت
Dec 4, 2007
35
ممنون دوست عزیز بابت جواب سریعی که دادی

البته با لایت اسکرایب کار کردم ولی چون تک رنگه و کیفیت نداره خوشم نمیاد

این پرینترا مدل ۱۰۰-۱۵۰ تومنی هم پیدا میشه؟
طالبش شدم

djwolf

کاربر سایت
Dec 16, 2007
1,196
نام
حسین
سلام

شرمنده که بعد از چند وقتی این تایپیک بالا آوردم ولی یه راهنمایی میخواستم

با همین پریمنتری که معرفی شده توسط دوستان امکان این هست که روی دیسک با کیفیت بالایی چاپ کنه و یا اینکه چاپ هر کاغذ رنگی با همین پرینتر با کیفیت بالا قیمت هر چاپ کمتر از 200 تومن بی افته

اصلا با هر سری جوهر کامل چند تا دیسک میشه چاپ کرد

hoom

کاربر سایت
Jan 10, 2008
2,279
من یه چاپگر Canon IP4600 دارم که قابلیت چاپ روی سی هم دارد، قیمتش زیر 100 هزار تومن هستش و جوهرش هم خیلی ارزان.
کیفیت چاپ روی سی دیش واقعا خوبه، بعدش هم یک اسپری مخصوص دارم که بعد از چاپ روی سی دی میزنم که هم رنگها رو ثابت میکنه و هم یه برقی بهش میندازه که توی نگاه اول اصلا فکر نمیکنی که سی دی کپی هستش. خلاصه این رو شدیدا بهت پیشنهاد میکنم.

Harry Potter

کاربر سایت
Nov 25, 2005
834
من یه چاپگر Canon IP4600 دارم که قابلیت چاپ روی سی هم دارد، قیمتش زیر 100 هزار تومن هستش و جوهرش هم خیلی ارزان.
کیفیت چاپ روی سی دیش واقعا خوبه، بعدش هم یک اسپری مخصوص دارم که بعد از چاپ روی سی دی میزنم که هم رنگها رو ثابت میکنه و هم یه برقی بهش میندازه که توی نگاه اول اصلا فکر نمیکنی که سی دی کپی هستش. خلاصه این رو شدیدا بهت پیشنهاد میکنم.

خیلی کنجکاو شدم! :biggrin1:
اسم اون اسپری رو میشه بگی؟
و درضمن یه عکس هم اگه از یکی از DVD ها بزاری خیلی خوب میشه،ممنون :biggrin1:

Harry Potter

کاربر سایت
Nov 25, 2005
834
بفرمایید، اینم یک نمونه سی دی چاپ شده با پرینتر خودم:

اینم اسپری که گفتم:

لینک

برای مقایسه از دوتا جلد چاپ شده و اصل بغل هم عکس گرفتم، اگر گفتین کدومش اصلیه اس؟

مرسی به خاطر عکس ها :smile:
این اسپری توی تهران پیدا میشه؟ من چند هفته دیگه میام تهران،کجا میتونم پیدا کنم؟ پایتخت؟ این پرینتر هم اونجا میشه پیدا کرد؟

این عکس دومیه هم به نظرم سمت چپی چاپ اصلی باشه! اونی که سمت راست کنتراستش یه خورده بالاس. ولی کیفیت چاپ هر دو به نظرم خیلی خوبه! :biggrin1:

راستی، 4 تا کاتریج میخوره؟ قیمت هاش چطوریه؟ راحت پیدا میشه؟

ببخشید اینقدر سوال میکنم.:smile:

djwolf

کاربر سایت
Dec 16, 2007
1,196
نام
حسین

دوستان این عزیز دل راست میگه من خودم سری 4700 دارم واقعا سره واینکه شما وقتی تانکری کنی و از هر رنگی یه لیتر بخری هر چاپ با بالاترین کیفیت می افته 12 تومن

حالا میگم این اسپری میشه قیمتشو بگی وبرام یکی بفرستی

Amino-Danger

کاربر سایت
Mar 15, 2009
1,014
نام
Амин
خب چطور میشه از "ebay" خرید؟ تو ایران میشه؟
میشه از سایت های فروشگاه ها خریداری کرد ولی خب چون نمیشه بصورت مستقیم جنس رو از خود سایت خرید باید بوسیله بعضی از سایت های ایرانی(مخصوص این کارا)جنس رو سفارش داد ولی هم هزینه 3 برابر میشه هم خیلی طول میکشه....

ali1852

کاربر سایت
Aug 2, 2008
236
نام
علی
دوستان من یه پرینتر epson t50 همراه با مخزن جدا خریدم قیمتش خیلی خیلی گرون شده بود قبلا حدود 180 بود اما جدیدا قیمتش شده 280 تومن...برای من با مخزن و زنگ و نصبش حدود 370 تومن درا ومد کسی از دوستان تجربه کار با این پرینتر رو داره ؟؟؟میخواستم ببینم تا چند صفحه چاپ میزنه به صورترنگی با یه مخزن رنگ و هدهاش خوب هست یا زود خراب میشه و چه کارهایی باید بکنم تا هدش خراب نشه من کلا برای چاپ روی دی وی دی خریدم اما کاور هم باهاش چاپ میزنم ممنون میشم اگه کسی داشته این پرینتر رو یه کمی توضیح بده در موردش

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر