پیش نمایش BATMAN ARKHAM CITY

Sam Drake

Shook Ones
Gold User
Dec 24, 2010
550
نام
Ahmadreza
سلام دوستان.گفتم یکی از پیش نمایش هایی که خودم نوشتم رو اینجا هم بزارم.البته ممکنه شما اینو توی سایت های دیگه هم مشاهده کرده باشید اما اونارو هم خودم فرستادم.

مقدمه
بازی بتمن در نسخه قبلی اش توانست موفقیت زیادی کسب کند و با این بازی هم میتواند سری بازی های بتمن را معروف تر سازد و موفقیت بیشتری نسبت به نسخه قبلش کسب کند.

ابتدا کمی درباره داستان بازی صحبت میکنم.بروس وین با پدر و مادر خود به سینما رفته است و درحال برگشتن به خانه است.آنها وقتی که از کوچه ای مرموز در حال رد شدن بودن ناگهان شخصی که همانند دزد ها نقاب به چهره اش زده است به پدر بروس حمله ور میشود و او را میکشد.مادر بروس هم در همان جا از ترس سکته میکند.شب ها و روز ها میگذرد تا این که بروس باورش میشود که پدر و مادرش را از دست داده است.بروس از همان کودکی از خفاش ها متنفر بود.شبی کنار پنجره خانه اش نشسته بود که ناگهان خفاشی را میبیند و فکری به ذهنش میرسد که با لباس خفاشی انتقام پدر ومادر خود را از مزدوران بگیرد.پدر بروس بسیار ثروتمند بود و بعد از مرگش پول های زیادی را برای او گذاشت.بروس با ثروت پدرش به مسافرت رفت و کل دنیا را از نزدیک دید.این متن قسمتی از داستان بازی بتمن است.من ابتدا میخواهم درباره داستان arkham city صحبت کنم.

1di5t6d2hs5589iyb91.jpg

داستان بازی درست یک سال پس از اتفاقات دیوانه خانه آرخام و خرابکاری های جوکر اتفاق می افتد.Quincy Sharp شهردار شهر Gotham شده است.او پس از شهردار شدنش قسمتی از یک شهر فقیر نشین را میخرد و آن مکان را شهر آرخام مینامد.او پس از آن تعداد زیادی مزدور را استخدام کرده و برای محافظت از شهر آرخام میفرستد.او یک قانون را برای این شهر میگذارد این که مردمانش از آن شهر فرار نکنند و شهر را تسخیر نکنند.او زندانیان تیمارستان آرخام را به این شهر آورده و به آن ها اختیار کامل میدهد که هر کاری دوست داشتند در شهر آرخام بکنند و هرکس را دوست داشتند بکشند.بروس از این قضیه متلع میشود و به شهر آرخام رفته و به فقیران کمک میکند و به تنهایی از شهر محافظت میکند. ولی از این رو شهردار این شهر وظیفه نگهداری شهر را به یک دکتر روانپزشک داده است اما قافل از این که خود این روانپزشک برای این شهر نقشه هایی دارد.ماجرا بسیار پیچیده میشود که ناگهان Two-Face میاید و تصمیم به اعدام CatWoman میگیرد.وقتی که بروس از این قضیه متلع میشود با وسایل دفاعی و تهاجمی اش به کمک او میرود زیرا او قبلا با بروس میخواست ازدواج کند و همینطور به کمک شهر آرخام میرود.جوکر باز گشته است و مدت ها تحت درمان آن روان پزشک بوده است و حالا تقریبا بهتر از قبل شده است.

pnfy6yutgto1r12eeu67.jpg

خب حالا به سراغ بخش گرافیک بازی میرویم.گرافیک بازی نسبت به نسخه قبل پیشرفت زیادی داشته است و بهتر شده است.صورت ها و شخصیت های بازی بسیار طبیعی تر از نسخه قبلی هستند.ساختمان های بسیار طبیعی تر و هوای بسیار زیبا در بازی گرافیک خوب بازی را نشان میدهد.بازی در شهر آرخام بسیار زیبا است و به انسان لذت زیادی را میدهد.من برای شما تصاویری را میگزارم تا بخشی از گرافیک فوق العاده بازی را ببینید که مشاهده میشود شهر بسیار طبیعی است و مزدوران را مشاهده میکنید که همه جای آرخام را پوشانده اند.

3gleoi053vxoc83zmils.jpg

از بخش گیم پلی بازی صحبت میکنم.گیم پلی بازی نسبت به گیم پلی نسخه قبلی تغیر زیادی را نکرده است و فقط قوی تر شده است.امکانات بیشتر در بازی شامل بخشی از تغیرات گیم پلی بازی است که امکانات بیشتری را به شما میدهد .در بخش گیم پلی گجت های بازی هم بسیار قوی تر شده است و بسیار بهتر از نسخه قبل هستند.یک نوع گجت جالب به نام smoke bomb وجود دارد که به وسیله آن شما میتوانید مزدوران شهر را گیج کرده و از بین آن ها رد شوید.از دیگر گجت های جالب بازی ردیابی است که broadcast tracer نام دارد.این ردیاب به شما کمک میکند که سیگنال ها را ردیابی کرده و به وسیله آن به محل آن سیگنال ها بروید.یکی مود بسیار جالب در بازی است که شما به وسیله آن قادر خواهید بود محلی که جرم رخ داده است را شناسایی کرده و سر نخ هایی از مجرمی که آن جرم را مرتکب شده است پیدا کنید همانند وقتی که یک تک تیرانداز آن جرم را مرتکب شده باشد که به وسیله این مود میتوانید آن را پیدا کنید.مبارزه های تن به تن یکی از امکانات بازی بتمن است که بسیار زیبا است ولی در بخش هایی شما مجبور به استفاده از گجت ها هستید که تعداد آن ها بسیار زیاد است.وجود زد حملات های زیبای بروس بسیار جالب است و به بازیکنان لذت زیادی را میدهد و آن ها را راضی میکند.با صحبت هایی که با کارگردان بازی شد مود های بازی بسیار بهتر از قبل شده اند زیرا شما به راحتی میتوانستید در نسخه تیمارستان آرخام مراحل را با Detective Mode پشت سر بگذارید اما اینبار این مود ها بسیار واقع گرایانه تر از قبل هستند و پیچ خم های بیشتری را دارند و در مراحل با سختی بیشتری مواجه میشوید و به شما لذت بیشتری را میدهد.

i882a737m8qbm02kv0l.jpg

از بخش سینگل پلیر بازی هم کمی صحبت میکنم.این بخش بسیار لذت بخش تر از قبل است و شما به جای این که در تیمارستان آرخام بروید به شهر دیوانگان آرخام میروید و مبارزه را در پیش میگیرید.اینبار شما فقط ماموریت های اصلی ندارید بلکه مامورت های دلخواه و فرعی زیبایی هم دارید.شما میتوانید دشمنانتان را گیج کرده و مراحل بازی را پی نمائید. مراحل بازی بسیار زیباتر از نسخه قبل هستند و واقع گرایانه تر شده اند و به شما لذت بیشتری را میدهند که بازی را تا آخرش تمام کنید و همانند یک بازی بیخود آن را نصفه کاره ول نکنید که این خود یک پیشرفت میتواند برای بازی بتمن باشد.مراحل فرعی بازی هم همانند مراحل اصلی اش زیبا هستند و به شما همانند مراحل اصلی لذت بیشتری را میدهند و شما را دعوت به خشونت میکنند.

جالب ترین مسئله بازی بخش مولتی پلیر آن است که اتلاعات زیادی از آن موجود نیست اما گفته شده که شخصیت های بسیار جالبی در این بخش وجود دارد و بخش مولتی پلیر بازی را زیباتر میسازند اما متاسفانه از این بخش هم اطلاعات زیادی موجود نیست ولی باید بخش جالبی از آب در بیاید و همانند بخش سینگل پلیر جالب و زیبا باشد.

سخن پایانی:در نهایت بازی زیبای BATMAN ARKHAM CITY بر روی کنسول های wii و xbox 360 و ps3 منتشر خواهد شد.تاریخ عرضه بازی هنوز مشخص نشده است اما خود به شدت منتظر این بازی فوق العاده زیبا هستم.

3b6sd25mi1otqgrmv4t4.jpg

دوستان ببخشید که برای بعضی ها تکراری شد اما در آینده سعی میکنم که تکراری نزارم.امیدوارم از مطلب لذت برده باشید.

Aʍir Rәzʌ

کاربر سایت
May 12, 2008
4,749
خیلی خوب بود، منتهی 3 تا اشکال داشت که تقریباً همشون ناشی از ویرایش نکردن بودن:
مشکلات دستوری - مشکلات املایی - تکرار بیش از حد یک واژه در یک پاراگراف

ولی خب مهمترین مشکل این بود که خیلی محاوره ای بود، با مخاطب صحبت میکردی، به نظرم اینکارو نکنی بهتره.

M0HAMAD

کاربر سایت
Jul 1, 2009
842
نام
محمد
بسیار عالی بود
هر چند مقدار زیادی از این مطلب رو قبلا و به مرور خونده بودم
اما باز هم لذت خاصی داشت
ممنون
خسته نباشید

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند