پیش نمایش محبوب ترین بازی یعنی Alan Wake

Ali-360

کاربر سایت
Feb 14, 2007
1,140
نام
شک داری؟؟؟ گفتم که علی
Alan Wake

928006.jpg

سبک: Actions Third Person / Adventure
سازنده: Remedy Entertainment
ناشر: Microsoft Game Studios
پلتفرم: PC و Xbox 360
تاریخ انتشار: اوایل 2008

928006_20060510_thumb003.jpg
928006_20060510_thumb004.jpg
928006_20060510_thumb005.jpg
928005_20050520_thumb001.jpg

اگر از یک بازیباز حرفه ای و کمی قدیمی بپرسید که محبوب ترین بازیت چیه حتما نام مکس پین را خواهید شنید. بازیی که این روزها هرکس دعا می کند نسخه جدیدش بیاید. سازنده مکس پین یعنی شرکت Remedy در حال ساخت بازیی به نام Alan Wake هست. بازیی که وقتی دمویش با یک CPU چهارهسته ای پخش شد شورشی به پا کرد و همه اخبارها درمورد این بازی بود. ناشر بازی پولدارترین شرکت جهان یعنی مایکروسافت است. هدف شرکت Remedy از انتخاب مایکروسافت برای ناشر این بوده است که مایکروسافت بتواند کمک شرکت Remedy کند تا قدرت ویندوز Vista را نشان دهد. هدف از ساخت این بازی نشان دادن قدرت ویندوز Vista هست که لازم به ذکر هست این بازی برای کنسول مایکروسافت یعنی Xbox 360 هم می آید که چندین روز پیش شایعه شده بود که نسخه PC از 360 بهتر خواهد بود که فعلا هیچکدام تائید نشده اما اگر همین طور باشد شاید اولین بازی باشد که نسخه PCاش از 360 بهتر است!
بازیی که شرکت سوئیسی Remedy در حال ساخت آن است اکشن سوم شخص است که با گرافیک رویایی و داستان منحصر به فرد خودش همه را شیفته خودش کرده است. چیزی که بسیار ناراحت کننده است این هست که بازی با کارت گرافیک هایی اجرا می شود که DX10 را پشتیبانی کنند که قیمت این کارتها بالای 500 هزارتومان خواهد بود. این گواه این هست که یا باید بچه مایه دار باشیم! یا باید X360 بخریم یا باید بمیریم!

928006_20060927_thumb001.jpg
928006_20060927_thumb002.jpg
928006_20060927_thumb003.jpg
928006_20060927_thumb004.jpg

داستان بازی در يک شهر کوچک کوهپايه ای در آمريکای شمالی اتفاق می افتد، شهری با طبيعت و مناظر خيره کننده مثل کوههای سربه فلک کشيده، درياچه های زيبا، جنگلهای زیبا و غروب خیره کننده و... . آلن ويک که نام بازی هست نام شخصیت بازی هست او نويسنده داستانهای ترسناک است که البته شغل سابق او نگهبان شبانه بوده که شایعه شده در بعضی از مراحل آلن خاطرات خود را به یاد میاره که نگهبان هست و شما باید به عنوان یک نگهبان بازی کنید که فعلا این شایعه تایید نشده. او وقتی برای اولين بار نامزدش آليس رو ملاقات می کند روياهای عجيبی براش شروع به اتفاق افتادن می کند. آلن از اون روياها برای نوشتن اولين کتابش استفاده می کنه و کتاب با موفقيت همراه می شود. ولی يک دفعه نامزدش بدون هيچ اثری ناپديد می شود! و آلن ديگه نمی تواند کتاب بنويسد. روياهای او متوقف می شوند و بی خوابی به سرش می زند. در آغاز بازی آلن برای معالجه به يک کلينيک خواب درمانی دورافتاده ای در نزديک شهر كوه پايه ای برايت فالز(Bright Falls) مراجعه می کند که فاصله زيادی با هياهوی زندگی شهری دارد. آلن توی کلينيک يه زن مرموز رو می بينه که خيلی شبيه نامزد گمشدش است. فوراً روياهايي که قبلاً می ديد دوباره
براش رخ می دهد اما اين بار اين روياها در لباس کابوسهای وحشتناک براش مجسم می شود. آلن شروع به نوشتن کتابی در مورد اون کابوسها می کند اما يه اتفاقاتی بطور ترسناک و غير طبيعی در اطرافش رخ می دهد. حوادث مرموز و اسرار آميزی در شهر برايت فالز شروع به اتفاق افتادن می کند که شباهت و ارتباط عجيبی با کتاب آلن دارد. در نهايت آلن شروع به جنگيدن برای زندگيش و پيداکردن نامزدش می کنه و سعی می کنه بفهمه ، چه اتفاقاتی داره می افته. این هست داستان پیچیده و جذاب بازی Alan Wake که این طور پیدا هست در بازی چندین بار آلن رویا می بیند که دموی این رویاها باید خیلی جذاب باشد.در جدیدترین دموی عرضه شده میبینیم که آلن به سمت پمپ بنزین حرکت می کند تا با مکانیکی که کلید نزد وی است ملاقات کند.مکانیک کلید را به آلن می دهد. آلن سپس سوار بر اتومبیلش می شود و به سمت کلبه حرکت می کند وی در حین راه فاش می کند که در کتاب دوم خود قصد نوشتن داستان یک نویسنده را دارد که وقایع تراژدیکی برایش بوقوع پیوسته و این نویسنده به کابین متروکی می رود تا کتاب ترسناکی در مورد موجودات تاریکی بنویسد. داستان کتاب آلن از آنجایی شروع می شود که این شخص نویسنده در مسیرش به سمت کلبه با یک رهگذر مواجه می شود. درست در همین لحظه یک موسیقی پیانو نواخته می شود و آلن واقعا یک رهگذر را در کنار جاده می بیند.آلن با خود می گوید خیلی غیر عادیه! واقعا جریان چیه؟! یعنی آلن هر داستانی که میخواد بنویسه اتفاق میفته؟! یا اینا همش خواب و رویا هست؟! یا اینکه... (هیجان زده نشید تا عرضه بازی خیلی مونده!آلن فرد رهگذر را سوار می کند و با او در مورد اینکه وی یک نویسنده است و یک رهگذر در داستانش وجود دارد صحبت می کند. فرد رهگذر می گوید حتما آن رهگذر یک قاتل است و آلن می گوید نه ، فرد رهگذر کشته می شود . در بالای جاده یک ماشین بر اثر تصادف واژگون شده و فردی بر روی اسفالت به حالت بی جان افتاده است . آلن توقف می کند و از اتومبیلش پیاده می شود تا ماشین واژگون شده را بررسی کند . در همه جای جاده خون دیده می شود اما در کمال ناباوری هیچ اثری از جسد نیست.درست در همین هنگام در حالی که فرد رهگذر نیز در داخل ماشین است یک کامیون با سرعت بسیار زیاد به ماشین آلن بر خورد می کند و آلن نیز بی هوش می شود.پس از مدتی او شروع به شنیدن صداهایی میکند و سپس بلند می شود اما هوا تاریک شده و یک تفنگ و چراغ قوه در دستانش است. در این لحظه هست که بدجور تو کف گرافیک و نورپردازی میمونید! آلن که به هوش میاد میبینه که از فرد رهگذر نیز هیچ اثری نیست . آلن بایستی خود را به کلبه اش که در دامنه ی کوه است و تا آن جا نیم کیلومتر فاصله دارد برساند چاره ای ندارد که با پای پیاده حرکت کند. صددرصد پیاده ترسناک تر از سواره بودن هست به همین دلیل توصیه میکنیم این مرحله رو تو شب بازی کنید! تا غرق کامل بازی شوید. در همین احوال صدای زمزمه های ترسناکی شنیده می شود که آلن را صدا می زند. آلن به سمت کلبه شروع به دویدن می کند اما توسط دشمنی که دیده نمی شود تعقیب می شود . الن از هر چراغ خیابان که میگذرد آن چراغ می ترکد و محیط در تاریکی بیشتری فرو می رود . آلن می چرخد و نور چراغ قوه را به سمت آن شبح می گیرد که به او اجازه می دهد به سمت آن شبح شبهه انسان که در سایه احاطه شده تیر اندازی کند. حواستان باشد اگه بیماری قلبی دارید بازی نکنید یا اگر دارید و نمیتونید که بازی نکنید بگید که یکی برایتان بازی کند و بگه که چی میشه تا هیجانش بپره و سپس خودتان دوباره بازی کنید تا خدانکرده حادثه ای برایتان پیش نیاید! نور و روشنایی تنها نقطه ی ضعف آن ها هستند . در بازی منابع نور مختلف و متفاوتی وجود دارد که شما می توانید با ترکیبی از نور و مبارزه بر دشمنانتان چیره شوید. آلن همچنان به دویدن ادامه می دهد و چراغ ها یکی پس از دیگر در پشت سر وی خاموش می شوند. سرانجام آلن به کلبه می رسد اما ما میتوانیم از بیرون ببینیم که تمام چراغ ها در اتاق ها می ترکند و تاریکی محیط را احاطه می کند . آلن در تله افتاده. او رویش را بر می گرداند و در حالی که صفحه تاریک می شود صدایی می گوید ویک ، ما همه مقصد یکسانی داریم. خوب فکر کنم بدونم الان شماها چه حسی دارید؟! بعضیتان مثل من نمیتوانید منتظر بازی بمانید و بعضی در فکر ارتقای سیستمشان هستند و بعضی هم غصه میخورند که چرا این بازی برای PS3 نمیاد! که براشون متاسفم.

928006_20060927_thumb005.jpg
928006_20060927_thumb006.jpg
928006_20060927_thumb007.jpg
928006_20060927_thumb008.jpg
928006_20060927_thumb007.jpg
928006_20060927_thumb006.jpg

سبک بازی اکشن سوم شخص به صورت GTA یعنی Free Roaming هست یعنی می توانید آزاد در شهر بگردید و دست به هر کاری بزنید. یکی از نقاط قوت گرافیک نورپردازی بسیار فوق العاده آن است مثلا شما در جاده ای هستید که به هیچ وجه منبع نوری به جز چراغ قوه شما وجو ندارد! گشت تو این شب تاریک با چراغ قوه چه حالی می دهد! گرافیک بازی یک معجزه هست. شما می توانید در جنگل درختان و دریا و خورشید و همه چیز را به زیبایی هر چه تمام تر ببینید که بسیار هیجان انگیز است. همان طور که گفتم بازی فقط با کارت گرافیکهایی اجرا می شود که DX10 را پشتیبانی کند پس دیدن این گرافیک دیدنی جای تعجب ندارد. بازی در همه آب و هوا یعنی شب و روز و صاف و بارانی انجام می شود. چیزی که خیالمون از اون راحته گرافیک بازی هست. تمام مدل ها با کیفیت هست و لبه اشیاء بسیار نرم هست. گرافیک بازی به حدی بالا هست که می توانید تعداد موهای آلن را بشمارید! از نظر صداگذاری هم خیالتون راحت باشه انواع افکت صوتی و آهنگ در بازی وجود دارد. فرض کنید تو خونه آلن همه جا تاریک هست و لامپ ها ترکیده و تنها منبع نوری شما چراغ قوه هست که با این ور اون ور کردن چراغ قوه اطراف خود را میبینید ، یکدفعه صدای مرموزی میاد که آلن... آلن... سکوت همه جارو حتی خونه شما رو میگیره! صدای نفس نفس آلن رو میشنوید صدای باد رو میشنوید و بعدش صدای لولای در و بعدش سکوت یکدفعه رعد و برق بلند میزنه و اون وقت که قلب شما هورررییی میریزه و ضربان قلبتون تکنو میزنه! اگه این صحنه ها رو خوب مجسم کنید دیگه خیالتون از صداگذاری راحت میشه.
بازی در محیط های متنوعی هست مثل محیط جنگل که در صداگذاری خیلی توجه کرده اند مثل صدای پرنده ها و تکان خوردن برگ ها را در بازی میشنوید. اینقدر در بازی فضاهای زیبا و دیدنی وجود دارد که با بازی کردن آلن ویک تا یکی دو سالی از مسافرت و پارک رفتن سیر میشوید! فقط کافیه به عکسهای غروب و طلوع خورید و منظره زیبای دریا و دره و... نگاه کنید تا متوجه منظور من بشید. حتی میتونید با دوستانتون خوراکی و وسایل بردارید و جلوی X360 پهن کنید و آلن رو ببرید تو یکی از این منظره ها و بشینید کیف کنید! البته به شرطی که تلوزیون HD و سیستم صوتی دلبی داشته باشید. فضاي كلي بازي 10كيلومتر در 10 كيلومتر خواهد بود يعني 10000 هكتار که چندین برابر نقشه GTA SA خواهد بود که بسیار خوشحال کننده است. فضاي ديد (draw Distance) آن هم حدود 2 کیلومتر خواهد بود يعنی از جایی که شما ایستاده اید می توانید تا شعاع 2 کیلومتری رو مشاهده کنید.

928006_20060927_thumb009.jpg
928006_20060927_thumb010.jpg
928006_20060510_thumb002.jpg
[/IMG]

کلا شاهد یک بازی منحصر به فرد خواهیم بود .همان طور که مکس پین در زمان خودش به تنهایی همه بازیها را به کنار زد و بهترین بازی شد احتمالا امسال هم این تاریخ تکرار خواهد اما از آنور بازیهای مثل DMC 4 و Resident Evil 5 و MGS 4... هستند که این کار را برای این بازی مشکل کرده اند که زیاد مهم نیست چون اینها به ما ربطی نداره و به سازندگان بازی ربط داره و برای ما بازی مهم هست و من به همتون قول میدم این بازی بینظیر هست و اگر کسی بازی نکنه عمرش در فناست.هم اکنون برای آمدن این بازی لحظه شماری می کنیم. منتظر خبرهای جدید از این بازی باشید.
لطفا اگه میخواهید این مطلب را در جایی کپی کنید با اسم Ali-Bahal (Ali-360 in Bazicenter) کپی کنید.

619

مدیر انجمن
Nov 23, 2007
6,178
نام
كسري
ممنون فقط من كلا چون ادم كينه اي هستم ميخوام بهت گير بدم مثل خودت :biggrin1:
نه غير از شوخي چند تا اشكال ريز داشت
1- شاید اولین بازی باشد که نسخه PCاش از 360 بهتر است! اين حرفت دقيقا برعكس معمولا بازي ها روي pc به مقدار محدودي { محدود } بهتر از 360 به جز پورت هاي كپكام
2- Remedy فكر كنم فنلاندي
3-ببينم 8800 200تومنيشم هست حالا چه طور ميگي بالاي 500 خدا داند
ولي قشنگ بود

Ali-360

کاربر سایت
Feb 14, 2007
1,140
نام
شک داری؟؟؟ گفتم که علی
ممنون فقط من كلا چون ادم كينه اي هستم ميخوام بهت گير بدم مثل خودت :biggrin1:
نه غير از شوخي چند تا اشكال ريز داشت
1- شاید اولین بازی باشد که نسخه PCاش از 360 بهتر است! اين حرفت دقيقا برعكس معمولا بازي ها روي pc به مقدار محدودي { محدود } بهتر از 360 به جز پورت هاي كپكام
2- Remedy فكر كنم فنلاندي
3-ببينم 8800 200تومنيشم هست حالا چه طور ميگي بالاي 500 خدا داند
ولي قشنگ بود
یا حسین ، خدا بخیر کند ، 619 با من لج کرده:biggrin1: البته اگر من به تو گیر دادم شوخی بوده و تذکر بوده و نخواستم اذیتت کنم برداشت بدی نکنی دوست عزیز:love:;)

خوب تو شماره 2 و 3 هیچ حرفی نیست و باید قبول کنم که تو بردی :blushing:
اما بازم شماره یک کمی حرفت صدق می کنه

موفق باشید

slipknot_ghost

کاربر سایت
Apr 9, 2007
601
نام
POURYA
خیلی خوب بود;)
از کی این بازی محبوبترین شده!

كي گفته محبوب نيست و من خودم با يه 40نفري ديگرو كه ميشناسم شديدا تو كف ان بازي هستيم alan wakeبازي هست كه مطمئا باش ميتونه مثل max payneيكي از بهترين بازي هاي تاريخ بشه مخصوصا داستان بازي كه واقعا دمه نويسندش گرم:biggrin1:

slipknot_ghost

کاربر سایت
Apr 9, 2007
601
نام
POURYA
چقدر خوشحالم که یه گیمر حرفه ای نیستم تا محبوبترین بازیم مکس پین باشه :sick::biggrin1:

مكس پين چش بود كه نميتونه بهترين بازي باشه هاااااا؟؟؟
از همه لحاظ عالي بود چه داستان چه گرافيك و در مورد گيم پلي هم كه اصلا نميشه بحث كرد چون واقعا به وجود اورنده ي يك استاندارد جديد تو بازي هاي اكشن بود:love:كه بازي هاي بسيار بزرگي به تقليد از ان به وجود امدند

Ali-360

کاربر سایت
Feb 14, 2007
1,140
نام
شک داری؟؟؟ گفتم که علی
چقدر خوشحالم که یه گیمر حرفه ای نیستم تا محبوبترین بازیم مکس پین باشه :sick::biggrin1:

میبینم وقتی یه نفر شایعه ساختن مکس پین 3 رو اعلام میکنه حداقل نصف سایت براش تشکر می کنند و اشک تو چشاشون جمع میشه و میپرسن که واقعا میاد؟!؟

به نظر من که gta و mafia و max payne و... محبوب ترین بازیهای بازیبازهای کمی قدیمی هست;)

خیلی خوب بود
ولی چون تیتر همراه مغلطه است استقبال نمیشه از کی این بازی محبوبترین شده!

دلیل من برای 360خریدن فقط همین بازیه

مرسی[/QUOTE0]

مرسی ، ممنون

به نظر من که جزو محبوب ترین بازیهای X360 هست و کم کم خواهد شد;)

جالب X360 توی پروفایلتان نیست! (شاید یادتان رفته این غول کنسولها رو اضافه کنید)

pouya_b3d

کاربر سایت
May 7, 2007
251
مكس پين چش بود كه نميتونه بهترين بازي باشه هاااااا؟؟؟
از همه لحاظ عالي بود چه داستان چه گرافيك و در مورد گيم پلي هم كه اصلا نميشه بحث كرد چون واقعا به وجود اورنده ي يك استاندارد جديد تو بازي هاي اكشن بود:love:كه بازي هاي بسيار بزرگي به تقليد از ان به وجود امدند

:eek: همه مجبورن که مکس پینو بهترین بازی بدونن؟ شاید یکی اصلا اکشن بازی نکنه :eek:

هر کی یه سلیقه ای داره اینکه مکس پین خوبه که شکی نیست ولی از نظر همه نه

TCSCELL

8
کاربر سایت
Dec 5, 2007
17,779
نام
سینا
سلام.علي جون از بابت نوشتت ممنون.خيلي خوب و مفيد بود.ولي چيزي كه منو خيلي خوشحال كرد اين بود كه شما در بخش گرافيك مثل بعضيهاي ديگه گرافيكو با بازيهاي ديگه(مثل:crysisو...) مقايسه نكردي و فقط به شرح گرافيك بازي پرداختي.بازم ازت ممنونم.:love:

Ali-360

کاربر سایت
Feb 14, 2007
1,140
نام
شک داری؟؟؟ گفتم که علی
سلام.علي جون از بابت نوشتت ممنون.خيلي خوب و مفيد بود.ولي چيزي كه منو خيلي خوشحال كرد اين بود كه شما در بخش گرافيك مثل بعضيهاي ديگه گرافيكو با بازيهاي ديگه(مثل:crysisو...) مقايسه نكردي و فقط به شرح گرافيك بازي پرداختي.بازم ازت ممنونم.:love:

خیلی ممنون دوست عزیز

درمورد آن هم اینجا پیش نمایش بازی هست نه مقایسه بازی ها و اینکه من در آن حد نیستم که دو بازی مهم رو مقایسه کنم;) بسپار به استادان بزرگ

HamidoOs

کاربر سایت
Jun 28, 2007
1,073
نام
حمید
به نظر من که gta و mafia و max payne و... محبوب ترین بازیهای بازیبازهای کمی قدیمی هست;)
حرف من اینه که اگه یه گیم برای شما یا هر کس دیگه ای خیلی محبوبه و از همه نظر کامل به نظرتون میاد، دلیل نمیشه که بقیه هم همینجوری فکر کنن! منظورم همینیه که حکم کردی که هر گیمر کهنه کاری از این بازی خوشش میاد.
من خودم به اضافه کلی گیمر دیگه، از GTA و Mafia و Max Payne (و به طور کلی از گیمهای Third Person، منهای یکی دو تا استثنا) متنفریم :biggrin1:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر