سلام !
پارسال در اقدامی زیبا (!) , یک روز قبل از مراسم اسکار براش تاپیک زدم و برای همین خیلی از دوستان فرصت نکردن شرکت کنن. امسال یه کم زودتر دست به کار شدم تا همه اونهایی که علاقمند هستن بتونن شرکت کنن و جامعه آماری بالاتر بره !
حدود یک هفته تا مراسم باقی مونده و نامزدها هم که خیلی وقته مشخص شدن. توی این تاپیک قصد داریم برنده های اسکار رو پیش بینی کنیم. هیچ کار خاصی نیاز نیست و تنها باید برنده هر قسمت رو بنویسین !
لیست نامزدهای اسکار :
بهترین فیلم :
127Hours
Black Swan
The Fighter
Inception
The Kids Are All Right
The King`s Speech
The Social Network
Toy Story 3
True Grit
Winter`s Bone
بهترین بازیگر نقش اول مرد :
خاویر باردم - Biutiful
جف بریجز - True Grit
جسی ایزنبرگ - The Social Network
کالین فرث - The King`s Speech
جیمز فرانکو - 127Hours
بهترین بازیگر نقش اول زن :
انت بنینگ - The Kids Are All Right
نیکول کیدمن - Rabbit Hole
جنیفر لارنس - Winter`s Bone
ناتالی پورتمن - Black Swan
میشل ویلیامز - Blue Valentine
بهترین بازیگر نقش مکمل مرد :
کریستین بیل - The Fighter
جان هاکس - Winter`s Bone
جرمی رنر - The Town
مارک روفالو - The Kids Are All Right
جفری راش - The King`s Speech
بهترین بازیگر نقش مکمل زن :
امی ادامز - The Fighter
هلنا بونهام کارتر - The King`s Speech
ملیسا لئو - The Fighter
هیلی استنفیلد - True Grit
جکی ویور - Animal Kingdom
بهترین کارگردان :
دارن آرنوفسکی - Black Swan
اتان و جوئل کوئن - True Grit
دیوید فینچر - The Social Network
تام هوپر - The King`s Speech
دیوید اُ. راسل - The Fighter
بهترین فیلمنامه اوریجینال :
Another Day
The Fighter
Inception
The Kids Are All Right
The King`s Speech
بهترین فیلمنامه اقتباسی :
127Hours
The Social Network
Toy Story 3
True Grit
Winter`s Bone
بهترین انیمیشن :
How to Train Your Dragon
The Illusionist
Toy Story 3
بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان :
Biutiful
Dogtooth
In a Better World
Incendies
Outside the Law
بهترین فیلمبرداری :
Black Swan
Inception
The King`s Speech
The Social Network
True Grit
بهترین تدوین :
127Hours
Black Swan
The Fighter
The King`s Speech
The Social Network
بهترین طراحی صحنه :
Alice in Wonderland
Harry Potter & the Deathly Hallows: Part 1
Inception
The King`s Speech
True Grit
بهترین طراحی لباس :
Alice in Wonderlands
I Am Love
The King`s Speech
The Tempest
True Grit
بهترین چهره پردازی :
Barney`s Version
The Way Back
The Wolfman
بهترین موسیقی متن :
127Hourse
How to Train Your Dragon
Inception
The King`s Speech
The Social Network
بهترین ترانه :
127Hours
Country Strong
Tangled
Toy Story 3
بهترین صدابرداری :
Inception
The King`s Speech
Salt
The Social Network
True Grit
بهترین تدوین صدا :
Inception
Toy Story 3
Tron: Legacy
True Grit
Unstoppable
بهترین جلوه های ویژه :
Alice in Wonderland
Harry Potter & the Deathly Hallows: Part 1
Hereafter
Inception
Iron Man 2
بهترین مستند :
Exit Through the Gift Shop
GasLand
Inside Job
Restrepo
Waste Land
بهترین مستند کوتاه :
Killing in the Name
Poster Girl
Strangers No More
Sun Come Up
The Warriors of Qiugang
بهترین انیمیشن کوتاه :
Day & Night
The Gruffalo
Let`s Pollute
The Lost Thing
Madagascar, A Journey Diary
بهترین فیلم کوتاه :
The Confession
The Crush
God of Love
Na Wewe
Wish 143
کافیه هرکدوم از دوستان , برندگان رو طبق پیش بینی خودشون به ترتیب بنویسن. یعنی مثلآ :
بهترین فیلم :
127Hours
بهترین بازیگر نقش اول مرد :
خاویر باردم - Biutiful
بهترین بازیگر نقش اول زن :
انت بنینگ - The Kids Are All Right
و الی آخر !
امتیازدهی هم به این صورت هست :
اسکار بهترین فیلم : 10 امتیاز
اسکار بهترین کارگردان و بهترین بازیگر مرد و زن , نقش اول و دوم : 8 امتیاز
اسکار بهترین فیلمنامه اوریجینال و بهترین فیلمنامه اقتباسی : 6 امتیاز
اسکار بهترین فیلمبرداری و صدابرداری : 5 امتیاز
اسکار بهترین انیمیشن و بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان : 4 امتیاز
سایر جوایز : 2 امتیاز
یعنی آقای X که بهترین کارگردانی و بهترین بازیگر مکمل مرد و انیمیشن و بهترین فیلم کوتاه و مستند کوتاه رو درست حدس زده , امتیازش به این صورت میشه :
10 + 8 + 4 + 2 + 2 = 26
نکات مهم :
1. نیازی نیست که بگم لطفآ فیلمهایی که فکر میکنین اسکار میگیرن رو بنویسین نه فیلمهایی که دوست دارین اسکار بگیرن !
2. نظرسنجی بالا برعکس هست. یعنی فیلمی که از همه بیشتر دوست داشتین رو مشخص کنین نه فیلمی که فکر میکنین اسکار میگیره !
3. نیاز هم نیست که همین الآن لیستتون رو بدین. خودم شاید 3,4 روز دیگه لیستم رو بدم ! هر وقت از لیستتون مطمئن شدین اون رو ارسال کنین نه اینکه بفرستین و بعد 10 بار ویرایشش کنین !
4. لطفآ لیستتون به ترتیب بالا باشه و توی Spoiler بذارین تا تاپیک زیادی کِش نیاد !
موفق باشین !
پارسال در اقدامی زیبا (!) , یک روز قبل از مراسم اسکار براش تاپیک زدم و برای همین خیلی از دوستان فرصت نکردن شرکت کنن. امسال یه کم زودتر دست به کار شدم تا همه اونهایی که علاقمند هستن بتونن شرکت کنن و جامعه آماری بالاتر بره !
حدود یک هفته تا مراسم باقی مونده و نامزدها هم که خیلی وقته مشخص شدن. توی این تاپیک قصد داریم برنده های اسکار رو پیش بینی کنیم. هیچ کار خاصی نیاز نیست و تنها باید برنده هر قسمت رو بنویسین !
لیست نامزدهای اسکار :
بهترین فیلم :
127Hours
Black Swan
The Fighter
Inception
The Kids Are All Right
The King`s Speech
The Social Network
Toy Story 3
True Grit
Winter`s Bone
بهترین بازیگر نقش اول مرد :
خاویر باردم - Biutiful
جف بریجز - True Grit
جسی ایزنبرگ - The Social Network
کالین فرث - The King`s Speech
جیمز فرانکو - 127Hours
بهترین بازیگر نقش اول زن :
انت بنینگ - The Kids Are All Right
نیکول کیدمن - Rabbit Hole
جنیفر لارنس - Winter`s Bone
ناتالی پورتمن - Black Swan
میشل ویلیامز - Blue Valentine
بهترین بازیگر نقش مکمل مرد :
کریستین بیل - The Fighter
جان هاکس - Winter`s Bone
جرمی رنر - The Town
مارک روفالو - The Kids Are All Right
جفری راش - The King`s Speech
بهترین بازیگر نقش مکمل زن :
امی ادامز - The Fighter
هلنا بونهام کارتر - The King`s Speech
ملیسا لئو - The Fighter
هیلی استنفیلد - True Grit
جکی ویور - Animal Kingdom
بهترین کارگردان :
دارن آرنوفسکی - Black Swan
اتان و جوئل کوئن - True Grit
دیوید فینچر - The Social Network
تام هوپر - The King`s Speech
دیوید اُ. راسل - The Fighter
بهترین فیلمنامه اوریجینال :
Another Day
The Fighter
Inception
The Kids Are All Right
The King`s Speech
بهترین فیلمنامه اقتباسی :
127Hours
The Social Network
Toy Story 3
True Grit
Winter`s Bone
بهترین انیمیشن :
How to Train Your Dragon
The Illusionist
Toy Story 3
بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان :
Biutiful
Dogtooth
In a Better World
Incendies
Outside the Law
بهترین فیلمبرداری :
Black Swan
Inception
The King`s Speech
The Social Network
True Grit
بهترین تدوین :
127Hours
Black Swan
The Fighter
The King`s Speech
The Social Network
بهترین طراحی صحنه :
Alice in Wonderland
Harry Potter & the Deathly Hallows: Part 1
Inception
The King`s Speech
True Grit
بهترین طراحی لباس :
Alice in Wonderlands
I Am Love
The King`s Speech
The Tempest
True Grit
بهترین چهره پردازی :
Barney`s Version
The Way Back
The Wolfman
بهترین موسیقی متن :
127Hourse
How to Train Your Dragon
Inception
The King`s Speech
The Social Network
بهترین ترانه :
127Hours
Country Strong
Tangled
Toy Story 3
بهترین صدابرداری :
Inception
The King`s Speech
Salt
The Social Network
True Grit
بهترین تدوین صدا :
Inception
Toy Story 3
Tron: Legacy
True Grit
Unstoppable
بهترین جلوه های ویژه :
Alice in Wonderland
Harry Potter & the Deathly Hallows: Part 1
Hereafter
Inception
Iron Man 2
بهترین مستند :
Exit Through the Gift Shop
GasLand
Inside Job
Restrepo
Waste Land
بهترین مستند کوتاه :
Killing in the Name
Poster Girl
Strangers No More
Sun Come Up
The Warriors of Qiugang
بهترین انیمیشن کوتاه :
Day & Night
The Gruffalo
Let`s Pollute
The Lost Thing
Madagascar, A Journey Diary
بهترین فیلم کوتاه :
The Confession
The Crush
God of Love
Na Wewe
Wish 143
کافیه هرکدوم از دوستان , برندگان رو طبق پیش بینی خودشون به ترتیب بنویسن. یعنی مثلآ :
بهترین فیلم :
127Hours
بهترین بازیگر نقش اول مرد :
خاویر باردم - Biutiful
بهترین بازیگر نقش اول زن :
انت بنینگ - The Kids Are All Right
و الی آخر !
امتیازدهی هم به این صورت هست :
اسکار بهترین فیلم : 10 امتیاز
اسکار بهترین کارگردان و بهترین بازیگر مرد و زن , نقش اول و دوم : 8 امتیاز
اسکار بهترین فیلمنامه اوریجینال و بهترین فیلمنامه اقتباسی : 6 امتیاز
اسکار بهترین فیلمبرداری و صدابرداری : 5 امتیاز
اسکار بهترین انیمیشن و بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان : 4 امتیاز
سایر جوایز : 2 امتیاز
یعنی آقای X که بهترین کارگردانی و بهترین بازیگر مکمل مرد و انیمیشن و بهترین فیلم کوتاه و مستند کوتاه رو درست حدس زده , امتیازش به این صورت میشه :
10 + 8 + 4 + 2 + 2 = 26
نکات مهم :
1. نیازی نیست که بگم لطفآ فیلمهایی که فکر میکنین اسکار میگیرن رو بنویسین نه فیلمهایی که دوست دارین اسکار بگیرن !
2. نظرسنجی بالا برعکس هست. یعنی فیلمی که از همه بیشتر دوست داشتین رو مشخص کنین نه فیلمی که فکر میکنین اسکار میگیره !
3. نیاز هم نیست که همین الآن لیستتون رو بدین. خودم شاید 3,4 روز دیگه لیستم رو بدم ! هر وقت از لیستتون مطمئن شدین اون رو ارسال کنین نه اینکه بفرستین و بعد 10 بار ویرایشش کنین !
4. لطفآ لیستتون به ترتیب بالا باشه و توی Spoiler بذارین تا تاپیک زیادی کِش نیاد !
موفق باشین !
آخرین ویرایش: