پوکمون ٢۵ ساله شد!

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,617
0A3AD831-A7F0-47FB-BB71-CFDDA0BDA863.jpeg

پوکمون امروز ٢٧ فوریه سال ٢٠٢١ ، ٢۵ ساله شد.
اولین سری از بازیهای پوکمون در سال ١٩٩۶ با نام Pocket Monsters Red and Green در ژاپن برای کنسول دستی گیم بوی عرضه شد.
Pocket Monsters Red and Green موفقیت بسیار بالایی در ژاپن کسب کرد و بعدها در تاریخ ۵ اکتبر ١٩٩٩ با نام Pokemon red and blue به بازار اروپا راه یافت. از ان پس پوکمون امپراطوری خود را گسترش داد و به یکی از بزرگترین برندهای سرگرمی دنیا تبدیل شد و جدا از صنعت بازی در عرصه ی سینما و تلویزیون هم موفقیت بسیار زیادی کسب کرد.
اقای Satoshi Tajiri طراح بازی عنوان کرده ایده ی خلق پوکمون بدلیل علاقه اش به جمع اوری حشرات در کودکی به ذهنش خطور کرده.
به مناسبت ٢۵ سالگی پوکمون فردا کنسرت زنده ای با اجرای Post Malone برگزار خواهد شد.
سری بازیهای پوکمون تا انتهای مارچ ٢٠٢٠ ، ٣۶٨ میلیون نسخه در سرتاسر دنیا بفروش رسانده است.
در اخر ویدیویی جالبی ببینید از سال ١٩٩٩ برنامه ی خبری NBC که در انجا روانشناسی اذعان میکند خانواده ها نباید به بچه هایشان اجازه دهند پوکمون بازی کنند زیرا پیامی که این بازی ارائه میکند خطرناک و خشونت امیز است. در ادامه مجری که نگران وضعیتی است که پوکمون برای بچه ها و خانواده ایجاد کرده از کارشناس برنامه میپرسد این شرایط تا کی ادامه دارد ، کارشناس برنامه با انکه نظر روانشناس راکاملا رد میکند اما معتقد است توجه زیاد بچه ها به پوکمون تنها یک هیجان اولیه است که بیش از یک سال تا یکسال و نیم دوام نخواهد اورد.

View attachment IMG_4697.mp4

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,269
نام
مــاکــان
چه جالب منم کلا تو این 25 سال هیچ نسخه ای ازش بازی نکرده بودم :D
در واقع بعد میکرو هیچکدوم از کنسولهاش نداشتم.

اما 2 هفته ای میشه رفتم از نسخه های GBA شروع کردم و میخوام نسخه های اصلی و خوب این سری، همینطور بازیهای مهم هر نسل از کنسولهای نینتندو مثل زلدا،متروید، ماریو، Jrpgها و... تموم کنم و بیام تابرسم به سوییچ.
خالق ماقبل و مابعد کوانتوم خودت بهم رحم کن.
نزار پاهام در این راه سست بشه، آمین :))

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,376
نام
سید محمد حسین

اما 2 هفته ای میشه رفتم از نسخه های GBA شروع کردم و میخوام نسخه های اصلی و خوب این سری، همینطور بازیهای مهم هر نسل از کنسولهای نینتندو مثل زلدا،متروید، ماریو، Jrpgها و... تموم کنم و بیام تابرسم به سوییچ.

196689

امیدوارم از تهش زنده بیرون بیای
من که بعد همون ماراتن زلدا و ماریوش هنوز پاهام میلرزه بخوام برم سراغ فایر امبلم ها :))

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,617

منم یه نسخه ازش بازی نکردم.:D البته یه بازی ازش دارم برای Gameboy color هست گم نشده باشه خوبه! من خودم بیشتر طرفدار کارتونشم خیلی خوب بود. خاطرخواه اون دختره بدجنسه تو کارتونه بودم :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر