پلی‌استیشن ساخت نینتندو : تصاویری که تا کنون دیده نشده

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
کنسول فوق‌العده نایاب SNES-CD که محصول مشترک همکاری نافرجام سونی و نینتندو در 25 سال پیش بود، کشف شد.

این کنسول از نظر تاریخی اهمیت زیادی دارد چراکه حکایت از همکاری این دو شرکت بزرگ پیش از رقابت شدید آن‌ها دارد، رقابتی که هنوز ادامه ادارد.

در نمیشگاه CES در سال 1991 سونی از کنسول SNES-CD نینتندو در حالی که آرم PlayStation بر روی آن حک شده بود پرده‌برداری کرد. در همان نمایش نینتندو با اعلام قطع همکاری با سونی و شروع همکاری با فلیپس شوک بزرگی را به سونی وارد کرد. با این حال Ken Kutaragi شروع به لابی کردن برای ساخت کنسول مورد نظرش کرد که در نتیجه PlayStation متولد شد.

این کنسول فوق العاده نایاب توسط پسر یکی از تجاری که با یکی از مدیران اجرایی سابق سونی روابطی داشته کشف شده است

در ادامه با تصاویر این کنسول همراه باشید

منبع

آخرین ویرایش:

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,159
نام
سبحان
جریان نینتندو و سونی مث جریان پیرمرد کفاش هست که یه پسر رو به شاگردی قبول کرد و خرده کاری ها رو میداد دستش و حقوق درست حسابی هم بهش نمیداد بعد یه روز باهم بحثشون شد و اوستا ، شاگرد رو بیرون کرد.شاگرد رفت خودش کفاشی زد و شد بزرگترین تولید کننده کفش منطقه:d

sasuke_uchiha

کاربر سایت
Apr 2, 2010
175
نام
قاسم
بهتر که جدا شدن-اگر جدا نمیشدن معلوم نبود که بازیهایی بزرگ حال حاضر که بیشترشون روی پلی استیشن متولد شدن بوجود می اومدن.

DOKTOR_PS3

کاربر سایت
Feb 20, 2008
434
نام
کسرا
ورود به کارزار تولید و تکثیر دیسکهای نوری خیلی از شرکتهای هم تولید بازی و کاست رو به ورطه نابودی کشوند.اگه بخوایم اینطور بررسی کنیم که سونی کار و تحقیق و توسعه

ساخت دیسکهای نوری رو از دهه 80 شروع کرد.اینطور میشه نتیجه گرفت که شرکت به این بزرگی از شانس بسیار خوبی برخوردار بود که همه مجموعه تولید سخت افزار رودر

اختیارداشت.چون سونی یک شرکت چند ملیتی تولید کننده همه طیف از محصولات الکترونیکی بود.اما نینتندو چی؟خود سونی هم در تقابل با نینتندو محافظه کارانه عمل کرد

چون نینتندو رو فقط برای بازاریابی محصولاتش میخواست.از اون نوع قراردادش میشه به راحتی فهمید و بقیه امتیازات دست آویزی بود که قدرت سونی رو و استعمارش رو

لاپوشونی کنه.مدیران نینتندو هم از خوش شانسی یا بد شانسی فهمیدند یا به عبارتی هم عصبانی شدند.بعد بحث بر سر سهام داران بود که فشار زیادی رو بر نینتندو وارد

میکردند که سرمایه اونها ممکن هست نابود بشه.تا کار به اینجا کشیدبعد تازه خود کوتاراگی هم فکر نیکرد یه زمانی playstation ناجی کمپانی سونی بشه در اینچنین

روزهایی که همه بخش های سونی در حال ضرر دادن هست.

SΛDrA-HhH

Gold User
May 5, 2011
14,732
نام
شیخ صدرا
مکروا و مکر الله :D
من نه کار به این قضیه دارم که کی نامردی کرد نه به اینکه کی این وسط ضرر کرد فقط من همه تاسفم همیشه از گردونه خارج شدن سگا بوده =((

smoker

کاربر سایت
Jan 17, 2012
2,059
نام
علیرضا
فکر کنم تیتر "snes ساخت سونی باشه"
این هیچ ربطی به playstation نداره سوپر نینتندو هستش.(این یه چیز تو مایه های sega cd هستش)
فقط وجود این قرار داد در نهایت به ساخت پلی استیشن منجر شد.

Democracy

کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
فکر کنم تیتر "snes ساخت سونی باشه"
این هیچ ربطی به playstation نداره سوپر نینتندو هستش.(این یه چیز تو مایه های sega cd هستش)
فقط وجود این قرار داد در نهایت به ساخت پلی استیشن منجر شد.

دادش شما منبع رو چک کن و تیترش رو بخون :d
روی دسته هم نوشته PlayStation. توی متن هم نوشته این کنسول SNES-CD هست

کلا اگر زحمت می‌کشیدی قبل از کامنت دادن متن خبر رو کامل میخوندی خیلی خوب بود :d

smoker

کاربر سایت
Jan 17, 2012
2,059
نام
علیرضا
دادش شما منبع رو چک کن و تیترش رو بخون :d
روی دسته هم نوشته PlayStation. توی متن هم نوشته این کنسول SNES-CD هست

کلا اگر زحمت می‌کشیدی قبل از کامنت دادن متن خبر رو کامل میخوندی خیلی خوب بود :d
گفتم بهتره اخه همه اینو با پلی استیشنی که الان داریم اشتباه میگیرن:d

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,048
خوب معلوم ک برای چی سر تا پای کنسول سونی ی چون سفارش دهنده بوده کار اصلی و نینتندو داشته انجام میداده خوب طرح دستگاه برای سال 1991 هست اونوقت کار سریع و سونی سال 1994 تموم کرد.بعدشم نینتندو که اون زمان که حداقل بیست سال سابقه ساخت بازیهای کامپیوتری داشته حتماً تجربش کمتر از سونی بوده،فکرم نکنم این نظر من باشه هر کسی ک حداقل گیم و ده بیست سال باشه از کنسول شروع کرده باشه اینو بفهمه که قضیه چی بوده...
بنده عذر می خوام! یا شما از همکاری اطلاعاتی ندارید یا معنی سفارش و همکاری رو اشتباه متوجه شدید!
نینتندو هر مهارت و تجربه ای داشته، در شاخه و فلسفه خودش داشته! تکنولوژی و مهارت سونی یک نسل جدید بود! هیچ ارتباطی با مهارت و تجربه ی نینتندو نداشت!!! کاملا روشنه که سونی به دلیل سابقه نینتندو و بازاریابیش در ساخت کنسولقصد همکاری با این شرکت رو داشت! وگرنه چیزی که شما درون این کنسول می بینید ساخت شرکت سونیه!
سفارش گیرنده نمیاد اسم شرکت سفارش دهنده رو سر تا پای جنس بزنه مگر اینکه شیرازه اصلی دستگاه برای شرکت سفارش دهنده باشه!!!
فرضا سونی ساخته و نینتندو بسته! این یعنی تکنولوژی برای نینتندو بوده؟؟
دیدی که سونی با ساخت PS1 مشت محکمی زد تو دهن هرچی معامله بهم زنه و به همه نشون داد تکنولوژی و نسل جدید برای خودش بوده!

دوست عزیز اگر دقیق نگاه کنید حتی دسته و پورت تصویر سوپر نینتندو روی این دستگاه گذاشته شده بعد چطور شما میگید کل دستگاه رو سونی ساخته
در پست اولم خواستم به این نکته اشاره کنم، ولی احتمال دادم اکثرا متوجه این موضوع خواهند شد که قضیه چیه!!!
در هر قسمت کنسول که نوشته شده SONY این یعنی این قسمت ساخت سونی بوده و هر قسمت که نوشته شده NINTENDO یعنی ساخت شرکت نینتندو بوده!!!
شما خودت داری اشاره می کنی دسته و پورت تصویر!!!!! الآن سوال بنده از شما اینه که، دسته و پورت مغز اصلی یک کنسوله!؟
هسته مرکزی یک کنسول، داخل کنسوله که ساخت شرکت سونی بوده! تکنولوژی درون کنسول بوده، نه داخل دسته بازی!!!!
چیزی که کنسول رو کنسول بازی می کرد رو سونی ساخته بود! وگرنه همین الآنش هستن شرکت هائی که دسته های بازی متفرقه می سازن!
باز هم اشاره می کنم، دلیل همکاری سونی با نینتندو فقط تجربه و قدمت نینتندو در بخش سرگرمی و بازی های ویدئوی بوده!
سونی بعد از اینکه نینتندو زیر قولش زد، به راحتی دنیا رو تو دستاش گرفت!

Democracy

کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
بنده عذر می خوام! یا شما از همکاری اطلاعاتی ندارید یا معنی سفارش و همکاری رو اشتباه متوجه شدید!
نینتندو هر مهارت و تجربه ای داشته، در شاخه و فلسفه خودش داشته! تکنولوژی و مهارت سونی یک نسل جدید بود! هیچ ارتباطی با مهارت و تجربه ی نینتندو نداشت!!! کاملا روشنه که سونی به دلیل سابقه نینتندو و بازاریابیش در ساخت کنسولقصد همکاری با این شرکت رو داشت! وگرنه چیزی که شما درون این کنسول می بینید ساخت شرکت سونیه!
سفارش گیرنده نمیاد اسم شرکت سفارش دهنده رو سر تا پای جنس بزنه مگر اینکه شیرازه اصلی دستگاه برای شرکت سفارش دهنده باشه!!!
دیدی که سونی با ساخت PS1 مشت محکمی زد تو دهن هرچی معامله بهم زنه و به همه نشون داد تکنولوژی و نسل جدید برای خودش بوده!

در پست اولم خواستم به این نکته اشاره کنم، ولی احتمال دادم اکثرا متوجه این موضوع خواهند شد که قضیه چیه!!!
در هر قسمت کنسول که نوشته شده SONY این یعنی این قسمت ساخت سونی بوده و هر قسمت که نوشته شده NINTENDO یعنی ساخت شرکت نینتندو بوده!!!
شما خودت داری اشاره می کنی دسته و پورت تصویر!!!!! الآن سوال بنده از شما اینه که، دسته و پورت مغز اصلی یک کنسوله!؟
هسته مرکزی یک کنسول، داخل کنسوله که ساخت شرکت سونی بوده! تکنولوژی درون کنسول بوده، نه داخل دسته بازی!!!!
چیزی که کنسول رو کنسول بازی می کرد رو سونی ساخته بود! وگرنه همین الآنش هستن شرکت هائی که دسته های بازی متفرقه می سازن!
باز هم اشاره می کنم، دلیل همکاری سونی با نینتندو فقط تجربه و قدمت نینتندو در بخش سرگرمی و بازی های ویدئوی بوده!

دوست عزیز فکر کنم یکم داری اشتباه میکنی. این کنسول سوپرنینتندو هست که نینتندو به سونی سفارش میده براش درایو CD یزنه یعنی SNES-CD رو تولید کنه. به عبارتی سوپر نینتندویی که فقط CD داره. پس هسته و مغز و شیرازه و همه چیز کنسول سوپرنینتندو هست که ساخت نینتندو هست. این عکسها هم، همونطور که توی متن خبر هم گفته، اختلاف تاریخی این دو شرکت بزرگ رو نشون میده. سونی هر جای کنسول سوپرنینتندو رسیده نوشته SONY و PlayStation ! :d ، آخه دسته این کنسول که ساخت سونی نبوده که روش نوشته PlayStation یا پردازنده و ... که همه سخت نینتندو بوده که اومده درشت روی کنسول نوشته SONY :)) فقط چیپ صوتی و درایو CD مال سونی بوده.

imankazami

کاربر سایت
May 31, 2007
1,368
نام
eman

دوست عزیز این دلیل نمیشه
شما اگر نگاه کنید خیلی از شرکتها وسایلی رو که تولید میکنن قطعاتشو یه شرکت دیگه میزنه مثلا ibm میاد برای شرکت نینتندو cpu میزنه پس باید گفت این دستگاه ساخت شرکت IBM هست یا مثلا شرکت اینتل CPU برای سونی میزنه پس باید بگیم سونی این دستگاه رو تولید نکرده و شرکت اینتل تولید کرده؟
در اصل طرح اصلی رو شرکت سونی و نینتندو میدن و شرکتهای دیگه این طرح رو به مرحله اجرا در میارن
شرکت نینتندو یه طرح رو به سونی داده بود که براش این طرح رو به مرحله اجرا برسونه که این اتفاقات افتاد

mhdt199

کاربر سایت
Mar 15, 2010
110
گرچه این قصه به نفع دنیای گیم بوده اما حتی به نفع سونی هم نبوده ،چون تمرکز سونی روی بازی باعث شد از رشته اصلیش یعنی دنیای صوت و تصویر عقب بمونه و عرصه رو به تازه واردینی مثل سامسونگ و ... واگذار کنه و هر روز بیشتر از دیروز عقب نشینی کنه و عملاسونی هم یه جورایی به خاک سیاه بنشینه
همین بلا سر مایکروسافت هم داره میاد کلا کنسول سازی نشون داده عرصه ایه پر افت و خیزو پر از ضرر برای صاحبانش و مثل باشگاهداری فقط به عشق هواداراهست که سرپا مونده

Democracy

کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
گرچه این قصه به نفع دنیای گیم بوده اما حتی به نفع سونی هم نبوده ،چون تمرکز سونی روی بازی باعث شد از رشته اصلیش یعنی دنیای صوت و تصویر عقب بمونه و عرصه رو به تازه واردینی مثل سامسونگ و ... واگذار کنه و هر روز بیشتر از دیروز عقب نشینی کنه و عملاسونی هم یه جورایی به خاک سیاه بنشینه
همین بلا سر مایکروسافت هم داره میاد کلا کنسول سازی نشون داده عرصه ایه پر افت و خیزو پر از ضرر برای صاحبانش و مثل باشگاهداری فقط به عشق هواداراهست که سرپا مونده

چه تحلیلگرهایی توی بازیسنتر بودن و دنیا از حضورشون بی‌خبر بوده. داری تو این کشور از دست میری شما :d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر