پایان یافتن سلطنت نوکیا پس از 14 سال

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
این رو هم در نظر بگیرید که نوکیا بازار گوشی های ارزون قیمت رو هم در دسترس داره که اگر همین نوکیا نبود خیلی ها نمیتونستند گوشی بخرند

Farshad360

کاربر سایت
Aug 10, 2010
1,550
نام
فرشاد
این رو هم در نظر بگیرید که نوکیا بازار گوشی های ارزون قیمت رو هم در دسترس داره که اگر همین نوکیا نبود خیلی ها نمیتونستند گوشی بخرند

و این رو شما در نظر بگیر که نوکیا بازار گوشیهای ارزون قیمت خودش رو هم از دست داده چون سامسونگ 48 میلیون از فروشش مربوط به بخش تلفن های معمولی اختصاص داره . تلفن معمولیم یعنی گوشیهایی که سیستم عامل ندارن , پردازنده های گرافیکی ندارند و ....
اینا هم باعث میشه گوشی ارزون قیمت باشه ! پس سامسونگ بازار ارزون قیمت ها رو هم اگر اینطوری پیش بره از نوکیا میگیره

من با موارد 1 و 2 و 4 موافقم ولی با قسمتی از 3 موافق نیستم
HTC نسبت به سال های گذشته امار فروشش خیلی امده بالا حالا اگه تصویری از چند وقت پیش در مورد امار فروش HTC براتون بیارم ان وقت می فهمید داره HTC پیشرفت میکنه
ولی نوکیا می تونه دوباره وارد رقابت بشه مطمئن باشید ولی 2 سه سال کار داره

ممنون میشم اگه امار و بدی ببینیم , ولی تا این لحظه که اخبار رو به دقت دنبال کردم HTC در سال 2011 و تا به این لحظه از 12 ضرردهی داشته اتفاقا من تقریبا چند روز یه بار سهام HTC در NASDAQ رو دنبال میکنم که اکثرا بین 5- ٪ و 3- ٪ در حال تغییر هست . این یعنی فروش متوسط HTC . حتی در گزارش سه ماهه اول 2012 این شرکت دچار افت فروش شده بوده . البته بازم گفتم فروش اسمارت فون های HTC هم حتی از نوکیا بهتر هست .

paxa

کاربر سایت
Jan 4, 2011
949
نام
پارسا
درسته من خودمم فکر میکنم نوکیا اینده ی بهتری داشته باشه با ویندوز فون 8 و سیستم یکپارچه سازی وسوسه انگیزه مایکروسافت . اما 4 تا مشکل وجود داره :

1. سامسونگ با گالاکسی 3 که 5 روز تا معرفیش مونده میتونه باز هم بازار خودش رو گرم و گرم تر کنه

2. احتمال قوی اپل هم تا زمان برگزاری کنفرانسش در ماه June ایفون 5 رو معرفی میکنه به همراه سیستم عامل جدیدش iOS 6 ( این یعنی بازار اپل هم داغتر خواهد شد )

3. سری گوشیهای HTC One درسته فروش خیلی بالایی ندارند اسمارت فون های HTC ( اما به هر حال از فروش اسمارت فون های نوکیا بیشتره ) چون با سخت افزار به روز شده و پردازنده های 4 هسته ایشون وارد بازار شدند عملا روی

کم تر فروختن گوشیهای نوکیا تاثیر خواهد گذاشت .

4. ویندوز فون 8 هم طبق اعلام مایکروسافت پاییز ریلیز میشه و این دلیل هم باعث میشه نوکیا تا پاییز امسال به افت خودش ادامه بده در حالی که رقبا سیر صعودیشون رو طی میکنند .
نوکیا حالا حالا ها کار داره تا به گذشتش برگرده

u_2

کاربر سایت
Aug 20, 2011
2,718
بازار اروپا و امریکا دست سامسونگه.نوکیا تو برزیل هند چین بازار خوبی داشت ولی اونم داره از دست میده.چون الان دیگه تو این کشورها همه به سمت اسمارت فون میرن و فروش گوشی های ساده پایین اومده و سامسونگ تو اسمارت فون حرف اول میزنه.هرچند نوکیا هنوز اعتبارشو از دست نداده و بهش امید هست

mahdi-xbox

کاربر سایت
Dec 24, 2010
1,618
نام
Leo Fitz
خدا بيامرزه نوكيا رو!!
الان گوشي هاي نوكيا واسه كلكسيون دارها بدرد ميخوره!!
اصلا رابطه خوبي با اندرويد نداره واسه همين اومده به زير!!
اگر يك گوشي اندرويدي 2 هسته اي يا مثل galaxy s3 چهار هسته اي!!!!:-oميداد بيرون با صفحه نمايش سوپر آمولد پلاس شايد اوضاعش از ايني كه هست بهتر ميشد!!
ولي هي به اين N گير داده و براش سيستم عامل چرت ميده بيرون!!

Amir09

کاربر سایت
Aug 10, 2008
1,679
نام
امیر
اگه طرح مایکرو سافت با ویندوز۸ عملی بشه آندروید مثل تبی میمونه که دنیا رو به خودش مبتلا کرد ولی زود نابود شد.

Ardi360

کاربر سایت
Jun 10, 2008
1,476
نام
اردلان
عامل عقب موندن نوکیا و سقوطش وفاداری بیش از حدش به symbian بود :d نوکیا هم 2 3 سال پیش باید به کل کوچ میکرد به آندروید . ولی بازیهای مسخرش رو شروع کرده سیستم عامل meego رو زد بعد هزار نسخه از سیمبین داد بیرون بدون پشتیبانی تا همه ازش زده شدن .
ویندوز فون هم که ما یه بار یه گوشی htc ویندوز فون گرفتیم دستمون واقعا حالم بهم خورد . نمیدونم چه ورژنی بود ولی UI به شدت مزخرفی داشت . شما نگاه کنید همین مهمترین عامل محبوبیت IOS تو گوشی های اگل UI بسیار زیبا و شیکش هست در صورتی که در باطن خیلی محدودیت ها داره

A MIN

کاربر سایت
Jul 4, 2010
3
بایدم سلطنتش تموم میشد با اون گوشی های اشغالش همش هنگ میکنه ری استارت میکنه قیمتش که دیگه)x.الان با 250..300 میشه یه سامسونگ خیلی خوب خرید>:d

r0ss0neri

کاربر سایت
Jun 2, 2009
2,301
نام
MaHDi
یک چیزی که هست من نمیگم محصولات سامسونگ بی کیفت هستن ولی از نظر ظاهری اصلا طراحی خوبی ندارن و همشون یک دست هستند ! از لحاظ جنس مصرفی هم همه پلاستیک هستند ، هایپ و تبلیغات بخصوص روی سخت افزار و صفحه نمایش روی فروششون خیلی تاثیر داره !

Farshad360

کاربر سایت
Aug 10, 2010
1,550
نام
فرشاد
یک چیزی که هست من نمیگم محصولات سامسونگ بی کیفت هستن ولی از نظر ظاهری اصلا طراحی خوبی ندارن و همشون یک دست هستند ! از لحاظ جنس مصرفی هم همه پلاستیک هستند ، هایپ و تبلیغات بخصوص روی سخت افزار و صفحه نمایش روی فروششون خیلی تاثیر داره !
لازم شد تاکید کنم که دزسته خیلی از تلفن های سامسونگ پلاستیک هستند اما پلاستیک مرغوب و با کیفیتی است و عملا باعث سبک تر شدن تلفن هاش میشه ! واسه همینه که گوشی های سامسونگ اکثرا از هم رده های برندهای رقیب سبک ترند !

u_2

کاربر سایت
Aug 20, 2011
2,718
دوست عزیز این حرفارو فقط تو ایران میزنن.تبلیغ چی؟؟وقتی گوشیش خوبه از همه سایت ها نمره عاای میگیره بهترین گوشی سال میشه خب بایدم خوب بفروشه.پلاستیکی بودن خودش مزیت های بیشتری نسبت به فلز داره یه جوری میگی پلاستیک انگار از جنس افتابه درست شده.:D این یه پلاستیک مقاوم وسبکه همین گلکسی اس خیلی از ایفون4که فلزیه محکمتره برو تو یوتیوب کلیپ هاشو ببین.سامسونگ سری ویو رو فلزی میسازه ولی تو سری گلکسی از پلاستیک استفاده میکنه چون بیشتر به نفعشه کسی هم باهاش مشکل نداره بجز ایرونی ها:D فروشش اینو نشون میده.چون تو ایران همه برا پز دادن گوشی میخرن امکانات وکیفیت مهم نیست

paxa

کاربر سایت
Jan 4, 2011
949
نام
پارسا
این روزا گوشیه سبک طرفداراش بیشترن...
تو ایران از سامسونگ ها خیلی بد میگن مخصوصا گلگسی اس2 ولی اگه بد بود!بهترین گوشیه سال نمیشد

Farshad360

کاربر سایت
Aug 10, 2010
1,550
نام
فرشاد
این روزا گوشیه سبک طرفداراش بیشترن...
تو ایران از سامسونگ ها خیلی بد میگن مخصوصا گلگسی اس2 ولی اگه بد بود!بهترین گوشیه سال نمیشد
گالاکسی اس 2 اگه بد بود کلا باید دور اسمارت فون ها رو خط میکشیدن :d میرفت 1100 میزدن همه ی برند ها ...

.: Megatron :.

کاربر سایت
Apr 24, 2012
382
نام
Mohammad
متاسفانه نوکیا داره تاوان کم کاریش تو توسعه سخت افزاری و نرم افزاری گوشی هاش رو پس میده جایی که هم IOS و هم آندرویید پیشرفت چشمگیری داشتن و همراه اون روی گوشی هایی به دست مشتری عرضه شدن که قدرت سخت افزاری قابل ملاحظه ای داشتن اما نوکیا توجهی نکرد و بازم به همون رویه قبل همون گوشی ها با سیستم عامل سیمبینش رو عرضه کرد این یک ساله هم که با مایکروسافت قرداد بسته و گوشی های ویندور فون میزنه به این زودی ها به سود دهی نمیرسه چون ویندوز فون هنوز خیلی از IOS و آندروئید عقبه به خصوص از لحاظ اپلیکیشن.

اما در مورد بیکیفیت بودن اجناس سامسونگ یک چیزی رو عرض کنم دوستانی که میگن بیکیفیته بیچاره ها حق دارن تو ایران اینطوریه مثلا میگم همین گوشی گلکسی اس 2 شما نسخه کانفیگ اروپا رو اگه باهاش کار کرده باشی جنسش کمی بهتر از این نسخه ای هست که معمولا تو ایران دست بقیه دیده میشه و مهمتر از اون اصلا مشکل داغ کردن نداره حتی کانفیگ کره هم داغ نمیکنه فقط این نسخه چینی گوشی هست که مشکل داغ کردن داره.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر