ویندوز 11 معرفی شد

Reza779

کاربر سایت
Oct 5, 2021
324
یعنی
نفهمیدم چی گفتی ولی اگه منظورت آپدیته که نه چیزی دست نمیخوره :D
یعنی مثلا بازی هیی که رو درایو سی هستند یا مثلادریوار کارت گرافیک طوریشون نمیشه؟رم ما نسل 9 i7 اینتل گرافیک 2060 قص علی هذا هست بدرد میخوره؟ چه سنخه ایی رو از چه سایتی بگیرم خدا رو چه دیدی شاید این ویندوز سر بازی ها کمتر گرم کرد , با توجه به سیستککدو نسخه بهتره

آخرین ویرایش:

jujutala

کاربر سایت
Apr 27, 2011
234
اگه سیستمتون تولید ۲۰۱۹ به پایینه روی همان ویندوز ۱۰ بمانید چون بهترین درایورهای سیستم شما برای همان ویندوز ۱۰ ارائه شده و سخت افزارتان هم بر اساس همین ویندوز تولید شده پس طبیعتاً بهترین پرفورمنس را روی همان ویندوز خواهید داشت. یک تصور اشتباه در میان مردم رواج پیدا کرده که فکر میکنند هر سیستمی که قابلیت نصب ویندوز ۱۱ رو داره لزوماً باید به ویندوز ۱۱ ارتقا پیدا کنه که این اشتباست. اخباری هم که در مورد پرفورمنس بهترِ ویندوز ۱۱ شنیدید به دلیل اینه که این ویندوز سخت افزار رو مقداری وادار به اوور کلاک میکنه و البته دمای قطعات رو هم بالاتر میبره و به همان نسبت پرفورمنس بهتری میده که اگر همین کار رو روی ویندوز ۱۰ هم انجام بدید همان نتیجه را خواهید گرفت. ویژگیهای ویندوز ۱۱ در سایت مایکروسافت لیست شده، اگر سخت افزار شما اون ویژگی‌ها رو ساپورت میکنه حتماً ارتقاء بدید، در غیر اینصورت با توجه به سنگینتر بودن این ویندوز و عدم ارائه درایور ویندوز ۱۱ برای قطعات قدیمی, روی پرفرومنس شما اثر منفی خواهد داشت.

Reza779

کاربر سایت
Oct 5, 2021
324
یعنی

یعنی مثلا بازی هیی که رو درایو سی هستند یا مثلادریوار کارت گرافیک طوریشون نمیشه؟رم ما نسل 9 i7 اینتل گرافیک 2060 قص علی هذا هست بدرد میخوره؟ چه سنخه ایی رو از چه سایتی بگیرم خدا رو چه دیدی شاید این ویندوز سر بازی ها کمتر گرم کرد

اگه سیستمتون تولید ۲۰۱۹ به پایینه روی همان ویندوز ۱۰ بمانید چون بهترین درایورهای سیستم شما برای همان ویندوز ۱۰ ارائه شده و سخت افزارتان هم بر اساس همین ویندوز تولید شده پس طبیعتاً بهترین پرفورمنس را روی همان ویندوز خواهید داشت. یک تصور اشتباه در میان مردم رواج پیدا کرده که فکر میکنند هر سیستمی که قابلیت نصب ویندوز ۱۱ رو داره لزوماً باید به ویندوز ۱۱ ارتقا پیدا کنه که این اشتباست. اخباری هم که در مورد پرفورمنس بهترِ ویندوز ۱۱ شنیدید به دلیل اینه که این ویندوز سخت افزار رو مقداری وادار به اوور کلاک میکنه و البته دمای قطعات رو هم بالاتر میبره و به همان نسبت پرفورمنس بهتری میده که اگر همین کار رو روی ویندوز ۱۰ هم انجام بدید همان نتیجه را خواهید گرفت. ویژگیهای ویندوز ۱۱ در سایت مایکروسافت لیست شده، اگر سخت افزار شما اون ویژگی‌ها رو ساپورت میکنه حتماً ارتقاء بدید، در غیر اینصورت با توجه به سنگینتر بودن این ویندوز و عدم ارائه درایور ویندوز ۱۱ برای قطعات قدیمی, روی پرفرومنس شما اثر منفی خواهد داشت.
اولید 98 هست گرافیک rtx 206 ram 16ddr4 cpu intel i7 9th gen یعنی بازمبدر م نمیخوره؟

jujutala

کاربر سایت
Apr 27, 2011
234
اولید 98 هست گرافیک rtx 206 ram 16ddr4 cpu intel i7 9th gen یعنی بازمبدر م نمیخوره؟
شما ویندوز ۱۱ هم میتونید داشته باشید حتی درایورهای ویندوز ۱۱ برای قطعات شما میاد البته نمیدونم مادربردتون چیپ TPM 2.0 داره یا نه ولی اگر من جای شما بودم آخرین نسخه همان ویندوز ۱۰ را نصب میکردم چون ۱۱ برای قطعات خیلی جدید مناسبه مثل جدیدترین ssdهای حرفه ای که حالت DirectStorage ساپورت میکنند و gtx 3090 و سری 4XXX انویدیا که سال آینده میاد. نصب ویندوز ۱۱ فقط به سیستم شما فشار اضافی وارد میکنه و هیچ فایده دیگه ای نداره. به زودی نسخه جدید ویندوز ۱۰ یعنی 21H2 هم منتشر میشه که به نظر من از هر ویندوزی برای سیستم شما مناسبتره.

آخرین ویرایش:

magiteq

کاربر سایت
May 1, 2008
1,801
نام
Ata
شما ویندوز ۱۱ هم میتونید داشته باشید حتی درایورهای ویندوز ۱۱ برای قطعات شما میاد البته نمیدونم مادربردتون چیپ TPM 2.0 داره یا نه ولی اگر من جای شما بودم آخرین نسخه همان ویندوز ۱۰ را نصب میکردم چون ۱۱ برای قطعات خیلی جدید مناسبه مثل جدیدترین ssdهای حرفه ای که حالت DirectStorage ساپورت میکنند و gtx 3090 و سری 4XXX انویدیا که سال آینده میاد. نصب ویندوز ۱۱ فقط به سیستم شما فشار اضافی وارد میکنه و هیچ فایده دیگه ای نداره. به زودی نسخه جدید ویندوز ۱۰ یعنی 21H2 هم منتشر میشه که به نظر من از هر ویندوزی برای سیستم شما مناسبتره.
میشه به ما نشون بدی سورس این فشاری که میگی کجاس و کدوم سخت افزار و تو لود بیش از حد میبره

jujutala

کاربر سایت
Apr 27, 2011
234
میشه به ما نشون بدی سورس این فشاری که میگی کجاس و کدوم سخت افزار و تو لود بیش از حد میبره
خیلی ساده است، ویندوز ۱۰ برای اجرا شدن به ۱ گیگ رم و پردازنده تک هسته نیاز داره در حالیکه ویندوز ۱۱ حداقل به ۴ گیگ رم و پردازنده ۲ هسته ای نیاز داره پس مشخصه که چقدر سنگینتره. ضمناً تعجب میکنم شما چطور نمیدونید که هر نسخه از ویندوز از نسخه قبلش سنگینتره و سخت افزار هم عصر خودش رو میطلبه. بنچمارک بازیها رو هم میتونید در این لینک مشاهده کنید که در مجموع ویندوز ۱۰ کمی بهتر از ویندوز ۱۱ هم بوده حتی! خب طبیعیه چون نرم‌افزار ها و سخت افزارهای فعلی بر اساس ویندوز ۱۰ ساخته شدن. ویندوز ۱۱ بهتره به شرطی که سخت افزارتون کاملاً جدید باشه و ویژگیهای جدید این ویندوز رو پشتیبانی کنه، در غیر اینصورت فقط بار اضافه به سیستم تحمیل میکنه.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Reza779

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,074
نام
محمد علی
سلام
چطور میشه برنامه های آندروید روی ویندوز 11 اجرا کرد؟
نمیشه. این قابلیت به زمان عرضه ویندوز ۱۱ نرسید و بعدا به صورت آپدیت اضافه میشه. فعلا گفتن اواخر سال به صورت بتا منتشر میشه.
الان سوال فنی، در باب کرک کردن آفیس و 3 دی و ... مشکلی وجود داره ؟
نه مشکلی در هیچی وجود نداره. هر چیزی روی ویندوز ۱۰ کار می کرده، اینجا هم کار می‌کنه.
----------------------
اپدیت تجمعی جدید هم منتشر شده:
October 12, 2021—KB5006674 (OS Build 22000.258)
علاوه بر تغییراتی که خودشون گفتن، یه سری باگ‌های ریز هم مرتفع شده.

_Gam3r_

کاربر سایت
Sep 14, 2021
16

عالی توضیح دادید خیلی ممنون
من سیستمم تقریباً قدیمی هست ولی هیچ مشکلی با ویندوز ده ندارم اتفاقا خواستم فردا W11 نسخه ویرایش شده بدون نیاز به tpm نصب کنم ولی با توضح شما اینکار رو نمیکنم و همین ده رو استفاده خواهم کرد...

• Like
Reactions: jujutala

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,339
نام
Majid
اگه سیستمتون تولید ۲۰۱۹ به پایینه روی همان ویندوز ۱۰ بمانید چون بهترین درایورهای سیستم شما برای همان ویندوز ۱۰ ارائه شده
والا من چندین ماه میشه 11 نصب دارم (سیستمم هم جز ساپورت شده ها نیست) ولی هیچگونه چیزی ندیدم که با ویندوز 10 هماهنگی داشته باشه با 11 نداشته باشه یا روی 10 فلان درایور بهتر کار کنه.
تا جایی که من فهمیدم بیس ویندوز همون 10 هست با آیکون و تسک بار جدید و یک سری امکانات ریز جدیدتر پس هیچ مشکلی نباید وجود داشته باشه از نظر ساپورت چیزای قدیمی تر.
طبق مقایسه ای هم که خودم همون زمان انجام دادم با چندتا بازی در حد چند فریم ویندوز 11 فریم ریت بهتر بود. ( تازه اون زمان هنوز هیچ گونه درایوری واسه ویندوز 11 نیومده بود و مستقیم بعد از اپدیت ویندوز انجامش دادم و به درایورا دست نزدم)
ضمناً تعجب میکنم شما چطور نمیدونید که هر نسخه از ویندوز از نسخه قبلش سنگینتره
با این موردم مخالفم، درسته رو برگه حداقل سیستم مورد نیازش همیشه سنگین تر میشه اما چیزی که من تو تجربه دیدم نمونش این سیستمای ضعیف قدیمی داغون مثل سیستمای دانشگاه روشون 8.1 یا 10 نصب میکنی (مخصوصا 10) خیلی دیرتر کند میشن تا وقتی که یک چیزی مثل 7 روشون نصبه. (البته یکیش فک میکنم برگرده به قوی تر بودن امنیت 10 و ویروسی نشدنش به سادگی)
یک کیس خیلی خیلی قدیمی هم گوشه خونه دارم ویندوز 10 روش نصب کرده بودم مثل اسب کار میکرد بدون کوچکترین گیر و میری :D

آخرین ویرایش:

Reza779

کاربر سایت
Oct 5, 2021
324
بنده تخصصی ندارم ولی از دوستانی که سال ها تو سیستم itفعالن تعجب میکنم هر بار تاکید میکنم هربار که یک سیستم جدید یک اپ جدید یک بازی جدید یا هر چی میاد یکی از اهدافش اینه که خیلی ریز و ملو کارایی کلی سیستم شما رو کم کنه اپل که معرف حضورتون هست؟ بقیشون هم همین غیر از این بود کی چیز جدید میخرید همین 3090 که کف خون قاطی کردن چند وقت دیگه حاضرم قسم بخورم یک بازی میزنن که یکی از مشخصات فنی کارت مثل کلاک و هرتز و این چیزا خیلی نامحسوس بیاد پایین( نه اینکه کارت نتونه بازی رو بکشه) و این پروسه ادامه پیدا میکنه تا زمانی که اینقدر متنفر بشین که آرزوی سری 4000 بکنین شما نگا کنید last 2 روی پلی 4 اونم اخر کار چی بود... عزیزان دنیا همینه همه باید نون بخورن

• Like
Reactions: jujutala

magiteq

کاربر سایت
May 1, 2008
1,801
نام
Ata
خیلی ساده است، ویندوز ۱۰ برای اجرا شدن به ۱ گیگ رم و پردازنده تک هسته نیاز داره در حالیکه ویندوز ۱۱ حداقل به ۴ گیگ رم و پردازنده ۲ هسته ای نیاز داره پس مشخصه که چقدر سنگینتره. ضمناً تعجب میکنم شما چطور نمیدونید که هر نسخه از ویندوز از نسخه قبلش سنگینتره و سخت افزار هم عصر خودش رو میطلبه. بنچمارک بازیها رو هم میتونید در این لینک مشاهده کنید که در مجموع ویندوز ۱۰ کمی بهتر از ویندوز ۱۱ هم بوده حتی! خب طبیعیه چون نرم‌افزار ها و سخت افزارهای فعلی بر اساس ویندوز ۱۰ ساخته شدن. ویندوز ۱۱ بهتره به شرطی که سخت افزارتون کاملاً جدید باشه و ویژگیهای جدید این ویندوز رو پشتیبانی کنه، در غیر اینصورت فقط بار اضافه به سیستم تحمیل میکنه.
وین 11 فقط نسخه 64 بیت داره و سیستم عامل 64 بیت نیاز به حداقل 4 گیگ رم. این رو تو کتاب اموزش سیستم عامل سوم دبیرستان نوشته بود. در حال حاضرم سیستم من با 16 گیگ رم. در حالت idle دقیقا همون 2 الی 2.5 گیگ رم رو لود میکنه. کاملا مشابه ویندوز 10. به تب برفرمنس در task M برو قشنگ بهت نشون میده. اگر نتونستی بری گول سرچ کن. عکساشو بهت نشون FNI.خخخخ. بنچ های بازی هم نهایت 1 الی 2 فریم فرقشه. که میانگین عملا هیچ فرقی با وین 10 نداره.و همین 1-2 فریم هم با ابدیت های درایور و فیکس ها کاملا بالانس میشه. وین 11 هم بسیاررر سبکه. از ویندوز 8 سبک تره حداقل مال شش نسل قبل.
این هم لود رم من با 7 8 تب باز گوگل کروم. به زور به 4 رسیده

Attachments

• SSS.png
    SSS.png
    40 KB · مشاهده: 12

jujutala

کاربر سایت
Apr 27, 2011
234
وین 11 فقط نسخه 64 بیت داره و سیستم عامل 64 بیت نیاز به حداقل 4 گیگ رم.
ویندوز ۱۰ و ۷ ۶۴ بیتی رو با ۲ گیگ رم هم میشه نصب کرد (البته پرفورمنس خوبی نمیده ولی میشه نصب و استفاده کرد) ولی ویندوز ۱۱ امکان نصب زیر ۴ گیگ رو اصلاً نمیده. کلاً سیستم عامل جدیدتر سنگینتره و این یکی از اصول علوم کامپیوتر هست، همانطور که نسخه جدید نرم افزار ها سنگینتر از نسخه قبلیِ خودشان است

jujutala

کاربر سایت
Apr 27, 2011
234
بنده تخصصی ندارم ولی از دوستانی که سال ها تو سیستم itفعالن تعجب میکنم هر بار تاکید میکنم هربار که یک سیستم جدید یک اپ جدید یک بازی جدید یا هر چی میاد یکی از اهدافش اینه که خیلی ریز و ملو کارایی کلی سیستم شما رو کم کنه اپل که معرف حضورتون هست؟ بقیشون هم همین غیر از این بود کی چیز جدید میخرید همین 3090 که کف خون قاطی کردن چند وقت دیگه حاضرم قسم بخورم یک بازی میزنن که یکی از مشخصات فنی کارت مثل کلاک و هرتز و این چیزا خیلی نامحسوس بیاد پایین( نه اینکه کارت نتونه بازی رو بکشه) و این پروسه ادامه پیدا میکنه تا زمانی که اینقدر متنفر بشین که آرزوی سری 4000 بکنین شما نگا کنید last 2 روی پلی 4 اونم اخر کار چی بود... عزیزان دنیا همینه همه باید نون بخورن
حتا من توصیه میکنم که اگه مثلاً کارت 3090 دارید و سری 4XXX اش به بازار اومده و یا مادربرد با چیپست Z490 دارید و چیپست جدیدتر از اون به بازار آمده، از آپدیت کردن Firmware اون قطعه خودداری کنید چون این شرکتها معمولاً شیطنت میکنند و با آپدیت جدید، پرفورمنس دستگاه شما رو پایین می آورند تا به فکر خرید محصول جدیدشان بیفتید. (همانطور که میدانید Firmware معمولاً قابل دانگرید کردن نیست، ولی نصب درایور جدید مشکلی نداره و در صورت عدم رضایت میشه ویندوز رو عوض کرد و درایور قدیمی تر رو نصب کرد.)

• Like
Reactions: Reza779

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر