ویندوز 11 معرفی شد

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,392
نام
مهدی یوسفی اصیل
photo_2021-06-24_20-09-36.jpg
سرانجام مایکروسافت به طور رسمی ویندوز 11 را با طراحی جدید معرفی کرد. رابط کاربری ویندوز 11 نسبت به ویندوز 10 تغییرات بزرگی به خود دیده است و شاهد تحول استارت منو، تسک بار و بسیاری دیگر از قابلیت های Windows 11 هستیم.

windows_11_3.jpg

ویندوز 11 مایکروسافت داری استارت منو جدید و دکمه استارت جدید است که هر دو در میانه نوار وظیفه قرار گرفته اند. رابط کاربری ویندوز 11 مشابه ویندوز 10X است که در اصل برای کامپیوترهای با دو صفحه نمایش طراحی شده بود اما کنار گذاشته شد.

photo_2021-06-24_19-42-34.jpg

ویندوز 11 تغییرات بسیار بیشتری هم با خود دارد که می توان به کاهش حجم آپدیت ها، افزایش سرعت اشاره کرد. به گفته تیم مایکروسافت، ویندوز 11 از هر نظر مورد بازنگری قرار گرفته است و حالا از حالت های دارک و لایت جدید برای خوانایی بهره می برد. همچنین ویندوز 11 ظاهری بهتر و مُدرن دارد.

lcimg_00e7c70f_af00_4756_97d7_7b7dd6726cf8.jpg

مایکروسافت گزینه جدیدی به نام Snap Layout را هم برای مدیریت بهتر پنجره اپلیکیشن ها اضافه کرده است که چینش آنها را آسان تر می کند.

مایکروسافت وعده عملکرد بهتر را هم داده است و می گوید ویندوز 11 عملکرد سریع تری نسبت به ویندوز 10 دارد. همچنین حجم آپدیت های ویندوز 1 چهل درصد کمتر از ویندوز 10 است.

DrZo86L.jpg

این کمپانی سرویس Microsoft Teams را هم حال به خود ویندوز آورده است که دسترسی سریع تر و آسان تر را برای هر دو کاربران خانگی و تجاری فراهم می کند. این اتفاق را می توان پایان اسکایپ برای ویندوز دانست.

lcimg-62f80dfc-53ec-493e-ba66-4ca74655e37a.jpg

ویجت ها و gestureهای لمسی بخش بزرگی از تغییرات ویندوز 11 هستند. ویجت های ویندوز 1 از فناوری هوش مصنوعی استفاده می کنند. gestureهای لمسی هم برای کار بر روی تبلت های ها بسیار مناسب هستند و دیگر نیاز نیست به حالت تبلت مد سویچ کنید.

lcimg-8561b925-5349-44c6-9eef-ec5ec27614b9.jpg

مایکروسافت گیمرها را هم از یاد نبرده است و قابلیت های تازه ای برای گیمینگ معرفی کرد. یکی از این قابلیت ها Auto HDR است و به طور خودکار میان HDR و SDR سوئیچ می کند.

Direct storage API قابلیت جدید دیگر ویندوز 11 در زمینه گیمینگ است و امکان بارگذاری مستقیم بازی ها بر روی حافظه ویدئویی کارت گرافیک را برای افزایش سرعت می دهد. Xbox Game Pass هم حالا بخشی از ویندوز 11 است.

lcimg-f1af4a38-0f30-4a6a-8645-d270ff5d8af9.jpg

بالاخره مایکروسافت امکان اجرای اپلیکیشن های اندرویدی را هم به ویندوز آورد که از طریق Intel Bridge اجرا می شوند.

طبق اعلام مایکروسافت ویندوز 11 پاییز امسال منتشر می شود اما از هفته آینده علاقمندان می توانند بیلدهای پیش نمایش آن را دریافت و نصب کنند. خبر خوب اینکه ارتقا از ویندوز 10 به ویندوز 11 مجانی است و به پرداخت هیچ گونه هزینه اضافی نیاز نیست.
ضمن اینکه ویندوز 11 دیگر نسخه 32 بیتی نداشته و فقط دارای نسخه 64 بیتی می باشد

مشخصات حداقل سیستم مورد نیاز برای نصب و اجرای ویندوز 11:

• پردازند مرکزی: دو هسته ای 64 بیتی
  • حافظه رم: 4 گیگابایت
  • حافظه داخلی: 64 گیگابایت
  • صفحه نمایش: 9 اینچی با وضوح تصویر 1366x768 پیکسل
  • پردازنده گرافیکی: سازگار با WWDM 2.x با پشتیبانی از DirectX 12

آخرین ویرایش:

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,392
نام
مهدی یوسفی اصیل
درود

گفته شده اپلیکیشنهای اندروید در ویندوز 11 قابل نصب و اجراست درسته؟
این مورد با همکاری آمازون بوده نه گوگل!
چطور از سیستم عامل گوگل بهره میبرن بدون اجازه گوگل؟
سلام مجدد
بله قابل نصب و اجراست
اولا که سیستم عامل گوگل یک سیستم عامل اپن سورس و قابل استفاده در همه جا هستش ضمن اینکه گفته شده با همکاری آمازون این اتفاق افتاده
نکته بعدی اینه که گفته شده برنامه های اندروید اجرا میشن نه خود سیستم عاملش !

• Like
Reactions: S0rena

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,808
نام
مهراد
یه سری ابهامات هست برای ویندوز 11
اول اینکه سیستم شما باید از TPM 2.0 پشتیبانی کنه که این کار رو باید از بایوس فعال کنید و حتما ویندوز به صورت UEFI نصب شده باشه. از توی Device Manager بخش Security میتونید چک کنید. خوبیش اینه که پردازنده های AMD خودشون دارای تراشه هستند و مشکلی ندارند اما اگر سیستم شما اینو نداشته باشه باید اون تراشه جدا نصب بشه.

مشکل بعدی اینه که گفته شده ویندوز 11 از نسل اول پردازنده های ADM Ryzen پشتیبانی نمیکنه که خب این رو اعصابه! امیدوارم حلش کنن.

در باقی موارد من عاشق این تغییرات ویندوزم

• Like
Reactions: Sega_genesis

S0lid Snake

کاربر سایت
Sep 26, 2012
2,104
نام
آرمان
از اول تا اخر کنفرانس به اپل تیکه مینداختن که ما بسته نیستیم و حق انتخاب دارن رو چه دستگاهی باشه و به کاربرامون گوش میدیم و فلان و بهمان ولی بعد معلوم میشه که فقط روی سیستم های ۲۰۱۷ به بعد نصب شدنش پیشنهاد میشه :))

Hardware Requirements​

There are new minimum hardware requirements for Windows 11. In order to run Windows 11, devices must meet the following specifications. Devices that do not meet the hard floor cannot be upgraded to Windows 11, and devices that meet the soft floor will receive a notification that upgrade is not advised.

Hard Floor:

• CPU: Core >= 2 and Speed >= 1 GHz
  • System Memory: TotalPhysicalRam >= 4 GB
  • Storage: 64 GB
  • Security: TPM Version >= 1.2 and SecureBootCapable = True
  • Smode: Smode is false, or Smode is true and C_ossku in (0x65, 0x64, 0x63, 0x6D, 0x6F, 0x73, 0x74, 0x71)
Soft Floor:

• Security: TPMVersion >= 2.0
  • CPU Generation

Compatibility for Windows 11- Compatibility Cookbook

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,392
نام
مهدی یوسفی اصیل
یه سری ابهامات هست برای ویندوز 11
اول اینکه سیستم شما باید از TPM 2.0 پشتیبانی کنه که این کار رو باید از بایوس فعال کنید و حتما ویندوز به صورت UEFI نصب شده باشه. از توی Device Manager بخش Security میتونید چک کنید. خوبیش اینه که پردازنده های AMD خودشون دارای تراشه هستند و مشکلی ندارند اما اگر سیستم شما اینو نداشته باشه باید اون تراشه جدا نصب بشه.

مشکل بعدی اینه که گفته شده ویندوز 11 از نسل اول پردازنده های ADM Ryzen پشتیبانی نمیکنه که خب این رو اعصابه! امیدوارم حلش کنن.

در باقی موارد من عاشق این تغییرات ویندوزم
یادمه سر ویندوز ویستا این داستان ها پیش اومد دقیقا و خیلی ها مشکل خوردن
قشنگ یادمه گرافیک 7300le داشتم رسما رفت دیوار =))با اینکه نسل جدید هم بود خیر سرش
اینم بنظرم یک سری سو تفاهم ها پیش اومده براش و مطمئنا مایکروسافت اشتباه ویستا رو نباید تکرار کنه

• Like
Reactions: Sega_genesis

FPS Douug

کاربر سایت
May 9, 2015
118
نام
محمد
چند ماه دندون رو جیگر بزار نسخه کاملش میاد
من اصلا عادت به ویندوز عوض کردن ندارم . ولی دیگه وقتشه واقعا روانی شدم از دست ویندوزم
میخواستم ببینم اگر خوبه همین 11 عه فعلی و میشه آپدیت شه به نسخه نهایی موقع رلیز که همینو بریزم . باز 10 نریزم 11 اومد دوباره عوض کنم :D

• Smile
Reactions: N!ma

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,338
نام
Majid
سلام
کسی ورژن اینسایدر رو نصب کرده؟ واسه استفاده عموم اوکی هست یا نه؟
من اصلا عادت به ویندوز عوض کردن ندارم . ولی دیگه وقتشه واقعا روانی شدم از دست ویندوزم
میخواستم ببینم اگر خوبه همین 11 عه فعلی و میشه آپدیت شه به نسخه نهایی موقع رلیز که همینو بریزم . باز 10 نریزم 11 اومد دوباره عوض کنم :D
نمیدونم وقتی 11 بیاد راحت بزاره آپدیت کنی یا نه ولی از 10 به این آپدیت میشه راحت، فقط insider program ـو باید بزاری روی Dev channel تا آپدیت 11 رو پیدا کنه.
یک سری مشکلات ریز داره که اوکی میشه فک کنم، یکیش اینکه بعضی موقعا تسک بار کرش میکنه اما سریع میاد بالا دوباره و Drag Drop توی تسک بارم غیر فعال کردن :| یعنی مثلا عکس درگ کنی بخوای دراپ کنی تو فتوشاپ یا دیسکورد و ... میبری روی تسک بار آیکون ممنوع میاد با آلت تب میشه فقط.
بقیش اوکیه باگ نداره.

Reza779

کاربر سایت
Oct 5, 2021
324
نمیدونم وقتی 11 بیاد راحت بزاره آپدیت کنی یا نه ولی از 10 به این آپدیت میشه راحت، فقط insider program ـو باید بزاری روی Dev channel تا آپدیت 11 رو پیدا کنه.
یک سری مشکلات ریز داره که اوکی میشه فک کنم، یکیش اینکه بعضی موقعا تسک بار کرش میکنه اما سریع میاد بالا دوباره و Drag Drop توی تسک بارم غیر فعال کردن :| یعنی مثلا عکس درگ کنی بخوای دراپ کنی تو فتوشاپ یا دیسکورد و ... میبری روی تسک بار آیکون ممنوع میاد با آلت تب میشه فقط.
بقیش اوکیه باگ نداره.
بازی ها و سایر دریوارها وس ایر برنانه ها که تو درایو c iهستند چی میشه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر