هوادارن سلطان کنسول ها ((ps2))

mqg1387

کاربر سایت
Apr 5, 2021
1,536
نام
محمدقاسم
مقایسه اجرای بازی‌ها در کنسول ps2 و شبیه سازش

تماشای ویدیو
البته این چیزا به مقدار آپ‌اسکیل رزولوشن و تکسچر ها هم بستگی داره،رو حالت خام که خروجی یکیه.البته سازگاری شبیه ساز هم مهمه،مثلا بازی spiderman 3 یکی دو ماه پیش تست کردم،خیلی جاها گلیچ گرافیکی داشت.
ولی زیبایی بعضی بازیا مثل gow و dark cloud فقط با آپ‌اسکیل رزولوشن و تکسچر های بازی معلوم میشه تو زمان حال 😍

mqg1387

کاربر سایت
Apr 5, 2021
1,536
نام
محمدقاسم
نه کاملا
مثلاً تجربه خودم داشتم یه اندروید باکس قدیمی داشتم با اندروید ۴.۴
رفتم استور یه شبیه ساز snes همینطوری دانلود کردم
رام دانلود کردم
روی تلویزیون واید اجرا کردم
انقدر تصویر کیفیت خروجی بالایی داشت و عالی که یکی از دوستان گفت روش مد یا فیلتری چیزی فعال کردی؟ گفتم نه

بدون هیچی کیفیت تصویر از خروجی خود snes بهتر بود

حتی کنسول های پرتابل قدیمی رو بدون هیچ دستکاری فقط صفحه نمایش مردن براش بندازی کیفیت خروجی بازی ها که نمایش میده چند برابر میشه

البته شبیه ساز کردن هم سلیقه ای هست
بعضی ها دوست دارن بعضی ها نه
حتی خود من شبیه ساز کردن بعضی کنسول ها دوست دارم بعضی ها نه
مثلا gba شبیه سازی کردم ولی ps2 نه
قطعا شبیه سازت یه فیلتر اتوماتیک داشته،چون اس‌ان‌ای‌اس رزولوشنش 256x224ه،اصلا امکان نداره این رزولوشن بدون آپ‌اسکیل اونم رو تلویزیون واید،کیفیت بالا بده و تار نباشه،من خودم یه شبیه ساز رو موبایل گرفتم خودکار آپ‌اسکیل می کرد،شاید اونم اینجوری بوده.
کنسول های قدیمی هم فقط با یه صفحه نیست،کلی سازگار کردن و میکروچیپ کار گذاشتن داره.
سلیقه ای بودن رو قبول دارم،ولی شبیه ساز لذت بازی رو میگیره به نظرم(برای بعضی کنسول ها)،مثلا تو ds رو بخوای شبیه سازی کنی اصلا نمیشه ازش لذت برد،مخصوصا بازی هایی که از تاچ اسکرین استفاده می کنن،از اونور اگه یه دسته d-pad دار داشته باشی،بازی های snes,nes,gb,gbc,gba رو میتونی با لذت تمام و با آپ‌اسکیل بازی کنی،که حتی بیشتر از خود کنسول حال میده.

• Like
Reactions: highlight

highlight

کاربر سایت
May 17, 2007
1,040
قطعا شبیه سازت یه فیلتر اتوماتیک داشته،چون اس‌ان‌ای‌اس رزولوشنش 256x224ه،اصلا امکان نداره این رزولوشن بدون آپ‌اسکیل اونم رو تلویزیون واید،کیفیت بالا بده و تار نباشه،من خودم یه شبیه ساز رو موبایل گرفتم خودکار آپ‌اسکیل می کرد،شاید اونم اینجوری بوده.
کنسول های قدیمی هم فقط با یه صفحه نیست،کلی سازگار کردن و میکروچیپ کار گذاشتن داره.
سلیقه ای بودن رو قبول دارم،ولی شبیه ساز لذت بازی رو میگیره به نظرم(برای بعضی کنسول ها)،مثلا تو ds رو بخوای شبیه سازی کنی اصلا نمیشه ازش لذت برد،مخصوصا بازی هایی که از تاچ اسکرین استفاده می کنن،از اونور اگه یه دسته d-pad دار داشته باشی،بازی های snes,nes,gb,gbc,gba رو میتونی با لذت تمام و با آپ‌اسکیل بازی کنی،که حتی بیشتر از خود کنسول حال میده.
کلا تصویر در شبیه ساز در حالت معمولی بدون فیلترینگ، چون برای خروجی دیجیتال هماهنگ شده از خود کنسول بهتره.
قطعا وقتی فیلترها، آپ اسکیل ها، anti-aliasing و غیره فعال بشن که تفاوت به شدت زیادتر میشه.

طبق تجربه برای کنسول دی اس، اگر بازی صفحه تاچ رو نیاز داشته باشه موبایل رو به کامپیوتر ترجیح میدم. البته برای بعضی بازی‌ها مثل زلداهای دی اس پچ تبدیل کنترل به حالت کنترلر معمولی هست که استفاده کردم و دیگه تاچ اذیت نمیکرد.

شبیه ساز دنیای خودش رو داره و واقعا به سلیقه بستگی داره. مثلا بازی‌های وی رو (با اینکه خود کنسول رو دارم) با شبیه ساز تو کامپیوتر اجرا میکنم کیفیت تصویر فوق العاده بهتر میشه و میشه گفت مثل بازی‌های امروزی. امکانات دیگه شبیه ساز هم بماند.

آخرین ویرایش:

highlight

کاربر سایت
May 17, 2007
1,040
نه کاملا
مثلاً تجربه خودم داشتم یه اندروید باکس قدیمی داشتم با اندروید ۴.۴
رفتم استور یه شبیه ساز snes همینطوری دانلود کردم
رام دانلود کردم
روی تلویزیون واید اجرا کردم
انقدر تصویر کیفیت خروجی بالایی داشت و عالی که یکی از دوستان گفت روش مد یا فیلتری چیزی فعال کردی؟ گفتم نه

بدون هیچی کیفیت تصویر از خروجی خود snes بهتر بود

حتی کنسول های پرتابل قدیمی رو بدون هیچ دستکاری فقط صفحه نمایش مدرن براش بندازی کیفیت خروجی بازی ها که نمایش میده چند برابر میشه

البته شبیه ساز کردن هم سلیقه ای هست
بعضی ها دوست دارن بعضی ها نه
حتی خود من شبیه ساز کردن بعضی کنسول ها دوست دارم بعضی ها نه
مثلا gba شبیه سازی کردم ولی ps2 نه
دقیقا همینه. در شبیه ساز بدون فیلتر هم کیفیت بالاتره.
حالا مثلا شبیه ساز 3ds رو در نظر بگیر. فیلتر و بقیه چیزها رو روش فعال کردم یعنی باید بیای تصویر رو ببینی🤩💥

silent ops

کاربر سایت
Feb 4, 2017
1,716
تصاویری از روزهای اولیه ps2 launch داخل فروشگاهای آمریکا سال 2000 مردم چه ذوق و شوقی دارن برای خرید:x

<iframe src="" width="640" height="480" frameborder="0" webkitallowfullscreen="true" mozallowfullscreen="true" allowfullscreen></iframe>

<iframe src="" width="640" height="480" frameborder="0" webkitallowfullscreen="true" mozallowfullscreen="true" allowfullscreen></iframe>

aidin_bandicot

کاربر سایت
Jul 17, 2021
33
درود به فن های ps2 این ویدیو ها چه خاطراتی برام زنده کرد چقدر عمر سریع گذشت من هنوز که هنوزه ps2 بازی میکنم تو ویدیو سومی مرد چقدر ذوق داشت هی میگفت چه گرافیکی دی وی دی پلیر هم هست من خودم اسلیم گرفتم ولی اینقدر کنسول ps2 با ارزش بود برام گشتم تا از یک کلکسیونر یه ps2 fat blue ocean گرفتم چقدر این کنسول بازی داره هنوز هم کلی از بازیهاش بازی نکردم من الان 2تا دارم .بدرود

highlight

کاربر سایت
May 17, 2007
1,040
واقعا کنسول دوست داشتنیه 😍🥰
این کنسول برای دورانیه که هنوز تکنولوژی انقدر پیشرفت نکرده بود و کنسول ها هنوز پلتفرم ها نرم افزاری کاملی نداشتن

اما با این حال تونستن یه جوری دسترسی خیلی فراتر از چیزی که داره به سخت افزار کنسول داشته باشن و بشه کپی خور فلشی و غیره کرد 😍
کار گیمر راحت کنن

و جالب تر اجرای خیلی از بازی های کنسول های مختلف با شبیه ساز روی ps2 با فلش
از ps1 , میکرو ، سگا ، آتاری و ......

( حساب کن خود پلی ۲ بالا ۴۰۰۰ تا بازی داره + پلی ۱ بالا ۴۰۰۰ تا + یه عالمه بازی کنسول ها دیگه که با شبیه ساز اجرا میشن = برو بالا ۱۰ هزار تا بازی 😍)

من خودم بیشتر از ps2 slim خوشم میاد
کنسول کم خرجیه و لوازمشم در دسترسه و ارزون

img_20230623_005940_447_eth.jpg

img_20230623_005944_364_s4tr.jpg

img_20230623_005947_342_4bvz.jpg
خداوکیلی هم گنجینه بازی زیادی داره.
هنوز کنسول ps2 فت با تمام لوازم و جعبه و اینا رو دارم.

البته خوب به لطف شبیه ساز خیلی وقته سراغش نرفتم. از طرف دیگه بازی‌های مشترک بین ps2 و کنسولهای هم دوره خودش مثل اکس باکس و گیم کیوب رو ترجیحا رو اون دوتای دیگه بازی کردم. همچنین بیشتر از ps2 با ps1 خاطره دارم و بازی‌های زیادی رو تو ps1 تجربه کردم و لذت بردم.

ولی الحق والانصاف انحصاری های خود ps2 ماشالا پر تعداده.
خلاصه که از این کنسول دوست داشتنی لذت ببرید.

saeid0034

کاربر سایت
Sep 25, 2019
431
نام
سعید
دوستان پیشنهاد بازی مثل Pink Panther: Pinkadelic Pursuit PS1 چیزی دارید برای خود PS1 یا PS2 (یا PC ولی ترجیحم روی PS1/2 هست)؟
این بازی رو خوشم میومد ازش چندروز پیش بازیش کردم بعد چندسال بازم چسبید دنبال یه بازی شبیه‌‎شم...

mqg1387

کاربر سایت
Apr 5, 2021
1,536
نام
محمدقاسم
دوستان پیشنهاد بازی مثل Pink Panther: Pinkadelic Pursuit PS1 چیزی دارید برای خود PS1 یا PS2 (یا PC ولی ترجیحم روی PS1/2 هست)؟
این بازی رو خوشم میومد ازش چندروز پیش بازیش کردم بعد چندسال بازم چسبید دنبال یه بازی شبیه‌‎شم...
بازی های دو بعدی ریمن تا حدودی میشه گفت شبیهش هستن.
نسخه gba همین بازی هم هست اگه بازی نکردی،با شبیه ساز رو PS2 اجرا میشه.حتما بازیش کن چون توی یه دنیای دیگست نسبت به نسخه اصلی.

silent ops

کاربر سایت
Feb 4, 2017
1,716
دوستان کسی Pink Panther ps1 رو ps2 اجرا کرده از طریق usb ..بازیش یه مشکلی داره آهنگ نداره ولی صدا داره ..تمام ورژنهای بازیش دانلود کردم ولی همینجور رو ps2 ..بازیش لذتش به آهنگش:x

Daniel1984

کاربر سایت
Mar 30, 2023
41
Klonoa 1 & 2 اولیش مال PS1 هست دومی مال PS2.
Tarzan / Hercules / Mickey's Wild Adventure
SkullMonkeys

SNIPER II

Gold User
Dec 9, 2011
1,284
نام
Mansour
به به چرا این تاپیک رو قبلا ندیدم؟ :D
یه خاطره میخوام تعریف کنم شاید قبلا تو بازیسنتر گفته باشم
آقا بابای ما از دوران جوانی عربستان سعودی مشغول به کار بود و یادمه از قدیم الایام اکثر کنسول ها رو واسه داداش های بزرگترم خریده بود
بابام اونجا با شوهر عمه م مغازه داشتن و اونجا کار میکردن عمه م اینا هم دوبی بودن بابام هر 3 سالی 6 ماه میومد ایران ولی بین این 3 سال ما هر سال یه بار میرفتیم دوبی خونه عمه م یا خاله م بابام هم میومد دوبی همو میدیدم بعد بابام چون خیلی کم مارو میدید دیگه هر وقت میومد کم نمیذاشت داداش نامردم هم دستش به کم نمیرفت و همیشه تقاضای جدید ترین کنسول ها رو میکرد:D
مثلا میرفتیم دوبی میدیدم پسر عمه مون کنسول جدید گرفته دیگه فقط منتظر بود بابام بگه دارم میام ایران چی میخواید سوغاتی بیارم:D
آقا خاطره کنسول های قبلی رو نمیگم چون ربطی به این تاپیک ندارن پس مستقیم میرم سراغ PS2
آقا ما یدونه PS1 اورجینال داشتیم این کنسول بلانسبت مثل خر ازش کار کشیده بودیم و یادمه تو اون 5 سالی که داشتیم 2 بار لنزش رو عوض کردیم خلاصه کنسول ما دیگه داغون شده بود و خیلی کم بازی ها رو بالا میاورد
بابام معمولا جمعه ها بعد از ناهار تلفن میزد خونه صحبت میکردیم یادمه جمعه بود ساعت های 1 ظهر زنگ زد و گفت من فردا میخوام از سعودی برم دوبی چی میخوای بیارم واستون بعد داداش نامردم بعضی وقت ها منو شیر میکرد میفرستاد جلو:D
گفتم ما فقط لنز جدید واسه PS1 میخوایم گفت خیره
چند روز بعدش یادمه بابام با مامان بزرگم و بابا بزرگم اومدن ایران یادمه دل تو دلم نبود که لنز جدید برسه و کنسول رو راه بندازیم حدودا ساعت 9 رسیدن دم در خونه
من دم در ایستاده بودم که تا اومدن ببینمشون خلاصه ماشین رسید و پیاده شدن:x اول با بابام رو بوسی کردیم و رفتم بابا بزرگ مامان بزرگم رو دیدم و همون اول بسم الله هنوز بار ها رو از ماشین پایین نیاورده بودن گفتم لنز آوردی؟ گفت نه:( یعنی داغون شدم اشک تو چشمام جمع شد:( یهو گفت به جاش PS2 خریدم:o:D آقاباورم نمیشد مثل اسب میرفتم و میومدم:D سریعا بار رو باز کردیم مثل اینکه بابام پول داده بود به پسر عمه م و اون واسمون خریده بود یادمه پسر عمه چندتا بازی هم همراه کنسول خریده بود
یه بازی کاپتن سوباسا بود یدونه call of duty 3 یدونه street fighter alpha اگه اشتباه نکنم و یه فاینال فنتسی
اون شب رو تا صبح بازی کردیم و از خاطراتیه که هرگز یادم نمیره:x

crashh

کاربر سایت
Aug 7, 2010
292
دوستان دسته ps3 راهی داره با کابل به ps2 وصل بشه؟
دسته اصلی خود ps2 خراب شده انداختم دور متاسفانه این فیک های داخل بازار هم خیلی با انالوگشون مشکل دارم
راه حلش چیه؟دسته های ps های 3 تا 5 هیچکدوم راهی نداره به دستگاه وصل بشه؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر