هزینه تولید ایکس باکس سری ایکس احتمالا از پلی استیشن ۵ بیشتر است

کدام بهتر است؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    145
  • نظرسنجی بسته شده است .

Jill-Valentine

By hiding you show your true nature coward
Loyal Member
May 18, 2012
4,703
نام
Ebrahim
xbox-series-x-angle-970x570.jpg
امروز صبح گزارشی از بلومبرگ منتشر شد که نشان می‌داد هزینه تولید هر دستگاه پلی استیشن 5 حدود ۴۵۰ دلار برای سونی هزینه دارد و بنابراین در بهترین حالت باید منتظر برچسب ۴۷۰ دلاری آن باشیم.

اگرچه خود سونی واکنشی نشان نداده اما دانیال احمد (Daniel Ahmad)، یکی از تحلیل‌گران بازار چین که سابقه طولانی در افشای اطلاعات دارد، با ریتوییت این گزارش حرف‌های بلومبرگ را منطقی دانست و البته اشاره‌ای هم به کنسول مایکروسافت کرد.

او در یکی از توییت‌هایش گفته که با توجه به قطعات کنونی ایکس باکس سری ایکس انتظار دارد هزینه تولید این کنسول بیشتر از پلی استیشن 5 و چیزی بین ۴۶۰ تا ۵۲۰ دلار باشد. مایکروسافت ایکس باکس وان را با ۲۸ دلار ضرر (۱۰ دلار ضرر بیشتر از سونی) وارد بازار کرد.

اگر آن‌ها روندی مشابه پیش بگیرند (که احتمالا می‌گیرند) و ما هم بهترین حالت را در نظر بگیریم منطقی است ایکس باکس سری ایکس ۴۹۹ دلار قیمت‌گذاری شود، رقمی که در گذشته هم بارها پیرامونش بحث شده بود و با توجه به شایعاتی که از سخت افزارها به بیرون درز پیدا کرده، شاید منطقی‌ترین گزینه برای هر دو کنسول همین به‌نظر برسد.

با این سکوتی که سونی در پیش گرفته، فعلا برگ برنده را مایکروسافت در اختیار دارد. بلومبرگ در بخشی از گزارشش نوشته که سونی برای ساخت پلی استیشن 5 با چالش‌هایی مواجه شده و از طرفی منتظر است ببیند مایکروسافت چه سیاستی را نسبت به قیمت ایکس باکس سری ایکس پیش می‌گیرد تا براساس آن قیمت نهایی پلی استیشن 5 را مشخص کند.

شایعات قبلی که نشان می‌دادند سونی برنامه دارد در ماه فوریه رونمایی اولیه کنسولش را انجام بدهد اما با توجه به اینکه فوریه رو به پایان است و به خاطر ویروس کرونا یکی یکی نمایشگاه‌ها در حال تعطیل شدن هستند حالا همه نگاه‌ها به ماه مارس (۱۱ اسفند ۱۳۹۸ تا ۱۲ فروردین ۱۳۹۹) دوخته شده؛ در این ماه سونی بالاخره سکوتش را می‌شکند؟

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
اتفاقا خیلی هم قابل درکه! همین "ما" که تو این فروم هستیم بیشترمون از طریق گوشی فعالیت میکنیم و اینکه گوشی ها تبدیل به یکی از نیازهای اولیه انسان شدن، شما فکر کن تو بازار چند ملیارد نفری فقط 5 درصد حاضر به هزینه 1000 دلاری بشن که جمعیت خیلی زیادی میشن البته تو بازار چند میلیون نفری گیم هم اگر کسی حاضر به هزینه چند هزار دلاری باشه pc gaming نیازش رو براورده میکنه
این یک بخشش هستش که درست هم هستش .
من 1 چیزیم درک نمی کنم کنسولا که بیشتر از 500 دلار نمی شن اما چرا طرف گوشی 1000 یا 1500 دلاری راحت می خره که سال بعدش نصف قیمت می شه راضیم هست و هر سال حاضر به عوض کردنش می شه بعد گیمر حاضر نیست 1000 دلار بده 6 7 سال ازش استفاده کنه؟

بخش دیگش اینکه ببین خارج از ایران 99 درصد ملت از شرکت های مثل T&T یا ... استفاده میکنن این شرکت ها روی سایت هاشون افر میزنن برای مثال فلان موبایل امده ملت خط و شمارتون به سرویس من انتقال بدین برای یک سال موبایل ایفون 11 بگیرین یا ... با ماهی 23 دلار خوب ملت هم این کار میکنن هر شرکتی که افر بهتری بزنه اون تلفن پروایدرشون عوض میکنن همین کار شرکت های اینترنتی برای TV و .... هم انجام میدن باورت نمیشه چقدر این افر ها عالیه نه مثل ایران نزول میخورن روش بلکه طرف میگه این موبایلش داره از من میگیره من سودم از روی تلفن صحبت کردنش و اینترنت دادن بهش میگیرم تا روی موبایل گرونی که دارم بهش میفروشم که طرف مجبوره 1 سال با من باشه اینجوری هم با افر هم با قیمت مشتری زیادی جذب میکنن.

الان خودت یک مقایسه کن با ما روز اول باید بریم کلی پول بدیم 1500 دلار یا .... چه برای TV چه برای موبایل چه برای هر چیز دیگه ای خارج از ایران با این روش های بازاریابی مشتری جذب میکنن نه مثل ما اینجا نه تنها گرونتر میخریم بلکه نزول هم میدیم بلکه دست به دست هم میشه هر شخصی یک چیزی میکشه روی جنس وقتی به دست مشتری بد بخت میرسه باید 2000 دلار بابت جنس 1500 پول بده چه زمانی که جنس بیشتر از قیمت دلار روزش حساب میکنن چه زمانی که به اسم گمرک و ... پول میگیرن .

• Like
Reactions: Love Console

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
برام سوال چرا چند وقت یه سری دوستان یه حس عجیبی گرفتن که فعلا قدرت نسل بعد با مایکروسافت
و سونی یه شرکتی میدونن که از ترس خودشو گم کرده
مثل یه موش رفت تو سوارخ واسه معرفی کنسول و فقط دنبال رو سیاست های مایکروسافت که ببینه میخواد چیکار کنه یکی از سیاست های اصلی یک شرکت اینه که رفتارا رقیبشو در نظر بگیره قیمت گذاریشو ولی دوستان اینجا زیادی دیگه سونی در حد شرکت کنسول امپراطور پایین اووردن :))
بنظرتون نگرانی از رقیبی که قیمت کنسولشو معین نکرده بیشتر
یا رقیبی که ۱۱۰ m کاربر تو دنیای گیمینگ داره و تو نسل ۸ به طرز وحشتناکی رقیبشو سوپرایز کرد و فقط لوگوی کنسول جدیدش 5m لایک خورده
من نمیگم برتری با سونی یا مایکروسافت
جفتشون رقیبا قدرتمندی واسه همدیگن
برتری نسل بعدم مشخص نیست با کدوم
فقط اینجا یه سری دوستان زیادی جو گیر شدن

این که از صحبتها اینطور حس میکنی خب مشکل بقیه نیست، حرفی هست که سونی زده، حالا شما دوست داری بگو نزده :D بعد از اون هم شرکتی که سیاست بهتری رو دنبال کنه و قیمت گذاری بهتری کنه و... محصولات بهتری رو روانه بازار کنه در نهایت بخش بزرگتری از بازار رو هم میگیره، اون 110 میلیون کاربر هم مثل چک نقد نشده هست :D تا وقتی به پول تبدیلش نکردی در حد همون یه تیکه کاغذ تو دستت باقی میمونه :D

سونی هم از 2013 تا 2020 تونسته به عدد 110 میلیون فروش برسه و خیلی از این مشتری‌ها هم مشتری‌های ثابت نیستن (مشتری‌های قدیمی از دور خارج میشن و مشتری‌های جدید جاشون رو میگیرن) دوباره باید این مسیر 7 ساله رو با PS5 طی کنه و یه شروع بد میتونه براش مشکل ساز بشه :D

پ.ن: میگن کلاغه اومد راه رفتن کبک رو یاد بگیره، راه رفتن خودش هم یادش رفت :D خدا لعنت کنه باعث و بانیش رو :D

Kratos-_-0_0

کاربر سایت
Sep 10, 2012
938
نام
ارین
این که از صحبتها اینطور حس میکنی خب مشکل بقیه نیست، حرفی هست که سونی زده، حالا شما دوست داری بگو نزده :D بعد از اون هم شرکتی که سیاست بهتری رو دنبال کنه و قیمت گذاری بهتری کنه و... محصولات بهتری رو روانه بازار کنه در نهایت بخش بزرگتری از بازار رو هم میگیره، اون 110 میلیون کاربر هم مثل چک نقد نشده هست :D تا وقتی به پول تبدیلش نکردی در حد همون یه تیکه کاغذ تو دستت باقی میمونه :D

سونی هم از 2013 تا 2020 تونسته به عدد 110 میلیون فروش برسه و خیلی از این مشتری‌ها هم مشتری‌های ثابت نیستن (مشتری‌های قدیمی از دور خارج میشن و مشتری‌های جدید جاشون رو میگیرن) دوباره باید این مسیر 7 ساله رو با PS5 طی کنه و یه شروع بد میتونه براش مشکل ساز بشه :D

پ.ن: میگن کلاغه اومد راه رفتن کبک رو یاد بگیره، راه رفتن خودش هم یادش رفت :D خدا لعنت کنه باعث و بانیش رو :D
من جایی از پستم گفتم این ۱۱۰ m ثابت
بهم نشون بده اگه من همچین
حرفی زدم ، ولی نمیشه کتمانشم کرد که بی تاثیر نیست تو امار فروش کنسول نسل بعد برا همین اشاره کردم بهش
بعدم وقتی خودت
تو پست قبلیت در میای میگی
سونی میمونه تصمیم درست چیه :))
پس کاملا مشخصه حس من کاملا درسته
پ.ن:خوشمزه :)

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
من جایی از پستم گفتم این ۱۱۰ m ثابت
بهم نشون بده اگه من همچین
حرفی زدم ، ولی نمیشه کتمانشم کرد که بی تاثیر نیست تو امار فروش کنسول نسل بعد برا همین اشاره کردم بهش
بعدم وقتی خودت
تو پست قبلیت در میای میگی
سونی میمونه تصمیم درست چیه :))
پس کاملا مشخصه حس من کاملا درسته
پ.ن:خوشمزه :)

نه آقا سونی می‌دونه تصمیم درست چیه :D تصمیم درست اینه که صبر کنه ببینه مایکرو چی تدارک دیده برای نسل بعد :D اشتباه از من بود :D حست درست بود، آورین :D

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
ps3 داستانش فرق میکنه. هم گرون تر بود و هم به نوعی در بازیهای مولتی ضعیف تر عمل میکرد. اون موقع یه خط در میون توسعه دهنده ها هم فیدبک منفی میدادن. از طرفی به نظر بخش قابل توجهی از این گرونی برای بلوری رام و همکاری با انویدیا بود. این کنسول در قیاس با 360 واقعن 600 دلار برای یک گیمر نمی ارزید.
به صورت کلی به نظر من 100 دلار گرونتر برای کنسولی که واقعا قویتر باشه، هیچ اهمیتی نداره و قالب مردم براش هزینه خواهند کرد.
ps3 داستانش فرق میکنه. هم گرون تر بود و هم به نوعی در بازیهای مولتی ضعیف تر عمل میکرد. اون موقع یه خط در میون توسعه دهنده ها هم فیدبک منفی میدادن. از طرفی به نظر بخش قابل توجهی از این گرونی برای بلوری رام و همکاری با انویدیا بود. این کنسول در قیاس با 360 واقعن 600 دلار برای یک گیمر نمی ارزید.
به صورت کلی به نظر من 100 دلار گرونتر برای کنسولی که واقعا قویتر باشه، هیچ اهمیتی نداره و قالب مردم براش هزینه خواهند کرد.
این نظر شماست و البته کاملا هم اشتباه هست نگاهتون چون همون ،ps3 سونی آنقدر برای بازی انحصاری ساخت که کشیدش بالا واقعا شاید تو تاریخ کم باشه آنقدر بازی انحصاری پشت سر هم برای ی کنسول حتی ps4 هم بیشتر خلاصه شد توی ریمستر سازی ولی معیار فروش کنسول های بازی اول قیمته و بعدش بازی انحصاری تمام نیتندو هم که با Wii u شروع ضعیفی داشت اون اوایل فقر شدید انحصاری داشت اون کنسول شما ببین الان مدت هاست نیتندو با ی سخت افزار عقب افتاده داره می‌ره جلو ولی اون ماریو و زلدا .. هستن در نهایت که گلیمشو از اب بیرون می‌کشند سر ps5 هم حتی اگه ضعیف تر باشه از لحاظ قدرت نهایتش بازی انحصاری کمکش میکنه

NaRiiMaN

Equality is a Utopian Fantasy
ناظم انجمن
Jun 5, 2010
5,780
نام
نریمان
wnul_img_20200217_221551.jpg

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,149
نام
∂αнмα
کنسول مایکروسافت اگه حتی ۱۰۰ یا ۱۵۰ دلار هم گرونتر باشه باز مایکرو یه برگ برنده داره به نام گیم پس که همه عناوین مایکرو روز اول روش عرضه میشن و عناوین خوب مولتی پلتفرم هم به مرور و این کلی توی هزینه ها صرفه جویی میکنه
شما فکر کن یه گیم پس آلتیمیت یکساله بخری کلی بازی میری و گلد هم داری بدون هیچ گونه هزینه دیگه در صورتی که روی کنسول سونی فقط برای یدونه بازی روز لانچ ۶۰ دلار ناقابل باید داد پول پلاس هم جدا هست
به نظر من اگه سونی یه حرکتی نزنه و سرویسی برای مقابله با گیم پس نده،هم توی فروش کنسول هم بازی ها(بجز انحصاری هاش) خیلی عقب میوفته
پ.ن:روی ایکس باکس نمیدونم چطوری هست سیستم شیر اکانت ولی روی پی سی هر اکانتی که گیم پس داشته باشه رو روی ۹ تا کامپیوتر دیگه میشه شیر کرد و همه با هم در یه زمان میتونن بازی کنن!!!
سونی چه حرکتی بزنه ؟ همین الانش PSNOW رو داره فوقش سر رقابت با ماکرو پیچش رو شل میکنه هرچی انحصاری داره رو زمان لانچ به PS Now اضافه میکنه و به همراه کنسول باندل میکنه کاتولوگ بازی های مالتی پلتفورم AAA ـش هم شاید اندازه گیم پس متنوع نباشه (در حال حاضر) ولی برا مصارف تبلیغاتی کلی عناوین AAA دهن پر کن داره تا اون موقع هم چند تا برا زمان لانچ میتونه تدارک ببینه خلاصه گیم پس اخرین چیزیه که باید برا سونی نگران شد الانم با این خبر اخیر در مورد منتطر موندن به واکنش ماکرو کاملا واضحه سونی ماکرو رو زیر نظر داره و بعید به این راحتیا بخواد از کنار خطر گیم پس ماکرو بگذر ـه (بعیده واقعا)

samijavid

کاربر سایت
May 15, 2010
4,187
نام
سامان
جالبه طرف هر سال 1000 دلار میده موبایلی ک تغییری نداره ولی حاضر نیس 500 دلار بده کنسول
بخش دوم اینکه چرا بازی های اختصاصی اینقدر کم؟ 14 درصد؟ من فک میکردم تاثیرش خیلی بیشتر از اینا باشه حداقل 50 درصد
توی کل کل بیشتر تاثیر داره !

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
سونی چه حرکتی بزنه ؟ همین الانش PSNOW رو داره فوقش سر رقابت با ماکرو پیچش رو شل میکنه هرچی انحصاری داره رو زمان لانچ به PS Now اضافه میکنه و به همراه کنسول باندل میکنه کاتولوگ بازی های مالتی پلتفورم AAA ـش هم شاید اندازه گیم پس متنوع نباشه (در حال حاضر) ولی برا مصارف تبلیغاتی کلی عناوین AAA دهن پر کن داره تا اون موقع هم چند تا برا زمان لانچ میتونه تدارک ببینه خلاصه گیم پس اخرین چیزیه که باید برا سونی نگران شد الانم با این خبر اخیر در مورد منتطر موندن به واکنش ماکرو کاملا واضحه سونی ماکرو رو زیر نظر داره و بعید به این راحتیا بخواد از کنار خطر گیم پس ماکرو بگذر ـه (بعیده واقعا)

‌PSNow نه شناخته شدگی Game Pass رو داره (حتی بین سایتهای مطرح هم کمتر کسی PSNow رو رقیب گیم پس حساب میکنه :D) ، نه تعداد کاربرانش در اون حد هست و نه ساپورت سونی (مارکتینگ و قراردادها و...) و استودیوهاش از این سرویس در حد گیم پس هست :D همین الان شاید 10 برابر PS Now کاربر داشته‌ باشه گیم پس و تا آخر سال هم مایکروسافت این روند رو باز ادامه میده :D

نکته سرویس‌های اشتراکی هم اینه که هرچقدر تعداد کاربرات بیشتر باشه آفرهای بهتری میتونی بدی :D یعنی خیلی اهمیت داره تعداد کاربرا :D

مایکروسافت هم که گیم پس رو محدود به کنسولش نکرده، هم برای آندروید عرضه میکنه هم iOS (از طریق XCloud) و هم PC و بازی‌های آینده رو هم باز میتونه از طریق xCloud برای PC های ضعیف و کنسولهای نسل 8 یا حتی نسل 7 (360هایی که هنوز کار میکنن) ارائه بده :D امسال هم که یه بخش بزرگیش محقق میشه :D

در کل که سونی تو بحث سرویس اشتراکی 2 سالی از مایکروسافت عقب هست و برای اون هم باید پول خرج کنه تا برسه و حتی سیاست‌های دم دستیش هم اندازه مایکروسافت اگرسیو نیست :D مایکروسافت Halo Infinite و Forza Horizon 4 و Flight Simulator و Gears 5 و ... کلی بازی دیگه رو روز اول می‌فرسته رو گیم پس و سونی هیچی، سونی نگاه، سونی تماشا :D

Dr. Ariamax

کاربر سایت
Feb 1, 2012
2,451
نام
آریا
هر کاری میخوان بکنن برام مهم نیست :D من طبق معمول صبر میکنم نسخه اسلیم کنسول ها بیاد بعد تصمیم بگیرم که کدومو بخرم :D
هرچند که نظرم همیشه با ایکس باکسه :D

• Like
Reactions: shooshcity

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,149
نام
∂αнмα
‌PSNow نه شناخته شدگی Game Pass رو داره (حتی بین سایتهای مطرح هم کمتر کسی PSNow رو رقیب گیم پس حساب میکنه :D) ، نه تعداد کاربرانش در اون حد هست و نه ساپورت سونی (مارکتینگ و قراردادها و...) و استودیوهاش از این سرویس در حد گیم پس هست :D همین الان شاید 10 برابر PS Now کاربر داشته‌ باشه گیم پس و تا آخر سال هم مایکروسافت این روند رو باز ادامه میده :D

نکته سرویس‌های اشتراکی هم اینه که هرچقدر تعداد کاربرات بیشتر باشه آفرهای بهتری میتونی بدی :D یعنی خیلی اهمیت داره تعداد کاربرا :D

مایکروسافت هم که گیم پس رو محدود به کنسولش نکرده، هم برای آندروید عرضه میکنه هم iOS (از طریق XCloud) و هم PC و بازی‌های آینده رو هم باز میتونه از طریق xCloud برای PC های ضعیف و کنسولهای نسل 8 یا حتی نسل 7 (360هایی که هنوز کار میکنن) ارائه بده :D امسال هم که یه بخش بزرگیش محقق میشه :D

در کل که سونی تو بحث سرویس اشتراکی 2 سالی از مایکروسافت عقب هست و برای اون هم باید پول خرج کنه تا برسه و حتی سیاست‌های دم دستیش هم اندازه مایکروسافت اگرسیو نیست :D مایکروسافت Halo Infinite و Forza Horizon 4 و Flight Simulator و Gears 5 و ... کلی بازی دیگه رو روز اول می‌فرسته رو گیم پس و سونی هیچی، سونی نگاه، سونی تماشا :D
من کاری به خود سرویس و مقدار درامدی که ماکرو میتونه داشته باشه ازش ندارم اصلا شما بگو 100 برابر بیشتر از PSNOW مشتری داره منظور من برا زمان لانچ بود برا سونی سخت نیست با تمام توان دور بر لانچ کنسولش PSNOW رو تبلیغ کنه حالا شاید ربطی نداشته باشه ولی به عنوان مثال پارسال دیزنی اومد سرویس اشتراکیش رو راه اندازی کرد با چند ماه تبلیغات گسترده و با پشتوانه برند و IP هاش الان بعد گذشت سه چهار ماه حدود یک چهارم نتفلیکس یوزر پیدا کرده الان اینجا بحث خدمات و آفر دادن زمان لانچ مطرحه که گفتم سونی اگه بخواد با ماکرو مقابله کنه همه انحصاری هاش رو واسه لانچ میتونه به سرویسش اضافه کنه Tlou 1و2 و God of War و Uncharted و GoT ..... از اون ور کاتولوگ بازی های مالتی پلتفورمش اونقدرا هم کوچیک نیست درسته اندازه گیم پس بازی AAA نداره ولی برا مشتری های عادی زمان لانچ افر خیلی خوبی میتونه باشه اینجوری نیست که هیچ چیزی تو دستش نداشته باشه فقط باید سر کیسه رو شل کنه چند تا عنوان دهن پر کن دیگه بهش اضافه کنه همه اینا صرفا مختص زمان لانچ ـه حالا تو طولانی مدت چقدر بخواد با ماکرو رقابت کنه و آفر بهتر بده یـ بحث دیگست که باید واستیم و واکنش بازار رو ببینیم ....

آخرین ویرایش:

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
من کاری به خود سرویس و مقدار درامدی که ماکرو میتونه داشته باشه ازش ندارم اصلا شما بگو 100 برابر بیشتر از PSNOW مشتری داره منظور من برا زمان لانچ بود برا سونی سخت نیست با تمام توان دور بر لانچ کنسولش PSNOW رو تبلیغ کنه حالا شاید ربطی نداشته باشه ولی به عنوان مثال پارسال دیزنی اومد سرویس اشتراکیش رو راه اندازی کرد با چند ماه تبلیغات گسترده و با پشتوانه برند و IP هاش الان بعد گذشت سه چهار ماه حدود یک چهارم نتفلیکس یوزر پیدا کرده الان اینجا بحث خدمات و آفر دادن زمان لانچ مطرحه که گفتم سونی اگه بخواد با ماکرو مقابله کنه همه انحصاری هاش رو واسه لانچ میتونه به سرویسش اضافه کنه Tlou 1و2 و God of War و Uncharted و GoT ..... از اون ور کاتولوگ بازی های مالتی پلتفورمش اونقدرا هم کوچیک نیست درسته اندازه گیم پس بازی AAA نداره ولی برا مشتری های عادی زمان لانچ افر خیلی خوبی میتونه باشه اینجوری نیست که هیچ چیزی تو دستش نداشته باشه فقط باید سر کیسه رو شل کنه چند تا عنوان دهن پر کن دیگه بهش اضافه کنه همه اینا صرفا مختص زمان لانچ ـه حالا تو طولانی مدت چقدر بخواد با ماکرو رقابت کنه و آفر بهتر بده یـ بحث دیگست که باید واستیم و واکنش بازار رو ببینیم ....

اگر مسئولین بخش پلی استیشن برنامه داشته باشن میتونن شروع کنن ولی بدون برنامه و یه مدل تجاری مشخص و یه برآورد از هزینه‌های کلی و خروجی و ... و فقط برای رو کم کنی نمیتونن به این سمت برن و اولین کسی که باید بهش جواب بدن و متقاعدش کنن شرکت مادر یا خود سونی هست.

مقایسه با دیزینی هم به نظرم جالب نیست، دیزینی خرج هنگفتی داره میکنه و هدفگذاریش هم بلند مدت هست و با برنامه تمام کارهاش رو میکنه. سونی هم اگر واقعا بخواد بره سمت این کار برای رو کم کنی نمیره.

artour-2198

کاربر سایت
Mar 18, 2013
405
نام
علیرضا
اگر مسئولین بخش پلی استیشن برنامه داشته باشن میتونن شروع کنن ولی بدون برنامه و یه مدل تجاری مشخص و یه برآورد از هزینه‌های کلی و خروجی و ... و فقط برای رو کم کنی نمیتونن به این سمت برن و اولین کسی که باید بهش جواب بدن و متقاعدش کنن شرکت مادر یا خود سونی هست.

مقایسه با دیزینی هم به نظرم جالب نیست، دیزینی خرج هنگفتی داره میکنه و هدفگذاریش هم بلند مدت هست و با برنامه تمام کارهاش رو میکنه. سونی هم اگر واقعا بخواد بره سمت این کار برای رو کم کنی نمیره.
بعضی وقتها شما آزادی یک کاری رو برای آیندت انجام بدی ولی بعضی وقتها مجبور به انجام اون کاری ! سرویس گیم پس واقعا داره وحشتناک خوب عمل میکنه شاید خیلی ها موافق این حرفم نباشن ولی گیم پس به اندازه ی چندین انحصاری برای اکس باکس میتونه سیستم سلر باشه اگر همین روند مثبتی که گیم پس داره پیش میگیره ادامه دار باشه سونی مجبوره با گیم پس وارد رقابت مستقیم بشه چه بخواد چه نخواد مگر اینکه آلترناتیوی براش داشته باشه (که خیلی بعیده )
شاید یکی از دلایلی که سونی میخواد روی عناوین مولتی پلیر بیشتری برای نسل بعد کار کنه همین ساپورت PSNOW باشه چون بعیده عنوانهای داستان محور پرهزینه ی خودش رو روز اول یا حتی ماه های اول بیاره رویPSNOW خلاصه همه چیز به آینده ی گیم پس بستگی داره ...

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,151
نام
ماکان
یه چیزی الان رو نت دیدم که یحتمل راست باشه، گویا مشخصات PS5 و X1X فاش شده که نباید دور از واقعیت باشه. نمیدونم در موردش صحبت شده یا نه.

A New Leak May Have Revealed The PS5 And Xbox Series X’s Specs

بخونید جالبه. شاید راست باشه، شایدم نباشه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر