نگاهی به آپدیت های opl

یک ماه گذشت و متاسفانه هنوز نسخه جدیدی از OPL نیومده..

آخرین نسخه OPL، نسخه ۲۰۴۸ هست که تا به حال شش رونوشت از اون ریلیز شده..

با اینکه این وقفه های طولانی برای یه همچنین پروژهٔ متن باز،طبیعیه و توقع چندانی هم نباید داشته باشیم..

همچنان منتظر نسخه جدید هستیم.. 👌🏻

خبر خوب هفته : نسخه ۲۰۴۹ منتشر شده
بله اتفاقا با خبر هستم..اما یه مقدار تنبلی کردم و هنوز آپلود نکردم تو تاپیک..انشاءالله فردا آپلودش میکنم همراه با توضیحاتِ تغییرات تا جایی که بتونم درک کنم..😅

ورژن 2048 رسید..

(البته خیلی وقته که رسیده..😅😅)

تغییرات جزئی اخیر:

make PFS.IRX use same params than wLaunchELF​

ایجاد PFS.IRX از همان پارامترها نسبت به wlaunchelf استفاده می کند.​

در مورد تاثیر این آپدیت چیز زیادی نمیدونم اما میتونم یه اشاره ای بهش داشته باشم..

و اما فایل IRX...

معرفی

اگه به پلی استیشن 2، مخصوصاً معکوس کردن یا توسعه بازی برای پلی استیشن ۲ علاقه مند هستید، در نهایت با فایل هایی با پسوند IRX مواجه خواهید شد.

فایلهای IRX چی هستن؟

IOP Relocatable executable (IRX) فایل های کتابخونه ای هستند که می تونید کد برنامه خودتونو به صورت پویا به اون پیوند بدید و روی پردازنده I/O (IOP) در PS2 اجرا می شه. بنابراین اونها نتیجه کامپایل کد C/C++ هستند که برای اجرا روی پردازنده ورودی/خروجی پلی استیشن 2 هدف گذاری شده، کد توی MIPS R3000A Assembly کامپایل می شه.و در نهایت برای ایجاد فایل IRX نهایی مونتاژ میشه..

کاربردشون؟

اکثر فایلهای IRX برای دستگاههای ورودی، مانند joypads، Light Guns، Eyetoy، کارتهای حافظه و غیره استفاده میشن، به همین دلیله که اونها روی پردازنده ورودی/خروجی اجرا میشن. با این حال، از اونجایی که پردازنده فقط یک پردازنده استاندارد MIPS هست، هر کدی رو میشه از نظر فنی در یک فایل IRX قرار داد تا زمانی که نیازی به سرعت خاصی نداشته باشه.

یکی از همین IRX های معروف و رسمی برای پلی استیشن 2، PFS هست..که مخفف Playstation File System (HDD) هست و برای فایل سیستم پلی استیشن 2 کاربرد داره..

و این آپدیت هم درباره همین فایل IRX از نوع PFS هست..

توضیح دیگه ای مدنظرم نیست..

به هر حال آپدیت نسبتا خوبی هست..

و میتونید از همین پست دانلودش کنین..

موفق باشید.. ❤​

Attachments

آخرین ویرایش:

دهمین رونوشت از ورژن ۲۰۴۹ رسید.

(فاصلهٔ بین انتشار این رونوشت ها از هشتم تا دهم خیلی کم بوده و این دهمین رونوشت هست..)​

رونوشت چیست؟

دانلود مستقیم از همین پست

موفق باشید.. ❤😉

Attachments

• Like
Reactions: vendor and Amir rad
نسخه 1.1 خیلی عالیه. تو نسخه های قبلی فیلم بازی ها با تیک اجر ا میشه اما تو این نسخه فیلمها خیلی روان اجرا میشه
FMV بازی Mortal Kombat: Shaolin Monks تست بزن با تیک اجرا می شه و این مورد با آپدیت ها برطرف نمی شه چون سرعت برای USB روی 1محدود شده مگه اینکه از روش های دیگه مثل MX4ISO از شیار مموری استفاده کرد

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or