نينتندو نبايد براي كاهش قيمت وي درنگ كند!

T@ntaL 73

کاربر سایت
Apr 10, 2008
952
نام
امید
سلام.
آناليزور شريكان janco آقاي Mike Hichey در آخرين نامه ي تحقيقاتي خود به نينتندو گفت كه نياز داره بيدرنگ قيمت wii رو كاهش بده براي مقابله در برابر ريليز موشن كنترولر هاي مايكرو و سوني كه در پاييز.

Hichey
"ما معتقديم كه نينتندو احتياج داره قيمت wii رو فورا از 200$ به 150$ برسونه. همانطور كه نياز دارند كه يه installed base قوي و بااهميت قبل ناتال و arc درست كنن.''

''ما همچنين معتقديم كه بايد يه افزايش فروش قوي و آني در wii نسبت به سوني و مايكرو داشته باشه يا در غير اين صورت شاهد كاهش دراماتيك ارزش سرگرمي وي و شروع پژمرده (:biggrin1:) شدن آن بشن''

او همچنين معتقد است كه شركت هاي 3rd party بهره وري و اهميت بيشتري در arc , natal ببينند در نتيجه متنئنا تقسيم مخاطبان و طرفداران رو به دنبال داره و مخاطبان casual اين كنسول به 2 كنسول ديگه روي ميارن.

''اين پيشرفت و گسترش سخت افزاري (casual) از طرف سوني و مايكرو باعث افزايش فروش نرم افزار و سخت افزار البته توسط ماركت هاي casual ميشه.ما پيشبيني ميكنيم اين بخش اعظم كه از بازار وي به 2 كنسول ديگه روي ميارن , مثل خيلي از كنسول هاي خانگي جديد افزايشي در تجربه ي گيمينگ و لذت بردن از option هاي وسيع multi media و تجربه ي ''جديد'' از casual gaming است.

آخرین ویرایش:

juventus2007

کاربر سایت
Apr 18, 2007
74
ای بابا همه که مثل شماها گیمر حرفه ای نیستن! این همه جنگ و بکش بکش واسه ذهن خوب نیست. خوبه چند ساعت تو هفته وی بازی کنی تا روانت شاد بشه. اصل خنده وشادیه! با دوستام وی اسپورت بازی میکردیم، کلی حال میداد.
نینتندو یه چیزی رو معنی کرد: بازی فقط برای گیمرها نیست. همه میتونن بازی کنن و لذت ببرن. فکر نکنم به این راحتی شکست بخوره. ناسلامتی پدر گیمن! مطمئنم یه ایده از خودشون در میکنن.:cheesygri

CAP\MortezA63

کاربر سایت
Mar 13, 2009
1,653
نام
MortezA
ای بابا همه که مثل شماها گیمر حرفه ای نیستن! این همه جنگ و بکش بکش واسه ذهن خوب نیست. خوبه چند ساعت تو هفته وی بازی کنی تا روانت شاد بشه. اصل خنده وشادیه! با دوستام وی اسپورت بازی میکردیم، کلی حال میداد.
نینتندو یه چیزی رو معنی کرد: بازی فقط برای گیمرها نیست. همه میتونن بازی کنن و لذت ببرن. فکر نکنم به این راحتی شکست بخوره. ناسلامتی پدر گیمن! مطمئنم یه ایده از خودشون در میکنن.:cheesygri
کاملا تاید میشه.من خودم 4 ماه میشه wii گرفتم همه منو مسخره میکردن ولی وقتی mario galaxy.mario smash bros رو گرفتم حالا دیگه به خودم وقت نمیرسه بازی کنم;)ننیتندو پدر گیم بوده و هست پدر نو آوری بوده و خواهد بود همه این کنسولهای نسل امروز یه جورائی مدیون نینتندو هستن.خودتون به نو آوری های نینتندو نگاه کنید میفهمد revolution consol این اسم اول wii تو نمایشگاه E3 2005 بود.موشن کنترل و حس زنده ی بازی رو wii به دنیای بازی معرفی کرد.;)

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
کاملا تاید میشه.من خودم 4 ماه میشه wii گرفتم همه منو مسخره میکردن ولی وقتی mario galaxy.mario smash bros رو گرفتم حالا دیگه به خودم وقت نمیرسه بازی کنم;)ننیتندو پدر گیم بوده و هست پدر نو آوری بوده و خواهد بود همه این کنسولهای نسل امروز یه جورائی مدیون نینتندو هستن.خودتون به نو آوری های نینتندو نگاه کنید میفهمد revolution consol این اسم اول wii تو نمایشگاه E3 2005 بود.موشن کنترل و حس زنده ی بازی رو wii به دنیای بازی معرفی کرد.;)

عزیز زیاد فکر نمیکنی تو صحبت هات جو گیر شدی :confused: من که فکر میکنم :-"

عزیز اول از همه wii پدر موشن کنترل ها نیست بلکه پیشرفت دهندش بوده قبل از این که به این حالت برسه ps eye بود در این سطح بخواد که بازم قبلش موشن کنترل داشتیم تا اون جا که یادم میاد.

دوم پدر کنسول ها هم نیست چون اولین کنسول میشه پدر کنسول ها که اسمش Magnavox Odyssey-1972 هستش دوم اگه بگیم انقلاب کنسولی بازمک نیست چون PS1 انقلاب بودش وسطح کنسول ها رو پیشرفت داد.

سوم با 3-2 بازی نمیشه گفت یک کنسول عالی هستش بلکه به تنوع بازی هاش و ساختار های بازی هاش هستش الان میشه گفت 360وPS3 از wii جلو هستن چون هم تنوع بازی های خوبی دارن هم این که پیشرفت کنسولی رو داشتن ادم کنسول نمیگیره یه بن ماریو ببینه که .:-"

چهارم با وجود این که خودم یک Wii سفارش دادم برام بیارن فقط برای یک چیز انم یک بازی بود خیلی دوست دارم بازی کنم بعدش هدیه میدم برادر زادم انم red steel بوده خیلی دوست دارم ببینم چجوری هستش .

وگرنه به نظر من wii انچنان بازی نداره که بخواد جای بازی های مثل AW , HR رو برام بگیره.

致命的

کاربر سایت
Apr 11, 2009
765
نام
امير اشكان
سوم با 3-2 بازی نمیشه گفت یک کنسول عالی هستش بلکه به تنوع بازی هاش و ساختار های بازی هاش هستش الان میشه گفت 360وPS3 از wii جلو هستن چون هم تنوع بازی های خوبی دارن هم این که پیشرفت کنسولی رو داشتن ادم کنسول نمیگیره یه بن ماریو ببینه که .

چهارم با وجود این که خودم یک Wii سفارش دادم برام بیارن فقط برای یک چیز انم یک بازی بود خیلی دوست دارم بازی کنم بعدش هدیه میدم برادر زادم انم red steel بوده خیلی دوست دارم ببینم چجوری هستش .

وگرنه به نظر من wii انچنان بازی نداره که بخواد جای بازی های مثل AW , HR رو برام بگیره.

اگه جلو بودن رو به معنای تنوع بیشتر بازی بدونیم شاید حرف شما درست باشه ولی هدف اصلیه هر کنسولی فروش بیشتر است که کاملا مشخصه در این ورطه چه کسی جلوست
تصور غلطیه که از WII انتظار HR یا AW داشته باشید چون کلا هدفش چیز دیگه ایه
تا جایی که یادمه در لیستی گه چند وقت پیش از بازی سازان بزرگ دادند آقای میاموتو اول بود و این امر تضمین کننده ی بازی های عالیه(هر چند تعدادشون کم باشه)
از وقتی که یادمون میاد بازی های ماریو عرضه می شند و یکی از یکی دیگه زیباتر و نوآورانه ترن و فروش خوبی هم دارند(برعکس بلایی که سگا سر سونیک آورد)
پس شاید تنوع بازی ها کم باشه اما از سرگرم کنندگیشون(به اصطلاح FUN-ش) چیزی کم نمی شه

CAP\MortezA63

کاربر سایت
Mar 13, 2009
1,653
نام
MortezA
والا ما جو گیر نشدیم حرف دلمونو زدیم به کسی یا کنسولی هم بی احترامی نکردیم فقط گفتم کنسول wii به قول این دوست عزیزمون کنسول نو آوری هست و کنسولی که هدفش با تمام کنسولهای نسل خودش فرق میکنه گفتم وقتی wii خریدم و نشستم mario بازی کردم همه بهم تیکه مینداختن الان دیگه به خودم وقت نمیرسه بازی کنم.یه زره با دقت بیشتر بخون که بر داشت اشتباه نکنی.wii دنبال بازی های با گرافیک بالا نبوده و نیست جدیدآ هم اعلام کرد که حتی برای نسل بعد خودشم از فن آوری HD استفاده نمیکنه چون هدف کمپانی یه چیز دیگه ای است و روی جذابیت تمرکز کردن نه گرافیک.موفق باشید.

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
والا ما جو گیر نشدیم حرف دلمونو زدیم به کسی یا کنسولی هم بی احترامی نکردیم فقط گفتم کنسول wii به قول این دوست عزیزمون کنسول نو آوری هست و کنسولی که هدفش با تمام کنسولهای نسل خودش فرق میکنه گفتم وقتی wii خریدم و نشستم mario بازی کردم همه بهم تیکه مینداختن الان دیگه به خودم وقت نمیرسه بازی کنم.یه زره با دقت بیشتر بخون که بر داشت اشتباه نکنی.wii دنبال بازی های با گرافیک بالا نبوده و نیست جدیدآ هم اعلام کرد که حتی برای نسل بعد خودشم از فن آوری HD استفاده نمیکنه چون هدف کمپانی یه چیز دیگه ای است و روی جذابیت تمرکز کردن نه گرافیک.موفق باشید.

به نظرم وقتی دوستان جدیدن صحبت میکنن یا نمیدونن چی میگن یا این که... .:-" با اون اولش اصلا کاری ندارم چون نظر شخصی هستش . اما صحبت من در مورد این 4 خط اخر صحبت هات بود .

ننیتندو پدر گیم بوده و هست پدر نو آوری بوده و خواهد بود همه این کنسولهای نسل امروز یه جورائی مدیون نینتندو هستن.خودتون به نو آوری های نینتندو نگاه کنید میفهمد revolution consol این اسم اول wii تو نمایشگاه E3 2005 بود.موشن کنترل و حس زنده ی بازی رو wii به دنیای بازی معرفی کرد.;)

میگم جو گرفته بود حس زده بالا نگو نه آخه نظر شخصی آدم همه چی رو که نمیتونه بگه نظر شخصی پدر گیم که کردیش با جدیدت تمام اولین موشن کنترل wii رو کردی با جمله خودت اولین موشن کنترل تاریخ .

اگه هم میخوای بگی تمامش نظر شخصی هستش بازم باید میگفتی که نظر شخصی هستش وگرنه تو پست قبل گفتم که هیچ کدوم از این چیز های که گفتی نینتندو جز نو آوری های خوب هیچ کدوم نبوده نه پدر گیم نه این که اولین شرکتی که با Wii این سبک موشن رو معرفی کرده باشه .

نظر شخصی رو هیچ کس به صورت وحی بودن بیان نمیکنه جوری گفتی یه دفعه یکی کنارم بود دفعه اول خدایش گفت فکر کنم با نینتندو شروع کرده برای همین انقدر جو گرفتتش برای همین اولین بار گفتم جو گیر شدی .

من اصلا حرفی از گرافیک زدم مگه HR و AW فقط برای گرافیک هستش که طرفدار شون هستم عزیز داستان موضوع و خیلی چیز های دیگه هستش تنوع سبک بازی که تا الان نیدیدم که wii داشته .

من خیلی بازی های wii رو دنبال میکنم به دلایلی که از تکنولوژی که برای کنترلش استفاده کرده خوشم امده اما دلیل نمیشه که من همه چی رو تو یک چیز ببینم.

آخرین ویرایش:

CAP\MortezA63

کاربر سایت
Mar 13, 2009
1,653
نام
MortezA
نظر شخصی رو هیچ کس به صورت وحی بودن بیان نمیکنه جوری گفتی یه دفعه یکی کنارم بود دفعه اول خدایش گفت فکر کنم با نینتندو شروع کرده برای همین انقدر جو گرفتتش برای همین اولین بار گفتم جو گیر شدی .
.
بازم داری حرف خودتو می زنی برادر من من با نینتدو شروع نکردم 26 سالمه از آتاری و کمودور شروع کردم الانم psp.ps3.wii دارم و xbox هم نداشتم تا حالا ولی آیا دلیل میشه من بعضی از بازیهای محشر xbox رو منکر بشم..؟؟بازم میگم نینتندو پدر گیم هست و خواهد بود.

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
عزیز اول از همه wii پدر موشن کنترل ها نیست بلکه پیشرفت دهندش بوده قبل از این که به این حالت برسه ps eye بود در این سطح بخواد که بازم قبلش موشن کنترل داشتیم تا اون جا که یادم میاد.
اون چیزی که به اسم Ps Eye سونی داد بیرون هیچ ربطی به موشن سنسور و... نداشته و نداره.

سوم با 3-2 بازی نمیشه گفت یک کنسول عالی هستش بلکه به تنوع بازی هاش و ساختار های بازی هاش هستش الان میشه گفت 360وPS3 از wii جلو هستن چون هم تنوع بازی های خوبی دارن هم این که پیشرفت کنسولی رو داشتن ادم کنسول نمیگیره یه بن ماریو ببینه که .:-"
اصلا ربطی نداره، اگر Wii پیش رفت نبود سونی و مایکروسافت خودشون رو به درب و دیوار نمیزدن که جای نینتندو رو بگیرن.

علف باید به زبون بزی بیاد.
بازی های Wii شاید در نگاه اول واقعا بدرد نخور باشند ولی به صورت کلی خیلی قشنگ و بعضی ها هم شدیدا اعتیاد آورند.

---------------------------------
متاسفانه بعضی هاتون اصلا انگار متوجه نشدید که عرضه ی یک دسته جدید برای PS3 و X360 باعث نمیشه که این کنسول ها بزنن Wii رو صاف کنند. الان نزدیک 50 میلیون یا بیشتر کنسول PS3 و X360 فروش رفته که هیچ کدوم دارای این نوع دسته نیستند در نتیجه خیلی از سازنده ها بدون هیچ تردیدی زحمت زیادی برای ساخت بازی انحصارا برای این دسته ها نمیکشن مگر احیانا جابجا کردن یک شیئی توی X360 با Natal و چیز هایی شبیه به این و سازگار کردن قسمتی از بازی در PS3، حالا بازی های Wii تماما بر یک اصل هستند اون هم موشن سنسور هست.
من هیچ دلیل نمیبینیم که Wii قیمتش کم بشه حداقل تا بهار 2011 ...

T@ntaL 73

کاربر سایت
Apr 10, 2008
952
نام
امید
متاسفانه بعضی هاتون اصلا انگار متوجه نشدید که عرضه ی یک دسته جدید برای PS3 و X360 باعث نمیشه که این کنسول ها بزنن Wii رو صاف کنند. الان نزدیک 50 میلیون یا بیشتر کنسول PS3 و X360 فروش رفته که هیچ کدوم دارای این نوع دسته نیستند در نتیجه خیلی از سازنده ها بدون هیچ تردیدی زحمت زیادی برای ساخت بازی انحصارا برای این دسته ها نمیکشن مگر احیانا جابجا کردن یک شیئی توی X360 با Natal و چیز هایی شبیه به این و سازگار کردن قسمتی از بازی در PS3، حالا بازی های Wii تماما بر یک اصل هستند اون هم موشن سنسور هست.

دقيقا همين اتفاق ميوفته .ممد هم گفت دصد بازار گيمر هاي حرفه اي به غير از چند درصد اندكش متعلق به ps3 و360 هست ولي بخش اعظمي از بازار گيمر هاي casual در اختيار وي هست. يعني موشن كنترلر وي مثل يه شمشير 2 لبه كار ميكنه همون عاملي كه باعث فروش غير قابل پيش بيني اين كنسول شد حالا ميتونه نتيجه ي عكس بده.در ضمن سوني و مايكرو احمق نبودن برا جابجا كردن يه جسم اين همه خرج كنن.هدف اين دو همون بازار casual هست و حتي مايكرو چند استوديو براي اين نوع بازي ها خريده و از همين الان چند بازي دارن بر پايه ه ناتال ساخته ميشن.
وي شايد تا آخر تابستان بتونه به فروش خوبش ادامه بده‌(اونم تازه شايد) از اون به بعد سرنوشتش به سياست هاي نينتندو و اون 2 تا راه داره.

Mamad Ripper

کاربر سایت
Aug 19, 2008
2,368
نام
محمد
بحث شیرین در مورد بازی های کامپیوتری هرگز تمومی نداره!!(واقعاً چند مدته نصف زمانی رو که به پست زدن در BC میگذرونم بازی نمی کنم!!Good Luck!!!)

کلاً پدر گیم یعنی چی؟اصلاً پدر بودن در یه زمینه چطوری بوجود میاد؟آیا اولین بودن؟آیا مشهور بودن یا محبوب بودن؟
دوستان عزیز یکی از صدها(یا شایدم میلیونها)نواقص انسان فراموشیه!همین فراموشی باعث بوجود اومدن خیلی نواقص دیگه میشه مثله غرور،دروغگویی،بزرگنمایی و...
Nintendo شرکت بزرگ،خلاق و با سابقه در صنعت بازی های کامپیوتری هست در این موضوع هیچ شکی نیست،قبل از اینکه Sony وارد صنعت بشه(که کاملاً به صورت حادثه ای و بعد از به توافق نرسیدن با Nintendo برای عرضه ی CD Add-on برای SNES وارد شد)SEGA و Nintendo و قبل ترش ATARI شرکت ها بزرگ و شناخته شده ی صنعت گیم بودن،بعضی اشخاص میگن Nintendo از اون زمان پیش تاز بود و فقط نسل پنجم و ششم ضعیف عمل کرد که نسل هفتم جبران کرد و دوباره به صدر برگشت،این ادعا کاملاً صحیحه هیچ بحثی هم توش نیست ولی آیا زمان کنسول های 8 و 16 بیتی هجم بازار و سرمایه گذاری همینقدر بود؟زمانی که تیم ها حتی 2 تا 4 نفره یه بازی میساختن و عرضه میکردن؟!قطعاً نه!
حالا،این سوال پیش میاد که پدر گیم و هر لقب دیگه دو نسل پیش کجا بود؟چرا کسی از شکست پدر گیم در مقابل Sony(هر دو نسل پیش) و Microsoft(نسل پیش)صحبتی نمی کنه؟
دوست عزیز Xbox Live و PSN در حال حاضر جزء شناخته شده ترین شبکه های بازی آنلاین هستند آیا(مخصوصاً Microsoft که در این زمینه با سابقه تره)این شبکه ها به دلیل نوآوری شرکت های MS و Sony به وجود اومدن؟بازم نه!SEGA با DreamCast این ایده رو مطرح کرد و شرکت های دیگه به کمال رسوندنش،پس چرا نشه نتیجه گرفت ممکنه Sony و Microsoft با عرضه ی Motion Controlـهای به مراتب دقیق،کامل و نوآورانه تر موفقیت بیشتری نسبت به Nintendo کسب کنن؟!
*ضمن اینکه از بیان نواقص ذاتی همه ی انسان ها قصد بر توهین به هیچ شخصی نبود و فقط به عنوان مثال کارآمد برای پیش بردن بحث استفاده شد.
اگه جلو بودن رو به معنای تنوع بیشتر بازی بدونیم شاید حرف شما درست باشه ولی هدف اصلیه هر کنسولی فروش بیشتر است که کاملا مشخصه در این ورطه چه کسی جلوست
تصور غلطیه که از WII انتظار HR یا AW داشته باشید چون کلا هدفش چیز دیگه ایه
تا جایی که یادمه در لیستی گه چند وقت پیش از بازی سازان بزرگ دادند آقای میاموتو اول بود و این امر تضمین کننده ی بازی های عالیه(هر چند تعدادشون کم باشه)
از وقتی که یادمون میاد بازی های ماریو عرضه می شند و یکی از یکی دیگه زیباتر و نوآورانه ترن و فروش خوبی هم دارند(برعکس بلایی که سگا سر سونیک آورد)
پس شاید تنوع بازی ها کم باشه اما از سرگرم کنندگیشون(به اصطلاح FUN-ش) چیزی کم نمی شه
این دقیقاً نکته ایه که تو پست قبلیم هم اشاره کردم،Nintendo بعد از نتیجه نگرفتن در دو نسل متوالی قبل و حتی از دست دادن بیشتر مخاطبان در نسل پیش و درک این موضوع که دیگه تواناییه شکست دادن غول سرگرمی های Hard Core یا Sony رو نداره در واقع از مقابله ی مستقیم فرار کرد و به شکل دیگه که تقریباً برخوردی با رقیب های دیگه(اللخصوص Sony به عنوان برنده ی دو نسل پیش)نداشته باشه وارد بازار شد و با خیال راحت در بازاری که بدون رقیب بود با پایین آوردن سطح توانایی های کنسول تا جای ممکن هزینه ها رو کم کرد ولی آیا به این موضوع فکر نکرده بود که بالاخره Sony و MS یه روزی با توانایی های بسیار بیشتر از Wii به این بازار با روی میارن؟تنها راه مبارزه با این موضوع عرضه ی کنسولی با توانایی های مشابه X360 و PS3ـیه که اون موقع:1.نه قیمتش در حد مطلوب بازار Casual هست(در صورتی که Microsoft و Sony به دلیل مدت زمان تولید حدود 4 و 3 سال قیمت های فروششون پایینه)2.قدم بعدی در Motion Control رو همین الآن Sony و مخصوصاً Microsoft برداشتن رسیدن به کاراییه بیشتر مستلزم ماهها تحقیق،هزینه و...هست که فعلاً مقدور نیست.
قسم میخورم که اگه Natal به موفقیت برسه Nintendo تکنولوژی مشابه تو کنسول جدیدش استفاده میکنه(یا هر شرکت دیگه ای،چون این ذات رقابته شما وقتی یه سیستم رو عرضه کنید رقبا سیستم مشابه و احتمالاً با قابلیت های جدید عرضه میکنن مثال Cell Phone و انواع لوازم الکترونیکی).
Nintendo هرگز چنین چیزی رو اعلام نکرده،در جواب بعضی از کارشناسها که پیش بینی میکردن Nintendo بخواد Wii HD عرضه کنه اعلام کردن صرفه HD بودن Wii برای ما ملاک Next GEN و کنسول جدید نیست و Wii 2(یا هر چیزی که اسمش هست)به غیر از HD بودن قابلیت های جدیدتری هم خواهد داشت.
*برای دوباره طومار نشدنه پستم(!)باقیش رو تو یه پست دیگه میفرستم.

Mamad Ripper

کاربر سایت
Aug 19, 2008
2,368
نام
محمد
اصلا ربطی نداره، اگر Wii پیش رفت نبود سونی و مایکروسافت خودشون رو به درب و دیوار نمیزدن که جای نینتندو رو بگیرن.
خب میثم جان اینو قبول داری که:
ذات رقابت اینه،شما وقتی یه سیستم رو عرضه کنید رقبا سیستم مشابه و احتمالاً با قابلیت های جدید عرضه میکنن مثال Cell Phone و انواع لوازم الکترونیکی).
وقتی این موضوع رو در نظر بگیریم،عکس العمل Microsoft و Sony کاملاً طبیعی میشه،Microsoft(حتی دوره ی Original XBOX)بیشتر تمرکزشو روی Xbox Live گذاشت(البته به غیر از قدرت پردازش و گرافیکی نسبت به دو کنسول دیگه)و با اضافه کردن اصطلاحاً Features به سیستم بازی آنلاین برای خودش احترام و شهرت در این زمینه کسب کرد،واقعیت اینه که SEGA با آخرین کنسولش این ایده رو برای کنسول های بازی به میان آورد ولی چون از بازار حذف شد(به هر دلیلی،عملکرد ضعیف SEGA یا تصمیم EA Sports برای عرضه نکردن بازی های ورزشی برای DreamCast!) و بازی آنلاین جزء قابلیت های یه کنسول شکست خورده بود هیچ بنی بشری به Microsoft خرده نگرفت که از SEGA تقلید کردید.
باور کن اگه تاریخ سرگرمی و صنایع الکترونیکی رو مرور کنیم دوره ی زمانیی رو نمیشه پیدا کرد که تقلید یا هر چیزی که اسمش هست پیدا نکنیم.
علف باید به زبون بزی بیاد.
بازی های Wii شاید در نگاه اول واقعا بدرد نخور باشند ولی به صورت کلی خیلی قشنگ و بعضی ها هم شدیدا اعتیاد آورند.
کاملاً موافقم،بعضی از بازی ها به ظاهر ساده ان ولی وقتی بهشون توجه کنی بسیار لذت بخش و اعتیاد آور خواهند بود،شخصاً Antarctic Challenge 3Dـو به طور متوسط روزی یه بار تموم میکنم!با در نظر گرفتن حدود 8 ماه بازی کردن،دفعات تموم کردن و میزان اعتیاد بازی که کلاً 318 کیلو بایته!!(البته نسخه ی Java) مشخص میشه.
متاسفانه بعضی هاتون اصلا انگار متوجه نشدید که عرضه ی یک دسته جدید برای PS3 و X360 باعث نمیشه که این کنسول ها بزنن Wii رو صاف کنند. الان نزدیک 50 میلیون یا بیشتر کنسول PS3 و X360 فروش رفته که هیچ کدوم دارای این نوع دسته نیستند در نتیجه خیلی از سازنده ها بدون هیچ تردیدی زحمت زیادی برای ساخت بازی انحصارا برای این دسته ها نمیکشن مگر احیانا جابجا کردن یک شیئی توی X360 با Natal و چیز هایی شبیه به این و سازگار کردن قسمتی از بازی در PS3، حالا بازی های Wii تماما بر یک اصل هستند اون هم موشن سنسور هست.*
میثم جان Sony رو نمی دونم(هرچند که 100% برای کنترلر جدیدش برنامه های زیادی خواهد داشت)ولی Microsoftـو مطمئنم که عرضه ی Natal رو در حد عرضه ی کنسول جدید بزرگ میکنن،در واقع Natal کنسول جدید MS هست و به چشم یه کنسول جدید باهاش برخورد میشه(بازی های لانچ،تبلیغات وسیع،کاهش قیمت و...)همه چیر به حدود 20 بازی لانچ این دستگاه بستگی داره اگه عملکرد مناسب داشته باشه بدون شک شرکت های 3rd-Party رو برای ساخت بازی ترغیب میکنه و حتی اگه نداشته باشه هم به عنوان سیستم نسل جدید Microsoft به جلو هلش میده،ضمن اینکه پورت بازی های Wii پتانسیل رشد سریعی به بازی های MC Ready برای X360 و مخصوصاً PS3(به دلیل شباهت با Wii Mote)به وجود میاره...اوضاع خیلی هم بد نیست!
میثم یه سوال!
در حال حاضر(بدون احتساب PS2 که واقعاً هم در سال 2010 دیگه نمیشه به عنوان رقیب برای X360 و PS3 بهش نگاه کرد)اگه PS3 سهمشو تو بازار Core افزایش بده چه کنسولی سهم از دست میده؟X360،درست؟حالا اگه X360 تو همین بازار سهمشو بیشتر کنه چه کنسولی سهمش کمتر میشه؟PS3،خب؟این فعل و انفعالات به هیچ وجه رو Wii تاثیر نمیذاره و اصلا و ابدا به Wii برای کاهش قیمت فشار وارد نمیکنه.تا اینجا که همه چیز مشخصه،حالا اگه یه کنسولی(اصلاً کار به رقبای فعلی نداریم،تصور میکنیم یه کنسول از مریخ اومده!)بتونه از بازار Casual سهم کسب کنه چه کنسولی(هایی در صورت محاسبه ی DS در این رقابت)سهم از دست میده؟بدون هیچ فکر،تأمل و درنگ Wii!درست؟حالا اگه دوتا کنسول دیگه بتونن از بازار Casual سهم بگیرن چی؟سهم Wii به عنوان تنها بازیگر این بازار کمتر میشه به همه ی این اتفاقات این رو هم اضافه کن که Wii تواناییه جنگ و رقابت در بازار Core رو نداره پس زمان عرضه ی کنترلرهای جدید Microsoft و Sony یا مثلاً 14 روز قبلش برای پایین آوردن گرد و خاکه کنترلرهای جدید هم میتونه زمان مناسبی برای کاهش قیمت باشه،تعطیلات پایان سال...کاری که Nintendo سال گذشته(2009)بدون وجود رقیب انجام و حالا که رقیب داره بسیار محتمل تره...
کلاً با کاهش قیمت Wii موافقم ولی نه الآن برای اثر بخشی حداقل باید نیمه ی دوم سال باشه...E3 10 میتونه محل روشن شدن واقعیت ها باشه،به نظرم تاثیر گذارترین E3 تاریخ برا Nintendo باشه...
*ضمن اینکه همه بازی های Wii با استفاده از Motion Control اجرا نمیشن و دسته های کلاسیک برای بعضی بازی ها مناسب تره.

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
نوشته شده توسط CAP\MortezA63
ننیتندو پدر گیم بوده و هست پدر نو آوری بوده و خواهد بود همه این کنسولهای نسل امروز یه جورائی مدیون نینتندو هستن.خودتون به نو آوری های نینتندو نگاه کنید میفهمد revolution consol این اسم اول wii تو نمایشگاه E3 2005 بود.موشن کنترل و حس زنده ی بازی رو wii به دنیای بازی معرفی کرد.;)
نینتندو رِند صنعت گیم م هست!. وسیله جانبی که قرار بود برای Game Cube عرضه بشه رو نگه داشت، یکم GC رو بهینه کرد بعد فشردش کرد(:D) و درنهایت کنسول نسل قبلی خودش رو با یه مشت بازی اشغال بی معنی به غیر گیمرهای بیچاره انداخت ( که داره میندازه ). یه کنسول 100 دلاری نسل قبلی رو به 249$ فروختن کم از دزدی و کلاه برداری نداره. البته کار به همین جا تموم نمیشه. اون کنترل جالبش (!!) اینقدر ضعف داشت یه WMP براش تولید کرد ( 10$ باید خرج کنی که بازی های جدید ساپورت بشه). از بیخ و بن 3rd Party هاش خلاص هستن، بجز ماریو و زلدا م چیز بدرد بخور دیگه م نداره ظاهرا.
از بیخ و بن 3rd Party هاش خلاص هستن
حالا باز جای شکرش باقیه NMH از اونجا Jump Out کرد، خدا رو شکر قسمت سومش که اصلا برای !!W عرضه نمیشه :D.

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
وقتی این موضوع رو در نظر بگیریم،عکس العمل Microsoft و Sony کاملاً طبیعی میشه،Microsoft(حتی دوره ی Original XBOX)بیشتر تمرکزشو روی Xbox Live گذاشت(البته به غیر از قدرت پردازش و گرافیکی نسبت به دو کنسول دیگه)و با اضافه کردن اصطلاحاً Features به سیستم بازی آنلاین برای خودش احترام و شهرت در این زمینه کسب کرد،واقعیت اینه که SEGA با آخرین کنسولش این ایده رو برای کنسول های بازی به میان آورد ولی چون از بازار حذف شد(به هر دلیلی،عملکرد ضعیف SEGA یا تصمیم EA Sports برای عرضه نکردن بازی های ورزشی برای DreamCast!) و بازی آنلاین جزء قابلیت های یه کنسول شکست خورده بود هیچ بنی بشری به Microsoft خرده نگرفت که از SEGA تقلید کردید.
باور کن اگه تاریخ سرگرمی و صنایع الکترونیکی رو مرور کنیم دوره ی زمانیی رو نمیشه پیدا کرد که تقلید یا هر چیزی که اسمش هست پیدا نکنیم.
منم با حرفت موافقم ولی اعتقاد دارم تو این نسل پیشرفت و هوش رو Wii و نینتندو نشون دادن نه مایکروسافت و سونی

میثم جان Sony رو نمی دونم(هرچند که 100% برای کنترلر جدیدش برنامه های زیادی خواهد داشت)ولی Microsoftـو مطمئنم که عرضه ی Natal رو در حد عرضه ی کنسول جدید بزرگ میکنن،در واقع Natal کنسول جدید MS هست و به چشم یه کنسول جدید باهاش برخورد میشه(بازی های لانچ،تبلیغات وسیع،کاهش قیمت و...)همه چیر به حدود 20 بازی لانچ این دستگاه بستگی داره اگه عملکرد مناسب داشته باشه بدون شک شرکت های 3rd-Party رو برای ساخت بازی ترغیب میکنه و حتی اگه نداشته باشه هم به عنوان سیستم نسل جدید Microsoft به جلو هلش میده،ضمن اینکه پورت بازی های Wii پتانسیل رشد سریعی به بازی های MC Ready برای X360 و مخصوصاً PS3(به دلیل شباهت با Wii Mote)به وجود میاره...اوضاع خیلی هم بد نیست!
میثم یه سوال!
در حال حاضر(بدون احتساب PS2 که واقعاً هم در سال 2010 دیگه نمیشه به عنوان رقیب برای X360 و PS3 بهش نگاه کرد)اگه PS3 سهمشو تو بازار Core افزایش بده چه کنسولی سهم از دست میده؟X360،درست؟حالا اگه X360 تو همین بازار سهمشو بیشتر کنه چه کنسولی سهمش کمتر میشه؟PS3،خب؟این فعل و انفعالات به هیچ وجه رو Wii تاثیر نمیذاره و اصلا و ابدا به Wii برای کاهش قیمت فشار وارد نمیکنه.تا اینجا که همه چیز مشخصه،حالا اگه یه کنسولی(اصلاً کار به رقبای فعلی نداریم،تصور میکنیم یه کنسول از مریخ اومده!)بتونه از بازار Casual سهم کسب کنه چه کنسولی(هایی در صورت محاسبه ی DS در این رقابت)سهم از دست میده؟بدون هیچ فکر،تأمل و درنگ Wii!درست؟حالا اگه دوتا کنسول دیگه بتونن از بازار Casual سهم بگیرن چی؟سهم Wii به عنوان تنها بازیگر این بازار کمتر میشه به همه ی این اتفاقات این رو هم اضافه کن که Wii تواناییه جنگ و رقابت در بازار Core رو نداره پس زمان عرضه ی کنترلرهای جدید Microsoft و Sony یا مثلاً 14 روز قبلش برای پایین آوردن گرد و خاکه کنترلرهای جدید هم میتونه زمان مناسبی برای کاهش قیمت باشه،تعطیلات پایان سال...کاری که Nintendo سال گذشته(2009)بدون وجود رقیب انجام و حالا که رقیب داره بسیار محتمل تره...
کلاً با کاهش قیمت Wii موافقم ولی نه الآن برای اثر بخشی حداقل باید نیمه ی دوم سال باشه...E3 10 میتونه محل روشن شدن واقعیت ها باشه،به نظرم تاثیر گذارترین E3 تاریخ برا Nintendo باشه...
*ضمن اینکه همه بازی های Wii با استفاده از Motion Control اجرا نمیشن و دسته های کلاسیک برای بعضی بازی ها مناسب تره.
این مسئله درست ولی من از بُعد نرم افزاری به این ماجرا نگاه میکنم Wii یک کنسولی هست که مبنای بازی کردن و بازیسازیش موشن سنسور هست حالا درست بعضی از بازی هاش به قول خودت با دسته معمولی بازی میشن ولی تمام Wii ها دارای موشن سنسور هستند اما X360 و PS3 چه طور؟ شاید من دلم نخواد Natal رو بخرم این دقیقا مشکلی هست که سازندگان درحال حاضر روی X360 و PS3 خواهند داشت. ساده تر بخوام منظورم رو بیان کنم این میشه بسیاری از سازندگان هنوز که هنوز دارن از نبود فضا برای 360 مینالن و دیگه برای همه این مسئله معلوم هست، خب تعداد زیادی 360 هست که دارای هاردن چرا سازندگان نمیان بخشی از بازی رو برای هارد دار ها رو هارد بریزن؟ این ماجرا دقیقا درباره دسته ها هم صدق میکنه سازندگان چه جوری میتونن تمام وقت و هزینه خودشون رو برای Natal بزارن در حالی که بیش از 30 میلیون کنسول فروخته شده که از Natal پشتیبانی نمی کنند؟

من حرفت رو قبول دارم ولی فکر نمیکنم به این زودی ها بازارتازه کار ها از دست نینتندو در بره به همون دلیلی که گفتم یعنی پشتیبانی شدن 100 درصد از لحاظ نرم افزاری توسط شرکت های سازنده. لازمه ی جا انداختن یک تکنولوژی جدید مطمئنا پشتیبانی اون توسط دیگران هست.
هرچند دیر و زود نینتندو به تکاپو میوفته ولی این مسئله تا پایان 2010 فکر نمیکنم رخ بده.

Mamad Ripper

کاربر سایت
Aug 19, 2008
2,368
نام
محمد
منم با حرفت موافقم ولی اعتقاد دارم تو این نسل پیشرفت و هوش رو Wii و نینتندو نشون دادن نه مایکروسافت و سونی

این مسئله درست ولی من از بُعد نرم افزاری به این ماجرا نگاه میکنم Wii یک کنسولی هست که مبنای بازی کردن و بازیسازیش موشن سنسور هست حالا درست بعضی از بازی هاش به قول خودت با دسته معمولی بازی میشن ولی تمام Wii ها دارای موشن سنسور هستند اما X360 و PS3 چه طور؟ شاید من دلم نخواد Natal رو بخرم این دقیقا مشکلی هست که سازندگان درحال حاضر روی X360 و PS3 خواهند داشت. ساده تر بخوام منظورم رو بیان کنم این میشه بسیاری از سازندگان هنوز که هنوز دارن از نبود فضا برای 360 مینالن و دیگه برای همه این مسئله معلوم هست، خب تعداد زیادی 360 هست که دارای هاردن چرا سازندگان نمیان بخشی از بازی رو برای هارد دار ها رو هارد بریزن؟ این ماجرا دقیقا درباره دسته ها هم صدق میکنه سازندگان چه جوری میتونن تمام وقت و هزینه خودشون رو برای Natal بزارن در حالی که بیش از 30 میلیون کنسول فروخته شده که از Natal پشتیبانی نمی کنند؟

من حرفت رو قبول دارم ولی فکر نمیکنم به این زودی ها بازارتازه کار ها از دست نینتندو در بره به همون دلیلی که گفتم یعنی پشتیبانی شدن 100 درصد از لحاظ نرم افزاری توسط شرکت های سازنده. لازمه ی جا انداختن یک تکنولوژی جدید مطمئنا پشتیبانی اون توسط دیگران هست.
هرچند دیر و زود نینتندو به تکاپو میوفته ولی این مسئله تا پایان 2010 فکر نمیکنم رخ بده.
حرفات همش صحیح،
همین الآنی که داریم صحبت میکنیم خیلی از شرکت های 3rd-Party اعلام کردن تمرکزشون رو به دلیل فروش کم بازی های Wii کم و روی X360 و PS3 بیشتر میکنن یعنی 3rd-Party برای Nintendo با پشم برابری میکنه همین الآن بازی های 3rd-Party برای Wii تو بازار هست ولی چندتاشون به موفقیت چشم گیری رسید؟به نظرم Just Dance از Ubisoft و چندتا دیگه که کلاً به انگشت های 1 دست هم نمیرسن تنها بازی های 3rd-Party بودن که رو Wii جواب دادن...
حالا پرفروش های Wii رو ببین هنوز بازی های First-Party لانچ سال 2006 دارن فروش میکنن خب نتیجه گیری اینکه با وجود نبود بازی های قابل توجه از سازندهای مستقل Nintendo با First-Partyـهاش Wii رو به اینجا رسوند،Sony و Microsoft تو بازار Core پشتیبانی 3rd-Party رو کامل دارن و اگه سازنده ها خلاق باشن میتونن با ساخت بازی های MC برای مخاطبان Core پول به جیب بزنن کاری که MS و Sony با بازی های لانچ کنترلرهاشون باید زمینه سازش بشن...
Wii و کنترلرش "بدون شک"بدرد Casual میخورن ولی کنترلرهای دو کنسول دیگه به دلیل ساختار Install Baseـشون و گسترش احتمالی توسط شرکت های سازندشون به دو قشر Casual و Core میتونن سرویس بدن...
قبلاً هم گفتم همه چیز به عملکرد MS و Sony بستگی داره که در مورد MS میشه ردپای رویکرد به بازی های Casual رو تو بازی های First-Party مثله Milo و خرید احتمالیه جدیدش(CrowdStar)دیده میشه و یقیناً Sony هم برنامه های زیادی در مورد Casual خواهد داشت...
تا E3...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر