نقش آفرینی غربی یا ژاپنی؟

کدوم یک از بازی های نقش آفرینیه زیر رو به عنوان بهترین ا

• Dragon Age: Origins

رای‌ها: 15 17.4%
  • Mass Effect

رای‌ها: 28 32.6%
  • Fallout

رای‌ها: 11 12.8%
  • Neverwinter Nights

رای‌ها: 5 5.8%
  • Fable

رای‌ها: 4 4.7%
  • Final Fantasy

رای‌ها: 17 19.8%
  • Tales of Vesperia

رای‌ها: 1 1.2%
  • Resonance of Fate

رای‌ها: 2 2.3%
  • Blue Dragon

رای‌ها: 1 1.2%
  • Valkyria Chronicles

رای‌ها: 2 2.3%

• مجموع رای دهنده‌ها
    86

BROXIGAR

کاربر سایت
Sep 7, 2009
1,889
نام
سهیل
خنده داره چون mass effect که نمی شه کاملا rpg بحسابش اورد بیشترین رای رو اورده و Final Fantasy هم سه تا رای...
البته خب وقتی گیمرهای ایرانی می خوان بازی حداکثر 10 ساعت بیشتر نباشه کاملا طبیعیه که کلا دور jrpg رو خط بکشن و مسخره اش کنند...
الان واقعا تو همین بازیسنتر چند نفر هستن که همه ی FF ها رو که پیش کش،فقط شماره های بین FF VII تا FF XIII رو تموم کرده باشن؟:D
من خودم فقط یه آهنگ To zanarkand رو به کل rpg های غربی ترجیح می دم...

سهیل تو با اخرین جملت نشون دادی که این انتخاب کاملا سلیقه ای هست .

نفرت من از jrpg بخاطر طولانی بودنش نیست ، بخاطر نوبتی بودنش هست که هیچ جوره نمیتونم باهاش کنار بیام . گیم پلی کندی داره .

من نقش افرینی غربی رو بیشتر ترجیح میدم .

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,102
مشکل اینجاست که نقش آفرینی های ژاپنی دارن در جا میزنن! یعنی از FF VII به اینور پیشرفت زیادی توشون دیده نمیشه. از سیستم مبارزه بگیر، تا نوع شخصیت پردازی کاراکترهاش که دیگه داره کلیشه ای میشه. یا سیستم Saveـشون هنوز مال 10 سال پیشه! این FF آخریه هم که تا 70% اول بازی کلا خطی بود!!
حالا شما یه نگاه به نقش آفرینی های غربی قدیمی تر و جدیدتر بندازید و مقایسه کنید. از Neverwinter Nights و KotOR تا Mass Effect و Oblivion ببینید چقدر پیشرفت کردند.
وقتش است ژاپنی ها هم یه تکونی به RPG هاشون بدن...

آخرین ویرایش:

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,775
سلام
والا هركسي شاهكارايي رو مثل Dragon Age , Mass Effect , KOTOR , NWN رو بازي كنه. ديگه نميتونه ذاغارتهاي ژاپني رو اصلا ديگه بره طرفش . (يه مشت شخصيت فانتزي تين ايج چشم درشت با يه شمشير كه دوبل قد و هيكل خود شخصيت هستش .. جمع كنيد با اين RPG ساختنتون)

BROXIGAR

کاربر سایت
Sep 7, 2009
1,889
نام
سهیل
شما اگه از JRPG بدت میاد حق نداری بهش فحش بدی چون خیلیا هستن که عاشق این سبکن . بهتره احترام خودتو نگه داری .

S0HEIL

کاربر سایت
Mar 16, 2008
1,547
سهیل تو با اخرین جملت نشون دادی که این انتخاب کاملا سلیقه ای هست .

نفرت من از jrpg بخاطر طولانی بودنش نیست ، بخاطر نوبتی بودنش هست که هیچ جوره نمیتونم باهاش کنار بیام . گیم پلی کندی داره .

من نقش افرینی غربی رو بیشتر ترجیح میدم .
سهیل من خودم از تنها rpg های غربی که خوشم میاد Mass Effect و The Witcher هستن،و جفتشون هم بیشتر به خاطر داستان و شخصیت پردازی قویشون دوست دارم...
اما خب FF ها برام یه چیزی دیگه ان...
کند بودن گیم پلی هم چیزیه که تو RPG ها هم هست...البته JRPG ها گیم پلیشون کندتره ولی این موضوع تا حالا منو اذیت نکرده و اتفاقا از این نوع گیم پلی لذت می برم.
مشکل اینجاست که نقش آفرینی های ژاپنی دارن در جا میزنن! یعنی از FF VII به اینور پیشرفت زیادی توشون دیده نمیشه. از سیستم مبارزه بگیر، تا نوع شخصیت پردازی کاراکترهاش که دیگه داره کلیشه ای میشه. یا سیستم Saveـشون هنوز مال 10 سال پیشه! این FF آخریه هم که تا 70% اول بازی کلا خطی بود!!
حالا شما یه نگاه به نقش آفرینی های غربی قدیمی تر و جدیدتر بندازید و مقایسه کنید. از Neverwinter Nights و KotOR تا Mass Effect و Oblivion ببینید چقدر پیشرفت کردند.
وقتش است ژاپنی ها هم یه تکونی به RPG هاشون بدن...
یعنی اینهمه آیتم ها و جادو ها و جدید و تغییرات سیستم لول آپ که تو همه ی FF هایی که از FF VII به بعد اومدن وجود داشتن نوآوری نیستن؟شخصیت پردازیها کجا شبیه همن؟اینکه تو هر FF ـی یه جادوگر سفید و یه جادوگر سیاه و سامانر و... هست به خاطر اینه که اساس بازی اینجوریه و دلیل نمی شه که شخصیت پردازیها شبیه هم باشن!درست مثل بازیهای rpg که اونا هم همچین کلاسهایی رو دارن و هیچ ربطی هم به شخصیت پردازی نداره!
آخه مثلا کجا شخصیت پردازی یونا که تو FF X سامانر هست شبیه eiko سامانر FF IX هست؟!(کسایی که این دو تا FF رو بازی کردن می دونن شخصصیت پردازی یونا و ایکو چقدر با هم فرق دارن)
سیستم مبارزه تو هر کدوم از FF ها تغییراتی داشته...البته منظورم اون تغییرات سطحی که شما مدنظرتونه نیست،تغییرات تو درجه سختی مبارزات و ریزه کاریهای توی این سیستم هستش.

سیستم سیو هم هیچ ایرادی نداره!هر کی مشکل داره JRPG بازی نکنه و بره سراغ MW و خیالش راحت باشه که بازی دقیقه ای یه بار خودش سیو می کنه!
در مورد خطی بودن داستان هم مطمئن باشید تو FF هایی که از این پس میان (غیر از Versus و XIV) این مشکل برطرف می شه...
سلام
والا هركسي شاهكارايي رو مثل Dragon Age , Mass Effect , KOTOR , NWN رو بازي كنه. ديگه نميتونه ذاغارتهاي ژاپني رو اصلا ديگه بره طرفش . (يه مشت شخصيت فانتزي تين ايج چشم درشت با يه شمشير كه دوبل قد و هيكل خود شخصيت هستش .. جمع كنيد با اين RPG ساختنتون)
شما خودتون تا حالا اصلا تونستید یه JRPG رو تموم کنید که در مورد این سبک نظر می دید؟
این RPG ها هم که اسم بردید هیچ کدومشون روح یه بازی ژاپنی توشون نیست و نمی تونن گیمرهای JRPG رو ارضا کنن.این که شما از یه سبک خوشت میاد دلیل نمی شه بقیه هم بخاطر فتوای شما خوششون بیاد!

آخرین ویرایش:

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,102
سیستم مبارزه تو هر کدوم از FF ها تغییراتی داشته...البته منظورم اون تغییرات سطحی که شما مدنظرتونه نیست،تغییرات تو درجه سختی مبارزات و ریزه کاریهای توی این سیستم هستش.
دیگه اگه قرار بود همین یه مقدار تغییرات هم نداشته باشه که اصلا نمیشد بهش گفت شماره بعدی از FF :D ولی در برابر تغییرات و پیشرفت های RPG های غربی اصلا چیز خاصی نیستن!
در مورد خطی بودن داستان هم مطمئن باشید تو FF هایی که از این پس میان (غیر از Versus و XIV) این مشکل برطرف می شه...
خطی بودن گیم پلی رو میگم، نه داستان! تو یه بازی RPG لزومی نداره داستان حتما غیر خطی باشه، ولی خطی بودن گیم پلی اصلا قابل قبول نیست. من نصفه اول بازی احساس میکردم واقعا دارم یه اکشن سوم شخص بازی میکنم!
سیستم سیو هم هیچ ایرادی نداره!هر کی مشکل داره JRPG بازی نکنه و بره سراغ MW و خیالش راحت باشه که بازی دقیقه ای یه بار خودش سیو می کنه!
چه ربطی به MW داره؟:D من میگم میتونن مثل RPG های غربی این قابلیت رو بگذارن که گیمر هرجا خواست Save کنه. این سیستم که فقط یه جاهای مشخص بشه Save کرد برای این بود که کنسول های قدیمی مثل PS1 یه مموری کم حجم داشتن و نمیشد هرجا بخوای Save کنی. ولی الان که دیگه کنسول های نسل حاضر همشون هارد با ظرفیت های بالا دارند، چرا باز باید همون سیستم قدیمی Save باشه؟! البته Square هم تقصیری نداره. ژاپنی ها خودشون گیمرهای خیلی سنت گرایی هستند و بازیسازها واقعا میترسن تو بازی های مورد علاقشون تغییر ایجاد کنن!! مثلا خیلی از بازی های عالی تو ژاپن هیچ فروشی ندارند، ولی قسمت 1512152 از پوکمون میاد یه دفعه 7 میلیون نسخه میفروشه:D

من خودم همین FF XIII رو نزدیک به 60 ساعت بازی کردم و کلی هم اچیومنت ازش گرفتم:D ولی خُب به RPG های سطح بالای غربی مثل Dragon Age و Mass Effect اصلا نمیرسه!

آخرین ویرایش:

Sweeney Todd

کاربر سایت
Sep 1, 2009
581
نام
محمد علی
حرف زیاد دارم در این مقوله ولی الان فرضت گفتنش نیست ...
خلاصه اینکه من در کل عاشق rpg هستم و ژاپنی هاش رو خیلی بیشتر دوست دارم ... از کارکتر ها و داستان و موسیقی و نوع گیگ پلی و دمو های بین بازی و نوع لول آپ شدن تا بقیه موارد ... میون jrpg های این نسل هم که با دید کامل بازیشون کردم Eternal Sonata رو خیلی پسندیدم ، به همتون هم توصیه اش می کنم ... واقعا داستان و گیم پلی عالیی داشت ... موسیقی هم که نگم بهتره ... همون اسم شوپن کافیه براش ...

bahramffx

دو حلقه
کاربر سایت
Nov 11, 2006
540
نام
bahram
خنده داره چون mass effect که نمی شه کاملا rpg بحسابش اورد بیشترین رای رو اورده و Final Fantasy هم سه تا رای...
البته خب وقتی گیمرهای ایرانی می خوان بازی حداکثر 10 ساعت بیشتر نباشه کاملا طبیعیه که کلا دور jrpg رو خط بکشن و مسخره اش کنند...
الان واقعا تو همین بازیسنتر چند نفر هستن که همه ی FF ها رو که پیش کش،فقط شماره های بین FF VII تا FF XIII رو تموم کرده باشن؟:D
من خودم فقط یه آهنگ To zanarkand رو به کل rpg های غربی ترجیح می دم...

واقعا حرف دلم بود من حتي منوي بازيهايه ff v رو با كل rpgهاي غربي عوض نميكنم

only_crysis

کاربر سایت
Apr 21, 2009
1,693
نام
مازیار
دوست عزیز شرمنده ولی تنهایی فکر کردی این گزینه ها رو آوردی یا کسی هم مشوق و پشتیبان شما بود؟:)
chrono cross کو؟ FF VII:Crisis core کو؟ اینا حالا باشه که من اصلا JRPG نمیزنم(به جز موارد شاخش که این دو مورد هم جزوشونه)
دیابلو کو؟ ویچر کو؟ واقعا به مس افکت میگی RPG؟ Fable در مقابل KOTOR میدونی اصلا چی در مقابل چیه؟ دروازه بالدور رو از نزدیک دیدی؟
ببخشید بد حرف زدم ولی خواهشا گزینه هایی که میذاشتی یه ذره بهتر میذاشتی خب!
هنوز نمیدونم دیابلو و ویچر رو کجا گذاشتی؟:confused::confused::confused:

Trunks

کاربر سایت
Jan 2, 2008
7,173
نام
Shahab
از اول تاپيكم گفتم ! كسي كه اطلاعاتش كمه در اين مورد نبايد تاپيك بزنه ! فرض كنيد كسي كه مياد همچين تاپيكي ميزنه Blue Dragon ميشناسه اما Valkyrie Profile رو توي ليست نميذاره . بعد حالا چه ربطي اين دو تا بهم دارن ؟ مثه فرق FPS و TPS ميمونه ! هر كدوم يه نوع سبك هستن كه طرفداراي خودشون رو دارن ...

Bayonetta

کاربر سایت
Jul 6, 2010
2,377
بعضی از RPG های ژاپنی هم به صورت همزمان انجام میشه TOV یه نمونشه، RPG های غربی ای هم داریم که به صورت نوبتی بازی بشه!

من با بودن این تو لیست مشکل دارم:D Fable بیشتر یه اکشن-ادونچر است، تا یه بازی نقش آفرینی. Fable III هم که دیگه این موضوع رو اثبات کرد:D
=====

من کاملا سبک غربی رو انتخاب میکنم. بعد از بازی کردن FF XIII به این موضوع ایمان آوردم! تنها نقش آفرینی ژاپنی که تا حدودی خوشم اومد، Tales of Vesperia بود.
شما تازه یه FF رو بازی کردی که گیم پلیش داشت خودشو از کمند Turn-base بودن رها میکرد و حالت اکشن تری داشت نسبت به سایرین ...:d
من به FF رای دادم ؛ چون عاشق داستان ، خیال پردازی و شخصیت های فوق العادشم ...
اگه 12 رو از روی کره ی زمین حذف کنیم رسما " بهترین سری بازیهای کامپیتری جلومونه ...
FF XII = Piece of shit یه آبرو ریزی به تمام معنا بود ...
البته بین RPG های غربی هم ما نمونه های بی نظیری مثل Jade Empire یا Mass Effect هم پیدا میکنیم ...

parham_safa

Rossonero
مدیر انجمن
Sep 24, 2005
8,310
نام
پرهام
سلام
رأی گیری کلاً از اعتبار ساقطه .
چرا neverwinter فقط یه رأی داره که اونم خودم بهش دادم ؟!
دیابلو کو؟ ویچر کو؟ واقعا به مس افکت میگی RPG؟ Fable در مقابل KOTOR میدونی اصلا چی در مقابل چیه؟ دروازه بالدور رو از نزدیک دیدی؟
تأیید میشه .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر