نقد Monster hunter freedom

LeGolaS

کاربر سایت
Feb 2, 2007
1,006
نام
علي
خوب به خوشي وسلامتي كه قسمت نقدهاي سايت تعطيل شد
گفتم خودم اين نقدو بزارم اينجا چون واقعا حيفه اگه اين بازي رو از دست بديد
مخصوصا اونايي كه عاشق rpg هاي پر از نوآوري ژاپني هستن ;)

FREEDOM
MONSTER HUNTER

با سلام
اين اولين نقد بازي هست كه من مي نويسم پس اگه كم و كسري داشت به بزرگي خودتون ببخشيد.
همين كه در ابتداي بازي نام capcom روي صفحه psp نقش مي بنده مي فهميم كه با يه شاهكاره ديگه از اين شركت بزرك طرف هستيم.
Monster hunter freedom اولين بار براي pc و ps2 منتشر شد و به همين دليل capcom به فكر ساخت نسخه اي از بازي روي كنسول دستي سوني يعني psp افتاد و و اين بازي توانست به فروش يك ميليوني فقط در ژاپن دست يافت كه در بين بازيهاي
psp بي سابقه هست و انتظار مي رود كه در سطح جهان هم با استقبال خوبي مواجه شود.
سبك بازي اكشن-نقش آفريني است و بازي در سرزميني بزرگ سرشار از هيولاها و موجودات عجيب و غريب اتفاق مي افته از دايناسورهاي 30 متري گرفته تا غولهاي آبي و ... .
شما بازي را در يك روستا به عنوان جواني تازه كار شروع مي كنيد كه به دنبال ماجراجويي است و قصد داره كه به گروه hunters (شكارچي ها ) بپيوندد. و با گرفتن ماموريتهايي از رييس قبيله مثل كشتن دايناسور هاي گياه خوار و جمع كردم آيتم ها شروع مي شه.
اين بازي واقعا فراتر از بازيهاي هم سطح خود در psp رفته و شما مي تونيد قبل از شروع بازي شخصيت مورد نظر خودتون رو هم درست كنيد و تغييراتي از قبيل زن و مرد بودن قيافه مدل و رنگ مو و حتي صداي شخصيت خودتون رو هم انتخاب كنيد.
آيتم هاي بازي از نظر كميت و كيفيت واقعا فوق العاده هستن و در بازي 700 اسلحه از شمشيرهاي غول پيكر گرفته تا گرز و تير و كمان و 1400 تا زره مختلف !!!! وجود داره كه باور نكردنيه. شما حتي خودتون با جمع آوري آيتمهاي مختلف و مقداري پول مي تونيد انواع سلاح ها و زره ها رو درست كنيد!!!
براي مثال با كشتن چندتا دايناسور و برداشتن قسمتهايي از بدنش (sm monster bone ) و دادن كمي پول مي تونيد يك سلاح لايت( light (وقوي درست كنيد.
شما حتي مي تونيد با مخلوط كردن آيتم هاي مختلف آيتم هاي خيلي به دردبخور بسازيد مثلا با مخلوط كردن herb و blue mushrooms ميتونيد potion براي افزايش خون درست كنيد ( كه نمونه اين تركيبها در بازي onimushu 4 ديده مي شه ) .
تنوع بازي واقعا فوق العاده هست و كارهايي مثل آهنگري. ماهيگيري آشپزي جمع آوري گياهان دارويي گنج يابي شكار و كشاورزي در بازي وجود دارند و شما با پيدا كردن دانه هاي گياهان و كاشت اونها مي تونيد آيتم هاي خيلي باارزشي مثل HERB به دست بياريد.
در طول بازي مثل آدمهاي عادي نياز به غذا و خواب داريد كه ميزان گرسنگي و خستگي روي يه نوار زرد رنگ بالاي صفحه سمت چپ نشون داده مي شه و شما با كشتن هيولاها و پختن گوشت آنها يا خوردن عسل طبيعي مي توانيد گرسنگس خود را بر طرف كنيد .
شمشير شما هم مثل شمشيرهاي عادي پس از مدتي استفاده فرسوده ميشن كه با استفاده از سنگهاي مخصوصي مي تونيد دوباره اونها رو تيز كنيد.!!!
مو سيقي بازي واقعا زيبا كار شده و متناسب با هر صحنه موزيك خواصي پخش ميشه برا مثال وقتي در حال گردش داخل روستا و در ميان شكوفه هاي صورتي رنگ معروف ژاپني ها هستيد موزيك خيلي آرامش بخشي پخش مي شه و در هنگام نبرد با هيولاها آهنگهاي هيجان انگيز و حماسي پخش مي شه و لذت بازي رو با صداي DOLLBY DIGITAL دو چندان مي كنه. و تنها عيب اين قسمت از بازي اين هست كه به جاي صداگذاري براي كاراكترها از زيرنويس هاي طولاني استفاده مي شه .
كنترل بازي هم در اوايل كمي پيچيده هست اما پس از مدتي بسيار راحت و خوش دست مي شه دوربين بازي هم نسبت به بازيهاي ديگر PSP خوب كار شده و مشكل زيادي در طول بازي ايجاد نمي كنه.
گرافيك عالي كار شده و جاي هيچ حرفي رو باقي نمي ذاره و افكتهاي سطح آب هم بسيار زيبا و تماشايي هستن و هيولاها و غولهاي بازي كه كم هم نيستن خيلي خوب كار شدن و جزئيات شخصيت ها هم از قبيل اجزاي صورت و زره ها عالي هستن.
در كل اين بازي مي تونه تا مدتها شما رو سرگرم كنه و ارزشش رو داره كه بخواطرش PSP بخريد و يا از كسي قرض كنيد چون واقعا يه شاهكاره !!!!

اينم چندتا عكس :

monster-hunter-freedom-20060530071225870.jpg

monster-hunter-freedom-2-20070516111459645-000.jpg

monster-hunter-freedom-20060414031540123.jpg

s28261_psp_15.jpg

monster-hunter-freedom-6.jpg

MeriStationMonsterHunterFreedom%20(6)pe.jpg

MeriStationMonsterHunterFreedom%20(7)pe.jpg

اميدوارم به عنوان اولين نقد خوب باشه :love:

nemesis12

کاربر سایت
Aug 30, 2006
570
نام
علیرضا
نقدت خوب بود! با این که اولین بار بود!
اول از همه از مدیران خواهش میکنم این تاپیک رو قفل نکنن!.... این بازی اونقدر گسترده هست که کلی جای بحث داره! مثل آبلیویون

در مورد بازی:
من تازه امروز شروعش کردم! این اولین بازی role-playing عمرم بود!
از لحاظ گرافیک و.... عالی هست ... متن ها هم بسیار ساده هستند و همه میفهمند چه خبره!
هنوز تو تمرینش هستم! فکر کنم حداقل سه روز قسمت تمرینی اش طول میکشه!
خلاصه بازی با ارزشی هست... حتما امتحان کنید!

AL1R3ZA

کاربر سایت
Sep 5, 2007
1,440
نام
علیـــرضا
دوسته من اینطوری که شما می گید باید بازیه واقعا توپی باشه ! اما چرا سایت معروف Gamespot به بازی امتیاز کمی داده و آن را حقیر کرده ! ( 6.5 بهش امتیاز داده )
در ضمن یه سوال دیگه هم دارم ! به نظرتون نسخه ی اول این بازی بهتره یا نسخه ی جدیدش که چند وقته اومده ؟
یه پیشنهاد هم بهت می کنم ! به نظره من یه تاپیک نقد بازی ها بساز و تمامه نقد هایت را که به نظره من خیلی خوبه رو توش بگذار ! ما هم از تشکر کم نمی ذاریم !;)

LeGolaS

کاربر سایت
Feb 2, 2007
1,006
نام
علي
mer30
سعي مي كنم نقدهاي بيشتري از بازي هاي ديگه psp بنويسم كه البته به حايتها و مخصوصا تشكرهاتون نيازمندم :cheesygri ;)
خوب بريم سره بحث monster hunter
گفتم كه تنوع سلاحها و زره ها تو بازي عاليه و حالا مي خوام يه شمشير خيلي قوي رو بهتون معرفي كنم كه اين همه مدت بقل گوشم بوده و من نديدم :cheesygri
شمشير معروف شاه آرتور !!!!!
دقيقا پشت safe house ( همون خونه اولي تو دهكده كه بازي رو از اونجا شروع مي كنيد ) داخله يه تيكه سنگ من كه نتونستم بيارمش بيرون فكر كنم بايد level بيشتري بگيرم و به يه hunter واقعي تبديل بشم شما اگه تونستيد بيازيدش بيرون بگيد حتما

LeGolaS

کاربر سایت
Feb 2, 2007
1,006
نام
علي
تازه كشف كردم !!!

يكي ديگه از شاهكاراي MHF 2 رو همين الان كشف كردم
شما مي تونيد بازي رو با دوستانتون به اشترك بزاريد . با هم يه guild تشكيل بديد . و بعد همه با هم به صورت co-op بازي رو ادامه بديد و وارد دنياي بزرگ monster hunter بشيد . آيتم هاتون رو با هم به اشتراك بزاريد وووووووو...... :eek: :love: :eek: :love:
اين هم دليله فروش بالاي بازي در ژاپن
حتما وقتي وارده دنياي بزرگه MH شديد به بعضي از هيولاها برخورديد كه كشتن اونا براتون يه روياست اما با به اشتراك گزاشتن بازي و تشكيل گروهي از دوستانتون مي تونيد واقعا از بازي لذت ببريد در غير اين صورت بايد افراد گروهتون رو از npc هاي خوده كامپيوتر انتخاب كنيد كه به دليله هوش مصنوعي پايينشون كمي بازي رو مشكل مي كنه
اين ويژگي قابل توجه بچز تهرانه كه مي تونن دوره هم جمع بشن وبازي كنن
ما كه بايد بشينيم خودمون با خودمون بازي كنيم :((

LeGolaS

کاربر سایت
Feb 2, 2007
1,006
نام
علي
دوسته من اینطوری که شما می گید باید بازیه واقعا توپی باشه ! اما چرا سایت معروف Gamespot به بازی امتیاز کمی داده و آن را حقیر کرده ! ( 6.5 بهش امتیاز داده )
در ضمن یه سوال دیگه هم دارم ! به نظرتون نسخه ی اول این بازی بهتره یا نسخه ی جدیدش که چند وقته اومده ؟
یه پیشنهاد هم بهت می کنم ! به نظره من یه تاپیک نقد بازی ها بساز و تمامه نقد هایت را که به نظره من خیلی خوبه رو توش بگذار ! ما هم از تشکر کم نمی ذاریم !;)

game spot كه خيلي وقته قاطي كرده و به خيلي از عنوانهاي بزرگ امتياز هايي داده كه آدم اينجوري مي شه ..... :eek: :eek: :eek: :eek: :laughing:
اگه گرافيك برات مهمه نسخه اول كه براي pc و ps2 اومده بهتره اما اگه دنبال يه rpg خدا مي گردي و گرافيك زياد برات مهم نيست نسخه دوم مناسبه ;) :cool:

nemesis12

کاربر سایت
Aug 30, 2006
570
نام
علیرضا
من تو همون بیسیک تراینینگ توی مدرسه اون قسمتی که باید دو تا چیز رو مخلوط کنیم گیر کردم!
یکیش رو میدونم blue mashroom هست که پیداش کردم ولی اون یکی نمیدونم چیه!!!! یا از کجا باید بیارم!
کمک......

LeGolaS

کاربر سایت
Feb 2, 2007
1,006
نام
علي
:eek: :eek: :eek: :eek:
مگه اين بازي هم بخش تمريني داره ؟؟!!!!
من از همون اول وارده بازي شدم وهيچ بخش تمريني هم نديدم
نكنه بازي من كامل نيست :((
مي توني چندتا عكس از Game play بازيت بزاري؟؟؟

AL1R3ZA

کاربر سایت
Sep 5, 2007
1,440
نام
علیـــرضا
دوستان یه سوال راجع به این بازی دارم ! می گم تو این بازی خودمون می تونیم کاراکتر رو تکون بدیم یا اینکه مثل Final Fantasy فقط با انتخاب چند تا نوشته یارو رو می ترکونیم !:confused:
یه سول دیگه هم دارم ! تو این بازی می تونیم پول در بیاریم و با پولمون قدرت بگیریم و یا لباس یا اژدهای جدید هم بگیریم ؟

nemesis12

کاربر سایت
Aug 30, 2006
570
نام
علیرضا
دوست عزیز من شماره 2 رو میگم ها!......
همون اول بازی school training داره که حدودا 20 قسمت و ماموریت تمرینی هست که باید انجام بدی!
اگه بازم نکته ای میمونه عکس بزارم!

MR Nobakht جان نه! مثل فاینال فانتزی نیست تمام حرکات و جنگ ها مثل یه بازیه اکشن میمونه!
معلومه که پول در میاری! پس ماموریت ها رو برای چی انجام میدی!!!
علاوه بر این کارها هزار تا کار دیگه هم میتونی بکنی که حتی به فکرت هم نمیرسه!

حالا کسی نیست منو کمک کنه؟!

AL1R3ZA

کاربر سایت
Sep 5, 2007
1,440
نام
علیـــرضا
دوستان من می خوام امروز بازیشو دانلود کنم ! به نظرتون نسخه ی 1 رو بازی کنم بهتره یا 2 ؟ ( برای اولین بار که بازی می کنم )
یه خواهش دیگه هم دارم ! میشه تک لینک دانلود نسخه ی 1 و 2 رو بذارید ! لینکش از هر جا میخواد باشه ، باشه ! فقط اذیت نکنه و سرعتش خوب باشه !

LeGolaS

کاربر سایت
Feb 2, 2007
1,006
نام
علي
دوست عزیز من شماره 2 رو میگم ها!......
همون اول بازی school training داره که حدودا 20 قسمت و ماموریت تمرینی هست که باید انجام بدی!
اگه بازم نکته ای میمونه عکس بزارم!

MR Nobakht جان نه! مثل فاینال فانتزی نیست تمام حرکات و جنگ ها مثل یه بازیه اکشن میمونه!
معلومه که پول در میاری! پس ماموریت ها رو برای چی انجام میدی!!!
علاوه بر این کارها هزار تا کار دیگه هم میتونی بکنی که حتی به فکرت هم نمیرسه!

حالا کسی نیست منو کمک کنه؟!

منم شماره دو رو مي گم
ولي من هيچ تمريني نديدم شايد منظورت اولين ماموريتهايي هست كه از chife مي گيري؟؟؟؟

school training آخه تو اين بازي همچين چيزي نيست؟؟!!!
نسخه psp هم كه يه دونه mhf :confused:
عكس بزاري ممنون مي شم

لينك دانلود بازي رو هم در اولين فرصت مي زارم ;)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر