نقد بازی زیبای Fahrenheit

Ali_Reza

کاربر سایت
Sep 25, 2005
538
نام
علیرضا
نوشته شده توسط Lich King:
علی رضا جان متاسفانه هنوز کرکی از این بازی منتشر نشده بنابراین تنها راه اجرای بازی همین برنامه تتریس است.

اشکان جان ممنون.لطف کردی

Dr.XJ

کاربر سایت
Sep 28, 2005
1,868
نوشته شده توسط namazizadeh:
سلام
میشه لطفا از این بازی چند عکس بگذارید؟
خوب تو سایتهایی مثل گیم اسپات یا IGN پره از اینجور عکسها

نوشته شده توسط Ali_Reza_1899:
این که کاملا مشحصه still Life اصلا قالب مقایسه نیست با سایبریا still Life به مراتب آسون تر بود

نوشته شده توسط farzadlion:
still Life حتی قابل مقایسه با Syberia هم نیست......
ای بابا من منظورم سبک بازی بود ;) ;)

SUPERMHR

کاربر سایت
Nov 1, 2005
1,942
عزیزم این نقدت قشنگ بود ولی چندتا اشکال افتضاح داشت:

1_این بازی به هیچ وجه از ps2 برگردان نشده.این مساله از این معلومه که:منو و آپشن بازی برای کامپیوتر طراحی شده-کنترلهی بازی منحصرا برای دکمه های کیبورد و ماوس طراحی شده(راهنماییهای درون بازی)-حرفهایی که دیوید کیج در ابتدای بازی میگوید بازهم حاکی از آن است که بازی برای کار کردن با کیبورد و ماوس طراحی شده

2_کی میگه در این بازی ماوس نقش زیادی نداره؟به نظر من بهترین نوع حرکت نگه داشتن دو دکمه ماوسو تغییر جهت با حرکت ماوس است-تغییر جهات دوربین با ماوس انجام میشود-حرکت های interact با ماوس انجام میشود.همانها که یک بیضی در بالا ظاهر میشود

3_به نظر من گرافیک بازی بعضی جاها خوب و جاهایی بد است.جزییات صورت فوق العاده است اما سازنده به خود زحمت نداده برای آخر بازی که لوکاس در باغ نشسته لباسی جدید طراحی کند.یا texture ها خوب است اما مثلا هنگامی که لوکاس سر خود را در دست میگیرد دست هوا را گرفته و سر به هوا تکیه کرده

4_آیا واقعا به خودت زحمت دادی که manual بازی که همه بازی های کامپیوتر روی آکروبات دارن بخونی؟(اینم یه دلیل دیگه برای کامپیوتری بودن!)در اونجا دیوید کیج صراحتا گفته که سبک بازی real time action یا اکشن زمان وقعی(یا یه همچه چیزی)هستش در این سبک شما میتونین در سرنوشت خود در بازی تغییر ایجاد کنید و در بازی کارهایی رو انجام بدین یا کارهایی رو انجام ندین.مثلا میتونین پسربچه رو در پارک نجات بدین یا میتونین نجات ندین.میتونین jade رو به آگاتا (agatha)یا ندین.میتونین بذارین مارکوس(markus)بمیرد و میتوانید جلویش را بگیرید. یه کم سعی کنید بازی رو مطلع انجام بدین.

یه چیزی هم من به این نقد اضافه میکنم:

این بازی دو ending یا پایان دارد که برای هر بازی real time قابل پیشبینی هست:

1_داستان به خوبی و خوشی تمام میشود اوراکل(oracle)وسایبورگ(cyborg)میمیرند و شما از نیروی ماورا الطبیعه برخوردار میشوید و می توانید بر جهان حکومت بکنید.زمستان میرود و پیشگویی را شما میشنوید...

2_سایبورگ شما را میکشد اما شما یکبار مرده اید پس نمیتوانید دوباره بمیرید.اوراکل را سایبورگ میکشد.زمستان ادامه میابد و همه جا یخ میزندو...

البته ممکن است بازی با خودکشی شخصیت شما به اتمام برسد.هنگامی که وضعیت روحی شما خراب باشد.

با تشکر...

farzadlion

کاربر سایت
Sep 30, 2005
2,085
این بازی دو ending یا پایان دارد که برای هر بازی real time قابل پیشبینی هست
اولا بازی دو پایان نداشت و سه پایان داشت که شما برای اطلاعات بیشتر میتونی به تاپیک مشکل در فارنهایت مراجعه کنی
دوما من کاری ندارم که شرکت سازنده بازی در نامیدن سبک بازی چی گفته اما سبک بازی بیشتر به ادونچر نزدیکه تا اکشن چنانچه بیشتر سایت های معتبر بازی منجمله Game Spot این بازی را در قسمت ادونچر سایتشون قرار دادند و اون را یک بازیه ادونچر به حساب اوردن... :mrgreen:

Sayeh

کاربر سایت
Sep 28, 2005
633
نام
سایه
نوشته شده توسط farzadlion:
اگه از لحاظ سبک بگی آره درسته...اما بازیم سایبریا یکچیزه دیگه بود(حداقل از لحاظ داستان)
به نظر من که داستان این بازی 100 برابر از داستان سایبریا قشنگ تر بود .

SUPERMHR

کاربر سایت
Nov 1, 2005
1,942
در اين مورد بله درست ميگين.نميدونم چرا اكشن رو اضافه كردم!!اما به هر حال سبك زمان واقعي سبك بازي هست.حالا ميتونه realitme adventure باشه.

اما در مورد ending.درسته.من اشتباه كردم.ولي اين موضوع جزو انتقادها نبود!!(چه ربطي داشت؟)

به هر حال انسانوس جائز الخطائوس!!(اشاره به كتاب آستريكس و اوبليكس)من هم يكم تند رفتم.

راستي من هر كاري ميكنم رزولوشن آواتارم (همونكه تو بازيدات و jconserv داشتم)رو پايين بيارم تا اينجا هم بزارم.يه كمكي بكنين.

با تشكر...

Dr.XJ

کاربر سایت
Sep 28, 2005
1,868
نوشته شده توسط SUPERMHR:
راستي من هر كاري ميكنم رزولوشن آواتارم (همونكه تو بازيدات و jconserv داشتم)رو پايين بيارم تا اينجا هم بزارم.يه كمكي بكنين.
با تشكر...
بهت پی ام میدم ...

qx_roham_xp

کاربر سایت
Sep 26, 2005
1,872
نام
رهام
سلام
با تشکر از نقد خوبت
پس مجبور شدم فردا در کنار NFS:MW و GUN و Movies اين هم بخرم
کي پول اين همه سيدي مي ده؟؟؟
در ضمن مي خوام کواک 4 هم بخرم ديگه پول ندارم اينجا سيدي خيلي گرون هست مثلا F.E.A.R هست 8000 تومن!!!

Taher

مدیر سابق
کاربر سایت
Nov 6, 2005
649
نام
طاهر
فارنهايت بازي قشنگيه كه يه جورايي سبك خاص خودشو داره.
اين آهنگ هاي بادالامنتي هم كه ديگه آدم رو ميكشه. موزيك منوي اصلي بازي ديوانه كننده اس به نظر من. وقتي وارد منو ميشم ديگه دلم نمياد جاي ديگه اي برم.

SUPERMHR

کاربر سایت
Nov 1, 2005
1,942
نوشته شده توسط Taher:
فارنهايت بازي قشنگيه كه يه جورايي سبك خاص خودشو داره.
اين آهنگ هاي بادالامنتي هم كه ديگه آدم رو ميكشه. موزيك منوي اصلي بازي ديوانه كننده اس به نظر من. وقتي وارد منو ميشم ديگه دلم نمياد جاي ديگه اي برم.

خدا از كيبوردت بشنوه.آهنگش واقعا فوق العاده است.البته من قصد جبهه گيري ندارم.اگه دموي جديد ام جي اس 4 رو ديدين موزيكش تركيبي از موزيك منوي اين بازي و فيلم لئون حرفه اي است.اصلا قصد ندارم به اين بازي گير بدم.باور كنين.

!AtMoSpHeRe

کاربر سایت
Nov 19, 2005
2,424

درسته - به نظر من موزيك بازي قشنگتر از خود بازي بود ! واقا عالي كار كرده بودند,,,از لحاظ مسائل جنسي هم خيلي بالا بود.
wink.gif

SUPERMHR

کاربر سایت
Nov 1, 2005
1,942
اهم اهم!!!!راست ميگي.زده رو دست لري larry !! سه تا صحنه تو يه بازي!!!! باز حداقل لري يه سانسوري چيزي داشت.ديگه كم كم به جايي ميرسيم كه همه بازيها حتي شطرنج و فيفا و غيره.... رو چشم بسته بازي كنيم.!!!

xdantex

کاربر سایت
Aug 3, 2006
1,242
نام
حسین
جدای این حرفا!! بهترین بازی نبود ولی خیلی فوق العاده بود از همه قسمتاش باحال تر فرار از دست پلیسا و مبارزه با اوراکل بود. راستی من هر کاری میکنم فقط دوتا پایان میاد اگه میشه بگین چه طوری میشه همه‌ی پایانارو دید.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر