نظر سنجی در ارتباط با وجود سایتی مشابه با Steam اما مخصوص بازی های ایرانی (مستقل)

وجود فروشگاهی مشابه با Steam اما برای بازیهای ایرانی ؟

• بله موافقم

رای‌ها: 7 46.7%
  • موافق نیستم (دلیل ذکر شود خواهشا)

رای‌ها: 3 20.0%
  • مطمئن نیستم

رای‌ها: 5 33.3%

• مجموع رای دهنده‌ها
    15

sadegh93

کاربر سایت
Dec 19, 2011
3,341
با سلام

اکثر PC Gamer ها با Steam آشنا هستند , اگر این steam نبود واقعا الان PC Gaming کجا بود ؟

به نظرم نه فقط من و بلکه یکسری از فراد دیگه ایده ای یا ایده هایی در ارتباط با وجود سایت یا شبکه ای مشابه با steam اما برای بازی های مستقل ایرانی (یا بازی های ایرانی) دارند , به نظر من وجود چنین چیزی میتونه به بازیهای ایرانی مستقل کمک کنه و همچنین به PC گیمر های ایرانی هم میتونه کمک کنه , البته متسفانه باتوجه به اینترنت نسبتا ضعیف اکثریت کاربران اینترنت ایرانی در مقایسه با متوسط جهانی , یکی از بزرگترین نکات منفی هست برای چنین شبکه هایی .

در اصل سوال بنده اینجاست از کاربران محترم که آیا دوست دارند که فروشگاهی مشابه با steam اما مخصوص بازی های مستقل ایرانی داشته باشیم ؟

خوشحال میشوم که نظر کاربران محترم را بدانم

باتشکر

Alone-Ghost

کاربر سایت
May 27, 2014
441
البته......ولی اگه واقعا بازیساز های ایرانی برای انجام این کار تلاش کنند و سعی برای ساختن بازی های بهتر کنن .... نه ابنطوری باشه که دست رو دس بزارن و هیچ کاری نکنن یا این شبکه رو 1 سال ساپورت کنن بعدش درجا ولش کنن ...
نتیجه ... استقبال میشه
اخرشم میگی بچه های خوبی باشین

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

sadegh93

کاربر سایت
Dec 19, 2011
3,341
البته......ولی اگه واقعا بازیساز های ایرانی برای انجام این کار تلاش کنند و سعی برای ساختن بازی های بهتر کنن .... نه ابنطوری باشه که دست رو دس بزارن و هیچ کاری نکنن یا این شبکه رو 1 سال ساپورت کنن بعدش درجا ولش کنن ...
نتیجه ... استقبال میشه
اخرشم میگی بچه های خوبی باشین

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

به نظر من اگه همچین شبکه ای ساخته بشه , سازنده های مستقلی که بازیهای نسبتا کم حجم و خوب از لحاظ کیفیت میتونند فروش مناسبی داشته باشند .
البته تبلیغ این شبکه یا سایت هم خیلی مهم و اینکه میزان سودی که از بازیساز بگیره هم کم باشه یا خیلی کم

به نظر من وجود چنین چیزی برای pc در ایران احساس میشه , برای آندروید مثلا بازار هست اما pc ?

8mm

کاربر سایت
Jan 1, 2015
182
استیم فقط یک سایت نیست :)

این مورد هم توی ایران جواب نمی ده ، هم پولش رو باید از جیب بزارید هم باید التماس سازنده رو بکنید واسه این که بازیش رو بزاره توی سایتتون هم این که یوزر نمیاد سمتش

sadegh93

کاربر سایت
Dec 19, 2011
3,341

این مورد هم توی ایران جواب نمی ده ، هم پولش رو باید از جیب بزارید هم باید التماس سازنده رو بکنید واسه این که بازیش رو بزاره توی سایتتون هم این که یوزر نمیاد سمتش

بله قطعا میدونم فقط یک سایت نیست ,
ممنون
در اصل به نظرم یک سایت و یک شبکه گیمینگ و یک فروشگاه و ... هست ,
تبلیغات قوی و خوب میتونه تاثیر بگذاره به نظرم حتما
البته استقابل کاربران م به شدت مهمه
و همچنین حمایت سازنده ها هم خیلی مهمه
و یک قضیه خیلی مهم هم هست که درست کردنش تقریبا خیلی سخته و در اصل سرعت اینترنت و حجم و قیمت و ... هست
باتشکر

آخرین ویرایش:

sina 4

کاربر سایت
May 14, 2014
171
بحث فنی سایت که حداکثر ۶ ماه (که تو اون مدت میشه ظاهر سایت رو هم طراحی کرد)، ساحت نرم افزارش اما خب وقت گیر هست بخاطر مسائل امنیتیش اما میشه در مجموع یک سال کارو به پایان رسوند.
اما مشکل جای دیگه هستش، اولا بازی مستقل ایرانی برای PC که بتونه نسبتا خوب فروش بکنه من زیاد نمیشناسم (که یحتمل دلیلش همینه که شما میگید) و دوم این که صد در صد سنگ اندازی هایی هم ممکنه اتفاق بیافته...
درکل اگه مشکل دوم رو بدونیم حله شخصا اونقدر توانایی دارم که بتونم با کمک چند نفر دیگه جنبه ی فنی قضیه رو ردیف کنم... یعنی درکل استقبال میشه
پ.ن: حتی اگه حمایت خوبی باشه میشه بصورت فیزیکی هم بازی هارو فروخت اما با قیمت بیش تر، و خیلی کارای دیگه اما مهم ترین نکته همون حمایت هستش....

آخرین ویرایش:

nik 2011

کاربر سایت
May 26, 2011
1,008
به نظر من اگه همچین شبکه ای ساخته بشه , سازنده های مستقلی که بازیهای نسبتا کم حجم و خوب از لحاظ کیفیت میتونند فروش مناسبی داشته باشند .
البته تبلیغ این شبکه یا سایت هم خیلی مهم و اینکه میزان سودی که از بازیساز بگیره هم کم باشه یا خیلی کم

به نظر من وجود چنین چیزی برای pc در ایران احساس میشه , برای آندروید مثلا بازار هست اما pc ?

شدییدا موافقت میشه . با توجه به اینکه خودمم میخوام شروع کنم ساخته بازی رو ( c# میخونم حالا :D) خییلی وقتا به فقدان یک شبکه منسجم برای عرضه بازی ها روی pc فکر میکردم. حتی ایده هاشون رو هم چسبوندم رو ویترین. اما من یه جمع هم به زور مینوسیم چه برسه به این کارا :D

- - -ویرایش - - -

مطمعنم همه ی بازی سازای bc از پسش برمیان . سفارشی که نیستیم:| گیمر حرفه ای هم که هستیم:d اما تنبل هم هستیم:d:d

sadegh93

کاربر سایت
Dec 19, 2011
3,341
شدییدا موافقت میشه . با توجه به اینکه خودمم میخوام شروع کنم ساخته بازی رو ( c# میخونم حالا :D) خییلی وقتا به فقدان یک شبکه منسجم برای عرضه بازی ها روی pc فکر میکردم. حتی ایده هاشون رو هم چسبوندم رو ویترین. اما من یه جمع هم به زور مینوسیم چه برسه به این کارا :D

- - -ویرایش - - -

مطمعنم همه ی بازی سازای bc از پسش برمیان . سفارشی که نیستیم:| گیمر حرفه ای هم که هستیم:d اما تنبل هم هستیم:d:d

به نظر من با تبلیغات قوی و حمایت بازیسازان میشه حتی سایت یا برنامه ای مشابه با بازار برای PC طراحی کرد.

امیدوارم روزی همچین اتفاقی بیافته

به شخص خودم دوست دارم تقریبا

Mr.Z

کاربر سایت
Dec 27, 2014
16
اگه بشه که عالی میشه
البته سایت گیم آپ که یه چند وقتی بود ولی الان ول شده
اینطوری هم سطح بازیسازی PC و هم موبایل بالا میره
الان دیگه بازیسازای مستقل ایرانی همش رو اندروید مانور میدن
البته باید سطح کیفی بازیها بالا باشه
مثلا تسترهای حرفه ای باشن که بازی رو بررسی کنن و اگه مشکلی باشه به سازنده کمک کنن که مشکلاتو برطرف کنه و یه بازی خوب تحویل مردم بده
یا سیستمی مثل استیم که مردم به بازی رای بدن که منتشر بشه یا نه
یا یه کیک استارتر ایرانی
اینا اگه باشه سطح بازیسازی خیلی پیشرفت میکنه

71games

کاربر سایت
Jan 22, 2015
122
نام
حسین

سلام با احترام کاملا با نظرتون مخالفم شما کافیه یه نگاه به بازار رو اندروید بندازید که چقدر موفق شده و باعث پیشرفت بازیسازی موبایل تو کشور شده...بنظرم اینکار میتونه تاثیر گذار باشه البته اگه به طور درست و حرفه ایی انجام بشه...البته میدونم نباید بازار رو با استیم مقایسه کرد اما فکر میکنم شباهت زیادی به هم دارن و این کار هم میتونه اگه درست انجامبشه موفق باشه:bighug:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر