نصب ویندوز XP روی لب تاپ HP

Download off

کاربر سایت
Apr 22, 2007
728
نام
OldMan
دوستان من یک لب تاپ HP مدل 2300 pavilion DV6 دارم. بصورت اورجینال ویندوز 7 نصب هستش

حالا میخوام XP نصب کنم. ولی هرکاری می کنم نمیشه

مشکل کجاست. چرا XP نصب نمیشه؟

TyRaX

موجودی خوشحال
کاربر سایت
Oct 21, 2005
1,824
نام
پارسیا
دوستان من یک لب تاپ HP مدل 2300 pavilion DV6 دارم. بصورت اورجینال ویندوز 7 نصب هستش

حالا میخوام XP نصب کنم. ولی هرکاری می کنم نمیشه

مشکل کجاست. چرا XP نصب نمیشه؟

وقتی که میخوای XP بریزی و با سیدیش میای بالا میره توی setup و بعد میگه هارد رو نمیشناسم؟

اگه اینجوری ـه .. اول بگرد ببین درایور این هارد لپتاپ برای ویندوز XP هست یا نه .

اگه هست که میتونی XP بریزی با یکسری جنگولک بازی. باید بری حالت کار هارد رو عوض کنی .. بعد ویندوز بریزی . بعد درایور هارد رو بریزی .. بعد بری دوباره حالت کار هارد رو بزاری روی حالت قبل.

درایور بقیه قطعاتش رو هم چک کن که برای XP وجود داشته باشه که وقتی که XP ریختی بدون درایور نمونی.

حالا اگه قضیه اینه .. بگو .. مدل لپتاپ رو هم بگو که ببینیم کجای تنظیمات BIOS قراره بری برای دستکاری این حالت کار هارد.

TyRaX

موجودی خوشحال
کاربر سایت
Oct 21, 2005
1,824
نام
پارسیا
با تشکر از شما.

بله دقیقآ مشکل همینه. هاردو شناسایی نمیکنه.

مدل لب تاپ اینه 2300 pavilion DV6

سلام
من نمیتونم لپ تاپی به این مدل DV6 2300 پیدا کنم.

اینجا رو ببین .

DV3-2300 هست و DV7-2300 و DV2300
الان کدوم یکی از اینهاست ؟

mahdi_kh

کاربر سایت
Jan 10, 2008
19
باسلام وخسته نباشید
من هم با لب تاپ مدل HP DV-2100 این مشکل رو دارم
میگه درایور هارد را موقع شناختن هارد نصب کنیم اما من باید این درایور را از کجا گیر بیارم!!
ممنون میشم راهنمایی کنید
ممنون

mmaleki

کاربر سایت
Jun 27, 2011
2
عنوان مشکل

سلام به همگی
منم یه لپ تابه gigabyte مدل Q1105M دارم که دقیقا به همین مشکل مبتلا شدم نمی دونم چیکار کنم:-/
ویندوز سون روش بود حالا که پاکش کردمو می خوام اکس پی نصب کنم گیر افتادم
اگه کسی میدونه کمکم کنه:((

mmaleki

کاربر سایت
Jun 27, 2011
2
راه حل

دوستان عزیز راه حلشو پیدا کردم !!!!!!
اینم راه حل:
برو توی setup اولیه سیستم.(معمولا توی اكثر لپتاپها تا روشنش میكنی F2 باید بزنی).دنبال گزینه AHCI باش.اونو به ATA تغییر بده.اگر لپتاپت دل هست گزینه Flash Cache Module رو باید off كنی.تغییراتی كه دادی رو باید save كنی.به همین راحتی.بعد از restrart میتونی XP نصب كنی.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر