نصب آسان cIOS ) custom IOS) بر روی تمام Wii ها " 3.0 - 3.4 , 4.0 , 4.1 "

geumat

کاربر سایت
Jul 13, 2009
31
نام
میثم
:welcome:
با اجازه بزرگترهای بخش Wii :

اول این نکته رو بگم که چند تا تاپیک آموزش توی این فروم بودن که به این مطلب هم پرداخته بودن، من همشون رو امتحان کردم و متوجه شدم که قدیمی هستن و اکثرا لینکهاشون هم کار نمیکنه، و نمیشه ازشون درست استفاده کرد، به صورت جسته گریخته هم میشه توی تاپیکها یه چیزهایی پیدا کرد، که خوب خیلی مشکله، برای همین:
این روش رو توی اینترنت پیدا کردم، و روی دستگاه خودم با موفقیت نصب کردم. دستگاه من 4.1U هست و مود چیپ هم داره!

عنوان اصلی آموزش در سایت wiihacks
Easy way to get cios on ANY Wii!

تاریخ نوشته شدن این آموزش:
1388/7/2 - مهر ماه 1388
2009/9/24 - September 2009

این آموزش بدرد کسایی میخوره که میخوان cIOS یا همون Cusom IOS رو روی دستگاهشون نصب کنن.
این آموزش فقط برای نصب cIOS هستش، یعنی کسی که میخواد cIOS روی دستگاهش نصب کنه باید خودش بدونه برای چی این کار رو انجام میده و اگه فکر کرد که دستگاهش لازم داره از این آموزش استفاده کنه!

دستکاری و نصب cIOS کار پر ریسکی هستش و ریسکش هم با خودتونه! در صورت بروز مشکل این فروم و بنده جواب گو نخواهیم بود - البته اگر مراحل به درستی و با دقت انجام شود احتمال بروز مشکل کم خواهد بود!

.............................................................

این روش برای تمامی Wii ها کار خواهد کرد: 3.0-3.4, 4.0, 4.1, LU64+
حتما باید یه SD کارت داشته باشین ;)
برای استفاده از این روش، باید روی دستگاه HBC نصب باشه، راهنمای نصب HBC
با این روش Preloader حتی روی مدلهای LU64+ کار خواهد کرد
قبل از شروع حتما کارت یا کنترلهای گیم کیوب رو از دستگاهتون جدا کنین البته اگه اونها رو دارین و به دستگاه وصل کردین!
اگر دستگاه با خوندن از SD کارتتون مشکل داره ، با این برنامه SD رو فرمت کنین.

این پک رو (حجم10.96MB) دانلود کنید : TBR_Pack.rar

1. تمام محتویات این پک باید روی SD کپی بشه به این صورت:
---- فایلهلی wad رو باید روی Root کارت SD بریزید، اینها فایلهای IOS هستند
---- فولدر apps رو هم روی SD کارت بریزید، اگه فولدر apps روی SD کارت دارید، 3 تا فولدر داخل apps رو داخل فولدر apps کارتتون کپی کنید.

باید به این صورت باشه:
cardfortbr.jpg

2. sd رو در دستگاه بزارین و دستگاه رو روشن کنین، وارد HBC بشید و برنامه Trucha Bug Restorer رو اجرا کنین.
در صفحه ای که میاد(دقت کنین که load IOS36 انتخاب باشه و الان تغییرش ندین) A رو بزنین،
چند لحظه صبر کنین تا مطالبش رو بنویسه و بعد میگه 1 رو بزنین، و شما هم 1 رو بزنین.
بعد یک سری انتخاب بهتون میده، downgrade IOS15 رو انتخاب کنید و A رو بزنید
بعد load IOS from SD card رو انتخاب کنید و A رو بزنید و چند تا سوال میپرسه همشو A بزنید تا نصب تموم شه.
آخرش دوباره بر میگرده تو HBC
(الان شما IOS15 رو دانگرید کردین تا بشه cIOS رو نصب کرد و باید آخر کار دوباره آپگریدش کنین)

3. دوباره Trucha Bug Restorer رو اجرا کنین و در ابتدا با کلید های جهت دار ( حرکت چهار جهت بالای دکمه A ) میتونین load IOS36 رو تغیر بدین .
با حرکت راست و چپ load IOS36 رو تغییر بدین تا به load IOS15 برسین (کار ساده ای هستش ولی خیلی مهمه و دقت کنین که درست انجام بدین) 1 رو بزنین
در مرحله بعد IOS36 menu & install patched رو انتخاب کنین،
دقت کنید که باید 3 تا patch زیرش حتما yes باشه - IOS36 to slot 36 - (برای من آخریش no بود که من yes کردم)
بعدIOS from SD card رو انتخاب کنین و تا آخر نصب برین تا دوباره برگرده تو HBC

4. توی این مرحله شما دوباره IOS15 رو که دانگرید کرده بودین، آپگرید میکنین
دوباره Trucha Bug Restorer رو اجرا کنین و با همون load IOS36 ادامه بدین، 1 رو بزنین
بعد ایندفعه restore IOS15 رو انتخاب کنید و بقیه اش رو مثل مرحله قبل ادامه بدین،
(حواستون باشه که IOS from SD card رو انتخاب کنین البته اگه لازم بود)
تا انتها برین تا دوباره برگرده تو HBC

5. حالا برنامه cIOS38r14 installer رو اجرا کنین، A رو بزنین و مطالب رو رد کنین تا به انتخاب IOS برسین (پیش فرض IOS36 انتخاب هستش)
IOS36 رو انتخاب و نصب کنین، برای نصب دقت کنین که خودش میگه که باید چند جا A رو و چند جا + رو بزنین. تا انتها ادامه بدین،
در انتها این بخش کار تمومه و شما cIOS رو با موفقیت نصب کردین!

اگه مراحل 1 تا 4 رو انجام ندید ، تو مرحله 5 ارور میده و نمتونین cIOS رو نصب کنین.

geumat

کاربر سایت
Jul 13, 2009
31
نام
میثم
Source

آموزش اصلی

All credit for this goes to Wiipower from GBA, he's made an app that takes care of patching IOS so that you can run the cIOS installer.
This will work on any wii, 3.0-3.4, 4.0, 4.1, LU64+ & foreign equivalents
smile.gif

You need the HBC for this to work, so if your Wii is a total virgin then install it first.
This will also enable Preloader to work on LU64+ models.
TAKE OUT ALL GAMECUBE MEMORY CARDS/CONTROLLERS
There's a video you may want to have a look at too.
If you want a different cIOS to r14 have a look here.
Format your SD card with this tool if you get any errors.

Download TBR

1: Copy files to SD card, all IOS go on the root, the 3 apps in the 'apps' folder. It should look like this when done.

2: Go to Homebrew channel and run Trucha Bug Restorer, load IOS36, press 1, read the warnings then select 'downgrade IOS15', select to load IOS from SD card then let it do its job.

3: Run Trucha Bug Restorer again, this time using d-pad left/right to change the IOS, load IOS15 on first screen, select the IOS36 menu & install patched (select 'yes' on all 3 patches) IOS36 to slot 36, again using IOS from SD card.

4: Run Trucha Bug Restorer again, load IOS36 and this time select restore IOS15.

5: Run cIOS38r14 installer select IOS36 as the one it should use and then select wad install.

Done! If you want a backup launcher and preloader then have a look at this thread.

Credit to: Wiipower & Waninkoko.​

آخرین ویرایش:

geumat

کاربر سایت
Jul 13, 2009
31
نام
میثم
تجارب

خوب من تا قبل از نصب cIOS یه سری مشکلات داشتم که با نصبش برطرف شد:

من بازیهای قدیمی رو با مد چیپ باز میکردم اما با بازی های جدید مشکل داشتم!

>> توی NeoGamma همون اول ارور میداد که IOS 249 رو لازم داره و هیچ بازی رو اجرا نمیکرد
با نصب این cIOS دیگه اون ارور رو نمیده و همه بازهای جدید رو هم اجرا میکنه

>> قبل از نصب با SoftChip و Gecko هم نمی تونستم بازی ها رو اجرا کنم اما الان مشکلی ندارم!

>> تا قبل از نصب، Preloader رو دستگاه من نصب نمیشد اما الان داره کار میکنه!

>> من قبل از نصب امتحان نکرده بودم اما الان بازی :love:World of Goo رو که دانلود کردم فقط با Channel File Manager نصبش کردم و بدون مشکل اجرا شد!! :biggrin1::biggrin1: این بازی از سری Wii Ware هستش!!
(احتمال میدم اجرا بی دردسرش به نصب این cIOS مربوطه)! ;) در ضمن دستگاه من مد چیپ هم داره

>> قبل از نصب ، با برنامه signCheck که دستگاهم رو چک کردم گفت 16 تا IOS روش نصبه
بعد از نصب که چک کردم گفت 18 تا روش نصبه!

یه مطلب دیگه اینکه من فهمیدم نوشتن آموزش خیلی سخته! واقعن دست بچه های اینجا درد نکنه بابت تمام زحماتی که می کشن و آموزشهایی که میزارن! (خودمو نمیگم :-"!)
:biggrin1:

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر