نسخه PC بازی Ninja Gaiden: Master Collection از کیبورد و موس پشتیبانی نمی‌کند

Ludens

Fallen Angel of the Night
Loyal Member
Dec 7, 2015
5,382
به‌تازگی تهیه‌کننده بازی Ninja Gaiden: Master Collection، آقای فومیهیکو یاسودا تأیید کرده که کاربران PC قادر نخواهند بود این عنوان را با موس و کیبورد تجربه کنند. با بازی سنتر و جدیدترین اخبار بازی همراه شوید.

بازی Ninja Gaiden Master Collection

به‌زودی بازی‌های Ninja Gaiden Sigma 2، Ninja Gaiden Sigma و Ninja Gaiden 3: Razor’s Edge برای اولین بار در قالب یک کالکشن در دسترس مخاطبان رایانه‌های شخصی قرار می‌گیرند؛ اما تهیه‌کننده بازی اخیرا در صحبت‌های خود با PC Gamers عنوان کرده که نسخه PC بازی تنها با کنترلر قابل بازی است و از موس و کیبورد پشتیبانی نمی‌کند.

هرچند احتمالا بخش بزرگی از بازیکنان نینجا گایدن ترجیح می‌دهند بازی را با کنترلر تجربه کنند، اما رخ دادن چنین اتفاقی در سال 2021 برای یک پورت PC عجیب به‌شمار می‌آید.

آقای یاسودا همچنین مجددا تأیید کرد که نسخه PC بازی از رزولوشن 4K پشتیبانی می‌کند. با اینحال، این پورت شامل تنظیمات پیشرفته گرافیکی مانند پشتیبانی از مانیتورهای الترا-واید و 120 فریم بر ثانیه نمی‌شود. او اشاره کرد که ممکن است در حین تجربه بازی با نوساناتی در فریم و رزولوشن روبرو شوید. علاوه بر این، با در نظر گرفتن سختی‌های پورت کردن عناوینی که برای کنسول‌های 15 سال پیش طراحی شده بودند، نرخ فریم نسخه PC بازی بر روی 60 قفل خواهد بود.

بازی Ninja Gaiden: Master Collection در تاریخ 10 ژوئن (20 خرداد 1400) برای رایانه‌های شخصی، پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان و نینتندو سوئیچ منتشر می‌شود.

Continue reading...

pearl22

کاربر سایت
Dec 1, 2020
85
قای فومیهیکو یاسودا تأیید کرده که کاربران PC قادر نخواهند بود این عنوان را با موس و کیبورد تجربه کنند.
بهترین کار ممکن
تنها به این دلیل نتوانستم با pcبازی کنم بخاطر موس وکیبورد یه بار مدرن یک رو با موس و کیبورد تموم کردم با چه دردسری :|
الان دیگه نمیدونم میشه تموم بازیهایی که برای pcمیاد میشه با دسته بازی کرد یا نه
واقعا ناسپاسی هست دسته رو رها کرد روبه موس و کیبورد اورد

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
بهترین کار ممکن
تنها به این دلیل نتوانستم با pcبازی کنم بخاطر موس وکیبورد یه بار مدرن یک رو با موس و کیبورد تموم کردم با چه دردسری :|
الان دیگه نمیدونم میشه تموم بازیهایی که برای pcمیاد میشه با دسته بازی کرد یا نه
واقعا ناسپاسی هست دسته رو رها کرد روبه موس و کیبورد اورد
من تا عمر دارم 99 درصد بازی های پی سی از دسته پشتیبانی می کردن مگه زمان پنتیوم وان اینا بگید اره اون زمان که با win 3.1 بازی می کردم پیشتبانی نمی کرد:D

CAP\MortezA63

کاربر سایت
Mar 13, 2009
1,653
نام
MortezA
همون خوبه پشتیبانی نمیکنه چون موس و کیبورد خورد میشد..!!!!! باید یه موس و کیبورد جدید بخریم...!!!!!! این جور بازیها مثل DMC یا همین NG باید با دسته بازی کرد چون نیاز به عکس و العمل خیلی سریع داره .و به نظر من خیلی سخته با موس و کیبورد.

• Like
Reactions: king of north

miladdej

کاربر سایت
Aug 27, 2013
632
یه تفکری به وجود اومده که بازی های ریسینگ و Hack&Slash و Beat em up و دارک سولز مانند و .... رو محاله بشه با موس و کیبورد رفت و هیچکس این جوری بازی نمیکنه و از این حرفا که به نظرم خیلی چرته. این که با کنترلر این بازی ها رو بری لذت بیشتری داره و راحت تره قابل بحث و برای اکثر بازی ها و اکثر افراد هم درسته، ولی خود شخص من DMC: devil may cry و DMC5، فورزا هورایزن ۴ و درت رالی ۱(هر دو با دنده دستی)، سری یاکوزا و دارک سولز ۳ و بخشی از nioh رو با موس و کیبورد رفتم(کنترلر هم در دسترسم بوده) و نه چیزیم شده نه زجری کشیدم. حتی توی مورد بازی های ریسینگ میتونم این بحث رو بیارم که برای من راحت تر از کنترلر بوده به یه دلیل! این که تونستم با یک دست این بازی ها رو انجام بدم(همه ی دکمه ها رو سمت چپ کیبورد گذاشتم) و جدی برام خیلی راحت تر از مجبور بودن از استفاده از دو دست برای کنترلر بوده، در حدی که حتی چند بار همزمان با بازی با اون یکی دستم تخمه میشکوندم یا فنجون چایی دستم بوده :))
البته این هم باید در نظر گرفت که تمام این بازی هایی که اسم آوردم پشتیبانی قابل قبول یا حتی خیلی خوبی از کیبورد دارن و میشه توی هر کدوم از این سبک ها چند تا بازی با پشتیبانی افتضاح از کیبورد اسم برد(که اکثرشون هم بازی های اوایل تا اواسط دهه ی ۲۰۰۰ بودن مثل DMC3 و Dark souls 1) ولی فکر می کنم همه ی کسایی که فوری میگن چه بهتر که پشتیبانی از کیبورد و موس نداره اولاً هنوز توی بازی های اون دهه گیر کردن دوماً این که اصلا فکر نمیکنن یه مینیموم پشتیبانی از اینترفیس اصلیِ استفاده از PC که کیبورد و موس هست اونم توی سال ۲۰۲۱ که مدتی هست این همه پیشرفت از نظر accessibility توی بازی ها داشتیم صددرصد انتظار میره، و حتی بعد از دریافت کردن این پشتیبانیِ حداقل هم میشه به سازنده خرده گرفت که طبق اسم همه ی این بازی هایی که آوردم، "مشکلِ" ترجمه کردن نحوه ی کنترل تمام این ژانر ها از کنترلر به کیبورد و موس خیلی وقته حل شده و خاک بر سرتون که اینقدر از بقیه ی صنعت عقب هستید!
حتی میشه از دید سازنده ها و از نظر فروش هم به این موضوع نگاه کرد که با پشتیبانی نکردن از کیبورد و موس عملا خودشون رو فقط به جامعه ای از پی سی گیمرها که کنترلر در دسترس دارن محدود کردن.
برای من این خبر خیلی مسخره هست و میزان low effort بودن این کالکشن رو نشون میده(در کنار چند تا مورد مسخره ی دیگه هم که اعلام کردن). وضعیت مثل اینه که اگر فرضاً یه بازی ریسینگ شبیه ساز هاردکور مثل assetto corsa زمانی که روی کنسول ها اومد میومدن میگفتن برای بازی کردنش حتماً نیاز به فرمون داری و با کنترلر نمیشه بازی کرد اینجا باید همه خشمگین باشن و یک نفر هم نباید بگه چه بهتر :-"

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,767
یه تفکری به وجود اومده که بازی های ریسینگ و Hack&Slash و Beat em up و دارک سولز مانند و .... رو محاله بشه با موس و کیبورد رفت و هیچکس این جوری بازی نمیکنه و از این حرفا که به نظرم خیلی چرته. این که با کنترلر این بازی ها رو بری لذت بیشتری داره و راحت تره قابل بحث و برای اکثر بازی ها و اکثر افراد هم درسته، ولی خود شخص من DMC: devil may cry و DMC5، فورزا هورایزن ۴ و درت رالی ۱(هر دو با دنده دستی)، سری یاکوزا و دارک سولز ۳ و بخشی از nioh رو با موس و کیبورد رفتم(کنترلر هم در دسترسم بوده) و نه چیزیم شده نه زجری کشیدم. حتی توی مورد بازی های ریسینگ میتونم این بحث رو بیارم که برای من راحت تر از کنترلر بوده به یه دلیل! این که تونستم با یک دست این بازی ها رو انجام بدم(همه ی دکمه ها رو سمت چپ کیبورد گذاشتم) و جدی برام خیلی راحت تر از مجبور بودن از استفاده از دو دست برای کنترلر بوده، در حدی که حتی چند بار همزمان با بازی با اون یکی دستم تخمه میشکوندم یا فنجون چایی دستم بوده :))
من خودم فورزا هورایزن هارو با کیبرد بازی میکنم. کنترلم هم روش بیشتره.
ولی موتور اسپورت رو واقعن نمیشه با کیبورد بازی کرد. مگر اینکه ترکشن کنترل رو روشن کنید. حتی بدون abs هم با کیبورد شدیدن به مشکل بر میخورم ولی با کنترلر خیلی راحت تر میتونم بازی کنم.
در کل این مورد سلیقه ای هست و باید انتخاب رو به عهده خود گیمر بزارن.

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,371
نام
Majid
اصلا بحث این نیست که با کنترلر بهتره یا نه، سازنده وقتی برا PC میده باید ساپ موس و کیبوردو بزاره چون بالاخره PC هست و قطعا تعداد زیادی آدم با موس و کیبورد بازی میکنند یا ممکنه کنترلر خوب براش نداشته باشن.
یک جورایی ***ـادی سازنده رو میرسونه حالا هرچقد بخوان دلیل براش بیارن :D اینکه از مانیتورای التراواید و 120 فریم هم ساپ نمیکنه باز بیشتر قضیه رو ثابت میکنه چون حل کردن این چیزا واسه خیلی از بازیا با تغییر دوتا خط از کد های بازی قابل انجامه اما سازنده حاضر نیست همونو بزاره داخل بازی.

آخرین ویرایش:

Dante _Sparda

کاربر سایت
Jul 18, 2009
574
اصلا بحث این نیست که با کنترلر بهتره یا نه، بنظرم سازنده وقتی برا PC میده باید ساپ موس و کیبوردو بزاره چون بالاخره PC هست و قطعا تعداد زیادی آدم با موس و کیبورد بازی میکنند یا ممکنه کنترلر خوب براش نداشته باشن.
یک جورایی ***ـادی سازنده رو میرسونه حالا هرچقد بخوان دلیل براش بیارن :D اینکه از مانیتورای التراواید و 120 فریم هم ساپ نمیکنه باز بیشتر قضیه رو ثابت میکنه چون حل کردن این چیزا واسه خیلی از بازیا با تغییر دوتا خط از فایلای بازی قابل انجامه اما سازنده حاضر نیست همونو بزاره داخل بازی.
دقیقا درسته من خودم بجز بازی های اول شخص و RTS بقیه بازیها رو با دسته بازی میکنم مخصوصا بازی های H&S ولی سازنده وقتی داره یک بازی برای pc پورت میکنه باید ساپورت موس وکیبورد بزاره چون کنترلر اصلی پی سی این دوتا هستند البته به احتمال زیاد ماد ش خیلی زود میاد ولی اینکارو باید خود سازنده انجام بده

آخرین ویرایش:

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,349
نام
مــاکــان
اینها بازیهای جدیدشون خودش کلی مشکل داره، Nioh 2 که داغِ داغ سلام میرسونه ، دیگه از بازی که تقریبا مال 2دهه پیش هست چه انتظاری میشه داشت.
کلا به PC که میرسن استودیوی تنبلی میشن.
این استودیو از نشون ندادن درست آیکون دکمه ها تو بازی رسیده به کلا ساپورت نکردن از موس/کیبورد، دفعه بعد هم حتما میخوان بگن بازیمون جز دسته های PS5/XSX دیگه هیچی ساپورت نمیکنه.

بنظر من اینجا استیم باید سخت گیر تر از این باشه و شرایط سخت تری برای این نوع سازنده ها بزاره.
چون همیشه یکسری استودیو هستن که بخوان با چندرغاز هزینه برای ریمستر یا پورت بازی به طرفدارها بی احترامی کنن.(نمونه هم تو این سالها کم نداشتیم)

با تمام ویژگیهای عالی که استیم داره و 2تا استور رقیب روی هم نمیتونن حتی بخشی از اون ویژگیهارو ارائه بدن، ولی به مواردی از این دست که میرسیم استیم دیگه بیش از حد آسون میگیره.
طوری که گیمر آرزو میکنه کاش استیم راه استورهای کنسولی پیش بگیره و حداقل کمی بسته تر وسخت گیرتر عمل کنه.
سونی/مایکرو در مورد سایبرپانک شاید به هر دلیلی چشم پوشی کردن ولی همونطور که بالاتر میلادجان گفت امکان نداره بازی با همچین شرایطی روی استور کنسولها منتشر بشه.
تازه خیلی پررو از قبلش هم اعلام میکنه که ما ساپورت نمیکنیم!

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
با این وضعی که اخبار این کالکشن داره پیش میره
اگه فردا اومدن گفتن نسخه PS5 و XSX رو 1080p لاکه و نسخه سوییچ هم نمیشه تو حالت دستی بازی کرد، تعجب نکنید :D

د آخه WTF
یعنی چی از موس و کیبورد ساپورت نمی کنه :))

Albert Camus

Nothing But Video Games
کاربر سایت
Mar 15, 2008
186
نام
علیرضا
اصلا این ابتدایی ترین حق یه PCگیمر هست که با موس و کیبورد بازی کنه. حالا اینکه فلان سبک بازی، با کنترلر راحت تره و با موس و کیبورد سخت تره، به خود گیمر ربط داره؛ به فرض که سخت تر باشه، شاید اصلا یکی میخواد خودشو زجر بده!!:D بماند که من PCگیمر های زیادی رو دیدم که عملکردشون توی هر سبکی از بازیا، با موس و کیبورد فوق العاده بوده!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر