نخستین بازی رایانه ای انرژی هسته ای ایران

Reza Modanloo

کاربر سایت
Mar 25, 2007
1,231
نام
Reza
در E3 معرفی شد:-":biggrin1:

نخستین بازی رایانه ای ایران که به موضوع انرژی هسته ای می پردازد، هفته آینده در تهران معرفی خواهد شد
به گزارش ایرنا، خبرگزاری دولتی ایران، این بازی که توسط اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان تهیه شده، در هشت مرحله طراحی شده است و شخصیت های اصلی آن که یک زن و شوهر هستند وارد چندین کشور مختلف می شوند
این دو شخصیت که دکتر سعید کوشا و مریم معرفی شده اند، هر دو متخصص انرژی هسته ای ایران هستند و در سفر به کربلا به اسارت نیروهای آمریکایی در می آیند.

در مراحل مختلف این بازی، فرمانده نیروهای ویژه اطلاعاتی و امنیتی ایران باید تلاش کند تا سعید و مریم را از زندان نجات دهد.

به گزارش ایرنا، قرار شده است تا این بازی رایانه ای با قیمتی پایین تر نسبت به محصولات مشابه، در اختیار دانش آموزان قرار گیرد. اما برخی از فروشندگان و علاقمندان بازیهای رایانه ای در تهران معتقدند که عرضه بازیهای رایانه ای ایرانی علاقمندان چندانی را جذب نمی کند.

سهیل محمدی، مدیر یک شرکت تولید و پخش بازیهای رایانه ای در تهران می گوید در حال حاضر بازیهای حادثه ای و جنگی آمریکایی و غربی نظیر "هالو"، "Tomb Raider"(مهاجران مقبره) و "هری پاتر" بین نوجوانان، جوانان و علاقمندان این بازیها طرفدار دارد و تا کنون هیچ بازی ایرانی موفق نشده در بازار بازیهای رایانه ای موفقیت قابل توجهی به دست بیاورد زیرا از نظر تکنیک و محتوا بسیار ضعیف بوده است.
این مدیر شرکت بازیهای رایانه ای می گوید در مواردی که بازیهای ویدئویی در ایران دوبله شده یا بخش هایی به آنها اضافه می شود، به دلیل حذف هایی که در آنها صورت می گیرد این نوع بازیها نیز طرفدارانی ندارد و مشتریان ترجیح می دهند نسخه های اصلی این بازیها را تهیه کنند.

پیش از این نیز، نهادی به نام "انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس" در ایران بازی تحت عنوان "ضدحمله" طراحی کرده بود که خبر دیگری از عرضه آن منتشر نشد.

بازی های جنگی

در سال 2005، شرکت "کوما ریالتی گیمز"، بازی تحت عنوان "حمله به ایران" را بر روی سایت اینترنتی خود در اختیار علاقمندان به بازیهای ویدئویی قرار داد که با واکنش برخی رسانه های ایران روبرو شد.

واکنش رسانه های ایران و خبر عرضه این بازی در برخی از رسانه های آمریکایی، سبب شد تا مدیران شرکت تولید کننده هر گونه قصد و نیت سیاسی را تکذیب کنند، کيت هالپر، مدير شرکت کوما ريالتی گيمز در آن زمان به بخش فارسی بی بی سی گفت: "ما تلاش می کنيم که به عنوان يک رسانه تصويری همزمان با اخبار پيش برويم. وقتی مخاطب اخباری را در تلويزيون يا روزنامه ها می بيند اين يک فرصت استثنايی برای ما است که ما هم توجه وی را به يک بازی درباره همان موضوع جلب کنيم."

در "حمله به ايران"، سربازان آمريکايی وظيفه دارند ضمن حمله به تاسيسات هسته ای نطنز، دانشمندان ايرانی را از بين ببرند و يک دانشمند زندانی را آزاد کنند.

اکنون، دوسال پس از عرضه این بازی، یک نهاد وابسته به حکومت در ایران، بازی مشابهی البته با "هدفی متضاد" طراحی کرده و درصدد عرضه آن به بازار است.

این بازی رایانه ای قرار است 25 تیرماه با حضور جمعی از مسئولان و دانش آموزان در تهران معرفی شود.

آخرین ویرایش:

qx_roham_xp

کاربر سایت
Sep 26, 2005
1,872
نام
رهام
به نظر من که با خریدنمون نه تنها حمایتی نکردیم بلکه پولمون هم دور ریختیم......تا قانون کپی رایت نباشه بازی سازی هم بعید می دونم در ایران به جایی برسه ;)

jj20

کاربر سایت
Jun 21, 2006
1,013
نام
jj20
اینقدر که شما این بازی رو سرکوفت میکنید برید ببینید رسانه های اونور آب دارن این بازی رو نقد میکنند:)
درسته تقریبا بازی هیچی نداره و همش به زبان فارسی هست و باید برای استاندارد کردن بازی انگلیسی هم درش به کار میرفت و هزاران و هزارن عیب دیگر ولی اگه این بازی رو با رانندگی در تهران قیاس کنیم میبینیم خیلی بهتر شده و خبری از تبلیغ در این بازی نیست فکر کن با چند تا نوان دیگه به بازی مدال 1 نزدیک بشند:laughing:

Fawkes

کاربر سایت
Jun 8, 2007
23
من نمی گم یک شبه بشیم Ubi و Ea من هم نگفتم فیفا 98 بی خود بود بله زمان خود خیلی بازی خوبی بود اگر بخواهیم بگیم ماریو هم چه اون موقع و چه حالا به همه می چسبه
پس نتیجه اینکه یک بازی خوب همیشه گرافیک نیست ولی از طرفی هم گرافیک مهمه و هم اینکه در بعضی از بازی ها مثل همین بازی گرافیک از سناریو مهم تر هست حتی لوکیشن ها مهمتر
به قول خودتون تا خودمون نخواهیم تغییری ایجاد بشه تغییری بوجود نمیاد
ولی می خواهم شما خودتون 1 میلیارد پول داشته باشید و بخواهید یک بازی در ایران تولید کنی چه کار میکردی خوب اول بدونیم یک جایی مثل Ea فعلی چی داره و چی کار میکنه اصلا بیایم و خودمون یک کار ساده انجام بدیم و پارامتر های مورد نظرمون را درش رعایت کنیم من که گفتم یا بیایم و انجین یک بازی خوب را دانلود کنیم یا اینکه بریم توی کار مود نویسی برای شروع همین گوگل و یاهو مگه اولش چی بودن یک پروژه دانشجویی کار اینجوری شروع میشه و همیمجور ادامه پیدا میکنه
شاید من تا حالا هیچ بازی نساخته باشم ولی تخصص های دیگری دارم که ممکنه کمکی کنه همینطور شاید یکی اصلا هیچی نه از گرافیک و نه از برنامه نویسی بدونه ولی بطونه توی سناریو و لوکیشن ها کمک کنه

Ali

On The Day The Wall Came Down
Administrator
Sep 22, 2005
4,213
نام
علی
بازیش مثل اون شاهکار نجات بندر دموی قابل دانلود نداره؟
البته اون بازی به نظر من جای تقدیر هم داره
تها 2 یا 3 نفر روی اون بازی کار کردن
به هر حال یک دفعه نمیشه gow و mgs ساخت

hemat_gamer

کاربر سایت
Feb 6, 2006
1,122
يه نفر تو هفته نامه علم روز اومده درباره اين مصاحبه كرده
گفته هر cd 300 تومان
بعد گفته به خاطر تحريم نتونستيم به خاطر تحريم نتونستيم يه موتور خوب بخريم:laughing::laughing::laughing:
حالا بعدا بقيش رو ميگم

Reza Modanloo

کاربر سایت
Mar 25, 2007
1,231
نام
Reza
توليد بازي ايراني رايانه‌اي "انرژي هسته‌اي" و شكست انحصار غرب

212011-10-34_n.jpg

توليد بازي رايانه‌اي ايراني "عمليات ويژه ‪ "۸۵‬با موضوع انرژي هسته‌اي، قاعده بازي يكطرفه شركت‌هاي غربي در اين حوزه را برهم ريخته و به عنوان حركتي جدي در مقابل هجمه استكبار جهاني عليه فعاليت صلح‌آميز هسته‌اي دانشمندان ايراني به شمار مي‌رود.

نخستين بازي رايانه‌اي انرژي هسته‌اي كه به ابتكار اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي دانش آموزان تدوين و توليد شده است با واكنش‌هاي گسترده محافل خبري غرب و جهان روبه رو شده است.

بازي رايانه‌اي انرژي هسته‌اي كه اولين كار درنوع خود است، در هشت مرحله طراحي شده و شخصيت اصلي آن در مراحل گوناگون وارد چندين كشور مختلف مي‌شود.
اين بازي سه بعدي در مورد دكتر سعيد كوشا و همسرش مريم است كه هر دو از متخصصين انرژي هسته‌اي ايران هستند و در سفر به كربلا گرفتار نيروهاي اشغالگر آمريكايي شده و به نقطه‌اي نامعلوم منتقل مي‌شوند.
در صورت موفقيت كاربران دراين بازي، بهمن ناصري فرمانده نيروهاي ويژه اطلاعاتي و امنيتي ايران و همرزم پدر دكتركوشا در دفاع مقدس،در پايان سعيد و مريم را آزاد مي‌كند و همزمان متوجه مي‌شود كه چند زنداني ديگر نيز در زندان‌هاي مخوف عراق هستند.
به گزارش روز دوشنبه خبرنگار ايرنا، طراحي و ارايه اين بازي رايانه‌اي كه حاوي موضوع حساسي است علاوه بر روشنگري به مخاطب پيشرفت كشور در اين عرصه را نيز به رخ ديگران مي‌كشاند.
گزارش خبرگزاري ريانووستي روسيه در مورد بازي رايانه‌اي عمليات ويژه ‪۸۵‬ حاكيست: ايران براي نخستين بار بازي كامپيوتري با مضمون انرژي هسته ساخته و توليد كرده است. بازي توسط انجمن اسلامي دانشجويان ايران طراحي شده و از هشت مرحله تشكيل شده است.
در اين بازي، كاربر، در نقش يك نيروي مبارز ايراني به جنگ سربازان آمريكايي مي‌رود و دانشمندان هسته‌اي را از شر آنها نجات مي‌دهد.
ورود موفقيت‌آميز بازي انرژي هسته‌اي به دنياي بازي كودكان و نوجوانان به عنوان دريچه‌اي جديد براي طرح موضوع‌هاي نوين و معرفي مطالبات به حق ملت‌هاي آزاده در اين حوزه است.

SepehrR

کاربر سایت
May 23, 2006
1,684
نام
Sepehr
ورود موفقيت‌آميز بازي انرژي هسته‌اي به دنياي بازي كودكان و نوجوانان به عنوان دريچه‌اي جديد براي طرح موضوع‌هاي نوين و معرفي مطالبات به حق ملت‌هاي آزاده در اين حوزه است.
من كاري به موضوع داستان و گرافيك و اين حرفها ندارم ولي تورو خدا نگاه كن چي نوشتن.
آخه يكي نيست بگه بازي شوتر كه خون داره رو چه به كودك؟ اين نشون ميده اين تيم سازنده ي بازي اصلآ برنامه ريزي دقيق و تدوين شده اي در مورد كار خودشون نداشتن. درجه ي سني اين بازي به نظر من T يا M بايد باشه.(البته ميدونم تو ايران ESRB و اين جور حرفها اصلآ معني نداره ولي با اين حركت ظاهرآ رسانه ها و دولت و مقامات در فكر اصلاح و ابداع قوانيني در اين خصوص نيستن. با اين وضع كه موضوعي به چنين كوچيكي بهش اهميتي داده نميشه در حالي كه اصلآ(يا به نسبت كم) خرجي براي دولت نداره(ارازل كه جمع شدن ميان CD فروشا رو خفت ميكنن. راحت!) چه طور ما ميتونيم مثلآ به رعايت كپي رايت و غيره و غيره در كشور اميدو.ار باشيم؟)

qx_roham_xp

کاربر سایت
Sep 26, 2005
1,872
نام
رهام
خدا رو شکر ننوشتن با ساختن این بازی می خوان مبارزه ی خودشون رو با فیلم 300 به جهانیان اعلام کنن !!!
شاید اگر اینقدر با تعصب و یک طرفه نمی ساختن و داستان رو جای حالت مذهبی دادن به اون حالت های ماجراجویی می دادن خیلی فروش بهتری داشت
Prince of persia در مورد ایران هست این بازی هم در مورد ایران هست تازه این رو خود ایرانی ها دارن می سازن داستان ها رو ببینین ;)
نمی گم داستان باید اونجوری باشه درسته بازی یه بازی FPS Shooter هست اما خیلی داستان یک طرفه هست خیلی !!!

slip_knot

کاربر سایت
Jun 6, 2006
2,502
نام
سپهر
من كاري به موضوع داستان و گرافيك و اين حرفها ندارم ولي تورو خدا نگاه كن چي نوشتن.
آخه يكي نيست بگه بازي شوتر كه خون داره رو چه به كودك؟ اين نشون ميده اين تيم سازنده ي بازي اصلآ برنامه ريزي دقيق و تدوين شده اي در مورد كار خودشون نداشتن. درجه ي سني اين بازي به نظر من T يا M بايد باشه.(البته ميدونم تو ايران ESRB و اين جور حرفها اصلآ معني نداره ولي با اين حركت ظاهرآ رسانه ها و دولت و مقامات در فكر اصلاح و ابداع قوانيني در اين خصوص نيستن. با اين وضع كه موضوعي به چنين كوچيكي بهش اهميتي داده نميشه در حالي كه اصلآ(يا به نسبت كم) خرجي براي دولت نداره(ارازل كه جمع شدن ميان CD فروشا رو خفت ميكنن. راحت!) چه طور ما ميتونيم مثلآ به رعايت كپي رايت و غيره و غيره در كشور اميدو.ار باشيم؟)

توی تریلر هایی که توی بازی من دیدم هیچ خونی نمیریخت.......ولی باحالیش اینه که این یارو خودش کل داستان و آخر داستان رو لو داد اینا دیگه کین......بالاخره اونا نجات پیدا میکنن تازه اضافه هم کرد چند نفر دیگه هم در زندادنن.....یعنی هیچ جای اضافی برای ماجراجویی توی این بازی نیست و بازیه که صرفا خواستن یک کاراکتر بسازن و اسحله هم داشته باشه......شاید برای بار اول کارشون خوب باشه ولی نباید مسائل پیش و پا افتاده رو فراموش کنن...آخه کجای دنیا پایان یک بازی یا یک داستان رو قبل از اومدنش لو میدن؟؟؟؟
اگر این ها بخوان همینطوری بازی با مضمون انرژی هسته ای بسازن.....فکر کنم تا 3 سال دیگه شبیه ساز انرژی هسته ای هم درست کنن.......خوب یکم سلیقه هم توی بار اول خیلی خوبه....تازه باحالیش اینه توی کانال 6 که با یکی از سازنده هاش صحبت کردن گفته بود ما این بازی رو بر علیه بازی مثل DELTA FORCE ساختیم که داره با این بازی ها بر دولت های عراق و افغانستان خودش رو در دل مردم اونجا جا میده..یکی نیست بگه آخه عزیز دل برادر!!دلتا فورس اصلا مضمونش در مود عراق هستش اصلا چه ربطی به انرژی هسته ای داره که شما اینو ساختین......اصلا دلتا فورس چی بود که بخواد اینهمه طرفدار هم داشته باشه..10 تا بازیش اومد ولی زود از یاد رفت..........یکم دست از رو کم کنی بردارن.......میتونن یک چیز پسندیده تر درست کنن

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر