مقایسه گرافیکی Crysis 2 توسط DigitalFoundry

• Thread starter Thread starter FaRd!N
  • تاریخ آغاز تاریخ آغاز
معنیشو نفهمیدی بگو توضیح بدیم!
تو اگر طبیب بودی درد خود دوا نمودی!
شما اگه بفهم بودی به خودت توضیح میدادی.
پاراگرافو کامل بخون:
The reality is that Crytek has done an impressive job in matching the engine spec across both platforms, and even where its own config files suggest substantial differences (for example in the rendering of water effects, where the PS3 setting seems to dominate 360's), we don't really see any kind of substantial difference in the final game: the chances are that some very low variables in the .cfg files may simply invoke hardware-specific code - perhaps the water utilises 360's tessellator, for example.
چکیدش اینه که انجین کرایسیس برای هر دو تا کنسول از قابلیتهای ویژه استفاده کرده مثلا راجه آب از Tessellator سخت افزاری روی 360 استفاده کرده در حالیکه اگر کسی فایل config رو ببینه ممکنه فکر کنه افکت آب باید روی ps3 باید بهتر اجرا میشده.
در نتیجه همونطوری که روی عکس و توی ویدئوها پیداس چون Tessellation داره سخت افزاری روی 360 اجرا میشه آفکت آب بهتره و موجها حجیم تر شدن.
همین الان داشتم یه ویدئو مقایسه دیگه نگاه میکردم بعضی سایه ها تو PS3 کاملا off set هستن یعنی تقریبا سر جای خودشون نیستن به همین خاطر بعضی سایه ها همیشه جلو تر و یا عقب تر از جای خودشون هستن.
توی PS3 بعضی جاها هم سایه های ریز حذف شدن که DF نمیدونم چرا به این مسئله اشاره نکرده شاید این مسئله با offset بودن سایه ها ارتباط داره توی این عکسا از یورو گیمر خودم با رنگ قرمز علامت زدم اون قسمتهایی که با آبی علامت زدم نورپردازی توی PS3 جزئیات کمتری داره که تو ریویو IGN بهش اشاره شده ولی DF بهش اشاره نکرده!!!
PS3
vsum5qhpk6v4lvsxgoe.jpg

360
6xc0chxpu27yxcz4o6yv.jpg

آخرین ویرایش:
من راستش خیلی از این بحثای گرافیکی سر در نمیارم ولی فکر کنم 1 نمره امتباز پایینتر به گرافیک نسخه PS3 اونم سایتی مثل IGN همه چیزو معلوم کنه.

من راستش خیلی از این بحثای گرافیکی سر در نمیارم ولی فکر کنم 1 نمره امتباز پایینتر به گرافیک نسخه PS3 اونم سایتی مثل IGN همه چیزو معلوم کنه.
والا این Ign که شما میگی بعضی وقتا از نظر نمره دهی یه کم اجهاف میکنه.به عنوان نمونه میاد به عنوانه فیسل و داغونی مثل Homefront نمره 9 میده دیگه چه انتظاری میشه ازش رفت!!

آخرین ویرایش:
والا این Ign که شما میگی بعضی وفتا از نظر نمره دهی یه کم اجهاف میکنه.به عنوان نمونه میاد به عنوانه فیسل و داغونی مثل Homefront نمره 9 میده دیگه چه انتظاری میشه ازش رفت!!
فر نكنم اينقدر هم فسيل و داغون باشه حداقل من ازش لذت بردم. درسته گرافيكش خيلي نوسان داره و مثل كرايسيس نيست ! اما گيم پليش جذاب بود و در آينده ميتونه به اي پي خوبي تبديل بشه.

فر نكنم اينقدر هم فسيل و داغون باشه حداقل من ازش لذت بردم. درسته گرافيكش خيلي نوسان داره و مثل كرايسيس نيست ! اما گيم پليش جذاب بود و در آينده ميتونه به اي پي خوبي تبديل بشه.
فردین جان من به نظر شما احترام میزارم.اما کجای گیم پلی این بازی جذاب بود!!گیم پلی بازی علنا یه کپی ناقص از سری COD بود.

آخرین ویرایش:
پاراگرافو کامل بخون:
خیلی باحالی تو! چرتو پرت تحویل نده، کجای متن گفته بوسیله tessllator 360 آب ها توی نسخه 360 حجیم تر هست ؟ این حجمش کجاست که فقط تو میبینی ؟

گفته توی تنظیمات فایل های بازی نشون از تفاوت های اساسی میده نمونش برتری افکت آب PS3 نسبت به 360 که در نسخه نهایی چنین چیزی نمیبینیم، میتونه دلیلش سیستم کدبندی یا سخت افزار راحت تر این کنسول باشه یا شاید با استفاده از tessellator 360
یعنی چی ؟ یعنی اینکه تفاوتی بین این افکت توی دو نسخه وجود نداره نه اینکه 360 بهتره و اگر قرار باشه برتری هم باشه اون نسخه PS3 هست نه 360!

بیش از این سعی نکن با نقل قول های چرتو پرت و... قضیه رو جوری که نیست نشون بدی! سعی کن سوژه نشی

تو که هنوز این بازیو روی دوتا کنسول ندیدی سعی کن سوژه نشی من الان هر دوتا نسخه رو دارم میخوای از هر دوش واست عکس بزارم مثل اون عکسایی که تو سایت LOT دیده بودی میگفتی 360 آفتاب نداره ذوق مرگ شده بودی دوباره ضایع بشی.
lol کوچه علی چپ, خوش باش...

خوب دوست عزیز اینو از اول بگو که این نظر شخصی منه که سطح اب حجیم تره.تا این حرف و حدیثا درست نشه.بعدم من خودم جفت نسخه هارو بازی کردم.
تا یک ساعت پیش حرف DF بود حالا که فهمیدن چنین چیزی نگفته شد نظر شخصی، lol :))

آخرین ویرایش:
تو که هنوز این بازیو روی دوتا کنسول ندیدی سعی کن سوژه نشی من الان هر دوتا نسخه رو دارم میخوای از هر دوش واست عکس بزارم مثل اون عکسایی که تو سایت LOT دیده بودی میگفتی 360 آفتاب نداره ذوق مرگ شده بودی دوباره ضایع بشی.

پاراگرافو کامل بخون:

چکیدش اینه که انجین کرایسیس برای هر دو تا کنسول از قابلیتهای ویژه استفاده کرده مثلا راجه آب از Tessellator سخت افزاری روی 360 استفاده کرده در حالیکه اگر کسی فایل config رو ببینه ممکنه فکر کنه افکت آب باید روی ps3 باید بهتر اجرا میشده.
در نتیجه همونطوری که روی عکس و توی ویدئوها پیداس چون Tessellation داره سخت افزاری روی 360 اجرا میشه آفکت آب بهتره و موجها حجیم تر شدن.

PS3
vsum5qhpk6v4lvsxgoe.jpg

360
6xc0chxpu27yxcz4o6yv.jpg
والا ما پاراگراف کامل خوندیم میشه بگی کجاش نوشته که در نتیجه همونطوری که روی عکس و توی ویدئوها پیداس چون Tessellation داره سخت افزاری روی 360 اجرا میشه آفکت آب بهتره و موجها حجیم تر شدن.میشه به ما هم توضیح بدی تا ما هم اگاه شیم.

• Like
Reactions: Tommy Fisher
من نگفتم توی مقاله نوشته :
" در نتیجه همونطوری که روی عکس و توی ویدئوها پیداس چون Tessellation داره سخت افزاری روی 360 اجرا میشه افکت آب بهتره"
توی مقاله که گفته اختلاف خیلی کم هست (یعنی وجود اختلاف رو رد نکرده) همینطور اشاره شده به اینکه Tessellator سخت افزار 360 به کار گرفته شده (از اینجا به بعدش نظر منه) نتیجه این شده همونطور که توی عکس پیداس و توی ویدئوهای مقایسه دیدم و اون چیزی که خودم دارم روی دو تا کنسولم میبینم افکت آب روی 360 بهتره و موجها حجیم تر به نظر میرسن (حالا هر چقدر اختلاف کم باشه)
حالا شما اگه توی اون عکسا این مسئله رو نمیبینی برو ویدئو های youtube رو ببین و یا اینکه برو دو تا نسخه رو بخر بشین ببین یا اگه دوست نداری کلا این مسئله رو ندیده بگیر این دیگه مشکل من نیست.

من نگفتم توی مقاله نوشته :
" در نتیجه همونطوری که روی عکس و توی ویدئوها پیداس چون Tessellation داره سخت افزاری روی 360 اجرا میشه افکت آب بهتره"
توی مقاله که گفته اختلاف خیلی کم هست (یعنی وجود اختلاف رو رد نکرده) همینطور اشاره شده به اینکه Tessellator سخت افزار 360 به کار گرفته شده (از اینجا به بعدش نظر منه) نتیجه این شده همونطور که توی عکس پیداس و توی ویدئوهای مقایسه دیدم و اون چیزی که خودم دارم روی دو تا کنسولم میبینم افکت آب روی 360 بهتره و موجها حجیم تر به نظر میرسن (حالا هر چقدر اختلاف کم باشه)
حالا شما اگه توی اون عکسا این مسئله رو نمیبینی برو ویدئو های youtube رو ببین و یا اینکه برو دو تا نسخه رو بخر بشین ببین یا اگه دوست نداری کلا این مسئله رو ندیده بگیر این دیگه مشکل من نیست.
خوب دوست عزیز اینو از اول بگو که این نظر شخصی منه که سطح اب حجیم تره.تا این حرف و حدیثا درست نشه.بعدم من خودم جفت نسخه هارو بازی کردم.

حالا بلاخره چه نظر شخصی و ... نسخه ی 360 داره بهتر اجرا می شه.
برید حالشو ببرید.................

نم از GamingBolt
حرفهای زیادی مبنی بر چگونه ظاهر شدن Crysis2 بر روی کنسول سونی بوده است
من همچینین شنیدم بعضی از مردم میگویند نسخه PS3 به خوبی نسخه 360 نیست
ما نسخه 360 رو نقد کردیم والان مشغول بازی کردن نسخه PS3 هستیم.به نظر من هر دو نسخه دقیقا مثل هم هستن (absolutely similar)
از نظر ما Crysis 2 زیباترین بازی از نظر گرافیکی بر روی PS3 نیز هست!(Best Looking)
به خاطر اثبات این موضوع ما 60 عکس با رزولوشن 720P رو قرار دادیم
منبع+عکسها

اول اینکه واقعا این تفاوت ها تاثیر چندانی در روند بازی نداره و بهتر بود به ایرادات AI رسیدگی می شد .
در مرحله ی بعدی جملاتی وجود دارند که در مرحله ی ترجمه هم نمیشه از تلخیه معا نیش کاست.
eurogamer:
Shadows appear to have some offset issues in places on the PlayStation 3

In addition to a higher base resolution, the Xbox 360 appears to outperform the PS3 version of Crysis 2 in like-for-like comparisons

Performance is much more variable in-game, and in combat situations especially, the frame-rate advantage the 360 version enjoyed in the previous tests seems to evaporate.

While the engine analysis based on like-for-like footage suggests an advantage to the Xbox 360 version of Crysis 2, as we can see in these extensive tests, performance can be very, very variable and the small variations in frame-rate we see previously give way to some much bigger differences, depending on the level of action on-screen. The unavoidable conclusion we came to is that when frame-rate does crash in those affected areas, it's actually Crysis 2 on PS3 that holds up better

و امید وارم یکم از تعصبنون کم کنید تا بتونیم بحسای مفید داشته باشیم

والا ما که تفاوت خاصی ندیدیم حالا دوستان میخوان تفاوت زمین تا آسمون بین دو نسخه بذارن دیگه مشکل خودشونه حتی این عکسا تا حدودی نظر منفی من رو نسبت به کرایتک که به نظرم نتونسته بود گرافیک یکسانی رو بین دو نسخه ایجاد کنه تغییر داد و حالا با دید بهتری Crysis2 رو بازی خواهم کرد ...

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or