معرفی PS4 باعث سقوط سهام سونی شد.

RattleSnake

کاربر سایت
Dec 24, 2009
5,481
نام
مهدی
8FD969DC5A731A6CE64887CD056BD_h414_w622_m2_q100_cooBzugUZ.jpg

بعد از معرفی PlayStation 4 در روز چهارشنبه توسط Sony که یکی از بزرگترین رویداد‌های سال 2013 برای صنعت گیم بود اتفاقاتی نیز رخ داد.

طی دو ساعت از ساعت 9 الی 11 سهام سونی در آمریکا سقوط کرد. البته این کاهش زیاد محسوس نبود ولی سهام سونی با 2.7% کاهش یعنی در هر سهم -3.04% کاهش به $14.08 دلار رسید. این روند باز هم ادامه داشت. سهام سونی در بازار بورس ژاپن نیز کاهشی را در پی داشت، این سهام 2.63% کاهش داشت ولی بعد از چند ساعت در روز پنج شنبه با 1.8% افزایش به +2.42% رسید ولی حالا نیز با 0.07٪ درصد کاهش، 14.7$ دلار معامله می‌شود. در بازار بورس ژاپن نیز سهام سونی هم اکنون با کاهش مواجه است.
این در حالی است که با کاهش سهام سونی سهام رقیب سنتی سونی یعنی Nintendo با افزایش روبرو بود. این شرکت در ژاپن با +1.26% سهام خود را به 1.3%+ رساند. Nintendo در آمریکا نیز با افزایش سهام روبرو بود که با 2% افزایش سهام خود را به $11.79 رساند.

این اتفاقات در حالی است که بیشتر صنعت گیم از این معرفی در روز چهارشنبه راضی بودند و یکی از بزرگترین رویداد‌های تاریخ صنعت گیم می‌دانستند. چندین ساعت درمورد ویژگی‌های کنسول سونی PS4 بحث شد و بازی‌های زیبایی به نمایش گذاشته شدند. با این حال فقط از کنترلر PS4 رونمایی شد و خبری از نمایش کنسول اصلی نبود که این مسئله باعث شد تا عده‌ای بگویند سونی چرا نمایشی از خود کنسول نداشت.

با این حال Sony و Nintendo رقبایی هستند که تفاوت‌های مخصوصی با هم دارند. Nintendo فقط کنسول ساز و بازی‌ساز است, در حالی که Sony خدمات بیشتری ارائه می‌دهد از جمله تولید گوشی‌های همراه و لوازم الکترونیکی ولی Nintendo دوست دارد بیشتر با خانواده‌ها و گروه‌های مختلف گیمرها ارتباط برقرار کند. ممکن است PlayStation 4 دردسرهای جدیدی برای کنسول Wii U تا ماه نوامبر 2013 ایجاد کند.

بازارا بازی‌های گوشی‌های همراه، بازی‌های شبکه‌های اجتماعی و تبلت‌ها در حال داغ شدن است و هر دو شرکت نگران این موضوع هستند. Nintendo در تلاش است تا هرچه بیشتر کنسول Wii U را به فروش برساند چرا که حتی پیش بینی فروش این کنسول را از 5 میلیون در سال 2012 به 4 میلیون کاهش داد. Wii U در 3 ماه اول عرضه خود تواسنت 3 میلیون نسخه فروش کند. تحلیلگران و آنالیزورها بر این باورند که سونی در معرفی چهارشنبه شب خود سوالات زیادی را بی پاسخ گذاشت. مانند قیمت این کنسول و هزینه نهایی ساخت PS4.

Nintendo از زمان لانچ کنسول خود Wii U تا اواسط نوامبر 2012 حدود 30٪ ضرر داده است این درحالی است که Sony طی این دو ماه 30٪ افزایش سود داشته است.

کاهش سهام امروز:

کاهش سهام چهارشنبه:

منبع

آخرین ویرایش:

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
زمان معرفی هر دستگاهی چون هنوز چیزی ازش فروخته نشده ، شرکت ها با افت سهام روبرو میشن !زمانی که به صورت رسمی به بازار های تجاری عرضه بشه ، میتونیم رشد سهام رو در صورت فروش بالا ببینیم . تو بازار بورس این کاملا طبیعیه .

Tidus

کاربر سایت
Apr 30, 2008
1,122
کمپانی سونی فقط در زمینه بازی های کامپیوتری فعالیت نمیکنه که ، بلکه تو بخش ها و صنایع مختلف ، فعالیت گسترده ای داره پس نوسانات سهام این کمپانی میتونه دلایل خیلی زیادی داشته و اونقدرا ربطی به نمایش PS4 نداشته باشه .

Fallen-Angel

کاربر سایت
Feb 18, 2013
1,162
نام
میشا
همون بهتر. وقتی اونقدر گرونه که امثال من که عاشق پلی استیشن هستند نمیتونن بخرن :( همون بهتر که سهامش سقوط کنه :d

RattleSnake

کاربر سایت
Dec 24, 2009
5,481
نام
مهدی
منبع چرت گفته !
اتفاقا منبع واقعیت رو همون موقعی که خبر رو ایجاد کردم هم سهام سونی کاهش داشته. منبع چرت بگه آمار واقعی که چرت نمی‌گند.
اج دقيقا برعكس اين خبر رو منتشر كرده و گفته كه سهامش افزايش يافته!

Sony stock jumps following PS4 announcement | News | Edge Online
EDGE از مرحله پرته درباره این خبر. آمار امروز هم بخواد براتون بذارم ببیند حتی تو ژاپن هم پایینه.

این هم عکسش:

واقعا مهدی میخوای بگی کلِ این 0.07 کاهش به معرفی PS4 مربوط میشه ؟

بله خوب هون لحظه بعد معرفی یهو سهام سقوط کنه مثل سقوط سهام نینتندو بعد از معرفی Wii U. این 0.07 هم برای امروزه.

آخرین ویرایش:

Optimus Prime

کاربر سایت
Sep 18, 2011
1,245
نام
ALEX
وقتی میان به جای معرفی کنسول فقط داستان سرایی میکنن نتیجه باید از این هم بدتر میشد.
2 ساعت حرف زدن اونم به قول اونوری ها bla bla bla .....

ke$ha

کاربر سایت
May 29, 2011
961
نام
kesha
اتفاقا منبع واقعیت رو همون موقعی که خبر رو ایجاد کردم هم سهام سونی کاهش داشته. منبع چرت بگه آمار واقعی که چرت نمی‌گند. این هم عکسش:

واقعا مهدی میخوای بگی کلِ این 0.07 کاهش به معرفی PS4 مربوط میشه ؟

بله خوب هون لحظه بعد معرفی یهو سهام سقوط کنه مثل سقوط سهام نینتندو بعد از معرفی Wii U. این 0.07 هم برای امروزه.

:thinking:

آخرین ویرایش:

daxpax

کاربر سایت
Feb 27, 2009
1,285
اگر هم سهام افت کنه طبیعی هستش به نظر من. سونی با اعلام این که کنسول بعدیش 8 گیگ GDDR5 داره این پیغام رو به همه دادش که کنسول ارزونی نخواهد بود و باید انتظار کنسول بالای 400 دلاری رو داشته باشیم. به نظر من اضافه کردن 4 گیگ رم و گرونتر کردن کنسول اشتباه خیلی خیلی بزرگی بود

ke$ha

کاربر سایت
May 29, 2011
961
نام
kesha
اگر هم سهام افت کنه طبیعی هستش به نظر من. سونی با اعلام این که کنسول بعدیش 8 گیگ GDDR5 داره این پیغام رو به همه دادش که کنسول ارزونی نخواهد بود و باید انتظار کنسول بالای 400 دلاری رو داشته باشیم. به نظر من اضافه کردن 4 گیگ رم و گرونتر کردن کنسول اشتباه خیلی خیلی بزرگی بود

داداش ایشالله میدونی داری چی میگی دیگه ؟!:d
چار روز دیگه 4گیگ رم به درد عمه چِوات یرلی میخوره !؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر