معرفی و آموزش بازی استراتژی Edgeworld

MohsenDesign

کاربر سایت
Sep 15, 2010
63
نام
محسن
39dfaqdcitelav64kjxh.jpg
با سلام ..
من این تاپیک و باز کردم، تا دوستان رو با این بازی دوست داشتنی آشنا کنم..
بازی که من تا حالا ندیدم هیچ ایرانی طرفش رفته باشه، و توی نت (در صفحات فارسی) اسمی ازش آورده باشه
این بازی توسط استدیوی بازی ساز آنلاین KABAM ساخته شده و بسیار معتاد کننده اس و ویژگی هایی داره که تا حالا تو بازیهای آنلاین دیگه نظیرش رو ندیدمم
قسمتی از ویژگی های این بازی :
:: ارتقا ساختمون هاش جوری نیست که نیاز باشه هر ساعت بهش سر بزنید، ساخت بعضی ساختمان ها یک ماه زمان می بره !
:: حمله ها زنده هست، به صورت اعداد و گزارشی نیست، بنابر این همه چیز دست خودتونه که چطور حمله تون رو مدیریت کنید
:: بازی لحظه به لحظه زیباتر میشه، بوسیله آپدیت هایی که هر یکی دو هفته اعمال میشه
:: سرورها محدودیت زمانی ندارند، هر وقت دیدن بازیکنان به حدی رسیدن که دیگه تهشه ! آبجکت های جدید و ویژگی های جدید به بازی اضافه می کنن
:: سیاست بازی به گونه ای هست که فکرتون این نباشه که اول باشید، چون معنی نداره، مهم توی این بازی اینه که کارامد باشید و بتوانید از پس دشمنان اتحادتون بر بیآیید
:: مولتی اکانت بودن ایرادی نداره، البته جوری نیست که خیلی به کارتون بیاد، به جز در مواقعی ! با این حال بعضی وقت ها واسه مارمولک بازی ضرر نداره !
:: این بازی مال محدوده ای از جهان نیست، همه جور آدمی توش میشه پیدا کرد، چینی، آمریکایی،عربی.. به این خاطر اگر زبانتون هم قوی نباشه، اون ها شمارو درک می کنند و میفهمند چی میگید
:: نیاز به دانلود هیچ فایلی ندارید
:: مدیریت این بازی توسط ایرانیها انجام نمیشه ! پارتی بازی و.. برخلاف بازیهای آنلاین ایرانی، تو کارشون نیست

در نگاه اول خیلی ساده به نظر می رسه اما این بازی پر از تکنیک ها، و ترفندهای ریز و کاربردی هست که اگر ساعت ها وقت صرفش نکنید و با اعضای دیگه بازی چت نکنید ازش سر در نمیآرید
این بازی و من در دو سرویس FB و G+ دیدم و به شما دوستان پیشنهاد می کنم که این بازی و در G+ انجام بدید..
دلیل اول به این خاطر هست که FB برای ایرانی ها ف.تر هست و همه هم، همیشه به ف.تر شکن دسترسی ندارند و برای برخی ها باعث افت سرعت لود بازی هم میشه..
دلیل دوم، تبلیغات و کادر های اضافی که در این سرویس هست باعث میشه صفحه بازیتون در حالت عادی کوچیکتر به نظر بیاد
دلیل سوم، اگر وسط نبرد کسی پی ام بده و یا ف.تر شکنتون دچار مشکل شه و تمرکزتون بهم بریزه، نبرد و باختید، چون بعضی وقت ها حتی یک ثانیه تاخیر باعث از دست رفتن نیرویی میشه که برای هر نفرش دو ساعت وقت گذاشتید

خوب برای وارد شدن به این بازی، بهتره آخرین ورژن Flash Player رو نصب کنید، تا بازیتون روون تر اجرا بشه..
{برای مرورگر بنده آخرین ورژن کروم رو پیشنهاد میکنم که با سرویس های گوگل هماهنگی بیشتری داره}
و بعد از اون در سرویس گوگل پلاستون که می توانید با هر user و pass ی که از گوگل دارید (باز،ریدر،کلندر،جیمیل،..) لوگین کنید
و از قسمت Game ، این بازی و انتخاب کنید
ویا بعد از لوگین کردن در سرویس پلاستون، وارد این صفحه بشوید که شمارو مستقیم به این بازی هدایت کنه..

مراحل Loading بازی
در طی این یک ماه، کاهش شدید سرعت سرویس های گوگل و شاهد بودم
که مستلزم این میدونم این بخش رو هم یه توضیح مختصری بدم
تا کمتر تو این مورد اذیت بشوید..

dz9dw9c6qoxcfkfm84.jpg

این قسمت رو که به طور معمول، همیشه میآره..
در بدترین حالت اگر تا 45 ثانیه بعد به صفحه لودینگ دوم نرفت بروی آدرس بار یک کلیک کنید..
و دکمه ENTER رو بزنید،..
ریفرش نکنید، چون همون مقدار محتوایی که لود کرده، دوباره از اول بازخوانی میشه و تایم بیشتری ازتون میگیره

usouv0efv9hdh4i5ukh.jpg

این دومین صفحه بارگذاری هست که می بینید و هنوز به حالت فلش در نیومده
در بدترین حالت حدود 30 ثانیه وقت میبره که به صفحه بعد تغییر کنه
اگر نرفت، برید تو کار ENTER زدن

wzqow0sroydzfb9rv6w0.jpg

بله بله، این هم صفحه لودینگ، به حالت فلش بازی
خوب دیگه خیلی کم پیش میآد اینجا گیر کنه..
مگه اینکه فایلی و بذارید رو دانلود، یا شروع کنید به باز کردن صفحات دیگه !
برای اولین بار کمی زمان میبره.. چون باید کلی چیز load کنه
مدت زمان نسبتاً طولانی هست، اما حجم زیادی send & receive نمیشه
این طولانی بودن زمان به خاطر کاهش سرعت سرویس های گوگل هست که اخیرا شاهدش بودم

بعد از باز شدن بازی ..
اگر اشتباه نکنم برای بار اول، داستان بازی روایت میشه..
چند تصویر متحرک به همراه متن که با زدن Next این قسمت رو میتوانید تموم کنید
بعد از این کارهایی که انجام داد، بازی به طور اجباری ازتون میخواد که یکسری کار انجام بدید..
مثلاً ساختمون بسازید، ارتقاش بدید، نیرو بسازید، حمله کنید
این کارها به صورت اجباری و با فلش های مشخص بازی صورت میگیره و نیاز به توضیح نداره
تا جایی که..
یک کادر باز میشه، و ازتون می خواد یک اسم وارد کنید
اون اسم میشه username تون
بهتره یه چیزی بزنید که طولانی نباشه، و تقریباً تابلو باشه
منظورم این هست که اگر توی چت یک نگاه کردید، بتوانید ببینید کسی شمارو صدا زده یا نه
{ نکته : بعداً فقط با پرداخت هزینه میتوانید اسمتون رو تغییر بدید}
{ نکته : در سرورهای دیگه هم مجبوراً باید با همین یوزر بازی کنید }

خوب حالا دیگه اختیار این رو دارید که چیکار کنید..
و با چه استراتژی بالا بیایید
ولی پیشاپیش این و بهتون بگم که بعضی بازیکن ها میلیونی خرج می کنن و خیلی سریع میرن بالا
از طرف دیگه، خیلی ها با level های بالا بازی و کنار گذاشتن
میخوام بگم مثل بازیهای دیگه دلیلی نداره که دنبال سروری باشید که تازه راه افتاده..
چون یکی از ویژگی های این بازی این هست که سرورهاش بدون محدودیت هست و مطمئن هستم هیچ کس ازش خسته نمیشه
این حرف و به این خاطر می زنم که هر چند وقت، ویژگی های جدید، نیروهای جدید و.. به بازی اضافه میشه
و جدای از این، بالا اومدن بازیکنان تازه وارد، در سرورهای جا افتاده خیلی بهتره، چون دیگه مشکل منابع و حملات ناگهانی رو ندارید و از طرفی
خود بازی کمکتون میکنه تا جوایز بیشتری بگیرید، و زودتر خودتون رو بالا بکشید
بریم سراغ محیط بازی ..

lrmvfg2adnen4gktxiva.jpg

توضیحات به شرح زیر ست ..
{ نکته : اعداد قرمز توضیحات مربوط به عکس بالا و اعداد مشکی زیر مجموعه برای توضیح بیشتر آن است که گاهی با عکس همراه هست }

1 : اسم سروری که در اون هستید..
شما با کلیک بروی اون شاهد یک پنجره در بازی می شوید که به شکل زیر هست..
qihtp63s2e4jvcixhjws.jpg

1 : Your Player در هر سروری که شما فعال باشید، اسمتون روبروی نام اون سرور نوشته می شه
{ نکته : شما میتوانید همزمان در چندین سرور بازی کنید، و از این قسمت بین سرورها chang کنید اما هر بار که میخواهید
به سرور دیگه تون سر بزنید، اون لودینگ سومیه شروع به پر شدن میکنه }

2 : Population میزان تراکم جمعیت اون سرور و نشون میده که به 5 دسته تقسیم میشه
خیلی کم، کم، متوسط، زیاد، خیلی زیاد

3 : اسم سرورهای (سکتورهای) این بازی رو شاهد هستید،
گاهی پیام از طرف بازی میاد که سکتور جدید با نام x استارت خورد ! که منظور همون سرور جدید هست

4 : با انتخاب یکی از سکتورها و کلیک بروی دکمه شماره 6 میتوانید وارد اون سرور بشوید
{نکته : من در سرور Flatland نیستم و این فقط برای تست بوده }
{ توصیه : با توجه به سرعت اینترنت ایران، و سرویس گوگل پیشنهاد میشه در یک سرور (پیشنهادی خودم) بازی و استارت بزنید }

5 : با کیلک بروی این قسمت میتوانید لیست سکتورها رو ورق بزنید

7 : بستن این پنجره

2 : در ابتدای بازی حدود 13 پلاتینیوم {واحد پول بازی} بهتون داده میشه، بهتره خرجش نکنید و نگه دارید
اون عدد 0 مقدار پلاتینیوم این بازیکن هست و اگر ADD رو بزنید باید با کارت های viva یا mastercard پول بدید و بخرید
نیازی هم نیست، همانطوری که خودم تا به حالا نخریدم
بنابر این، از این قسمت بدون توضیحات اضافه عبود می کنم

3 : محافظت در برابر دشمنان..
در ابتدای بازی به شما 3 روز این محافظت داده میشه،..
برای اینکه تو این سه روز کسی نتوانه بهتون حمله کنه و فقط فکر ساخت و ساز ساختمان هاتون باشید
{ نکته : اگر به بازیکنی حمله کنید، حالت محافظ از بین می رود و دیگران می توانند به شما حمله کنند }
بعد از اون سه روز، اگر این نیرو رو فعال کنید، بسته به مدت زمان نیرو، کسی نمیتوانه به شما حمله کنه
تا وقتی که نیرو تموم بشه، یا شما به یک بازیکنی حمله کنید
البته قبلش اخطار میده، که اگر حمله کنید، از محافظت در میآیید
با کلیک کردن روی این آیتم پنجره ای باز میشه ( به نام Store ) که در زیر تصویرش رو آماده کردم..
stpi4ws591li3toiz75r.jpg

1 : اسم این انرژی هست که مدت زمانش رو نوشته :
یک ساعت محافظت

2 : شکل حالت محافظت به این صورت هست، و حالا در قدرت های بالاتر مثلاً 30 روزه..
حالت خفن تری به خود میگیره، ولی طوری هست که ببینید می فهمید این شکل برای حفاظت هست
{ نکته : گذینه هایی که حاوی تایم هستند، در مدل های مختلف با اشکال مشابه موجودند }

3 : توضیحات این نیرو که در اینجا نوشته :
به شما یک ساعت، حالت محافظت داده می شود . اگر به بازیکنی حمله کنید از بین خواهد رفت

4 : برای خرید این نیرو نیاز به 1 پلاتینیوم دارید !

5 : در اینجا من 51 بسته از این نیرو رو دارم، یعنی 51 ساعت حالت محافظت !

6 : برای استفاده از این نیرو، باید بروی USE کلیک کنید
{ نکته : اگر دوبار بروی USE کلیک کنم، 1+1 ساعت حالت محافظت میگیرم }

7 : برای خرید این انرژی باید بروی BUY کلیک کنید، البته اگر این مقدار پلاتینیوم رو داشته باشید
{ یادآوری : همانطور که گفتم اول بازی به شما 13 عدد پلاتینیوم داده می شود }
{ توصبه : بهتر این هست که این گذینه رو نخرید، چون در جوایز بازی، به مقدار زیاد بهتون هدیه میشه }

8 : نمونه دیگه ای از این نیرو که به جای قبلی که یکساعت بود، هشت ساعته س

4 : اگر این نیرو رو فعال کنید، چند برابر منابع می سازید
با کلیک بروی این گذینه، پنجره ای همانند شکل قبل باز می شود
که از این میان تنها آیتم هایی که باعث فعال شدنش می شود، گذینه های زیراست..
ve3mu3brmfsaer88qsv.jpg

این ها برای مدت یک روز هستند، برای مدت زمان بیشتر گذینه های دیگه ای موجود هست
{ نکته : گذینه گاز همراه با کریستال افزایش میابد،
بنابر این برای کریستال آیتم جداگانه ای نگذاشته اند }

5 : این نیرو هم محدودیت زمانی داره
مثلاً 5 دقیقه س، و در این مدت هر امتیازی در نبردها بگیرید ضربدر 700 میشه
برای بالا بردن سرعت level update تاثیر زیادی داره
با کلیک بروی این نیرو، پنجره ای مثل گذینه قبلی باز میشه، که گذینه هایی که همانند شکل زیر هستند، مربوط به این موضوع اند..
8gnbpa8q7zwhlmp90ww.jpg

{ نکته : در بازی به Boost یاد می شود }
چند مدل از این آیتم وجود دارد، با همان حالت x700% اما با زمان های بیشتر

6 : این نیرو، قدرت حمله تون رو بالا میبره، به اندازه 25 level
کافیه یکبار جایزه بگیرید، برای همیشه این نیرو رو خواهید داشت
قبلاً گذینه اش در همان پنجره Store موجود بود، الان نگاه کردم دیدم نیست !
این حالت رو در لول های پایین جایزه میده، اگر کسی سطحش به 150 برسه، دیگه شانس گرفتنش خیلی کم میشه
شکلش به حالت یک اسلحه قرمز رنگی بود
{ نکته : در این بازی هر یک level ی که بالا می روید به اندازه 10% به قدرت حمله و سلامتی نیروهاتون اضافه میشه }

7 : این نیرو قدرت دفاعیتون رو در حد 25 سطح بالا میبره
یعنی سلامتی ساختمان ها و سربازانتون رو
( این نیرو هم همیشگی هست و کافیه یکبار از طرف بازی جایزه بگیرید )
این گذینه هم مثل قبل، قبلاً در لیست Store موجود بود، که الان نگاه میکنم نیست
ولی برای لول های پایین احتمالاً وجود داره
{ یادآوری : در این بازی هر یک level ی که بالا می روید به اندازه 10% به قدرت حمله و سلامتی نیروهاتون اضافه میشه }

8 : این یک جور پورت هست برای حمله..
شما سه بار میتوانید در هر سی دقیقه حمله کنید
و هر حمله ای که انجام بدید، یکی از اون عدد 3 کم میشه و دوباره شروع به شارژ میکنه
روش کلیک کنید تا پنجره ای همانند شکل زیر باز شود..
jdp8fec1ykoal1j3giq.jpg

1 : ظرفیت این ساختمان، برای ارسال افراد به جنگ هست
( در این عکس نشون میده این ساختمان ظرفیت 75 نفر رو میتوانه در ارسال افراد به جنگ تحمل کنه )
{ نکته : برخی نیروها، هر یک نفرشان به اندازه چند نفر، ظرفیت اشغال می کنند }
{ نکته : این ظرفیت، با level این ساختمان، ارتباط مستقیم دارد }
{ نکته : اسم این ساختمان Warp Gate هست و تنها یکی میتوانید بسازید }

2 : تعداد شارژی که قابل استفاده هست رو نشونتون میده
شاید پیش خودتون بگید، دیگه چرا محدودیت 3 شارژ و هم می نویسه، باید عرض کنم..
چند شب پیش که ویژگی ایجاد سرزمین دوم به بازی اضافه شد، شما میتوانید در سرزمین دومتون هم یک ساختمان WarpGate بسازید..
بنابر این جمع این دو می شود 6 شارژ !
( جزئیات بیشتری در این ضمینه ندارم، چون در حال حاضر شاید 10 نفر توانسته باشند سرزمین دومشون رو ایجاد کنند و من هنوز جز این ده نفر نیستم..
به این خاطر که نیازمندی سرزمین دوم، cc یا همون command Center سطح 11 هست که برای ساختنش زمان زیادی میبره )
{ نکته : به هر بازیکن فقط دوبار میشه پشت سر هم حمله کرد
و بار دوم به حالت حفاظت 30 دقیقه ای میره }

3 : این قسمت به صورت تصویری نشون میده چند شارژ آماده دارید و چند شارژ غیر فعال

4 : شارژ غیر قابل استفاده رو نشون میده
{ نکته : بعد از شارژ شدن، که 30 دقیقه نیاز داره از حالت خالی به پر تبدیل بشود، قابل استفاده خواهد بود }

5 : در این بازی میتوانید قسمت هایی که نیاز به زمان دارند و کوتاه کنید ! اما همیشه محدودیتی هم وجود داره
این محدودیت به داشتن این انرژیه که یا باید خریداری کنید ویا جایزه بگیرید
با کلیک بروی SPEED صفحه STORE و سربرگ مخصوص بخش speed باز میشه که در اون گذینه های متنوعی وجود داره
این پنجره speed به شکل زیر، موجود هست..
ivanf1uopoetrrwo5deo.jpg

توضیحات عکس بالا :
1 : مدت زمانی که مانده تا عملیات (در اینجا،شارژ گیت) کامل بشود را نشان میدهد
2 : گذینه پیشنهادی بازی، برای تمام کردن مدت زمانی که باید انتظار بکشید
3 : دکمه ای برای رفتن به صفحات دیگر جهت دیدن گذینه های بیشتر
4 : تعداد صفحات این پنجره را می نویسد، و صفحه جاری که در آن هستید
5 : تعداد پلاتینیوم های موجودی که دارید، و میتوانید با آن خرید کنید
6 : برای استفاده از آن به کار می رود، در قسمت Owned نشان می دهد که چه تعداد از این آیتم رو دارید
7 : این پنجره وقتی باز شد که من بروی Speed موجود در warpGate کلیک کردم، بنابر این در این قسمت ذکر میکنه که برای چه کاری این پنجره رو باز کردید

6 : مدت زمانی که نیاز هست شارژ کامل شود

7 : در اینجا level ساختمان WarpGate تون رو نشون میده
در سطح 9، میتوانید 75 نفر برای جنگ نیرو ارسال کنید
مسلماً در level های بالاتر، از این ساختمان، تعداد افراد بیشتری میتوانید ارسال کنید

9 : قسمت زرد رنگ نشون دهنده این هست که چقدر برای level up شدنتون پیش رفتید
اگر روی این قسمت ماوس و نگه دارید، به صورت دقیق میگه چقدر امتیاز نیاز دارید تا یک سطح بالا بروید

10 : این قسمت level یا همون سطح بازیکن رو می نویسه
{ نکته : هرچقدر بیشتر سطحتون بالا بره، امتیاز بیشتری باید بگیرید..
بنابر این بالا بودن ادوات جنگیتون باید اونقدری باشه که اگر سطحتون بالا رفت ! بتوانید به بازیکنان level بالاتر حمله کنید }
( حدوداً شکل بازی به این صورت هست که تا سطح 400-500 باید به کسانی حمله کنید که سطحشون نصف شماست،..
ولی کم کم به جایی میرسید که میتوانید به بازیکنان سطوح بالاتر هم حمله کنید )

11 : منابع شما هستند در این بازی، که به ترتیب از راست به چپ به اسم های..
اورانیوم، انرژی، گاز، کریستال یاد می شوند
اگر ماوس و در این قسمت نگه دارید، مینویسه که انبارتون تا چه حد میتوانه منابع دریافت کنه (منظورم ظرفیت انبار هست)
و با اوضاعی که دارید چقدر دیگه طول میکشه که انبارتون از طریق ساختمان های سازنده مواد مربوطه پر بشه
{ نکته : در جنگ ها می توانید این منابع رو از دیگران بدزدید }
ساختمان هایی که باعث می شوند این مواد رو بسازید، در قسمت BUILD و سربرگ Resources قابل مشاهده هست

12 : این ویژگی به تازگی اضافه شده،
فقط کسانی میتوانند دو سرزمین داشته باشند که cc لول 11 داشته باشند
{ نکته : آخرین level ساختمان ها فعلاً 11 هست }
{ نکته : هر چند وقت سقف level ها با امکانات و ساختمان های جدید به روز میشه }

سرزمینی که در ابتدای بازی به شما داده می شود، به حالت ماهواره ست (چپیه) که همان شکل CC منظور شده..
و سرزمین جدید، که آیتم راستی هست، با شکل ساختمان جدیدی که مختص سرزمین دوم هست نشان داده شده

13 : این گذینه رو که بزنید لیست اتحاد ها باز میشه..
{ نکته : من چون در اتحادی عضو هستم، این صفحه، کمی با اعضای خارج از اتحاد فرق می کنه }

hg0o6ayvbbedoseayxdw.jpg

توضیحات تصویر بالا :
1 : لیست تمام اتحادها را به شما نشان می دهد
2 : اگر عضو اتحادی باشید، میتوانید بروی My Alliance کلیک کنید و جزئیات اتحادتون رو ببینید
3 : باز هم اگر عضو اتحادی باشید، در این قسمت شرح مبارزات گروه، سیاست هایی که اعمال می شود، اعضایی که میروند و یا به گروه ملحق می شوند در 9 صفحه لیست می شود
4 : برای جستجو در بین اسم های اتحادها به کار می رود
5 : Rank نشان دهنده رتبه اتحاد هاست
6 : اسم اتحادهاست که بر اسا Rank یا امتیاز کلی آنها، لیست می شود
7 : سیاست های اتحادی که در آن عضو هستید نشان داده می شود
( آبی دوست و قرمز دشمن است، رنگ خاکستری یعنی بی طرف )
8 : امتیاز کلی اتحادست که جالبی آن به این شکل ست که امتیازهایی که یک گروه دارد با امتیازهای جدید جمع نمیشود، یعنی اگر اعضا از گروه خارج شوند امتیاز به صفر هم میرسد
بنابر این این امتیاز کاملاً پویا هست، و ربطی به گذشته اتحاد ندارد و تنها وضعیت حال اتحاد را نشان میدهد، بدون در نظر گرفتن امتیازات گذشته اش
9 : Members به معنای اعضاء، که نشان دهنده این هست که هر اتحاد چه تعداد نیرو دارد، ظرفیت هر اتحاد
برای پذیرش نیرو 100 نفر هست، بنابر این اتحادهایی که مایلند عضو جدید بگیرند اعضایشان را روی 99 تنظیم میکنند
که گاهی اتحاد هایی که به خود اطمینان دارند روی 100 قفل می کنند، به معنای این که ما دیگر عضو نمیگیریم
10 : یوزر فرمانده آن اتحاد را نشان میدهد
11 : با کلیک بروی Actions هر اتحاد 3 گذینه به شما می دهد :
Message Leader به معنی ارسال پیام به فرمانده این اتحاد
Scout Leader به معنی دیدن سرزمین فرمانده این اتحاد
Request Join به معنی ارسال درخواست نامه برای ورود به این اتحاد
12 : این نوار زرد رنگ اتحادی که فعلاً توش هستم رو نشون میده
13 : تعداد کل صفحات رو نشون میده که در هر صفحه 12 اتحاد لیست شده
14 : بیانگر این موضوع هست که هر 3 ساعت، رتبه ها به روز می شود

شما میتوانید عضو یک گروه بشوید و تحت حمایت اون گروه در بیایید
( از نظر دفاعی، منابع، راهنمایی، امتیازات )
(توی این بازی اتحاد هایی داشتیم که اول بودند، ولی ظرف یک هفته رتبه اشون به 11 سقوط کرده)

14 : تعداد messeg های داخل بازی هست که بهتون فرستاده میشه
این پیام ها میتوانه از طرف اعضا باشه، گزارش نبردهاتون، ارسالی های اتحادتون و یا پیام های به روز رسانی بازی توسط مدیر کل بازی صورت بگیره

zsstcrd6h5wsn99h9jen.jpg

توضیحات تصویر بالا :
1 : چک باکس، برای انتخاب مسج یا دسته از مسج ها
2 : پیام های خوانده نشده، به صورت Bold نمایش داده می شوند
3 : به کسانی که حمله کنید ATK و در صورت دفاع DEF نوشته می شود
4 : طرف حسابتان در نبردی که انجام گرفته
5 : تاریخ دریافت مسج
6 : صفحات بخش پیام ست که حداکثر تا 9 یا 10 صفحه می توانید پیام ذخیره کنید
در صورتی که پیام ها بیشتر شود از آخر پاک می شود
7 : برای انتخاب تمام مسج های این صفحه
8 : پاک کردن مسج های انتخاب شده
9 : برای رفتن به صفحات دیگر

15 : این گذینه فقط وقتی فعال میشه، که شما عضو گروهی باشید
از اسمش مشخص هست، سرزمین رو نشون میده +گروه های دیگه رو که در حال نبرد برای تصاحب بیشتر map هستند

16 : این لیست شامل سه سربرگ هست..
Factions : در این لیست بازیکنان مجازی هستند، شما با تخریب cc اون ها از بازی جایزه میگیرید
البته فقط یکبار و فقط به اون هایی که خود بازی مشخص کرده
در ابتدای بازی، با تخریب لول های اولشون کلی بهتون امتیاز میده که زودتر بالا بیآیید
ولی بعدها بیشتر برای گرفتن منابع استفاده میشه
تعداد نبردهایی هم که باهاشون انجام دادید و مینویسه ( جمع حمله های اون فرد و شما )
بله ! اون ها هم به شما حمله می کنند، ولی این بیشتر برای این هست که چیدمانتون رو محک بزنید
این حمله اتفاقی صورت میگیره، و هر بار از یک level بالاتر انجام میشه، با سربازان متناسب با سطحتون

Feuds : این لیست بازیکنانی هست که تا حالا بهشون حمله کردید یا بالعکس
فقط در یک صورت پاک می شوند که شما وارد اتحاد اون بازیکنان بشوید !
تعداد نبردهایی هم که باهاشون انجام دادید و مینویسه ( جمع حمله های اون فرد و شما )

Players : لیست بازیکنان هست که شما با استفاده از دکمه ریفرش میتوانید مابقی اش رو ببینید
{ نکته : دیدن بازیکنان محدود هست، شما فقط بازیکنانی رو می بینید که نزدیکی سطح شما قرار دارند، تا قسمتی بالاتر }
oy9snzgke41v6iaassuy.jpg

توضیحات تصویر بالا :
1 : اسم بازیکنان، که در این تصویر نشون دهنده منابع موجود در اون سرزمین هست
(به دلیل اینکه این بازیکنان مجازی هستند)
2 : سطح بازیکنان، که در بازیکنان مجازی، دفاع های پیشرفته ای وجود داره که گرفتنشون خیلی سخته
3 : تعداد حملاتی که یا از طرف آن بازیکن یا از طرف ما صورت گرفته
4 : اگر به بازیکنان مجازی دوبار حمله بشه، یا یکبار..
به طوری که همان بار اول تمام سرزمینش رو نابود کنید، برای 5 دقیقه به جای Normal مینویسه تخریب شده
و بعد از 5 دقیقه میشه دوباره بهش حمله کرد
5 : اگر این پنجره باز باشه، تغییراتی که بازیکنان میکنند لحاظ نمیشه، مگه اینکه..
یا بروی این دکمه کلیک کنید یا این پنجره رو باز و بسته کنیم
6 : تعداد شارژهایی که برای حمله در دسترس هست

17 : خوب این فروشگاه هست که خودش کلی گذینه رنگارنگ داره..
بعضی هاش و به طور پراکنده توضیح دادم و ما بقی ش رو در آینده مینویسم
لازم هم نیست حتماً بخرید، میتوانید از جاهای مختلف بدست بیارید

18 : لیست ساختمان هایی هست که میتوانید بسازید
البته با lvl up این ساختمون ها، شکلشون جذاب تر میشه
d69wto8l7a0il41s1ny.jpg

توضیحات تصویر بالا :
1 : لیست ساختمان هایی رو نشون می دهد که برای شما منابع می سازند (کریستال،انرژی.. )
2 : لیست ساختمان هایی که دفاع در برابر مهاجمین، وظیفه آنهاست
3 : لیست ساختمان هایی که به تجهیزات مربوط می شود
4 : اسم ساختمان ها در این قسمت نوشته می شود
5 : شکل level یک این ابزار به این گونه است
6 : محدودیت ساخت ساختمان ها در این قسمت نوشته می شود

19 : در آن واحد فقط یک ساختمان می توانید بسازید، ذخیره برای ساخت ساختمان دوم هم وجود ندارد

20 : این قسمت برای بالا بردن level سربازهاتون هست
همانطور که گفتم سقف سطح ساختمان ها 11 هست، لول سربازان هم تا حداکثر سقفی که بشه ساختمان ها رو ارتقا داد، افزایش پیدا میکنه

21 : این قسمت و اگر روش کلیک کنید نیروهای سبک میتوانید بسازید که ساخت اون ها تقریباً سریع هست
در حال حاضر در این قسمت 6 مدل نیرو وجود داره

22 : این قسمت نیروهایی میتوانید بسازید که خیلی مقاوم و قدرتمند هستند ولی خیلی هم منابع استفاده می کنند
جدای از منابع بعضی از نیروها، هر یک دونه ش 2-3 ساعت زمان میبره
در حال حاضر در این قسمت 5 مدل نیرو وجود داره

23 : در اینجا میتوانید با دیگر بازیکنان این سرور چت کنید
این چت میتوانه محدود باشه، به صورتی که عده ای متن شما رو ببینند

24 : این دکمه رو که بزنید لیست چت باز میشه، میتوانید نوشته های قبل تر رو هم ببینید

25 : تنظیمات چت هست، میتوانید کاری کنید اصلاً نوشته های چت براتون نیاد یا بخشی ش براتون فعال باشه

26 : کدهای محدود کننده چت هست،
اگر اول جمله تون بنویسید /a متن چتتون رو فقط هم اتحادیانتون میبینند
مثلاً وقتی نیاز به منابع دارید، چون اگر دیگران بفهمند شما منابع دارید بهتون حمله می کنند
اگر اول جمله تون /g بنویسید، یک پنجره باز میشه و میتوانید دیگران رو به کنفرانس دعوت کنید
متن چتتون رو هم فقط کسانی که به اون کنفرانس دعوت شده اند میتوانن بخوانن

اگر /w بنویسید متنتون تو کل سرورها میره !

اگر هم چیزی ننتویسید در ابتدای جمله تون، متنتون در همون سروری که هستید خوانده میشه
تمام بازیکنان آنلاین می خوانن و می توانن جواب بدن

27 : این خانمه، اگر بخواد بهتون جایزه بده بالا سرش یک علامت تعجب ظاهر میشه که باید روش کلیک کنید..
و لیست جوایزی که میخواد بهتون بده با یک تیک سبز مشخص میشه، روش کلیک میکنید و CLAIM و میزنید

28 : با زدن این دکمه صفحه بازی full-screen میشه، و خیلی خوب میتوانید در نبردهاتون تمرکز کنید
یکسری نکته هست در این مورد بعدا میگم !
{ نکته : با زدم دگمه ESC از کیبورد، از حالت تمام صفحه خارج می شود }

29 : با زدن این ذره بین، شما کل صفحه بازی و خواهید دید، البته فایده ای نداره چون همه چیز خیلی ریز میشه

30 : موزیک پس ضمینه بازی و قطع میکنه

31 : صداهای شلیک و کلیک کردن بروی دگمه ها و اخطارها رو فعال و غیر فعال می کنه

قبل از استارت بازی حتماً بخوانید
(موقتی اینجا مینویسم)
وقتی بازی و شروع میکنید، خود بازی به صورت راندوم میندازتتون توی یکی از سرورها
شما حتماً بیایی داخل سرور PERSEUS A
به این خاطر که من اینجا عضوم، و میتوانم ساپورتتون کنم و جدای از اینا..
میتوانیم هماهنگ شیم برای حمله های استراتژیک آینده
یوزر من از تصاویر مشخص هست،
بنده در حال حاضر تنها ایرانی هستم که کل سرور من و میشناسه و این گیم و حرفه ای بازی می کنم
خودم اون اول خیلی اذیت شدم که فهمیدم چی به چی هست،
چون حتی یک خط توضیح فارسی، راجع به این بازی ندیدم، ولی شما کافیه علاقه نشون بدید.. !

:: آموزش، هنوز ناقص هست ::
اگر خوشتون اومد لایک کنید، بدونم چند نفر علاقه مند هستند

آخرین ویرایش:

MohsenDesign

کاربر سایت
Sep 15, 2010
63
نام
محسن
تقریباً دو روز وقت صرف شده برای این آموزش..
و خیلی بیشتر از نیاز کسانی که بخواهند بازی و شروع کنند توضیح دادم !
منظورم برای چند روز اول بازی هست !
ما بقی آموزش بسته به استقبالی که بشه ادامه پیدا میکنه..
اگر کسی استارت زد، با ارسال پست و مشخصاتش..
نظرش رو هم راجع به بازی بیان کنه ممنون می شوم
.
از جایی که زیاد تو انجمن ها نیستم و خیلی کم اون هم بر اساس نیازم میرم سر میزنم..
اگر کسی تمایل داشت بازی و ادامه بده و باقی آموزش و ببینه..
به آیدی یاهوی من پیام بده
Mohsen_xsx
فعلاً

c.c.x

کاربر سایت
Dec 28, 2011
16
سلام به دوستان
من بازی استرانگل هولد 2 رو 1 جاش گیر کردم اگه کسی اون بازی رو یادشه و میتونه ممنون میشم کمکم کنه.
اونجایی که چند تا کماندار وپیاده نظام بهت میده میری 1 قلعه رو میگیری. بعدش میگه باید 75% مردم برن کلیسا. ولی هرکار میکنم این طور نمیشه.
ممنون میشم کسی کمکم کنه چون توکفم بازی رو تمومش کنم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر