معرفی روش های cooling و تعمیر سه چراغ قرمز

MILAD 360

کاربر سایت
Dec 11, 2007
286
نام
Milad
دوستان من دستگاهمو که سه چراغ شده بود با روش ultimate x-clamp درست کردم. خوشبختانه مشکل سه چراغ حل شده. اما وقتی دستگاه روشن میشه و صفحه ی کنسول میاد بعد از چند ثانیه ارور دو چراغ میده.
البته از اونجایی که این روش به دقت بالایی نیاز داشت و منم واشرهای دقیق برای انجامش پیدا نکردم قضیه یه ذره ماست مالی شد.
اگه اشتباه نکنم ارور 2 چراغ مربوط به داغ شدن بیش از حد دستگاه هست. پس این حدس که هیت سینک ها روی چیپ ها خوب نچسبیدن میتونه درست باشه یا ایراد از جای دیگه ایه؟
ضمنا بعد از ارور دو چراغ, هر دو سینک CPU و GPU تا حدی گرم هستن.

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,011
نام
خلیل
دوستان من دستگاهمو که سه چراغ شده بود با روش ultimate x-clamp درست کردم. خوشبختانه مشکل سه چراغ حل شده. اما وقتی دستگاه روشن میشه و صفحه ی کنسول میاد بعد از چند ثانیه ارور دو چراغ میده.
البته از اونجایی که این روش به دقت بالایی نیاز داشت و منم واشرهای دقیق برای انجامش پیدا نکردم قضیه یه ذره ماست مالی شد.
اگه اشتباه نکنم ارور 2 چراغ مربوط به داغ شدن بیش از حد دستگاه هست. پس این حدس که هیت سینک ها روی چیپ ها خوب نچسبیدن میتونه درست باشه یا ایراد از جای دیگه ایه؟

در اصل مشکل دو چراغ قرمز مربوط به گرمای بیش از حد در پردازنده و قطعات اصلی کنسول هستش
که به دلیل تراز نبودن سینک و یا وجود فاصله ای میان سینک و پردازنده که بوسیله خمیر سیلیکون
با کیفیت پایین ممکن هستش رخ بده.

بهتر بود که کد خطای اون رو هم میگرفتی تا بشه دید مشکل از کجا هستش.
کدهای خطا در XBox 360 و دلایل بروز آن ها

در بعضی از موارد همچنان مشکل BGA برطرف نشده و ممکنه که خودش رو به این شکل نشون میده که
باید یا به فکر Reflow باشید یا به فکر Reball.

چون دیگر کاری از X-Clamp بر نمی آید.

smehdi

کاربر سایت
Apr 8, 2007
22
یکی یا شاید هر دو هیتسینک بطور کامل با سطح GPU و CPU تماس ندارند.
همونطور که خودتون هم اشاره کردین، دقت بیشتری رو باید در انجام دادن اینکار لحاظ کنید.

mammad90

کاربر سایت
May 30, 2008
29
باسلام منم دقیقا همین مشکل رو داشتم اما باتراز کردن هیت سینک مشکلم حل شد

MAHABCO86

کاربر سایت
Dec 31, 2007
2,082
نام
بهنام
خلیل جان
یه سوال نظرت راجب به این هدسینک چی
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b8/Heatsink_povray.png
برای گذاشتن روی چیپsouthbridge با پین پلاستیکی؟؟؟

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,011
نام
خلیل
خلیل جان
یه سوال نظرت راجب به این هدسینک چی
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b8/Heatsink_povray.png
برای گذاشتن روی چیپsouthbridge با پین پلاستیکی؟؟؟

پین های پلاستیکی که فنر هم دارند، معمولاً در سایز های قطعات PC هستش
و تا اون حدی که یادم هستش و یک بار کنسول باز شده رو دیدم، اون پین های پلاستیکی اصلا
اندازه اون سوراخ های گوشه اون چیپ نمی شوند و بزرگتر سوارخ ها هستند.

شما با کمک آموزشی که نوشتم میتونید همون سینک رو با اون روش راحت برروی اون چیپ قرار بدید.
آموزش نصب سینک (Heatsinks)برروی چیپ های RAM و چیپ Southbridge کنسول Xbox 360

dante-turbo

کاربر سایت
Dec 14, 2007
271
نام
Farzad
سلام دوستان عزیز.
من یه الیت دارم که مادربوردش فالکونه.
دیروز اومدم لاست پلانت بازی کنم که بعد از یه 10 دقیقه یهو کنسول 3 چراغ داد.از ترسم سریع کنسولو خاموش کردم.بعد از 1 دقیقه باز روشنش کردم برای اینکه ببینم هنوز کار میکنه یا نه گیرز 2 رو گذاشتم و 1/5 ساعت بازی کردم.بعدش هم نیم ساعت نینجا گیدن.به نظرتون این 3 چراغ شدن باز می یاد سراغم .منظورم اینه که این یه علامت از خراب بودن دستگاهمه که به مرور زیاد تر میشه.
راستی ممکته که کسی کنسولش یه بار 3 چراغ بشه و دیگه مشکلی براش پیش نیاد.ممنون.

genaveh

کاربر سایت
Mar 6, 2006
1,436
نام
علی
سلام دوستان ممنون میشم در مورد روشهای ریفلو. شرویدینگ و دیوایدر یه توضیحی بدین اگه اموزش رو هم بزارید که چه بهتر:):love:

sargardoon99

کاربر سایت
Nov 18, 2007
174
سلام دوستان عزیز.
دیروز اومدم لاست پلانت بازی کنم که بعد از یه 10 دقیقه یهو کنسول 3 چراغ داد.از ترسم سریع کنسولو خاموش کردم.بعد از 1 دقیقه باز روشنش کردم برای اینکه ببینم هنوز کار میکنه یا نه گیرز 2 رو گذاشتم و 1/5 ساعت بازی کردم.بعدش هم نیم ساعت نینجا گیدن.به نظرتون این 3 چراغ شدن باز می یاد سراغم .منظورم اینه که این یه علامت از خراب بودن دستگاهمه که به مرور زیاد تر میشه.
با سلام
فکر نکنم مشکلی باشه ممکنه که از نوسان برق بوده
در این مواقع بهتره یکم با صبر اول اجازه بدین کنسول با فن کمی خنک بشه و کد ارور رو پیدا کنین و اگه مشکلی بوده رفع بشه
خاموش کردن کنسول بیشتر بهش صدمه میزنه تا کمکتون کنه
چون اگه از گرمای بالا بوده باشه شما تهویه کنسول رو قطع میکنین وباعث گرم شدن بیشتر قطعات میشین
البته این نظر منه :blushing:

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,011
نام
خلیل
سلام دوستان ممنون میشم در مورد روشهای ریفلو. شرویدینگ و دیوایدر یه توضیحی بدین اگه اموزش رو هم بزارید که چه بهتر:):love:

http://www.bazicenter.com/forums/showthread.php?t=16060
http://www.bazicenter.com/forums/showthread.php?t=16152
http://www.bazicenter.com/forums/showthread.php?t=16153
http://www.bazicenter.com/forums/showthread.php?t=15196

سلام دوستان عزیز.

اگر این موضوع برای بار های دوم و یا سوم رخ داد و هنگ کردن کنسول اتفاق افتاد، یا خط خطی شد
تصویر یا از این قبیل مشکلات، دیگه باید به فکر کنسول باشید ( تعمیر کردن )

در غیر این صورت، مشکل زیاد حادی نبوده و میشه ازش چشم پوشی کرد. ;)

sargardoon99
در این مواقع بهتره یکم با صبر اول اجازه بدین کنسول با فن کمی خنک بشه و کد ارور رو پیدا کنین و اگه مشکلی بوده رفع بشه
خاموش کردن کنسول بیشتر بهش صدمه میزنه تا کمکتون کنه
چون اگه از گرمای بالا بوده باشه شما تهویه کنسول رو قطع میکنین وباعث گرم شدن بیشتر قطعات میشین

معمولاً کسانی که کنسول شون هنگ میکنه یا سه چراغ قرمز میده، برق PSU اون رو سریع قطع میکنند، دلیل اون از ترسی هستش که دارند.
البته اگر 12 ولت خارجی کنند دیگه این مشکل قابل هحل هستش و در صورت دادن خطاهای مختلف میشه کنسول رو خاموش کرد ولی فن ها رو روشن گذاشت.
تا تهویه کامل صورت بگیره.

آخرین ویرایش:

*Mohammad*

کاربر سایت
Mar 6, 2007
674
نام
محمد
سلام !
موقعی که 360 رو به برق میزنم ، رنگ پاور ( اجری ) قرمز میشه ! ( بجای اینکه نارنجی باشه ! ) و تو همین حالت 360 روشن نمیشه و باید کابل پاور رو یه بار خارج کنم و دوباره بزنم ! و دیگه میتونم روشنش کنم ! ;)
مشکل از کجاس ؟

MAHABCO86

کاربر سایت
Dec 31, 2007
2,082
نام
بهنام
سلام !
موقعی که 360 رو به برق میزنم ، رنگ پاور ( اجری ) قرمز میشه ! ( بجای اینکه نارنجی باشه ! ) و تو همین حالت 360 روشن نمیشه و باید کابل پاور رو یه بار خارج کنم و دوباره بزنم ! و دیگه میتونم روشنش کنم ! ;)
مشکل از کجاس ؟
فکر کنم مشکل نوسان برق داشته باشی

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,011
نام
خلیل
سلام !
مشکل از کجاس ؟

تا اونجایی که در مورد چراغ قرمز اطلاع دارم به خاطر مشکلات برقی کنسول یا پاور هستش.

آیا این مشکل همیشه رخ میده.؟
اگر دستکاری رو کنسول کردید، دقیقاً چی هستش.

بهتره مقداری از مطالب support microsoft رو بخونید
چندتا نکته گفته که ممکنه به مشکل شما مربوط باشه.

*Mohammad*

کاربر سایت
Mar 6, 2007
674
نام
محمد
تا اونجایی که در مورد چراغ قرمز اطلاع دارم به خاطر مشکلات برقی کنسول یا پاور هستش.

اگر دستکاری رو کنسول کردید، دقیقاً چی هستش.

بهتره مقداری از مطالب support microsoft رو بخونید
چندتا نکته گفته که ممکنه به مشکل شما مربوط باشه.

خلیل جان ممنون . ( سال نو هم مبارک ! )
راستی من mohammad aloneboy هستم ! اگه یادتوون باشه ! بعد از 3 چراغ دادن دستگام ، دیگه دوره 360 رو خط کشیدم و رفتم طرف PC ! :biggrin1:
این دستگاه هم ماله یکی از دوستان هست و تا جایی که من خبر دارم هیچ یک از روشهای کولینگ رو انجام نداده و تقریبا 2 ماهی میشه که گرفته ! ( من راجب روشهای کولینگ بهش گفتم ولی گوششش بدهکار نیس ! ;) )
ازش پرسیدم : میگه مثلا از هر 10 دفعه یه بار این اتفاق میفته !
خلیل جان من انگلیسیم در حد فسیله خودت نمیتونی یه کاریش کنی ؟ :blushing:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر