معرفی روش های cooling و تعمیر سه چراغ قرمز

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,010
نام
خلیل
یعنی شما منظورت اینه که باید به قدری سفت کنیم که برد حالت نگیره و تا آخر پیچ رو سفت نکنیم؟درسته؟

نه منظورم این نبودش

نمیدونم شما دقیقاً چه درکی از BGA یک پردازنده دارید.

الان به دلیل مشکل DNS سایت نمیتونم زیاد توضیح بدم
ایشالا فردا صبح

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,762
نام
مراد حلیمی
خلیل جان از راهنماییتون ممنون ولی من چون کنسولمم تازس جرات این کارا رو ندارم:blushing::blushing:
فوقش 2 3 ماه دیگه با یه جاسپر عوضش می کنم

بازم ممنون:love:

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,010
نام
خلیل
qqqqq

توضیح دادن مطلبی که قبلاً اینها رو توی مطالبی به صورت کامل گفتم کمی سخت هستش
( از لحاظ وقت برای همین خلاصه میگم )

این سطح BGA یک پردازنده گرافیکی هستش

bga_reballing_01.jpg

در اثر گرما بخشی از این Ball ها فرسوده میشند و از حالت طبیعی خودشون خارج میشند
همین میشه که سه چراغ قرمز رخ میده و یا تصویر به اون شکل در میاد.
این به خاطر ضعیف شدن یا قطع شدن ارتباط پردازنده با Mobo هستش.

حال اینکه برای سفت کردن پیچ ها شما باید تشخیص بدید که کدوم قسمت از این پردازنده اسیب دیده
چون همه قسمت ها با هم اسیب نمی بینند مثلا، گوشه سمت راست بیشترین خرابی رو داره
پس شما باید اون قسمت رو بیشتر سفت کنید.

و قسمت دیگه رو کمتر سفت کنید

برای تشخیص این موضوع هم باید به صورت نقطه ای کار کنید که یک قسمت رو بیشتر از طرف دیگه
سفت کنید و به همین ترتیب تا آخر، یا با فشار دست برروی قسمتی از سینک این موضوع رو هم میشه برروسی کرد.

این کار نباید باعث بشه که برد حالت خمیدگی بهش دست بده.
چون بیشتر باعث قطع شدن اتصالات میانی پردازنده میشه.

روش های Coin Fix هم در بعضی از موارد میتونه به این مشکل کمک کنه
اگر Cent Fix یا Penny Fix سرچ کنید برای کنسول میتونید مطلب و کلیپ های خوبی پیدا کنید.

این هم یک مطلب کوچیک توی سایت
http://www.bazicenter.com/forums/showthread.php?t=18199

باز هم پیشنهاد میکنم که بهتره روش X-Clamp رو پیشرفته تر کنید و به Team HYBRID's Ultimate X-Clamp Fix
ارتقاعش بدید.

halflife g

اگر بعداً تصمیم عوض کردن با چسپر رو نداشتید هر چه زودتر اقدام کنید بهتر هستش

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
خلیل جان ممنون
من خودم یه یکی دو روزی هست که دنبال این کار هستم و همه این مطالب رو خوندم.
فقط یه مشکلی که باز اضافه شد این بود که پریشب وقتی خیلی خسته بودم و دیگه حوصله تعمیرات رو نداشتم وقتی داشتم مهره های برد رو می بستم با آچار فرانسه که داشتم مهره رو سفت می کردم بدون حتی اینکه بفهمم خط هایی رو روی برد ایجاد کردم که باعث زخمی شدن برد شد.
حالا یکی از دوستام گفت که می تونه خط هایی رو که قطع کردم رو برام هویه کنه و برد رو درست کنه.یه سوال داشتم می تونم پردازنده ها رو باز کنم یعنی از برد جدا کنم که بفهمم کدوم قسمت بیشتر صدمه دیده و دوباره سرجاش بزارم؟
یه سوال دیگه جاسپر هایی که جدید اومده ،می تونی اطلاعاتی در موردشون برام بزاری که نگاه کنم که درصد خرابیشون چه قدر هست؟این به این منظور نیست که من بی خیال این یکی شدم چون به هیچ وجه نمی تونم فعلا یه 360 دیگه جور کنم فقط برای اطلاع از اوضاع برد های جدید میخوام بدونم.

mammad90

کاربر سایت
May 30, 2008
29
با سلام با اجازه بزرگان میخوام یه آدرس خوب برای خریدن هیت سینک در سایز های مختلف به شما دوستان بدم:خ جهوری - پاساژ توکل - طبقه همکف - شماره 32
من خودم امروز چند مدل هیت سینک برای دستگاهم خریدم قیمتهاشم خیلی خوبه ضمنا اونجا چسب سیلیکون هم دارن.
راستی یه توصیه هم دارم که خودم به این نتیجه رسیدم البته نمیدونم که قبلا کسی گفته بهر حال اینه که اگه با دستگاهتون یه بازی سنگین بازی کردین یا زیاد روشن بوده اول به داشبورد برید بعد از حدود چند دقیقه دستگاه رو خاموش کنید. اینکار باعث روشن موندن فنها همچنین خنک شدن به مرور دستگاه میشه. موفق باشید.

اینم یه عکس از هیت سینک ها و محل نصبشان

Attachments

• 25022009210.jpg
    25022009210.jpg
    87.8 KB · مشاهده: 1
  • 2502200921.jpg
    2502200921.jpg
    115.8 KB · مشاهده: 3
Last edited by a moderator:

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,010
نام
خلیل
خلیل جان ممنون
من خودم یه یکی دو روزی هست که دنبال این کار هستم و همه این مطالب رو خوندم.
فقط یه مشکلی که باز اضافه شد این بود که پریشب وقتی خیلی خسته بودم و دیگه حوصله تعمیرات رو نداشتم وقتی داشتم مهره های برد رو می بستم با آچار فرانسه که داشتم مهره رو سفت می کردم بدون حتی اینکه بفهمم خط هایی رو روی برد ایجاد کردم که باعث زخمی شدن برد شد.
حالا یکی از دوستام گفت که می تونه خط هایی رو که قطع کردم رو برام هویه کنه و برد رو درست کنه.یه سوال داشتم می تونم پردازنده ها رو باز کنم یعنی از برد جدا کنم که بفهمم کدوم قسمت بیشتر صدمه دیده و دوباره سرجاش بزارم؟
یه سوال دیگه جاسپر هایی که جدید اومده ،می تونی اطلاعاتی در موردشون برام بزاری که نگاه کنم که درصد خرابیشون چه قدر هست؟این به این منظور نیست که من بی خیال این یکی شدم چون به هیچ وجه نمی تونم فعلا یه 360 دیگه جور کنم فقط برای اطلاع از اوضاع برد های جدید میخوام بدونم.

در مورد برد نمیشه دقیقاً گفت، لیحم کاری اون هم کار ساده ای نیست
باید یک عکس خود بزاری ازش تا ببشه فهمید میزارن خسارت تا چه حد بوده
ولی فکر نکنم نیاز شدیدی به اون چیزی که دوستتون گفت باشه.

در مورد بلند کردن پردازنده بله میشه اون رو بلند کرد ولی بعد از بلند کردن اون تمام سطح BGA
غیرقابل استفاده میشه ( تقریبا ) و باید Reball کنید و دوباره توی جاش قرار بدید
که دیگه کنسول بعد از این کار تعمیر شده و دیگه نیازی به اون داستان ها نیست.
فقط یک X-Clamp ساده کافی هستش.

راهنمایی درباره Reballing BGA

مادربورد Jasper و مباحث پیرامون آن

لطفاً قبل از پست زدن کمی تاپیک های سایت رو نگاه کنید.

+------------------------+

mammad90

قانون شماره 5) لطفا در هنگام ارسال پست٬ در صورت مطرح کردن و یا پاسخ دادن به چند مطلب آنها را در یک پست ارسال نمایید و از زدن چند پست خودداری فرمایید. اگر مطلبی را ارسال کرده اید و بعد از ارسال پست با مطلب جدیدی رو به رو شدید پست قبلی را ویرایش و مطلب جدید را به آن اضافه کنید ولی اگر مدتی از زمان ارسال پست گذشته بود و یا مطلب مهم بود آن را جداگانه ارسال کنید.

این بار پست ها رو یکی کردم
دفعه بعد انتخابی جزء پاک کردن هر دو پست ندارم.

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
آقا خلیل آخه بعد از اون ماجرا پشت سر هم سه چراغ میده و دیگه روشن نمی شه.
وقتی می خوام روشنش کنم خیلی سریع یه صدای جیز(!) میده و بعد سه چراغ میشه.شانس من الان هم دوربین دستم نیست برات ازش عکس بندازم اگه دستم اومد حتما می زارم
شما عکس از بردی نداری که این مشکل رو داشته باشه و زخمی شده باشه بعد مشکل از همون باشه؟

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,010
نام
خلیل
آقا خلیل آخه بعد از اون ماجرا پشت سر هم سه چراغ میده و دیگه روشن نمی شه.
وقتی می خوام روشنش کنم خیلی سریع یه صدای جیز(!) میده و بعد سه چراغ میشه.شانس من الان هم دوربین دستم نیست برات ازش عکس بندازم اگه دستم اومد حتما می زارم
شما عکس از بردی نداری که این مشکل رو داشته باشه و زخمی شده باشه بعد مشکل از همون باشه؟

سعی کن دیگه کنسول رو روشن نکنید ( تا وقتی که یک تعمیر اساسی تری انجام بدید )
که ممکنه باعث صدمه دیدین شدید پردازنده بشه با این جییزز.
شاید هم تا الان مشکلی براش پیش امده باشه.

در مورد بردی که مثل مشکل شما براش پیش امده باشه باید بگم خیر، ندارم.
توی ارشیو چیزی که به مورد شما بخوره ندارم ولی بهتره یک عکس تهیه کنید.

TAKAN

کاربر سایت
Mar 1, 2008
63
نام
مهرداد
آقایون من دیشب رفتم 360 خریدم و خلاصه همون روز اول 4-5 ساعت بازی کردم با فن ( در ضمن تاریخ تولید 2008.07.20 )
ولی امروز 15 دقیقه که بازی کردم 3 چراغ قرمز را انمایش داد و بعد از نمایش چراغ قرمز روشن می شه ولی بعد 15 دقیقه بازی دوباره 3 چراغ قرمز می ده
حالا چکار کنم؟ آیا سوخته؟

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
آقایون من دیشب رفتم 360 خریدم و خلاصه همون روز اول 4-5 ساعت بازی کردم با فن ( در ضمن تاریخ تولید 2008.07.20 )
ولی امروز 15 دقیقه که بازی کردم 3 چراغ قرمز را انمایش داد و بعد از نمایش چراغ قرمز روشن می شه ولی بعد 15 دقیقه بازی دوباره 3 چراغ قرمز می ده

کنسول خراب بهت داده .کار خاصی نمی خواد بکنی کنسولو بردار برو در مغازه و پسش بده و اگه پسش نگرفت توی سرش خوردش کن .

Gow

کاربر سایت
Nov 28, 2007
1,368
نام
حامد
من اگه جای تو بودم مغازه رو با آتیش میکشیدم !:evil:

mehdi keshvari

کاربر سایت
Sep 16, 2008
983
نام
مهدی
دوست عزیز همه مغازه ها چون دستگاه گارانتی نداره مثل خیلی از قصعات دیگه باید 24 ساعت مهلت تست بدن
دستگاه ایکس باکس در چند ماهه اول اگه 24 ساعت هم باهاش بازی کنی نباید هیچ چیزیش بشه مطمئنا دستگاهی بهت داده که مشل داره حالا بگو از کجا خریدی که بچه ها هم بدونن از اونجا خرید نکنن.

TAKAN

کاربر سایت
Mar 1, 2008
63
نام
مهرداد
خیلی ممنون از جواب هایی که دادین
البته فعلا داره مثل قبل 4 -5 ساعت کار می کنه و هیچ مشکل چراغ قرمزی نداره نمی دونم چرا دفعه ی قبل این مشکل پیش آمد
حالا به نظر شم پسش بدم؟
( در ضمن این کنسول را از اصفهان، مجتمع پارک مرکز خرید کنسول پاسکال خریدم)

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,010
نام
خلیل
البته فعلا داره مثل قبل 4 -5 ساعت کار می کنه و هیچ مشکل چراغ قرمزی نداره نمی دونم چرا دفعه ی قبل این مشکل پیش آمد
حالا به نظر شم پسش بدم؟

تکرار مجدد

کنسول خراب بهت داده .کار خاصی نمی خواد بکنی کنسولو بردار برو در مغازه و پسش بده و اگه پسش نگرفت توی سرش خوردش کن .

ببین چه حرفی بهت میزنه، آیا از حرف هاش بوی خیانت میاد و سعی داره موضوع رو منحرف کنه، همون کاری که مهدی جان آخر گفتند رو انجام بده.

اگر سه چراغه شد بهتره کدش رو در بیاری
کدهای خطا در XBox 360 و دلایل بروز آن ها

Pythonistas

کاربر سایت
Aug 2, 2007
3,831
نام
رضا
حالا به نظر شم پسش بدم؟
دوست زیاد خودت رو ناراحت نکن چند هفته پیش از dvd خراب بهم سه چراغ داد!! (خواستم سکته کنم!)
وقتی کنسول رو روشن می کردم سه چراغ می داد(توش اون dvd بود) با eject روشنش کردم اومد تو داشبورد! و مشکلی پیش نیامد تاحالا برای کسی این مشکل پیش اومده!:confused:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر