معرفی روش های cooling و تعمیر سه چراغ قرمز

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
درست بود.مشکل از خمیر سیلیکن بود.آخه نمی دونم چرا بعضی ها که هیچی حالیشون نمی شه آدم رو منحرف می کنند.من از یه آدمه مثلا با تجربه توی این زمینه در مورد خمیر سیلیکون پرسیدم!
ولی یه توصیه:این خمیر سیلیکون های چسبی بدرد اون رم ها هم نمی خوره.همون سیلیکون های معمولی اگه استفاده بشه بعد از یک شب کاملا سینک رو به رم ها می چسبونه.این چسبی ها کاملا حائل می شن بین رم وسینک و باعث میشن که رم ها بیشتر گرم بشن.
امیدوارم gpu یا cpu خودم آسیبی ندیده باشه و الا همه زحمتام به باد میره.
دارم یه کانال کشی جالب برای 360 درست می کنم تموم شد یه عکسی چیزی میزارم که نظرت رو بگی.متشکر
ولی یه چند تا مشکل توی راهنمایی x-clamp که گذاشتی هست.
اول اینکه پیچ های جی پی یو باید یه سانت باشه که نزنه سینک رو خراب کنه.اگرم 1.5 استفاده کنیم باید سینک رو ببریم و از مهره استفاده کنیم در ضمن اگه از پیچ های نازک تری مثل 3 میل استفاده بشه بهتره در زمانی که می خوایم پیچ رو به سینک با مهره سفت کنیم.
پیچ های سی پی یو هم 1 سانت کافیه واگرم از مهره بخواد استفاده بشه نوع نازک تر بازم بهتره.
نمی دونم من یه نسخه قدیمی از این آموزش دارم.شاید خودت الان تغییرش داده باشی.این رو برای نوع دوم از سه نوع ایکس کلم گفتم.
یا علی

آخرین ویرایش:

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
این یه مدل کانال کشی(اگه بشه اسمش رو گذاشت) برای جمع کردن هوای فن که بروی قاب تعبیه شده.
شاید بگم راحت ترین مدل ویکی از کارامد ترین ها هم باشه.اگه مشکلی داره بگید تا تغییرات رو روش انجام بدم.

اون سوراخ بزرگ روی قاب جای یک فن 220 ولت هست.شما در این کار فقط باید کانال فن های اصلی رو به دو قسمت تقسیم کنید و نیازی دیگه به این کار که روی سینک ها رو با مقوا بپوشونید نیست.

آخرین ویرایش:

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,011
نام
خلیل
qqqqq
درست بود.مشکل از خمیر سیلیکن بود.آخه نمی دونم چرا بعضی ها که هیچی حالیشون نمی شه آدم رو منحرف می کنند.من از یه آدمه مثلا با تجربه توی این زمینه در مورد خمیر سیلیکون پرسیدم!

این جور مسائل چیز تازه ای نیست، همیشه باید از چندین منبع برای انجام یک کاری استفاده کرد.

امیدوارم gpu یا cpu خودم آسیبی ندیده باشه و الا همه زحمتام به باد میره.

نه اسیب جدی نباید دیده باشه، دو چراغ قرمز کنسول میره توی حالت تقریباً مشابه استنبای PC
و حالت امنیتی MS هستش برای کنسول

ولی یه چند تا مشکل توی راهنمایی x-clamp که گذاشتی هست.

والا اون مطلب بسیار قدیمی هستش، و وقتی نوشتمش حتی دستم به بدنه کنسول رو لمس نکرده بود
ولی قبول دارم یک سری مشکل داره ولی جزئی هستش

در مورد پیچ هم زیاد مشکلی نیست وقی شما از زیر پیچ رو بپیچانید، پیچ که داره بالا میاد همراه خودش
لبه سینک که بالای پیچ هستش رو برش میده و میاد بالا، و نیازی نیست که بخواید دستی این کار رو انجام بدید.

در مورد پیچ های CPU هم بله باید 4 باشند اگر درست یادم باشه، نمیدونم توی آموزش چی نوشته بودم.

+--------------------+

در مورد کانالی که درست کردید، تقریباً نصب اون چیزی هستش که توی ذهن من هستش برای ساخت
کانال، کارتون خوب بده تقریباً.

باز هم بگم، که اگر بتونید شرایط رو طوری تغییر بدید که جهت باد به سمت داخل باشه و اون مشکلی که ازش
بیم دارید پیش نیاد، تاثیرش بیشتر هستش و این طوری کمتر اختلال داخل کیس و هوای مکش شده فن های
اصلی کنسول پیش میاد.

اگر برای تمیز کردن میگید کار زیاد مشکلی نیست، الان با این سوراخی که درست کردید، میتونید هر بار
پیچ های فن رو باز کنید و فن رو درش بیارد و با برس راحت تمیزش کنید ( سینک ها )

شما در این کار فقط باید کانال فن های اصلی رو به دو قسمت تقسیم کنید و نیازی دیگه به این کار که روی سینک ها رو با مقوا بپوشونید نیست.
پوشاندن سینک ها برای روش SDM هستش و اصلا برای این کار، کارایی نداره ( همان طور که گفتید)

در آخر امیدوارم که موفق باشید

حق نگهدار

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
باز هم بگم، که اگر بتونید شرایط رو طوری تغییر بدید که جهت باد به سمت داخل باشه و اون مشکلی که ازش
بیم دارید پیش نیاد، تاثیرش بیشتر هستش و این طوری کمتر اختلال داخل کیس و هوای مکش شده فن های
اصلی کنسول پیش میاد.
ممنون از لطفت
ولی من از این قسمت رو خوب متوجه نشدم.منظورت اینکه جهت باد رو بدیم داخل اینه که فن ها رو به داخل باشن؟اگه این هست من همین کار رو انجام دادم و فن ها رو به داخل هست .اگه این طوری نبود این کانال کشی به هیچ دردی نمی خورد.

یه چیز دیگه شما که سایتای مختلفی رو رفتی و دیدی برای این مشکل راهی پیدا نکردی.
آقا من درایو رو آوردم بیرون ولی دکمه اجکت که رو برد هست با اون ال ماننده کار می کنه و اون ال پلاستیکی روی درایو سوار می شه که با وجود اینکه من درایو رو آوردم بیرون دیگه توی جاش قرار نمی گیره.
با این حال گفتم که دستی اجکت کنم.
یعنی با زدن دکمه ای که به برد متصل هست اجکت کنم ولی بعد از اینکه قاب رو جا بزنی دیگه اون دکمه محو شده وکاملا راه دسترسی به اون قطع شده .
یعنی باید یه سوراخ با دریل ایجاد کنم؟

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,011
نام
خلیل
ممنون از لطفت
ولی من از این قسمت رو خوب متوجه نشدم.منظورت اینکه جهت باد رو بدیم داخل اینه که فن ها رو به داخل باشن؟اگه این هست من همین کار رو انجام دادم و فن ها رو به داخل هست .اگه این طوری نبود این کانال کشی به هیچ دردی نمی خورد.

یه چیز دیگه شما که سایتای مختلفی رو رفتی و دیدی برای این مشکل راهی پیدا نکردی.
آقا من درایو رو آوردم بیرون ولی دکمه اجکت که رو برد هست با اون ال ماننده کار می کنه و اون ال پلاستیکی روی درایو سوار می شه که با وجود اینکه من درایو رو آوردم بیرون دیگه توی جاش قرار نمی گیره.
با این حال گفتم که دستی اجکت کنم.
یعنی با زدن دکمه ای که به برد متصل هست اجکت کنم ولی بعد از اینکه قاب رو جا بزنی دیگه اون دکمه محو شده وکاملا راه دسترسی به اون قطع شده .
یعنی باید یه سوراخ با دریل ایجاد کنم؟

در مورد بخش اول پستتون

بله منظورم اینه که جهت باد فن به داخل کنسول باشه، چرا اون کانال هم به کارش میاد و باد
دقیقاً روی سینک ها حرکت میکنه و بوسیله فن های اصلی کنسول خارج میشه و بازم به کمک اون
کانال دیگه باد وارد شده به کنسول منحرف نمیشه.

هر چند که نباید فشار باد وارده خیلی زیاد باشه.

هر دو حالت رو تست کنید ببنید که کدوم بهتر هستش.

در مورد بخش دوم پستتون بله موضوع ( تاپیک ) هستش که میتونه با شما کمک کنه
http://forums.xbox-scene.com/index.php?showtopic=651212&st=0

مطلبش خوبه، لطفاً کامل بخونش زیاد هم سخت نوشته نشده
اصل مطلب درباره وصل کردن درایور به کامپیوتر هستش که بخشی از اون در رابطه با ساخت
کلید Eject برای درایور هستش.

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
مطمئنا تاثیر داره منظورم اینه که اگه فن رو طوری قرار بدیم که رو به بیرون باشه تاثیر خودش رو داره و هوای گرم از 2 طرف و دو کانال خارج میشه و به نظر من مشکلی هم توی سیستم هواکش فن های اصلی ایجاد نمی کنه ولی اگه وظیفه یک فن خنک کردن و وظیفه دیگری خارج کردن هوای گرم باشه این حالت فوق العاده بهتر جواب میده.
در مورد تمیز کردن یادم رفت این رو بگم که من خودم هم توی این فکر بودم که بوسیله این سوراخ بزرگ روی قاب که ایجاد کردم بتونم بدون باز کردن دوباره قاب و تشکیلات، کنسول رو تمیز کنم ولی با این موضوع که ممکنه پیچ ها از جای خودش در بره مشکل داشتم.
میشد با هر زحمتی که بود پیچ ها رو نگه داشت تا از سقوط به داخل جلوگیری بشه ولی این کار در هنگام بستن یه دونه از مهره های فن، تنهایی غیر ممکن بود.
ولی من یه کار ساده انجام دادم.چون قاب دو لایه هست_ یه لایه فلزی و یه لایه پلاستیکی_ من بعد از گذروندن پیچ ها از لایه فلزی ،سوراخ پیچ رو با چسب بستم که دیگه پیچ به هیچ وجه از جا در نره.
برای همین به دوستان دیگه توصیه می کنم که لایه فلزی قاب رو فقط به مقدار لازم برای ایجاد دریچه برای فن برش بدن.
در مورد اجکت با کمک دوست خوبمون آقا آیت مشکل حل شد. وکار با چسبودن ال روی قاب حل میشه ونیاز به درست کردن یه سیستم اجکت مجزا نیست.
ولی واقعا جالبه که یه موقع هایی من فراموش می کنم که درایو 360 فقط توی ایران به هزار زور و درد سر پیدا میشه و تازه، قیمتش تنه هر آدمی رو می لرزونه (البته نوش ایجوریه دست دومش موقتی کار خواهد کرد! اگرم سالم کسی داشته باشه برای فروش نمی زاره) ولی این آقا این همه تلاش می کنه که از درایوش که روی دستش مونده روی پی سی استفاده کنه.به امید روزی که کنسول های مشکل داری مثل 360 تولید نشه واگرم تولید شد توی ایران بصورت رسمی ازس حمایت بشه و ما هم بتونیم از پشتیبانی این گونه وسایل مثل همه بهره مند بشیم .
ممنون از راهنمایی های خوبت خلیل جان
من که کارم تموم شد ؛ بعد از دو هفته که تمام اوقات خالیم رو گذاشتم برای این تغییرات.فقط به خاطر سیلیکون چسبی مجبور شدم که 2-3 روز این ور و اونور رو بگردم،تازه بعد از پیدا کردن نزدیک بود همه چیز بوسیله همون سیلیکون نابود بشه.این یه نمونه از مصائب بود بقیش بماند.امیدوارم که این همه زحمت ارزشش رو داشته باشه.

یا علی

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,011
نام
خلیل
حالا من موضوع رو از نزدیک ( به صورت زنده ) بررسی نکردم ولی همین طوری که توی ذهن ام
تجسمش میکنم، تاثیر فن های اصلی کنسول باید کمتر بشه، چون فشار اصلی هوا داره بوسیله
فن های 220 ولت با RPM بالا ( قابل توجه ) خارج میشه و بازم بگم که به نظرم ممکنه کمی از کارایی
اصلی فن ها در خارج کردن گرما کم کنه.

البته تا از نزدیک نبینم برام این موضوع روشن نمیشه.

الان هم دیگه فکر کنم تا همین جا بحث ش کافی باشه و بهتره کارکردش رو توی دراز مدت دید.

در مورد پیچ ها هم وقتی داشتم میخوندم، همین روش چسباندن به فکر امد که دیدم بعداً خودتون
بهش رسیدید.

در مورد کلیت Eject هم من تصویر کردم که شما قصد دارید اون را خارج کنسول قرار بدید
ولی همون طور که آیت کمک گرفتید میشود اون کلید رو همچنان جای خودش ثابت نگه داشت.

در مورد اون شخص که این همه تلاش کرده که بتونه درایورش رو روی کنسول قرار بده
مشکل از طرف خودش بوده که با بی احتیاطی خودش FW کنسول رو بر فنا داده
که الان به این وضع دوچار شده.

در مورد قسمت آخر پستتون، انتظار واقعاً بیجایی هستش، که شما با هزار دستکاری برروی کنسول
و از همه مهم تر کپی خودش کردن داریور، هنوز بخواید که از طرف سازنده ها شما رو ساپورت کنند.

در آینده هم وضعیت کنسول رو در صورت امکان گزارش بدید برای بدست اوردن آمار در سایت برای ارائه.

در نهایت موفق باشید

حق نگهدار

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
دوست عزیز نیازی نیست که خود ماکروسافت برای ساپورت کردن یه شعبه توی ایران بزنه بلکه میشه بوسیله شرکت هایی توی ایران این کنسول گارانتی بشه.
مطمئن باشید که چنین چیزی شدنی هست حتی زمانی که ما از درایو کپی خور شده استفاده کنیم.
مشکل اینه که خرابی های 360 بالاست و کالای مطمئنی نیست که بشه راحت گارانتیش رو قبول کرد.
همون طور که الان می بینید بعضی شرکت ها دارن این کار رو می کنند به دلیل ورود مادربرد های جدید.
در کنار این مشکلات سخت افزاری شما فقط یه نگاه به قیمت های وسایل جانبی 360 بندازی متوجه می شی که چه اوضاع بهم ریخته وبی در و پیکری داره.حداقل حالا که کنسول نمی شه یکی بیاد این وسایل جانبی مثل کیت شارج ، فن و درایو رو به قیمت خوب وارد کنه که این طور این بازار سرگردان که مشتری هاش بیشترشون افراد کم سن وسال هستن مورد سو استفاده قرار نگیره و فروشگاه هایی مثل ... نتونن این قدر راحت به خاطر یه ترانس 60 تومن از یک نوجوان بی تجربه بگیرن.
در ضمن ماکروسافت از موضوع نبود قانون کپی رایت توی کشور هایی مثل ایران چندان هم ناراحت نیست چرا که اون ها سود خودشون رو از بازار کنسول توی کشور هایی مثل کشور ما کسب می کنند وهمین مقدار براشون کافی هست.
فرای از این صحبت ها من منظورم زمانی بود که ما هم جزء کشور های دارنده قانون کپی رایت بشیم وبا ورود به سازمان تجارت جهانی بتونیم از بازی های اورجینال و گارانتی اصلی کنسول ها ی بازی بهره مند بشیم.

در مورد تغییراتی که من انجام دادم بگم که نتیجه کار فوق العاده بود.
بعد از دو ساعت بازی حتی یه زره هم باد گرم از فن ها خارج نشد.من چندین بار اواسط بازی کنسول هوایی که بوسیله فن های اصلی خارج می شد رو چک کردم ولی حتی یه زره هم گرمایی رو احساس نکردم.تازه من قم هستم و ساهت 12 تا 2 این تست رو انجام دادم زمانی که هوا گرم هست و آفتاب از پشت پرده ها داخل رو گرم می کنند ونیازی به بخاری نیست و هوا کاملا بهاریه.این نتیجه برای خودم هم شگفت انگیز بود چون من فقط اینبار توری پلاستیکی رو برداشتم و قسمت فلزی پشت پردازنده ها و یه فن گذاشتم و اون کانال کشی ساده رو با مقوا انجام دادم.بقیه تغییرات مال قبل بود و من به شدت خنکی داخل رو حس می کردم.به نظرم درصد بالاییش به خاطر همون فن و کانال کشی بود که هوای داخل رو خنک می کرد واون کانال نمی زاشت که هوا پخش بشه و فن های اصلی هم هوای گرم رو به بیرون میدادن.همه چیز عالی بود.
این لیست کارهایی که من انجام دادم
1.بریدن توری فلزی و پلاستیکی که جلوی فن های اصلی کنسول قرار داشت
2.بریدن قسمت فلزی پشت CPU و Gpu و قرار دادن 2 عدد فن 25 صدم آمپر بروی قاب، برای خنک کردن پشت CPU و Gpu
3.تقسیم کردن کانال اصلی فن های کنسول
4.قرار دان یک عدد فن رک سرور (220 ولت) بروی قاب روبرویی CPU و Gpu بطرف داخل
5.محدود کردن فضای دور CPU و Gpu برای جمع شدن هوای فن 220 حول سینک ها بوسیله مقوای مدل سازی
6. 12 ولت کردن فن های اصلی و تغذیه اونها بوسیله ترانس
7.بیرون آوردن درایو
8. قرار دادن سینک بر روی رم و چیپست South bridge که فاقد هیت سینک هستند
بعضی از تغییر ها مثل فن های پشت برد مال قبل بوده که انجام دادم و زیاد تمیز در نیومدن اونم بخاطر عجله زیاد شد ولی اگه دوستان می خوان این کار ها رو انجام بدن باید فوق العاده حوصله به خرج بدن تا کارشون تمیز در بیاد.

آخرین ویرایش:

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,011
نام
خلیل
بسیار عالی.

ای کاش همون روز اول این کارها رو انجام میدادید که به این زحمت و دلهره نمی افتادید
چیزی هستش که الان مدت هاست داریم به این اعضای سایت و کاربران 360 میگیم، ولی وقتی به خطر می افتند
به فکرش میشند.

الان من به غیر از اون روش سه گانه ای که توی سایت معرفی کردم، یک روش هفت گانه ای
هم طراحی کردم که میخوام روی کنسول خودم بیاده کنم، در کل چیز بسیار جالب و اصولی میشه.

راستی نصب سینک رو فراموش کردی بزاری توی لیست. Extra Heatsinks for RAM & Southbridge

بهتره که برروی قاب پلاستیکی کنسول ( قسمت پشت فن ها ) کمی بیشتر کار کنید، شکل زیبایی نداره به اون
نحوه، با استفاده از این روشی که سابقاً توی سایت گذاشتم میتونید نمونه این کار رو انجام بدید.

http://p0lic3110sil2.googlepages.com/case7.jpg
http://p0lic3110sil2.googlepages.com/case8.jpg
http://p0lic3110sil2.googlepages.com/case9.jpg
http://p0lic3110sil2.googlepages.com/case10.jpg
http://p0lic3110sil2.googlepages.com/case11.jpg
http://p0lic3110sil2.googlepages.com/case12.jpg

زیاد وقتتون رو نمی گیره، فقط باید حسابی سیقل بدی و با هویه، سوهان و سمباده این کار رو انجام بدی.

از نسخه کاملش با فن ها که باید قرار میدادم عکسی ندارم، ولی همین تصایور فکر کنم برای انجام کار کافی باشه.

این تکنیک هم بی نظیر هستش برای توری جدید فن ها
http://p0lic3110sil2.googlepages.com/img_1161.jpg

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,777
نام
مراد حلیمی
دوستان عجب تاپیک ترسناکی هستش یعنی این کنسول این همه دردسر داره؟؟؟:eek::(:((

کنسول من فالکونه میخواستم بدونم واسه اونم باید همینکارا رو کرد(ماکسیمم بازیم هم4 ساعته)؟؟؟
(این سوال قبلا تو تاپیک دیگه ای پرسیده بودم ولی مطرح کردنش تو این تاپیک درستر به نظر میاد)

MaysaM

کاربر سایت
Oct 4, 2007
494
نام
ميثم قرباني
دوستان عجب تاپیک ترسناکی هستش یعنی این کنسول این همه دردسر داره؟؟؟:eek::(:((

کنسول من فالکونه میخواستم بدونم واسه اونم باید همینکارا رو کرد(ماکسیمم بازیم هم4 ساعته)؟؟؟
(این سوال قبلا تو تاپیک دیگه ای پرسیده بودم ولی مطرح کردنش تو این تاپیک درستر به نظر میاد)

سلام

دادا اين اواتار شما كه خيلي خفن تره.يه لحظه گرخيدم.
درسته كه خرابي فالكونها كمتره ولي اصلا نميشه روش حساب كرد.يهو ديدي با روزي 2 ساعت هم خراب شد و شايد با روزي 6 ساعت هم تا يه سال ديگه هيچيش نشد.
ولي كار از محكم كاري عيب نميكنه.

يا حق

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
دوستان عجب تاپيک ترسناکي هستش يعني اين کنسول اين همه دردسر داره؟؟؟

کنسول من فالکونه ميخواستم بدونم واسه اونم بايد همينکارا رو کرد(ماکسيمم بازيم هم4 ساعته)؟؟؟
(اين سوال قبلا تو تاپيک ديگه اي پرسيده بودم ولي مطرح کردنش تو اين تاپيک درستر به نظر مياد)
دوست من همون جور که خوندي خيلي ها با فالکون هم به اين بلا ها حتي خيلي زود دچار شدن پس هر چي زودتر دست به کار شي بهتره.
خليل جان اون مورد رو اضافه ميکنم.
در مورد اينکه تميز کار نکردم بخاطر عجله اي بود که داشتم ومي خواستم نتيجه کار رو ببينم که واقعا خوب بود.
ولي يه مشکل پيش اومده.اگه اين مشکلات تموم شه به اون ها هم مي رسم.خيلي چيز هاي ديگه هم از نظر ظاهري مشکل دارن که بايد درست شن.
امروز وسط بازي نينجا بليد دوباره صفحه مشکل پيدا کرد.اينبار پيکسل پيکسل شد با وجود اينکه کنسول خنک خنک بود.
بعد سريع خاموش کردم و بعد باز کردم و توش رو يه نگاه انداختم ولي همه چيز درست بود.بعد بستم دوباره روشن کردم ارور e74 داد.
بعد دوباره خاموش روشن کردم دوباره همون ارور رو داد.
حالا حدسم روي دو چيز هست
1.من از يه محافظ استفاده مي کنم که 2 تا پريز داره.من يه 3 راهي براي پي سي بهش زدم ويه 3 راهي براي 360.امروز وقتي که مي خواستم فن ها رو روشن کنم فن اصلي بصورت معمولي روشن شد ولي 220 بصورت خيلي آروم به چرخش افتاد وبا دور پايين مي چرخيد.خاموش کردم و يکي دوبار دوشاخه رو در آوردم. بعد چند بار امتحان کردنه فن 220 ،با استفاده از يک پريز ديگه دوباره به حالت معمولي برگشت و وقتي دوباره به سه راهي زدم بازم مشکل داشت که با در آوردن و دوباره به پريز زدن توي همون سه راهي درست شد!
بعد از اين ماجرا اين بلا نازل شد.حالا دقيق نمي دونم اصلا به اين ربط داره يا نه ولي خيلي عجيب بود وبراي اولين بار اين اتفاق افتاد.
2.من پيچ هاي سينک ها رو به شدت و تا حد نهايت، سفت کردم بطوري که برد در اون قسمت کمي تاب برداشته.اين کار صحيح هست يا بايد طوري ببندم که زياد فشار نياد؟

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,777
نام
مراد حلیمی
سلام

دادا اين اواتار شما كه خيلي خفن تره.يه لحظه گرخيدم.
درسته كه خرابي فالكونها كمتره ولي اصلا نميشه روش حساب كرد.يهو ديدي با روزي 2 ساعت هم خراب شد و شايد با روزي 6 ساعت هم تا يه سال ديگه هيچيش نشد.
ولي كار از محكم كاري عيب نميكنه.

يا حق

:eek::shocked::oیعنی من الان این روشای چندگانه رو انجام بدم؟؟؟یا همون 12 ولت کافیه :cool:(چون روشای چندگانه یکم سخته)
تازه کنسولو هم حدود 2 هفتس که گرفتم و توی کنسولم باز نکردم انچنان باد گرمی هم بیرون نمیده
راستی یه چیزم یادم اومد بعضی از عزیزان میگن اگه فقط یه جایی بزاری که انتقال هوا دور و برش خوب باشه و کلا هواشو داشته باشی چیزیش نمیشه اونوقت این حرف کشکه؟؟؟:confused::confused:

ممنون:love:

آخرین ویرایش:

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,011
نام
خلیل
qqqqq

این مشکل ( E74 ) ارتباطی به مشکل گرمایی سابق ندارد.
( با توجه به مشکلات سابق کنسول شما میتوان گفت مشکلی از چیپ Ana نیست
زیرا در بعضی از موارد این مشکل ( E74 ) از این چیپ است )

به دلیل فرسوده شدن بیش از حد سطح BGA پرازنده گرافیکی کنسول شما
این مشکل پیش میاد و در صورت ضعیف بودن ارتباط پردازنده با Mobo
از این قبیل مشکلات ممکن هستش رخ دهد.

شما بهتره است روش های جدید رو هم امتحان کنید. ( که قبلاً نیز گفته بودم )
http://www.bazicenter.com/forums/showthread.php?t=19998
http://www.bazicenter.com/forums/showthread.php?t=18302

در مورد حد پیچاندن هیچ ها، دیگر نباید به این شکلی که توصیف کردید
خمیدیگی ایجاد شود.

این مشکل کم کم پیشرفت می کنید و به حدی می رسد که دیگر از حد
و توان کنسول ( پردازنده ) خارج می شود و در نهایت به سه چراغ قرمز منتهی می شود.

که در این حالت شما باید به فکر Reflow و یا reball باشید
چون دیگر X-Clamp نمی تواند کارایی که انتظارش را دارید داشته باشد.

در Reflow با حرارت دادن پردازنده و سطح زیرین برد Solder ها رو مجدداً احیا میکنند
و در reball سطح BGA پردازنده را با Ball های جدید تعویض می کنند.

+-----------------------+

halflife g

دوازده ولت خالی اون تاثیر معجزه ای که فکر می کنید رو نداره
شما حداقل باید روش های سه گانه رو انجام بدید.
http://www.bazicenter.com/forums/showthread.php?t=16060
http://www.bazicenter.com/forums/showthread.php?t=16152
http://www.bazicenter.com/forums/showthread.php?t=16153
این یعنی حداقل کار هستش.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر